جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینی

جراحی دوباره بینی طیف وسیعی از مشکلات مربوط به جراحی از عوارض رایج تا عوارض بسیار پیچیده را در بر می‌گیرد. تعدادی از بیماران،  بینی خود را چند بار به دست یک یا چند جراح سپرده‌اند که در بسیاری از آنها جراحی‌های دوباره وضعیت قبلی را پیچیده کرده و بینی در وضعیت کاملا بحرانی قرار گرفته؛ به طوری که زندگی آنها تحت الشعاع مشکلات بینی قرار گرفته است. از مشکل تنفسی و محرومیت از یک خواب لذتبخش گرفته تا ظاهر مصنوعی بینی با ردپای اعمال جراحی قبلی، که بینی را در کانون توجه قرار داده، روز و شب این افراد درگیر مشکلات بینی هستند. بسیاری از این بیماران هر وقت که خود را در آینه می‌بینند و هرشب که با دهان باز می‌خوابند، تأسف می‌خورند که چرا برای انجام جراحی اول عجله به خرج داده و تحقیق کافی برای انتخاب جراح نکرده‌اند و اکنون باید صدها برابر وقت صرف کنند تا شاید به چیزی با فاصله زیاد از شرایط مطلوب برسند. در این شرایط شاید توقع چند درصد بهتر شدن هم برای بیمار یک معجزه محسوب شود.

تنگی دریچی بینی شایع‌ ترین و مهم‌ ترین عارضه تنفسی در بینی‌های عمل شده است. در جراحی پلاستیک بینی ، تغییرات دریچه بینی حتی در مقیاس میلیمتری ، می‌تواند سلامت بینی را به خطر‌اندازد. به‌ طور کلی، در مدخل بینی دو دریچه وجود دارد: دریچه خارجی( همان سوراخ‌های بینی هستند که ممکن است در عمل جراحی بینی بیش از حد کوچک شده باشند و موجب ایجاد مشکلات تنفسی شوند)و دریچه داخلی بینی (که در بخش درونی‌تر سوراخ‌های بینی قرار گرفته و باریک‌ ترین قسمت بینی است). بنابراین چنانچه جزئی‌ترین تنگی‌ در دریچه داخلی روی دهد، در مقاومت آن نسبت به جریان هوا تغییرات شدیدی ظاهر خواهد شد.

برداشتن بیش از اندازه غضروف‌های بینی در عمل جراحی، منجر به تورفتگی‌های بیش از حد در قسمت پایینی بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دو سوی نوک بینی می‌شود. این تورفتگی‌های ظاهری، در داخل بینی، خود را به صورت برآمدگی‌هایی نشان می‌دهد که مانع عبور جریان هوا از دریچه داخلی بینی می‌شود. برداشته شدن بیش از اندازه غضروف‌های بینی در انتهای بخش تحتانی،  موجب بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام دم می‌گردد. دراین حالت، در دریچه خارجی بینی هم اشکال وجود دارد.اختلال تنفسی ناشی از اختلال دریچه داخلی بینی از شایع‌ترین عوارض در بینی‌هایی است که کوچک شده‌اند.

بنابراین امروزه، در روش‌های جراحی پلاستیک بینی، از برداشتن بافت در ناحیه دریچه بینی اجتناب می‌شود. برگرداندن سوراخ‌های بینی به حالت پیش از عمل، از دشوار‌ترین اقداماتی است که در عمل جراحی مجدد بینی انجام می‌گیرد و گاه حتی ممکن است امکان‌پذیر  نباشد. پیشگیری همواره بهتر از درمان است. هیچ‌گاه نباید از جراح خود درخواست کنید که اندازه بینی‌را کوچک کند. به‌ طور کلی در عوارض ناشی از برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی، باید این نقصان بافت را به شکلی مناسب جبران نمود. در این حالت، جراح می‌تواند از قسمت‌های دیگر بینی یا  بدن، بافت‌هایی بگیرد و جایگزین بافت از دست رفته کند. این بافت‌ها، پیوند نامیده می‌شوند. پیوندهایی با ارزش‌ترند که از خود فرد و در همان زمان برداشته شوند و برای خود او مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال، در فردی که دچار بسته شدن دریچه داخلی بینی شده، می‌توان با افزودن پیوندهای غضروفی، تا حدی به باز شدن دریچه کمک کرد. در مواردی که تنگی خفیف تا متوسط دریچه داخلی بینی وجود دارد، می‌توان این پیوندها را از خود بینی گرفت؛ اما در موارد شدید نیز شاید نیاز باشد که این پیوند از غضروف دنده فراهم شود.

مشکل ناشی از کوچک‌ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی، کمی جدی‌تر است. در مواردی که به علت بیش از حد برداشته شدن پره‌ها،  کمبود شدید پوست پره‌های بینی وجود داشته باشد، شاید نیاز باشد قسمتی از پوست گوش به عنوان پیوند مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل در سال‌های اخیر، برش دادن پره‌های بینی و کوچک کردن سوراخ‌های بینی انجام نمی‌گیرد.

نکات مهم

دست‌‌کم یک سال زمان لازم است تا بتوان جراحی دوباره بینی را انجام داد و دست زدن به بینی زودتر از زمان مذکور ممکن است مشکلات بینی را تشدید کند. برای اشکالات جزئی بهتر است حتی الامکان از جراحی دوباره امتناع کرد؛ زیرا خطر جراحی دوباره بیشتر از جراحی اول و احتمال روندهای غیرقابل پیش بینی نیز  بیشتر است. جراحی دوباره بر روی بینی که به روش‌های برداشت بافتی عمل شده بسیار مشکل‌تر از عمل اول است. زمان این جراحی‌ها و بیهوشی آنها‌ها طولانی تر است و جراح باید تمام تمهیدات لازم جهت حصول حداکثر نتیجه را به کار گیرد. در تمام این بیماران ارزیابی‌های بسیار دقیق تشخیصی، شامل انجام روش‌های تصویربرداری، اندوسکوپی تشخیصی بینی و آزمون‌های بررسی راه هوایی بینی ضروری است. صرف زمان کافی جهت اقدامات تشخیصی، احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب را بیشتر می‌کند. باید در مورد امکان برش در قسمت‌های مختلف بدن مثل گوش، سر و قفسه سینه برای برداشتن پیوند به بیمار توضیح داده شود.

در مورد معضل جراحی‌های دوباره، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. عمل جراحی پلاستیک بینی، عملی نیست که فوری در مورد آن تصمیم گیری شود. فقط یک بار امکان دارد این عمل خوب انجام شود؛ بنابراین بیماران باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت در مورد انتخاب جراح، احتمال عمل جراحی دوباره را به کمترین مقدار ممکن برسانند.

دلایل عمل مجدد بینی

به طور کلی بیمارانی که برای جراحی دوباره بینی مراجعه می‌کنند، سه دسته‌اند:
دسته اول بیمارانی که به خاطر مشکل تنفس از راه بینی، مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی مراجعه می‌کنند.

دسته دوم بیمارانی که به خاطر مشکلات در ظاهر بینی مراجعه می‌کنند و این مشکلات در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازه بافت‌های بینی ناشی می‌شوند؛ مانند کوچک شدن بیش از اندازه بینی که با دیگر اجزای صورت هماهنگی ندارد.

دسته سوم بیمارانی که هم مشکل تنفس از راه بینی و هم ظاهر غیرطبیعی بینی را با هم دارند. متاسفانه بیشتر مراجعه کنندگان در این دسته قرار دارند و این موضوع رابطه تنگاتنگ عملکرد سالم بینی با فرم طبیعی آن را نشان می‌دهد. از هرکدام از دو دسته اول مراجعین جراحی دوباره بینی، یک نمونه رایج آنها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

جراحی مجدد نوک بینی

یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های جراحی مجدد بینی را جراحی نوک بینی تشکیل می‌دهد. نوک بینی ساختمان پیچیده‌ای مرکب از پوست، بافت همبندی، عضلات و داربست غضروفی دارد. نسبت و میزان این بافت‌ها در افراد مختلف، فرق می‌کند و هر فرد، ساختمان ویژه ای در نوک بینی خود دارد.  بسیاری از جراحی‌های قبلی که به روش‌های قدیمی برداشت بافت‌ها انجام می‌شده‌اند، ارتباطات طبیعی این بافت‌هارا بر هم زده و بافت اسکار و فیبروز جایگزین بافت سالم بینی شده است. تغییرات ساختاری شدید ناشی از جراحی‌های قبلی و همچنین پیچیدگی فرآیند التیام بافت‌های نرم نوک بینی، طی گذشت زمان، جراحی مجدد نوک بینی را به یکی از پر مشکل ترین قسمت‌های جراحی پلاستیک بینی تبدیل کرده است. جهت باریک کردن نوک بینی، در روش‌های سنتی قسمت‌هایی از غضروف نوک بینی را بر می‌داشتند تا حجم نوک بینی کاهش یابد. در روش‌های جدید، نوک بینی را می‌توان با نزدیک کردن بافت‌ها به یکدیگر و بدون برداشتن حتی یک میلیمتر از بافت اصلاح نمود. در هر صورت، حین جراحی پلاستیک بینی، جراح باید دقت زیادی به خرج ‌دهد تا این داربست غضروفی که وظیفه حمایت و نگهداری را بر عهده دارد، تضعیف نشود. بیش از اندازه برداشتن این غضروف‌ها در جراحی، منجر به تورفتگی بیش از حد نوک بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دوطرف نوک بینی می‌شود. اگر میزان برداشتن بافت باز هم بیشتر باشد، سبب افتادگی پره‌های بینی و بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام عمل دم خواهد شد. از طرفی، برداشتن بیش ازاندازه این بافت‌ها، موجب بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و نمای بینی خوکی شکل می‌شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی، گذشته از ظاهر نامتناسب بینی، در اکثر موارد تنفس از راه بینی نیز دچار اختلا ل می‌گردد. عمل جراحی برای اصلاح اشکالات پیش آمده ناشی از عمل‌های جراحی پیشین، به‌مراتب دشوارتر از عمل جراحی بار نخست است، چراکه برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت است؛ آن هم در بینی‌ای که پیش از این یک بار بافت‌های آن را برداشته‌اند. در بسیاری موارد لازم است برای جبران بافت‌های ازدست رفته، از مناطق دیگر پیوندهای غضروفی تهیه شود. حتی با انجام بهترین جراحی‌های ترمیمی ‌معمولاً مشکلات ایجادشده تنها به‌طور نسبی قابل اصلاح‌ خواهند بود.

دکتر محسن نراقی-متخصص گوش،حلق و بینی

زیبـــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۱۸۰ دیدگاه‌

 1. سارا گفت:

  من هم چند ماه قبل، پیش دکتر دشتی عمل کردم. متاسفانه نه تنها بینیم رو از بین برد بلکه زندگیم هم نابود شده. بینیم رو از بالا خیلی تراش داده ، به سمت چپ نوکش کجه، پره ها بالا و پایین و بینیم به یک سمت خوابیده و حالت زین اسبی داره. راستش من فقط به عکسای اینستا و نظرات دوستان عمل شده تو سایت اکتفا کردم. حالا تا کوچکترین نظری بر خلاف بقیه که ازش تعریف کردن بنویسی، سریع بلاکت می کنه. تنها امیدم اینه که یکسال بشه و برم ترمیم کنم و نمی دونم چقدر این عیوب بر طرف میشه و ایا تا اون روز از غصه، دووم میارم یا نه

  [پاسخ]

 2. دنیا پارسا گفت:

  اتفاقا من پیش دکتراحمدرضا رجایی بینیم رو عمل کردم و واقعا راضیم هرکسی هم دیده خوشش اومده ایشون انسان بسیار بزرگ و با سوادی هستن برید توسایتشون و نمونه کاراشون رو ببینید کارشون واقعا طبیعی و عالیه

  [پاسخ]

 3. باران گفت:

  بهت پیشنهاد میکنم بجای اینکه بینیتو عمل کنی ی سر برو روانپزشک خودتو معرفی کن بدبخت..منو ابجیامو چند‌تا دوستام همه بپپیش دکتر رجایی عمل کردیم.ن مشکل ظاهری داره ن تنفسی..بینی هممون هم سوراخاش یکسان و طبیعی و زیباس.هیچ درد و مشکلی هم نداشتیم.تو ی روانپریشی بیش نیستی بدبخــــــــــت.لابد اقای دکتر عملت نکرده خوب سوزوندتت😂😂نوووش جووونت😎

  [پاسخ]

 4. ناشناس گفت:

  سلام من پیش پریاوی گچساران عمل کردم الهی خیرنبینه بینیمو کلا خراب کرد کارش خیلی افتضاحه

  [پاسخ]

 5. بی نام گفت:

  من ۷ ماهه عمل کردم بینیم گوشتی بود دکتر گفت ۸۰ درصد کوچیک میشه بیشتر از اون تنفست مشکل پیدا میکنه من راضی شدم گفتم ۸۰ درصدم خوبه ولی الان افسردگی گرفتم بینیمو خراب کرد نامتقارنه یه طرفش تو رفته یه طرفش قلمبس اصلا داغون شدم تیغه ی بینیم صاف بود ولی الان فرو رفته الان اگه برگردم عقب دیگه عمل نمیکنم تو رو خدا عمل نکنید چون هر شب فکر خودکشی میزنه سرتون ولی با یه بینی یه کم بزرگ میشه بدون این فکرا زندگی کرد خیلی ریسکش بالاس چون دکتر تا پوست بینی رو بلند نکرده خودشم نمیدونه چی پیش میاد قبلش هر چی بگه چرت و پرته خدا لعنت کنه همشونو

  [پاسخ]

 6. ناشناس گفت:

  بنده هم پیش دکتر محسن زارعی عمل کردم اردبیل به شدت پشیمونم سوراخ ها و پره های بینی ام تابه تاست دماغمم درازتر از قبل عملم شده

  [پاسخ]

 7. علی گفت:

  دوستان دکتر سعید فرهی یه جراح تو شهرستان بابل هستش شمارو بخدا نرین پیشش بینی منو ۳بار عمل کرد فقط میخوام گریه کنم به جای حرف زدن

  [پاسخ]

 8. مهدیس گفت:

  شما رو به خدا دست بردارید از عمله بینی
  حاضرم قسم بخورم که ۸۰درصده شماهایی که قصده عمل دارید بعد از عمل
  پشیمون میشید.مگه اینکه بینیتون انقددددددددددر بزرگ بوده باشه که با یه عمله کوچیک هم یه عالمه تغییر کنید.
  منم مثل خیلی از شماها از زمان دبیرستان قصد عمل داشتم بی نهایت سمج بودم
  خیلی هم تحقیق کردم و در نهایت پارسال که ۲۳سالم بود عمل کردم
  الان واقعا پشیمونم
  وقتی بینی طبیعی دارید نه خودتون وسواس به خرج میدید نسبت بهش نه اطرافیان
  اما عمل که بکنی همه زوم میکنن روت.و دقیقا هم روی عیب های بینیت.
  خواهرانه و دوستانه ازتون میخوام عمل نکنید هم اذیت شدنای یک ماه اوه بعد از عمل هم اشکالاتی که ممکنه پیش بیاد…
  به خدا الان نزدیکه که گریه کنم.
  ای کاش عمل نمیکردم.من با دکتر روشنی شیراز عمل کردم.
  یک سال تحقیق کرده بودم.اما الان اگه برگردم به عقب با اون عمل نمیکنم.
  در واقع اصلا عمل نمیکنم
  خیلی ریسکش بالاست خیلی
  به جای عمله بینی برید کلینیک پوست،پوستتون رو زیبا کنید با کرم هایی که میدن یا لیزر و ….
  ورزش کنید تناسب اندام داشته باشید.به موهاتون برسید …باور کنید ۹۰درصد زیباییتون بیشتر میشه
  و دیگه بینیه به چشم نمیاد
  امیدوارم حتی یک نفر ب حرفم گوش کنه چون اهل کامنت گذاشتن نیستم اما دلم نیومد تجربیاتمو نگم

  [پاسخ]

 9. غزال گفت:

  The best dr is dr Ahmad rajaee..

  [پاسخ]

 10. گلی گفت:

  سلام. تنها توصیه من به دوستان اینه که قبل از عمل حتی شده ماه ها فکر و تحقیق کنید و اصلا و ابدا به نمونه جرتحی های با چسب اکتفا نکنید چون خوده این چسب ادمو به اشتباه میندازه و بینی رو خیلی خوشگلتر از واقعیت نشون میده چیزی که من بارها دیدم که وقتی دوستی یا اشنایی بی چسب بوده اصلا جا خوردم که چقدتفاوت داشتن.

  [پاسخ]

 11. آرزو گفت:

  سلام من ۱۰ ماهه بینیمو عمل کردم اصلان راضی نیستم دکتر گفته بیا برا ترمیم منم میترسم از این بدتر شه اگه اطلاعاتی دارین منو راهنمای کنین ممنون .

  [پاسخ]

 12. آرزو گفت:

  سلام من ۱۰ ماهه بینیمو عمل کردم اصلان خوب نشده دکتر گف بیار برا ترمیمیم منم میترسم کسی هس منو راهنمای کنه خیلی می ترسم از این بدتر بشه

  [پاسخ]

 13. آرزو گفت:

  سلام من هم متاسفانه پیشه دکتر اکبری عمل کردم الان ۱۰ ماهه بینیم کج شده بهم گفته بیا ترمیمی ولی واقعا میترسم که بدتر شه کسی ترمبمی انجام داده یا پیشه دکتر اکبری عمل کرده ؟

  [پاسخ]

 14. ندا گفت:

  سلام عمل بینی واقعا ریسک بالایی داره .خواهش میکنم خیلی دقت کنید و مطب دکترای زیادی برید و مریض هایی ببینید که بدون چسب هستند و از عملشون حداقل ۶ ماه میگذره چون افرادی که تازه عمل کردن و چسب روی بینی دارند اصلا فرم اصلی بینیشون مشخص نیست من یک ماهه عمل کردم و خیلی از انتخاب دکترم پشیمون هستم و اشتباه من این بود که افرادی که تو مطب دیدم با چسب بودن و عیب بینیشون مشخص نبود . بینی کوچیکی داشتم فقط میخواستم فرمش کمی بهتر بشه که خیلی بدتر شده همه میگن به خطار ورمه ولی تیغه وسط بینی که دکتر از غضروف استفاده کرده خیلی تو رفتگی داره و پره ها را دست نزده و ناهماهنگی با تیغه وسط بینی ایجاد شده که این به هیج و جه دیگه درست نمیشه مثلا دکترم به عمل طبیعی معروفه تو تهران من قبل از عمل یه چهره بانمکی داشتم که اصلا آرایش نمی کردم که الان یه چهره کاملا مصنوعی و سرد شده که بدون آرایش نمیتونم برم بیرون و هنوز اجازه ندادم حتی خانواده ام منو بدوم چسب ببینند ۶ میلیون هزینه کردم و آخرش بدترین نتیجه را گرفتم .توصیه میکنم حداقل کار ۷ یا ۸ تا دکتر را ببینید بعد تصمیم بگیرید.چون اگه بینی خراب بشه روی زندگیتون خیلی تاثیر منفی میزاره و اقعا عذاب آوره

  [پاسخ]

 15. نیلوفر گفت:

  ۶ ماهه تپش قلب گرفتم
  خدا لعنت کنه این دکترا رو که تجارت میکنند. خدا لعنتشون کنه که واسه پول حاضرن هر کاری بکنن.
  هزار تا عیب روی بینیم گذاشتن و رفتم زیر تیغ.
  قبل از عملم خیلی تحقیق کردم .
  همشون کلی ایراد رو بینیم گذاشتن که خودم از خودم بدم اومد.
  چهره طبیعی و معصومم و خراب کردن تازه می گن خیلی هم خوب شدی
  این معیارهای زیبایی دکترا خیلی مزخرفه
  بینی جدید من اصلا به من نمیاد باید منتظر باشم تا با فامیل رو به رو بشم و حرفای درگوشی رو یشنوم که چرا اینجوری کرده خودشو
  خدا لعنتتون کنه
  الان که نگاه می کنم بینی من اون هیولایی که ازش ساخته بودن نبود
  تو رو خدا به حرف این دکترای از خدا بی خبر گوش ندین. هیچ کدوشون به قسمی که خوردن پایبند نیستن

  [پاسخ]

 16. masi گفت:

  سلام بچه ها.من ۵سال پیش بینیموعمل کردم یه بینی استخونی که زیادایرادآنچنان نداشت دکتراومدقوزشوبرداشت ولی تبدلیش کردبه یه بینی پهن خوب خیلی ناراحت بودم گفتم اینهمه بیهوشی ولی توانتخاب دکترعجله کردم.اشتباه دوبارم ترمیم دوباره باهمین دکتر قاضی پوراهواز.بعدازعمل شوک بهم واردشدبایه بینی فرورفته وپرازانحنا.وکوتاه کلادیوونه شدم شروع کردم گریه که خدایاکاش همون قبلیودست نمیزدم ایرادی نداشت.بیچارم کرداین دکتر.تواجتماع به زورمیرم باهیچ فامیلی نمیتونم رفت وامدکنم افسردگی حادگرفتم اززندگی خسته.کسایی که حال منودارن میفهمن چون واقعاسخته چیزی که مربوط به زیبایی شه.وتوتمام روابط زندگیت تاثیربزاره.من شدم یه مرده متحرک.هیچی ارومم نمیکنه نه روانپزشک نه دارو خداخودش کمک کنه

  [پاسخ]

 17. میترا گفت:

  دکتر کلینی کارش افتضاحه توی بینیم کوشت درآورده جای بخیه افتضاح معلومه پوست روی بینیم حالت جمع شدکی داره پیش دکتر کلینی نرین اکر برین مثل من پشیمون میشین

  [پاسخ]

 18. الناز ذبیحی جناب گفت:

  سلام من ۸سال پیش ،پیش دکتر مجید داوودی عمل کردم و ۲ میلیون تومان هم دادم ولی هم مشکل تنفسی دارم و هم بینی من کج عمل شده و ظاهرش به کنار .من مشکل تنفسی شدید دارم .خواهشا دماغاتونو عمل نکنین.پشیمون میشین.

  [پاسخ]

 19. هانی گفت:

  سلام به دوستان.
  عمل زیبایی علاوه بر اینکه باید دکترتون رو خیلی دقیق و سنجیده انتخاب کنید حتی اگه مبلغش بالاتر باشه بهتر از اینه که بخواین خدایی نکرده به عمل ترمیم کشیده بشه که جبران ناپذیره (هم از نظر مالی و هم از نظر روحیه)
  عمل بینی به شانس هم ربط داره.
  من پیش دکتر محمد تقی دینی ، که فوق تخصص زیبایی دارن و واقعا دوستم بینی خیلی زیبایی داره که هرکسی میبینه میپرسه پیش کی عمل کردی..من از شانس بدم ،بدون تحقیق رفتم پیش دکترش.
  بینی ام کاملا صاف و بی عیب بود.فقط نوک بینی ام یه مقدار گوشتی بود که به صورتم می اومد.پره های بیتی ام یکی بود .
  بینی ام رو عمل کردم و پره های بینی ام یکیش بزرگ و یکیش کوچیکه.
  غضروف تیغه ی بینی ام رو خیلی بیش از حد برداشتن.
  بینی ام کاملا پخ شده..جای بخیه مونده ،بعد از اینکه بهشون مراجعه کردم پذیرفتن که سرپایی غضروف بینی ام رو بذارن و پره ی بزرگ بینی ام رو بخیه کردن اما هیچ تغییری نکرد متاسفانه.
  بعدها فهمیدم به دکتر بد تیغ معروفه و من نمیدونستم.
  الان بعد از دوسال پیش دکتر امامی رفتم که کاملا حرفه ای هستند و گفتند از دنده و یا گوشم غضروف برمیدارن که تیغه بینی ام رو درست کنند و از عملم فیلمبرداری میکنند برای اطمینان بیشتر که بدونیم خود دکتر عمل رو انجام میده چونکه ما بیهوشیم و نمیدونیم که چه اتفاقی تو اتاق عمل می افته. عملش هم طولانیه.گفتند ترمیم از ۱۵ تا ۲۲ میلیون هست
  اما اگه پیش دکتر خودم برم هزینه اش خیلی کمتره..که واقعا دیگه ریسک نمیکنم برم پیشش.
  موندم چیکار کنم.نه پولش دوبارش رو دارم نه ریسکشو.ترمیم خیلی خیلی حساس تره شاید از اینی که شده حتی بدتر هم بشه..
  فقط منتظر معجزه ام برای روحیه ام .اعتماد بنفسم از بین رفته و کلا بی حالم

  [پاسخ]

 20. پری گفت:

  دکتر شاهین روشن میلانی افتضاح افتضاح افتضاح بینی منو داغون کرد😢😢توروخدا پیش هر دکتری نرید

  [پاسخ]

 21. سارا گفت:

  من به مدرک این دکترم شک دارم بینی جوریخراب میکنه که کسی نمیتونه درستش کنه عکسای اینستاشم همشفتوشاپه

  [پاسخ]

 22. مینا گفت:

  سلام کسی میدونه کار دکتر فرزاد زمانی و صالح جعفری تو اراک خوبه یا نه؟

  [پاسخ]

 23. الهام گفت:

  سلام من بار اول پیش دکتردشتی عمل کردم یک ایرادکوچک داشت بار دوم اشتباه کردم رفتم پیش دکتررمضانی که بعیدمیدونم مدرک دکترای زیبایی داشته باشه الان بینیم قوس دار شده نوک بینیم رو دراز کرده وکج هم شده سوراخ بینیم قرینه نیست فکرمیکنم پیوندزده به بینی م نمیدونم شکایت کنم به نتیجه میرسم یانه

  [پاسخ]

 24. سارا گفت:

  دکتر احمدرضا رجایی بدترین جراح بینی تو کل ایران هست مرتیکه بیسواد مدرک نداره

  [پاسخ]

  ندا پاسخ در تاريخ آبان ۲۴ام, ۱۳۹۵ ۱۳:۴۷:

  سلام
  سارا جان چرا ؟؟؟
  من با دکتر رجائی عمل دارم آذر ماه تو دلم خالی شدددددددد
  مگه نمونه کارای دکترو ندیده بودی؟

  [پاسخ]

 25. سارا گفت:

  من هم همین مشکل دارم بهت توصیه میکنم دیگه برای ترمیم پیش دکتر خودت نری دکتری که یه بار خرابکاری میکنه دیگه قابل اعتماد نیست هر دکتری یه قالبی برای عمل داره نمتونه شکل دیگه عمل کنه

  [پاسخ]

 26. سارا گفت:

  پرههای بینیم کاملا بالا پایین هست سوراخاش یکیش مثلث یکیش گرده کلا نوک بینیم ازاش زده و بینیم خیلی خیلی سربالا شده و فاصله لب و بینیم خیلی زیاده پهنای استخون بینیم صدبرابر کرده

  [پاسخ]

 27. briliant گفت:

  سلام. من چن سال پیش بینی م رو پیش دکتر آبرومند عمل کردم. افتضاح شده. سربالا و قوس دار به نظرتون میتونه ترمیم کنه و طبیعی شه؟

  [پاسخ]

 28. سارا گفت:

  کسی اینجا ترمیمی انجام داده تروخدا کمک کنید خیلی ناراحتم واسه ترمیم کجا برم هر شهری باشه میرم فقط دکتر خوبی باشه بدتر نشم

  [پاسخ]

 29. نگین+۷ گفت:

  دوستان خوبم من از اینکه میبینم که بعضی از شما چقدر حساس هستید و خوب قبل از عمل تحقیق میکنید خیلی خوشحال میشم من که چند سال پیش بدون تحقیق پیش دکتر ابراهیم شهسواری خیابان بابک بهرامی عمل کردم و پشیمان هستم تازه بعد از عمل و دیدن مریض های قبلیش که عمل شده بودن و ازش شکایت کرده بودن فهمیدم که چه اشتباهی کردم این آقای دکتر که نه آقای شهسواری که نمیدانم آیا مدرک معتبر دکترا دارد یا نه بینی خیلی از مریض هارو خراب کرده و خراب میکند، شکایت پشت شکایت ولی تعجب میکنم که هنوز اجازه عمل دارند،بنظر من هر کسی پیش ابراهیم شهسواری عمل کند باید چندین بار دیگر هم پیش دکترای دیگر عمل کند تا شاید نتیجه بگیرد.

  [پاسخ]

 30. ياسمن گفت:

  دوستان منم دکتر علیرضا کامیابی بینیمو عمل کرده …. افتضااااااااح شده
  یه بینی کاملا کج و اینکه دو طرف بینیم اصلا قرینه نیست
  با اینکه کارش بد نیست اما خب شانس من بود دیگه .. بینی کج خیلی بده انقد غضروفهای بینیمو از یه طرف برداشته که کاملا کج شده حالا گفته باید بعد از یه سال برم ترمیمم اما اصلا نمی دونم قراره چی بشه همه می گن که شاید بدتر شه خیلی دو دلم که اصلا ترمیم کنم یا نه
  در هر صورت به نظر من عمل زیبایی بینی کاملا ریسکه و شانسی ..
  من که الان خیلی پشیمونم
  لطفا تو انتخاب دکترتون دقت کنید هر چند من هم به نظرم دکتر خوبی رو انتخاب کرده بود که پارسال ۶۰۰۰۰۰۰ میلیون هم بابت عمل از من گرفته بودن اما اصلااااااااااا راضی نیستم

  [پاسخ]

 31. آمیتیس گفت:

  عمل بینی هم شده دلخوشی جونهای ما

  عزیزان بهتره کمی اعتما بنفس تان را زیاد کنید

  هر چند برخی ها واقعا نیاز به عمل دارن

  برخی هم برای اینکه از قافله چشم و همچشمی عقب نمونند

  ولی به جرات میگم۹۵ درصد تابلو هستن عملی هستن نمونه اش نانسی

  [پاسخ]

 32. سارا گفت:

  پیش دکتر احمدرضا رجایی تو شیرازعمل نکنید جوری گند زده به صورتم که حالم از خودم به هم میخوره اول یکم امید داشتم فکر میکردم درست میشه ولی روز به روز بدتر میشم االان که فکر میکنم میبینم بزرگترین اشتباه زندگیم کردم باید خیلی بیشتر تحقیق میکردم خیلی عجله کردم ۷ تومن هم ازام گرفته خدا ازاش نگذره

  [پاسخ]

 33. عاطفه گفت:

  سلام من دو سال پیش بینیمو پیش دکتر عصمت نیا در مشهد عمل کردم.بینیمو به کل خراب کرد.کج شد.یک پره بینیم خوابید نوکش افتاد.دفعه دوم پیش همین دکتر عمل کردم فرقی نکرد.و تا جای تونست پول ازم گرفت.برای سومین بار پیش دکتر شکوهی عمل کردم که کلا بینیمو خراب مرد وا شکل منو انداخت.اعتماد به نفسم صفر شده.پیش هر کسی عمل نکنید .قبل عمل کارای دکترها رو ببینید به اندازه دو ماه مطب دکتر مورد نظرتون برید ببینید چقدر راضی دارن.

  [پاسخ]

 34. شراره گفت:

  سلام من ۴ماه پیش پیش دکتر محسن اسلامی عمل کردم بینیمو…….خداروشکر بینیم همونی شد که میخواممم مشکل تنفسیم ندارمم خداییش کارای دکتر اسلامی عالین خیلی دیگه از آشناهامونم پیشش عمل کردن

  [پاسخ]

 35. شراره گفت:

  من پیش دکتر محسن اسلامی عمل کردم خداییش کارش حرف نداره بینیمون همونجور که دوسداشتم عمل کرد همه جیش مناسبه مشکل تنفسم ندارم چون من قبل عمل انحراف داشتم تنفسم سخت بود

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *