جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینی

1x1.trans جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینیجراحی دوباره بینی طیف وسیعی از مشکلات مربوط به جراحی از عوارض رایج تا عوارض بسیار پیچیده را در بر می‌گیرد. تعدادی از بیماران،  بینی خود را چند بار به دست یک یا چند جراح سپرده‌اند که در بسیاری از آنها جراحی‌های دوباره وضعیت قبلی را پیچیده کرده و بینی در وضعیت کاملا بحرانی قرار گرفته؛ به طوری که زندگی آنها تحت الشعاع مشکلات بینی قرار گرفته است. از مشکل تنفسی و محرومیت از یک خواب لذتبخش گرفته تا ظاهر مصنوعی بینی با ردپای اعمال جراحی قبلی، که بینی را در کانون توجه قرار داده، روز و شب این افراد درگیر مشکلات بینی هستند. بسیاری از این بیماران هر وقت که خود را در آینه می‌بینند و هرشب که با دهان باز می‌خوابند، تأسف می‌خورند که چرا برای انجام جراحی اول عجله به خرج داده و تحقیق کافی برای انتخاب جراح نکرده‌اند و اکنون باید صدها برابر وقت صرف کنند تا شاید به چیزی با فاصله زیاد از شرایط مطلوب برسند. در این شرایط شاید توقع چند درصد بهتر شدن هم برای بیمار یک معجزه محسوب شود.

تنگی دریچی بینی شایع‌ ترین و مهم‌ ترین عارضه تنفسی در بینی‌های عمل شده است. در جراحی پلاستیک بینی ، تغییرات دریچه بینی حتی در مقیاس میلیمتری ، می‌تواند سلامت بینی را به خطر‌اندازد. به‌ طور کلی، در مدخل بینی دو دریچه وجود دارد: دریچة خارجی( همان سوراخ‌های بینی هستند که ممکن است در عمل جراحی بینی بیش از حد کوچک شده باشند و موجب ایجاد مشکلات تنفسی شوند)و دریچة داخلی بینی (که در بخش درونی‌تر سوراخ‌های بینی قرار گرفته و باریک‌ ترین قسمت بینی است). بنابراین چنانچه جزئی‌ترین تنگی‌ در دریچة داخلی روی دهد، در مقاومت آن نسبت به جریان هوا تغییرات شدیدی ظاهر خواهد شد.

برداشتن بیش از اندازة غضروف‌های بینی در عمل جراحی، منجر به تورفتگی‌های بیش از حد در قسمت پایینی بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دو سوی نوک بینی می‌شود. این تورفتگی‌های ظاهری، در داخل بینی، خود را به صورت برآمدگی‌هایی نشان می‌دهد که مانع عبور جریان هوا از دریچة داخلی بینی می‌شود. برداشته شدن بیش از اندازه غضروف‌های بینی در انتهای بخش تحتانی،  موجب بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام دم می‌گردد. دراین حالت، در دریچة خارجی بینی هم اشکال وجود دارد.اختلال تنفسی ناشی از اختلال دریچة داخلی بینی از شایع‌ترین عوارض در بینی‌هایی است که کوچک شده‌اند.

بنابراین امروزه، در روش‌های جراحی پلاستیک بینی، از برداشتن بافت در ناحیة دریچه بینی اجتناب می‌شود. برگرداندن سوراخ‌های بینی به حالت پیش از عمل، از دشوار‌ترین اقداماتی است که در عمل جراحی مجدد بینی انجام می‌گیرد و گاه حتی ممکن است امکان‌پذیر  نباشد. پیشگیری همواره بهتر از درمان است. هیچ‌گاه نباید از جراح خود درخواست کنید که اندازه بینی‌را کوچک کند. به‌ طور کلی در عوارض ناشی از برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی، باید این نقصان بافت را به شکلی مناسب جبران نمود. در این حالت، جراح می‌تواند از قسمت‌های دیگر بینی یا  بدن، بافت‌هایی بگیرد و جایگزین بافت از دست رفته کند. این بافت‌ها، پیوند نامیده می‌شوند. پیوندهایی با ارزش‌ترند که از خود فرد و در همان زمان برداشته شوند و برای خود او مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال، در فردی که دچار بسته شدن دریچة داخلی بینی شده، می‌توان با افزودن پیوندهای غضروفی، تا حدی به باز شدن دریچه کمک کرد. در مواردی که تنگی خفیف تا متوسط دریچة داخلی بینی وجود دارد، می‌توان این پیوندها را از خود بینی گرفت؛ اما در موارد شدید نیز شاید نیاز باشد که این پیوند از غضروف دنده فراهم شود.

مشکل ناشی از کوچک‌ شدن بیش از اندازة سوراخ‌های بینی، کمی جدی‌تر است. در مواردی که به علت بیش از حد برداشته شدن پره‌ها،  کمبود شدید پوست پره‌های بینی وجود داشته باشد، شاید نیاز باشد قسمتی از پوست گوش به عنوان پیوند مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل در سال‌های اخیر، برش دادن پره‌های بینی و کوچک کردن سوراخ‌های بینی انجام نمی‌گیرد.

نکات مهم

دست‌‌کم یک سال زمان لازم است تا بتوان جراحی دوباره بینی را انجام داد و دست زدن به بینی زودتر از زمان مذکور ممکن است مشکلات بینی را تشدید کند. برای اشکالات جزئی بهتر است حتی الامکان از جراحی دوباره امتناع کرد؛ زیرا خطر جراحی دوباره بیشتر از جراحی اول و احتمال روندهای غیرقابل پیش بینی نیز  بیشتر است. جراحی دوباره بر روی بینی که به روش‌های برداشت بافتی عمل شده بسیار مشکل‌تر از عمل اول است. زمان این جراحی‌ها و بیهوشی آنها‌ها طولانی تر است و جراح باید تمام تمهیدات لازم جهت حصول حداکثر نتیجه را به کار گیرد. در تمام این بیماران ارزیابی‌های بسیار دقیق تشخیصی، شامل انجام روش‌های تصویربرداری، اندوسکوپی تشخیصی بینی و آزمون‌های بررسی راه هوایی بینی ضروری است. صرف زمان کافی جهت اقدامات تشخیصی، احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب را بیشتر می‌کند. باید در مورد امکان برش در قسمت‌های مختلف بدن مثل گوش، سر و قفسه سینه برای برداشتن پیوند به بیمار توضیح داده شود.

در مورد معضل جراحی‌های دوباره، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. عمل جراحی پلاستیک بینی، عملی نیست که فوری در مورد آن تصمیم گیری شود. فقط یک بار امکان دارد این عمل خوب انجام شود؛ بنابراین بیماران باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت در مورد انتخاب جراح، احتمال عمل جراحی دوباره را به کمترین مقدار ممکن برسانند.

دلایل عمل مجدد بینی

به طور کلی بیمارانی که برای جراحی دوباره بینی مراجعه می‌کنند، سه دسته‌اند:
دسته اول بیمارانی که به خاطر مشکل تنفس از راه بینی، مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازة سوراخ‌های بینی مراجعه می‌کنند.

دسته دوم بیمارانی که به خاطر مشکلات در ظاهر بینی مراجعه می‌کنند و این مشکلات در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازة بافت‌های بینی ناشی می‌شوند؛ مانند کوچک شدن بیش از اندازة بینی که با دیگر اجزای صورت هماهنگی ندارد.

دسته سوم بیمارانی که هم مشکل تنفس از راه بینی و هم ظاهر غیرطبیعی بینی را با هم دارند. متاسفانه بیشتر مراجعه کنندگان در این دسته قرار دارند و این موضوع رابطه تنگاتنگ عملکرد سالم بینی با فرم طبیعی آن را نشان می‌دهد. از هرکدام از دو دسته اول مراجعین جراحی دوباره بینی، یک نمونه رایج آنها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

جراحی مجدد نوک بینی

یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های جراحی مجدد بینی را جراحی نوک بینی تشکیل می‌دهد. نوک بینی ساختمان پیچیده‌ای مرکب از پوست، بافت همبندی، عضلات و داربست غضروفی دارد. نسبت و میزان این بافت‌ها در افراد مختلف، فرق می‌کند و هر فرد، ساختمان ویژه ای در نوک بینی خود دارد.  بسیاری از جراحی‌های قبلی که به روش‌های قدیمی برداشت بافت‌ها انجام می‌شده‌اند، ارتباطات طبیعی این بافت‌هارا بر هم زده و بافت اسکار و فیبروز جایگزین بافت سالم بینی شده است. تغییرات ساختاری شدید ناشی از جراحی‌های قبلی و همچنین پیچیدگی فرآیند التیام بافت‌های نرم نوک بینی، طی گذشت زمان، جراحی مجدد نوک بینی را به یکی از پر مشکل ترین قسمت‌های جراحی پلاستیک بینی تبدیل کرده است. جهت باریک کردن نوک بینی، در روش‌های سنتی قسمت‌هایی از غضروف نوک بینی را بر می‌داشتند تا حجم نوک بینی کاهش یابد. در روش‌های جدید، نوک بینی را می‌توان با نزدیک کردن بافت‌ها به یکدیگر و بدون برداشتن حتی یک میلیمتر از بافت اصلاح نمود. در هر صورت، حین جراحی پلاستیک بینی، جراح باید دقت زیادی به خرج ‌دهد تا این داربست غضروفی که وظیفة حمایت و نگهداری را بر عهده دارد، تضعیف نشود. بیش از اندازه برداشتن این غضروف‌ها در جراحی، منجر به تورفتگی بیش از حد نوک بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دوطرف نوک بینی می‌شود. اگر میزان برداشتن بافت باز هم بیشتر باشد، سبب افتادگی پره‌های بینی و بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام عمل دم خواهد شد. از طرفی، برداشتن بیش ازاندازة این بافت‌ها، موجب بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و نمای بینی خوکی شکل می‌شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی، گذشته از ظاهر نامتناسب بینی، در اکثر موارد تنفس از راه بینی نیز دچار اختلا ل می‌گردد. عمل جراحی برای اصلاح اشکالات پیش آمدة ناشی از عمل‌های جراحی پیشین، به‌مراتب دشوارتر از عمل جراحی بار نخست است، چراکه برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت است؛ آن هم در بینی‌ای که پیش از این یک بار بافت‌های آن را برداشته‌اند. در بسیاری موارد لازم است برای جبران بافت‌های ازدست رفته، از مناطق دیگر پیوندهای غضروفی تهیه شود. حتی با انجام بهترین جراحی‌های ترمیمی ‌معمولاً مشکلات ایجادشده تنها به‌طور نسبی قابل اصلاح‌ خواهند بود.

دکتر محسن نراقی-متخصص گوش،حلق و بینی

زیبـــا شــو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۱۲۶ دیدگاه برای “جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینی”

 1. شراره می‌گه:

  سلام بنظره من دکتر محسن اسلامی عالیه من ۱۰تا از فامیلامون پیشش عمل کردن همشون عالی شده بینی هاشون خیلیم طبیعی حتی یکی از آشناهامون بینیش استخوان نداشت فقط ی تیکه گوشت بود رفت پیش نراقی ۷سال پیش گفت ۲۳میلیون میگیرم قولم نمیدم درست شه اما رفت پیش اسلامی با۳تومن درست کرد بینیشو عااااالی شد….من خودمم رفتم پیش دکتر اسلامی عمل کردم

  [پاسخ]

 2. آوا می‌گه:

  سلام دوستان
  من تو همدان هستم
  یه سال پیش دکتر روزی طلب بینی منو عمل کردن
  گفت فقط ٣٠% کوچیک میکنم بیشترش بد میشه
  الان مشکل تنفس و اینا اصن ندارم ولی هیچکی نمیفهمه عمل کردم
  دوباره عمل نکنم؟!؟

  [پاسخ]

 3. علی می‌گه:

  بچه ها گول تبلیغات رو نخورین بعضی دکترا فقط اسم در کردن به عمل که میرسه گند میزنن…اگه بینی طبیعی میخاین من یه دکتر خوب سراغ دارم متخصص گوش وحلق وبینی هس ولی خدایی کارش درسته , من سال۸۷ برام عمل بینی کرد الان مشکل تنفسی ندارم , سوراخ بینی ام قرینه س, قوس وسط بینی نرماله نه تابلو عین مدل فیلیپینی…دکتر خوش اخلاق و منصفی هس زیاد قیمت نجومی نمیگه…اسمش دکتر فریدون پورنصر , در کل دکتر قابل اعتمادی هس, ریسکی بینی عمل نمیکنه مثلا زیادی قوس بده و نوک بینی رو سربالایی کنه بعدش گند بزنه…موفق باشید…یا علی

  [پاسخ]

 4. مهناز می‌گه:

  دوستان خواهش میگنم به من یه دکتر مجرب معرفی کنید برای بار دوم میخوام بینی ام عمل کنم قیافه یه دختر شرقی داشتم با یه جراحی بد الان قیافه م سرد و بی روح یسال از اینه بیذارم افسردگی گرفتم لطفا راهنماییم کنید ،،،،

  [پاسخ]

 5. رها می‌گه:

  بچه ها کسی دکتر حمیدرضا نوری میشناسه؟؟ کارش چ طوره؟؟؟ دماغ کسی و اینجا خراب کرده؟؟
  با خوندن نظراتتون از استرس یخ زدم….

  [پاسخ]

 6. نگار می‌گه:

  سلام من دوسال پیش عمل کردم دکترم مازیارمطعیی لنگرودی بود،اکثره عملاش خوب بودشانس بده من،ی بینی کج باسوراخای متفاوت بهم تحویل داد الان میخوام عمل مجدد کنم خیلی میترسم نمیدونم چکارکنم

  [پاسخ]

 7. ارشیا می‌گه:

  دکتر ساریخانی الان بهترین و معروف ترین دکترتو شیراز هست

  [پاسخ]

 8. مینا می‌گه:

  دکتر محسن وزیر نظامی که مطبش تو تخت طاووسه .انگار بینی من رو به طور عجیبی بززگ کرده.سال های ۸۵ و ۸۷ ۲ بار بینیم رو عمل کرده و یک بینی زشت غیر طبیعی گذاشته وسط صورتم .. استخون بالای بینی رو پهن کرده و غضروف نوک بینی رو باریک تمام عملاش همینطوره همه بینی ها رو دو تیکه و دو رنگ و کج میکنه و نوک بینی از تیمرخ مثل طوطی میشه از اون دکترهایست که تا قبل از عمل خیلی تحویل میگیره و بعد عمل یهو بهتون میپره و میگه مشکل روانی دارید که به خرابکاریش ایراد میگیرید.. اصلان تخصص جراحی پلاستیک هم نداره.. واسه پول خودشو متخصص جا میزنه و مریض رو قانع میکنه که با هاش عمل کنه.. تازه جراحی ترمیمی رو هم با یه بی حسی موضعی خیلی جزیی انجام میده و دست و پا و پیشو نیتون رو میبندن به تخت که نتونید تکون بخورید .. یک شکنجه وحشتناک جسمی و روحی..

  [پاسخ]

 9. مهتا می‌گه:

  افسردگی هیچ فایدهای نداره .. همینه که هست من بعد از یک سال و نیم زجر به این نتیجه رسیدم.. یک چیزی

  انگار در زندگی انسان میمیره بعد از یک جراحی نا موفق که زیبایی رو کاهش میده ،…. برای من که اینطور بود

  من از بچگی عادت کرده بودم که هر کی منو میدید اولین حرفی که میزد میگفات چقدر خوشگلی!! بعد از عمل

  دماغ دیگه یکبار هم کسی از زیبایی من تعریف نکرد ، و دیگه هیچ غریبه ای به صورت من خیره نموند… من طمع

  کردم.. و از خیلی ها عذر میخوام که اینو میگم ولی بیشتر ما ایرانی ها خیلی طمع کاریم حتی در زیبایی..

  [پاسخ]

 10. مهتا می‌گه:

  نه عزیرم پیش چند تا دکتر رفتم اسکن و آندرسکوپی بینی انجام دادم..الان هم یک سال و نیم گذشته از زمانی آفای بهروز فرزام بینیم رو به کل خراب کرده.. ترمیمش هم کسی قبول نکرده .. چون پوست بینی در اثر برشهای زیاد شدیدان اسیب دیده و خونرسانی به بافت دچار مشکل شده.
  آقای فرزام روزی ۴-۶ تا عمل قبول میکنه که در حقیقت دستیاراش آقایان ساریخانی و یکی دیگه انجام میدن…
  ۲ روز بعد از عمل یک طرف صورتم به طور خیلی غیر عادی ورم شدید کرد و شد ۳ برابر طرف چپ که تازه خودش هم ورم داشت! و کم کم بوی فاسد شدگی از تو بینیم حس میکردم.. هر چقدر به مطبشون زنگ میزدم فایده نداشت.. آخر سر هم شماره دسیار دکتر رو دادن که اون بگه چی کار کنم…!؟ آلان بعد از معاینه توسط دکترهای دیگه معلوم شده اونی که بینی منو عمل کرده.. از ابزار سایز بزرگ احتما لن استفاده کرده و بدون مهارت چون بینیم از داخل تیکه و پاره شده. یک رگ اصلی که کارش خونرسانی به تیغه بینی هست هم قطع شده و برای همین بوده که روز دوم بعد از عمل در حقیقت یک قسمت از بافت بینی فاسد شده و از بین رفته..
  بعد هم با هر دکتری حرف زدم متوچه شدم فرزام شهرت در بی دقتی و کار هول هولی داره.. از خودش هم که پرسیدم میگن خودت دماغا رو عمل نمیکنی با پرخاشگری جواب داد : مگه دکتر
  ماندگار که جراحی قلب میکنه خودش قفسه سینه رو باز میکنه؟؟ یا خودش بخیه میزنه؟؟

  [پاسخ]

 11. مهتا می‌گه:

  شما اول بپرس زمان عمل من رو نظر بده

  [پاسخ]

 12. مهتا می‌گه:

  نه عزیرم پیش چند تا دکتر رفتم اسکن و آندرسکوپی بینی انجام دادم..الان هم یک سال و نیم گذشته از زمانی آفای بهروز فرزام بینیم رو به کل خراب کرده.. ترمیمش هم کسی قبول نکرده .. چون پوست بینی در اثر برشهای زیاد شدیدان اسیب دیده و خونرسانی به بافت دچار مشکل شده.

  آقای فرزام روزی ۴-۶ تا عمل قبول میکنه که در حقیقت دستیاراش آقایان ساریخانی و یکی دیگه انجام میدن…
  ۲ روز بعد از عمل یک طرف صورتم به طور خیلی غیر عادی ورم شدید کرد و شد ۳ برابر طرف چپ که تازه خودش هم ورم داشت! و کم کم بوی فاسد شدگی از تو بینیم حس میکردم.. هر چقدر به مطبشون زنگ میزدم فایده نداشت.. آخر سر هم شماره دسیار دکتر رو دادن که اون بگه چی کار کنم…!؟ آلان بعد از معاینه توسط دکترهای دیگه معلوم شده اونی که بینی منو عمل کرده.. از ابزار سایز بزرگ احتما لن استفاده کرده و بدون مهارت چون بینیم از داخل تیکه و پاره شده. یک رگ اصلی که کارش خونرسانی به تیغه بینی هست هم قطع شده و برای همین بوده که روز دوم بعد از عمل در حقیقت یک قسمت از بافت بینی فاسد شده و از بین رفته..
  بعد هم با هر دکتری حرف زدم متوچه شدم فرزام شهرت در بی دقتی و کار هول هولی داره.. از خودش هم که پرسیدم میگن خودت دماغا رو عمل نمیکنی با پرخاشگری جواب داد : مگه دکتر
  ماندگار که جراحی قلب میکنه خودش قفسه سینه رو باز میکنه؟؟ یا خودش بخیه میزنه؟؟

  [پاسخ]

 13. سونیا می‌گه:

  ای کاش میشد منم بینیمو عمل کنم واقعا که دوست دارم ولی متاسفانه در حال حاضر شرایط مالیشو ندارم دکتر خوب. اگه میشناسین معرفی کنین در کرمان البته

  [پاسخ]

 14. مری می‌گه:

  من چهار ماهه عمل کردم,دو هفته پیش بر اثر خمیازه مداوم بینی ام اسیب دبد,ولی دکتر به هیچ عنوان معاینه نکرد و.دذ حال حاضر بی نهایت بینی زشت شده,الان یه هفته میشه افسردگی گرفتم و یکسره گریه میکنم

  [پاسخ]

 15. مهتا می‌گه:

  دکتر بهروز فرزام بینی من رو هم داغون کرده.. بینی کوتاه ، کج، پشت لب خیلی بلند و زشت.. جای چندین بریدگی از دم ابرو ، کناره های بینی، نوک بینی و پره های بینی، دماق کجی که قوز هم در آورده و انگار دو تا نصفه از دو تا دماق مختلف رو چسبوندن به هم.. این از ظاهر بینی.

  از داخل تیغه بینی شوراخ شده که برای خودش کلی بدبختیه.. بینی دچار گوشت اضافه شده از داخل طوری که مسیر هوا از سمت چپ کا ملن مسدوده.. بینی خشک که روزی ۶ بار خونریزی میکنه..

  جالب اینجاست که من فقط خواسته بودم از نمیرخ در حد ۳ میلیمتر نوک بین رو بیاره پایین..
  یک سال و نیم از روزی که بهروز فرزام زندکیمو داغون کرده گذشته و سلامت روحی ، جسمی و زیباییم با این یک عمل از بین رفت..

  [پاسخ]

  راحله پاسخ در تاريخ مهر ۲۱م, ۱۳۹۴ ۰۸:۳۶:

  سلام … از کجا میدونی تیغه بینیت سوراخ شده …. شاید زیر شش ماه عمل کردی باید صبر کنی بعد قضاوت کنی خانم

  [پاسخ]

  مهتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۱م, ۱۳۹۴ ۲۳:۲۳:

  نه عزیرم پیش چند تا دکتر رفتم اسکن و آندرسکوپی بینی انجام دادم..الان هم یک سال و نیم گذشته از زمانی آفای بهروز فرزام بینیم رو به کل خراب کرده.. ترمیمش هم کسی قبول نکرده .. چون پوست بینی در اثر برشهای زیاد شدیدان اسیب دیده و خونرسانی به بافت دچار مشکل شده.
  آقای فرزام روزی ۴-۶ تا عمل قبول میکنه که در حقیقت دستیاراش آقایان ساریخانی و یکی دیگه انجام میدن…
  ۲ روز بعد از عمل یک طرف صورتم به طور خیلی غیر عادی ورم شدید کرد و شد ۳ برابر طرف چپ که تازه خودش هم ورم داشت! و کم کم بوی فاسد شدگی از تو بینیم حس میکردم.. هر چقدر به مطبشون زنگ میزدم فایده نداشت.. آخر سر هم شماره دسیار دکتر رو دادن که اون بگه چی کار کنم…!؟ آلان بعد از معاینه توسط دکترهای دیگه معلوم شده اونی که بینی منو عمل کرده.. از ابزار سایز بزرگ احتما لن استفاده کرده و بدون مهارت چون بینیم از داخل تیکه و پاره شده. یک رگ اصلی که کارش خونرسانی به تیغه بینی هست هم قطع شده و برای همین بوده که روز دوم بعد از عمل در حقیقت یک قسمت از بافت بینی فاسد شده و از بین رفته..
  بعد هم با هر دکتری حرف زدم متوچه شدم فرزام شهرت در بی دقتی و کار هول هولی داره.. از خودش هم که پرسیدم میگن خودت دماغا رو عمل نمیکنی با پرخاشگری جواب داد : مگه دکتر
  ماندگار که جراحی قلب میکنه خودش قفسه سینه رو باز میکنه؟؟ یا خودش بخیه میزنه؟؟

  [پاسخ]

 16. شهرزاد می‌گه:

  سلام دوستان.من سال ٨٩پیش دکتر اخوندی نصب که تهرانه عمل کردم.ورمم اصلا نرفت،بعده یکسال دوباره به قول خودشون روتوش کرد،بازم ورم نرفت و یک بینی بزرگ بود و بار سوم هم ترمیم که همچنان ورم هست.پوست روی بینیم خیلی چغر و کلفت و ضخیم شده و واقعا ناراضی ام.و بینیم هنوز انقدر بزرگه که کسی از روبرو نمیفهمه عمل کردم.با اینکه خیلی اصرار کردم کوچک و فانتزی باشه،اما یک درصد هم به حرفم توجه نکرد و کاره خودش رو حتی توی ترمیم سوم انجام داد.لطفا یه دکتر خوب توی اصفهان اگر کسی میشناسه معرفی کنه که فقط روی دماغم این ورمش از بین بره.بعد از عمل سوم هم یک زخم چرکی شبیه یک جوش بزرگ گوشه بینیم بود که این دیگه قوزه بالای قوز شده بود،که بعد یکسال و چند ماه از بس فشارش دادم و الکل زدم از بین رفت ،اما یه کوچولو جاش مونده.لطفا یکی راهنماییم کنه.

  [پاسخ]

  saba پاسخ در تاريخ مهر ۲۱م, ۱۳۹۴ ۱۳:۰۳:

  سلام عزیزم منم دقیقا مشکل شما رودارم سه بار عمل کردم ولی بینیم بزرگتر از قبل شده الانم کسی حاضر نیس به بینیم دس بزنه مشکله من و شما با پیوند غضروف حل میشه چون بینیمون دیگه فرمشو از دست داده اگه می تونی بیا شیراز دکتر بهزاد خلعت بری رو ببین بهترین جراح پلاستیک شیرازه و کارش عالیه به من گفت بینیمو کوچیک میکنه اکثر پزشکای شیراز و حتی تهران رو دیدم ولی همه میترسن به بینی کسی که سه بار عمل شده دست بزنن مگر اینکه طرف خیلی ماهر باشه

  [پاسخ]

  مهتا پاسخ در تاريخ مهر ۲۴م, ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷:

  عزیرم شما که بینیت جوش مقاوم به درمان زده باید حواستو جمع کنی.. برای من هم این مشکل دو ماه پیش ..یعنی یک سال و نیم بعد ار گندی که دکتر فرزام به بینیم زده پیش اومد…جوش درست وسط نوک بینیم بود و کل نوک بینیم ورم کرده بود. من تو عمرم صورتم جوش اینطوری نزده بود .پیش یک دکتر پوست رفتم و گفت که این عفونت داخلیه که میخواد سر باز کنه.. اگر غضروف مصنوعی تو بینیت باشه که باید در بیاد..چون در غیر این صورت پوست رو سوراخ میکنه و در میاد.. که همین بلا سر دو تا از مریضای بد بخت فرزام اومده یکی پروتز گونه اش چرک کرده بود زده بود بیرون اون یکی هم غضروف مصنوعی دماغش.. تو دماغ من غضروف اصلان لازم نداشته.. اما دکتر پوست گفت اگه واسه بخیه های داخلی بین غضروفها از نخ بخیه غیر جذبی استفاده بشه.. این بخیه ها حکم جسم خارجی رو پیدا میکنه و با کوچکترین تحریک با ضربه عفونت میکنه.و باید با آنتی بیوتیک قوی درمان بشه .‌اگر هم نشد بینی باید دوباره باز بشه و نخ بخیه خارچ بشه… خلاصه پیش دکتر بیسواد و سر به هوا مثل فرزام نرید که خیلی عواقب داره

  [پاسخ]

 17. نگین ۷ می‌گه:

  بنظر من هر کس پیش دکتر ابراهیم شهسواری خیابان ولیعصر خ بابک بهرامی عمل کند پشیمان میشود چون این آقا اصلا دکتر نیست،تا دلتان بخواهد کار خرابی دارد، ده بیست نفر فقط ازش شکایت کردن تا الان شایدم بیشتر.هر کس پیشش عمل کنه افسردگی شدید میگیره از نتیجه کارش، انشاالله پروانه مطبش ابطال بشه به حق پنج تن.

  [پاسخ]

 18. ازی می‌گه:

  من بینینو۴ماهه عمل کردم خدا ازش نگذره هرچی غضروف بوده برداشته بینیم شده نصف بینی قبلیم حتی کوچیکتر

  [پاسخ]

 19. ازی می‌گه:

  من بینیمو۴ماهه عمل کردم خدا ازش نگذره بینیمو قد نخود کرده زیباییمو از دست دادم قلب درد گرفتم شب و روزم گریس اینقد غضروف برداشته از بینیم که هیچ جوره قابل ترمیم نیست

  [پاسخ]

 20. Shaghayegh می‌گه:

  MN onja aml kardam alie karesh

  [پاسخ]

 21. Shaghayegh می‌گه:

  Mn onja aml karam karesh alie

  [پاسخ]

 22. سارا می‌گه:

  سلام من بینیمودوسال پیش،پیش دکتردینی یوسف ابادعمل کردم،اماالان راضی نیستم دنبال دکترترمیمی خوب هستم هزینش واسم مهم نیست دکترمحمدصوفی زاده روپیشنهادکردن بهم کاراشم دیدم خوبن اما میترسم بازخراب شه چیزی ازش میدونید کسی بوده که ازش ناراضی باشه??ایمیل منه هرکی ازش هرچی میدونه پیام بده لطفاwww.barana7329@yahoo.com

  [پاسخ]

 23. سحر می‌گه:

  سحر هستم ۲سال پیش .پیش دکتر عمرانی فرد عمل کردم خدا لعنتش کنه افتضاح کرده .ی ور بینیم ی کیست توش دراورده ی دکتر ترمیمی خوب تو اصفهان میخوام

  [پاسخ]

  آیدین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳م, ۱۳۹۴ ۰۲:۳۳:

  سلام دوستان تعجب میکنم ک اینقد از بدی های دکتر پارسافر میگین آخه شناخته شده ترین دکتر اهوازه حتی تو سطح کشور هم شناخته شده است من یک ماه و نیم پیش ، پیششون عمل کردم اتفاقا من آخرین نفر نوبتم شد ده نفر هم بودیم حالا خیلی از فرم بینیم خوشم میاد واقعا خوب درستش کرده به صورتم میاد یه طبیعی قشنگ. واقعا ک استاد هستند ایشالا ک هزار سال عمر کنه و دل مردم رو شاد کنه با پنجه های طلاییش.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۲۳م, ۱۳۹۴ ۰۲:۳۷:

  اگه انقده کار بلده پس چرا اینقدر دماغ ما رو خراب کرده که دکتر دیگه ای راضی نمیشه برای ترمیم بهش دست بزنه برای ترمیم به تهران مراجعه کردم بعد از معاینه گفت تیغه سوراخ شده و تمام غضروفآ از بین رفتن اگر دستش بزنم باید دستنوشته بدی که من مسوولیتی ندارم …

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ شهریور ۲۳م, ۱۳۹۴ ۱۴:۳۹:

  آیدین خان تعحب نکن من ۳ باره پیشش عمل کردم حتی دستمزد هم بهش دادم اما بینیم هنوز جزو مشکل دارترین بینی های جهانه اگر انقده کار بلده پس چرا من با ۳ عمل آینروزمه هیچ دکتری راضی نمیشه دست بزنه به دکتری در تهران مراجعه کردم میگه باید دستنوشته بدی که من بعد از عمل هیچ مسوولیتی ندارم چون بینیت از داخل یکی دو تا مشکل نداره خیلی بتونم نفست رو درست کنم که موقع خواب اذیت نشی پس این چطور دکتر شناخته شده ایه…..

  [پاسخ]

 24. محمدرضا می‌گه:

  سلام دوستان
  من بینیم رو ۸ روزه عمل کردم.بینیم به دلیل شکستگی کاملا کج بود و انحراف شدید داشتم.۲۰ سالمه و با وسواس خیلی زیاد دنبال یه دکتر خیلی خوب گشتم،برای اینکارم پیش چهار تا دکتر رفتم تا بالاخره تصمیم گرفتم پیش دکتر سید بهزاد پوستی عمل کنم.همه و مخصوصا پدر و مادرم راضین،خودمم همینطور.بعد از عمل اصلا صورتم کبود نشد،مطب آقای دکترم تو پاساژخرید پاسدارانه،فوق العاده مطبشون شولوغه.اگه دکتر خوب خواستید پیش ایشون هم حتما برید ،یکبار ویزیت که ضرری نداره،عوضش بعد از عمل خیالتون راحت میشه.اینا رو فقط به عنوان خیرخواهی خدمتتون عرض کردم نه چیز دیگه،موفق باشید

  [پاسخ]

 25. نسیم می‌گه:

  سلام
  بچه ها بینی هم به شانسه
  راستی ی سوال برای جراحی دکتر جهادی خوبه یا شهسواری میشه کمکم کنید بابام خیلی حساسه که خوب در بیاد و بعد هم برام مشکلی پیش نیاد تعریف دکتر مردانی رو شنیدم رفتم دیدم کاراش افتضاحه من می خوام زودم عمل کنم مردانی گفت تو بیا من هفته بعدم عملت می کنم حالا چی کار کنم تو مطبش همه می گفتن شهسواری برو اما تردید دارم کمکم کنید لطفأ

  [پاسخ]

 26. منا می‌گه:

  سلام
  کسی کار دکتر محسنیان رو دیده؟ کارش خوب هست یا نه؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 27. ندا می‌گه:

  سلام دوستان – من سال ۹۰ دو بار با دکتر محسن اسلامی عمل کردم گند زد به بینیم . روحیم داغون کرد – الانم دنبال ی دکتر خوب برای ترمیم هستم .کسی در مورد دکتر محمد تقی دینی شنیده ؟ واقعا درک میکنم اون دوستایی رو که دارن عذاب میکشن ولی باز روح و روان مون از همه مهمتره

  [پاسخ]

  sasa پاسخ در تاريخ شهریور ۲۹م, ۱۳۹۴ ۰۵:۰۶:

  Farshid mahboubirad کارش حرف نداره

  [پاسخ]

 28. دینا می‌گه:

  دکتر جهان سیر چطورن؟

  [پاسخ]

 29. Reza می‌گه:

  نظرتون راجع به دکترمجید کاظمی چیه؟توی شهریورنوبت عمل دارم

  [پاسخ]

 30. مارال می‌گه:

  سلام؛من خودم دو بار پیش دکتر نمیرانیان عمل کردم ؛کارش افتضاحه ، اصلا نمی تونه نوک بینی رو خوب عمل کنه؛الان هم دنبال دکتر خوب برای ترمیم می گردم ؛کسی دکتر خوب برای ترمیم می شناسه

  [پاسخ]

 31. سارا می‌گه:

  سلام
  من هم ۴ ماه هست که پیش دکتر علیرضاکامیابی عمل کردم گند زده به بینیم ۶ میلیون هم هزینه کردم به امید اینکه کارش بی نقص باشه متاسفانه اقای دکتر اصلا وقتی برای مریضهای بعد از عملش نمی زاره .. قبل از عمل و برای مشاوره برای هر کسی تقریبا نیم ساعت زمان می زاره تا آدمو راضی کنه که پیششون عمل کنی اما بعدش اصلا به حرفات گوش نمیده بینی منو کاملا کج عمل کرده همه هم بهم میگن اما آقای دکتر زیر بار نمی رن و می گن ورمه عجله نکن نمی دوم بعد از ۴ ماه پس کی می خواد این ورم که فقط یه سمت بینیم هم هست بخوابه .. من مطمئنم که ورم نیست چون وقتی به سمت راست بینیم دست می زنم کاملا استخون حس می کنم .. نمی دونم باید چیکار کنم منتظرم شش ماهم تموم شه ببینم چی میشه واقعا خدا ازشون نگذره که با احساسات و ارامش مردم اینطوری بازی می کن..خیلی جالبه که اقی دکتر می فرماین اینکه نگرنی نداره نهایتا اگه بعدا درست نشد ترمیم م یکنیم و غضروف سازی … به همین راحتی!
  اصلا براشون مهم نیست تو این مدت چی به سر ادم میاد اینکه همه با یه لحت تمسخری می گن ۶ تومن دادر اخرشم بینیو کج عمل کرده!!!!!!!!!!! من نمی دونم چطوری باید این مدتو سر کنم واقعا تو روحیم تاثیر گذاشته اعتماد به نفسم خیلی اومده پایین اصلا از خونه نمی تونم خارج شم !

  [پاسخ]

 32. فرشته می‌گه:

  سلام دوستان عزیزم
  من ۸ ماه پیش تو بیمارستان سینا پیش دکتر نجات حسینی عمل کردم بینیم گوشتی بود قبل از اون هم پیش دوتا دکتر دیگه رفته بودم و اونها گفته بودن تغییر چندانی نمیکنم .
  با این حال از عملم خیلی راضی هستم و ابان ۹۳ دکتر از من ۳۵۰۰ گرفتن .
  به دوستانی که قصد عمل دارن پیشنهاد میکنم مثل من به دکتر تاکید کنید اول تنفس سالم بعد زیبایی طبیعی

  [پاسخ]

 33. sadaf می‌گه:

  salam dostan, kasi doktor khob vase tarmim mishnase ke ghose binio saf kone

  [پاسخ]

 34. ریحان می‌گه:

  دوستان میگن بهنرین دکتر تو اهواز پارسافر هستش ولی یکی از آشنا های من بینیش رو پیشش عمل کرده خیلی تعریفی نیست ..لطفا بگید که قاضی پور بهتره؟یا اگر دکتر دیگه ای سراغ دارید بگید لطفا

  [پاسخ]

 35. مریم می‌گه:

  توی اصفهان دکتر علی پور کارش عالیه

  [پاسخ]

 36. فرشته می‌گه:

  سلام به دوستان عزیز من نه ماهه پیش دکترابراهیم شهسواری عمل کردم چندتا ازدوستام راضین و واقعا عالی شدن من هم ناراضی نیستم خداییش خوب شده اما فقط یکمی نوک بینیم بالاس که امیدوارم به مرور پایین بیاد و بینیم ورم داره هنوز که قراره هفته آینده ویزیت بشم و ممکنه برای ورمم آمپول بزنه،کسی سوالی داشت به این خط ازطریق واتس اپ یا وایبر پیام بده۰،فقط اینو بگم حددددددداقل یکسال صبرکنید بعدقضاوت کنید من اولش یکی ازسوراخای بینیم بزرگتربود و خیلی پهن و بزرگ بود و شدیدا سربالاااا اما الان سوراخای بینیم متقارنه و درکل خیلییی بهتر شده وهرچی میگذره راضی ترمیشم فقط نوکش یکم پایین بیاد و ورمش بخوابه عااالیههههه،حساس نباشید،صبورباشید،توقعات رویایی نداشته باشید من که پشیمون نیستم و ازقبلم بهترم

  [پاسخ]

 37. maryam می‌گه:

  سلام.من هم ۱ سال و ۳ ماه پیش پیش شهسواری عمل کردم اصلا راضی نیستم شکل اولش خیلی بهتر بود با این که بینی من استخوانی بود خیلی بزرگتر کرده و کاملا خراب کرده .این که حیف اون ۵ تومنی که به این دکتر دادم واقعا .الان تصمیم گرفتم که دوباره عمل کنم اما نمیدونم پیش کی باید برم دکتر خودم که اشتباهش رو گردن نمیگیره و میگه خیلی خوبه اما من راضی نیستم احمقانس بعد عمل ایراد به این بزرگی سوژه خنده همه شدم سوراخای بینیم اصلا شبیه هم نیست و خیلی معلومه و اینکه خط بخیه که زده از قسمت پایین بینیم یکی از سوراخای بینیم و کاملا فرو رفته کرده به داخل و خلاصه حیف!چند وقته بدجوری عصبیم و اگه میشه بهم یه دکتر خوب برای ترمیم معرفی کنید .مرسی

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ تیر ۱۸م, ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳:

  سلام . من هم دو بار بینیم رو عمل کردم . پیش دکتر بشارتی زاده که خیلی تعریفشو می کنن. اخلاق که اصلا نداره . حرف بزنی از اتاقش پرتت می کنه بیرون.
  بینیم رو چند سال پیش عمل کرد کج شد . یه ماه پیش بینیم رو عمل ترمیمی انجام داد این دفعه منو عین خوک کرده . کارم شده گریه و زاری دیگه روم نمیشه بدون چسب دم در برم . نمی دونم کارم رو چی کار کنم . ا خجالت نمی تونم بیرون در بیام

  [پاسخ]

 38. mina می‌گه:

  واقعا فرزام بده!من نمونه کار خوب دیدم ازش

  [پاسخ]

  آرزو پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۳:

  آره جانم بهروز فرزام بدتزیته . زندگی منو نابود کرد. یک دکتر بیسواد و بی وژدان.بینی خود من بد نبود. اما فرزام کاری با صورت من کرد که از شدت افسردگی دست به خودکشی زدم. الان بعد از ۱۵ ماه یک سوم تیغه بینیم به کل از بین رفته و پوست بینی تکه تکه شده ای که بزام درست کرده عفوبت کرده و نوک بینیم داره از رو سوراخ میشه، دلیلش هم استفاده از نخ بخیه نامناسب غیر جذبی در ساختار داخلی بینی هست که ممکنه حتی ده سا ل بعد از عمل هم عفونت کنه و پوست رو سوراخ کنه که بیاد بیرون..شگل داغون دماغم که جای خودش. بهروز هرزام از افتزاح هم بدتره

  [پاسخ]

 39. mina می‌گه:

  سلام!واقعا بهروز فرزام به درد نمیخوره!!!من نمونه کار خوب ازش دیدم!!دکتر مجیدداوودی چی؟خواهشا بگید ممنون

  [پاسخ]

 40. الینا می‌گه:

  سلام دوستان خیلی تو انتخاب دکترتون دقت کنید پیش شهریار یحیوی هم اصلا نرید..
  بعد ۲ بار ک بینیمو عمل کرده هنوزم کج و بزرگه. اصلنم ادم مسؤولیت پذیری نیست :-(:-(:-(

  [پاسخ]

  مهدیه پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵م, ۱۳۹۴ ۲۰:۰۹:

  الینا جون جدی میگی؟؟؟

  من بینیم گوشتیه پایینش و انحراف ظاهری داره

  میخاستم پیش اون برم

  یعنی نرم؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 41. ستاره می‌گه:

  من شش ماه هست از عمل بینیم میگذره،پیش دکتر پارسافر عمل کردم،خیلی بد برام عمل کرده،بینی خودم هیچ عیبی نداشت فقط میخواستم زیباتر بشم ،استخونی بود ،بعد عمل بینیم پهن کرده وارتفاع بینمه کم کرده،شبانه روزم شده گریه،وهمش میگم ای کاش عمل نمیکردم،دارم دیونه میشم،نمیتونم بیرون برم،همه دوستانم ناراحت هستن برام،افسردگی گرفتم،ابه قیافم نمیاد،ای خدا دارم دیونه میشم،تروخدا عمل نکنید پیشمون میشن،حالا نمیدونم چرا کنم،پارسافر کارش خوب نیست

  [پاسخ]

 42. انا می‌گه:

  من پیشش عمل کردم خدا لعنپش کنه اونل دوبار علل کردم بینیم کیست آورده داغون کرد دماغمو ظاهرش افتضاح شده کج و بزرگ خدا ازش
  نگذزه

  [پاسخ]

 43. رویا می‌گه:

  سلام ، بینیه من گوشتیه دنبال یه دکتر خوب تو دزفول یا اندیمشک میگردم ، به نظرتون پیش کی برم بهتره ؟؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  [پاسخ]

  ریحان پاسخ در تاريخ تیر ۲۹م, ۱۳۹۴ ۲۳:۲۳:

  سلام .عزیزم بهتره بهت بگم فقط پیش ویدا امانی نرو چون پشیمون میشی.توی مطبش که رفتم کلی ام اونجا بود که بینی هاشون خراب شده بود یکی میگفت دماغم کجه یکی دیگه میگفت نمیتونم نفس بکشم اصن یه وضعی بود

  [پاسخ]

  شهناز پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰م, ۱۳۹۴ ۱۴:۵۲:

  من پیش خانم دکتر امانی عمل کردم بسیار خوب عملم کرده راضی هستم . بعضی از افراد هر کاری بکنن براشون سپاسگزار نیستند .عکس های قبل از عملشون رو باید ببینی . خیلی ها هم کلاس می زارن و میخوان بگن ما خوب بودیم و کلا همه چیزمون خوب بوده !

  [پاسخ]

 44. سحرا می‌گه:

  دوستانی که دنبال ترمیم هستید مطب دکتر ایوبیان هم یه سری بزنید و کاراشو از نزدیک ببینید ضرر نداره چون کارش عالیه من ۵۰ روزه که پیشش ترمیم کردم

  [پاسخ]

 45. سحرا می‌گه:

  متاسف شدم از حرفهای بعضی هاتون می دونم که چه عذابی می کشید

  [پاسخ]

 46. نسیم می‌گه:

  سلام.نزدیک چهارماهه بینیمو عمل کردم.خداروشکر مشکل تنفسی ندارم ولی حس میکنم خیلی ظریف عمل نکرده و هنوزم یه مقدار بینیم پهنه.حالا نمیدونم ورمه یا فرم اصلیش همینه. حتی حس میکنم یه کوچولو روی بینیم قوز هست. بنظرتون چکار کنم؟ ازحالا دارم به عمل مجدد فکر میکنم. کی واقعا میشه به فرم نهایی بینی رسید؟

  [پاسخ]

 47. Darya می‌گه:

  دوستان کسى پیشه شهریار یحیوى عمل نکنه دفعه دوم که گند زده به بینیم که اصلا ایراد نداشته

  [پاسخ]

 48. ناشناس می‌گه:

  من چندین باره پیش دکتر پارسافر در اهواز عمل کردم و هر بار از بار قبل بدتر شده بخدا از درس و زندگی افتادم همش میگم کاش میرفتم پیش یه دکتر دیگه انقده غصه میخورم که شب و روزم سیاه شده یه طرف بینیم چسبندگی گرفته و نفس کشیدن ازش سخته یعنی اصلا نمیشه نفس بکشم این رو ظاهر صورتمم اثر گذاشته خدا ازش نگذره تمام غضروفآی دماغم از بین رفته و تیغه بینیم هم کجه ظاهرش هم خیلی بدفرم شده تابه تاس نوکش یه طرفو پایش بطرف دیگس هر طرف میخوابم به آوطرف متمایل میشه در کل این بی انصاف دماغ برام نگذاشته قبل از عمل اولم پیش چندتا دکتر رفتم همه میگفتن خیلی خوب میشه آخه دماغم استخونی بود ازینکه عمل کردم واقعا پشیمونم……..

  [پاسخ]

  N.n پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۶م, ۱۳۹۴ ۱۴:۱۴:

  فقط باید توجه نکرد.زندگی انقد طولانی نیس.بینی منم خیلی افتضاح بعد از ترمیم و دوبار ولی چاره ای نیس جز تحمل.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۱۰م, ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰:

  این جمله شما رو نوشتم و در طول روز بارها بهش نگاه میکنم ولی فقط چند ماه بیشتر آرومم نکرد از این به بعدش چی بازم منم با این دماغ خراب….

  [پاسخ]

 49. مریم می‌گه:

  بچه ها اگر از من میشنوید هیچ وقت با دکتر ابراهیم شهسواری عمل نکنید چون یک بینی خراب کن به تمام معناست.
  به خدا اگر صدتا عمل بینی انجام داده باشه ها، هر صد تاشم خراب از آب در اومده، نمیدونم چه کسی پروانه پزشکی بهش داده، نمیدونم.

  [پاسخ]

 50. Nina می‌گه:

  سلام من دماغم رو ٩ ماه پیش عمل کردم و اصلا راضی نیستم دماغ خودم هـزار بار بهتر بود با دکتر ادیب اصفهان عمل کردم و هر بلایی دلش خواسته سر دماغم آورده ،خدا لعنتش کنه،افسردگی گرفتم از همون روز اول که دماغم رو دیدم هر خراب کاری که فکرش رو بکنید کرده شبی نبوده که راحت و بدون ناراحتی بخوابم با کی ترمیم کنم تروخدا اگر کسی دکتر عالی سراغ داره بگه

  [پاسخ]

  sars پاسخ در تاريخ تیر ۵م, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۶:

  دکتر رضا محسنیان بسیار عالی جراحی ترمیم را انجام میدن من خخودم میش ایشون ترمیم کردم بینی من افتضاح عمل شده بود و هیچ دکتری قبول نمیکرد ایشون تهران خیابان شریعتی بالاتر از بیمارستان ایرانمهر هستند میتونید منو معرفی کنیدو قبل و بعد عمل منو ببنید سارا میرحسینی

  [پاسخ]

  Tannaz پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶م, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹:

  Salam manam mikham beram pishe ishoon mishe dar morede amal va bad az oon baram tozih bedin

  [پاسخ]

  Tannaz پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶م, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۶:

  Salam mishe be man etelaat bedin pishe ishoon mikham beram

  [پاسخ]

 51. آرام می‌گه:

  سلام. دوستان کسی کار دکتر جلیلی منش که یزد هست را دیده؟؟
  اینکه کارش و هزینش چطوره

  [پاسخ]

 52. تارا می‌گه:

  من دوماه ترمیم شدم اصلا راضی نیستم بینی م پهن شده وقلمبه همش دارم گریه میکنم اینهمه خرج کردم توروخدا اصلا عمل نکنید من خیلی پشیمونم زندگیمو شوهرمو بچه هامو همه رو به خاک سیاه نشوندم هیچ جانمیرم فقط توخونه جلو اینه دارم گریه میکنم ..دکترمنم میگه صب کن شش ماه ورم دارا اخه وقتی کجه وقتی پهنه چه جوری ورم داره..هیچ دکتری ازکارخودش بد نمیگه..دارم روانی میشم هیچ امیدی به زندگی ندارم اون ازعمل اولم که دکترم گند زده بود اینم ازاین ..بگید چیکارکنم? میرم پیش منافی میتونه درس کنه? دیگه به کیاعتمادکنم بخدا خودمو میکشم…بینی م تورفته کنارچشام وسط تیغه پهن شده قیافه م زشت شده خداااا…

  [پاسخ]

 53. مریم صادقی می‌گه:

  ازهمه دکترها مزخرفتر و داغونتر فرزام بهروز فرزام من هرکی میبینتم مسخره میکنه داغمو میگن شدی مایکل جکسون حتی افغانیا از دور دماغم سوره میکنند

  [پاسخ]

 54. سعید می‌گه:

  منم ۹ ماه پیش عمل کردم کارم شده فقط غصه خوردن پشت بینیمو زیاد تراشیده و یه تو رفتگی هم سمت چپ بینیم هست بینیه قبلیم فقط قوز داشت اما الان خیلی بد و دخترونه شده قیافه ی قبلیم با جذبه بود اما الان با این بینی واقعا بد شده قیافم و اصلا دماغم بهم نمیاد همش ناراحتم و هیچی خوشحالم نمیکنه در صورتی که قبل از عمل همیشه شاد بودم.بچه ها اگر بینیتون عیب های کوچیک داره به هیچ عنوان عمل نکنین

  [پاسخ]

  زهرا پاسخ در تاريخ تیر ۲۴م, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴:

  وای منم نه ماه پیش عمل کردم هم تنفسم بد شده هم شکلش خیلی افسرده شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم از زندگی سیر شدم قبلا یک دختر شادی بودم همش می خندیدم ام الان دیگه نه ماه خنده از صورتم محو شده

  [پاسخ]

 55. آتنا می‌گه:

  سلام
  میخواستم پیش دکتر محسن محسنیان عمل کنم، اما میترسم
  کسی این دکتر رو میشناسه؟
  دکتر رحیمیان رو چی؟

  [پاسخ]

 56. پوریا می‌گه:

  سلام همگی منم مثل شماها عمل بینی کردم البته انحراف کوچیک قوز هم کوچلو بود اصلا به چشم نمی یومد ولی بچه ها عمل کردم دیدم واقعا خوبه الان نزدیک ۵ ماه ۲۳ روز میشه از عملم میگذره قبلش پیش دکتر شهریار لقمانی رفتم تو اصفهان همه میشناسنش
  دلا زدم به دریا به حرف دوستام گوش دادم پیش کسی دیگه رفتم اخه لقمانی خیلی کوچلو و عروسکی میکرد پیشش رفتم پشیمون شدم
  ساکن اصفهان هستم یه دکتر خوب سراغ دارم نسبتا بین جوونا معروفه
  هم کارش برا دخترا خوبه چون دیدم که میگم و کارش برا پسرا
  مطبش اصفهانه متخصص گوش حلق بینیه دکتر جلالی ۳ راه ملک شهر
  اینم شماره منه کسی خواست پیامک بده تا ادرسشا بدم

  اصلا دکترا ببینی میفهمی چیکارست.
  الان فکر کنم نزدیک ۴ م شده خودم چون قبلا رفتم ارزون تر بود

  [پاسخ]

 57. سحر می‌گه:

  سلام
  استخوان سازی بعد از عمل بینی که میگن در چه صورت بوجودمیاد؟
  من بعد از هر خنده یا هر حرکتی مثل خمیازه تا چند وقت نگرانمو بهش فکر میکنم
  البته ماهه که میگذره ار عمل بینیم
  میخواستم بدونم خندیدن باعث استخوان سازی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 58. samin می‌گه:

  سلام
  این‌استخوان سازی که میگن چیه؟
  من

  [پاسخ]

 59. samin می‌گه:

  سلام من ۴ ماهه بینیم رو عمل کردم ولی عنوز بنیم ورم داره
  میشه بگید خنده بینی رو خراب میکنه حتی اگه چهار ماه گذشته باشه؟ این استخوان سازی که

  [پاسخ]

 60. سپیده می‌گه:

  سلام .بینی من هم یه کمی گوشتیه هم استخونی تصمیم دارم پیش دکتر نسرین یزدانی عمل کنم.کسی قبلا تجربه عمل بینی با ایشون رو داشته؟لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 61. مریم می‌گه:

  بچه ها خیلی حساس نباشین …هرچی حساس تر بشید بیشتر به نحوه عمل و ظاهر بینی تون بد بین میشین …من ۹ سال پیش ،توسط دکتر شکوهی فاضل دزفول جراحی کردم خیلی راضی بودم حتی درد هم نکشیدم اما الان چون صورتم در اثر رژیم خیلی لاغر شده ،احساس میکنم بینی ام بزرگ شده بعضی وقتا خیلی حساس میشم و عصبی میشم و به فکر عمل مجدد میفتم اما حالا که اینا رو میشنوم فقط باید بگم حساس نباشیم بهتره …بش توجه و فکر نکنید …خوبه که خودمونو همونطور که هستیم دوست داشته باشیم …موفق باشید

  [پاسخ]

 62. انا می‌گه:

  دوستان فقط اینو بگم زندگی برام تیره وتاره ۴ سال پیش وقتی که وقتی که ۱۸ سالم بود بینیمو عمل کردم به معنای واقعی گند زد خدا لعنتش کنه به من وعده بینی قلمی و عروسکی رو داد ولی الان یه بینی بزرگ وکج با ی کیست بزرگ تو یکی از پره های بینیم.دکتر جلیلی منش یزد کارش افتضاحه خدا لعنتش کنه

  [پاسخ]

 63. بهونه می‌گه:

  سلام.منم خیلی پشیمونم.دکتر نسرین یزدانی در بیمارستان امیر اعلم تهران رو پیدا کنین کارش عالیه.شاااااااد باشی

  [پاسخ]

 64. ناهید می‌گه:

  سلام بچه ها من گفته بودم که پیش ویدا امانی دو هفته پیش عمل کردم .و خیلی بد شده .خدارو شکر ورم بود خیلی عالی نیست ولی بدم نشده خواستم بهتون بگم . شما هم مثل من زود قضـــــــــــــاوت نکنید.

  [پاسخ]

 65. ناهید می‌گه:

  با سلام به دوستای گلم .من دو هفته هست که دماغمو پیش ویدا عمانی اندیمشک عمل کردم از و قتی گچ بینی مو باز کردم شب و روزم گریه شده بینی من کوچیک بود فقط یه قوز بالاش داشت الان قلمبه و بلند تر از قبل شده خیلی افسرده شدم .میخوام خودمو بکشم …………خیلی ناراحتم .

  [پاسخ]

  فاطیما پاسخ در تاريخ خرداد ۲م, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲:

  ا ووووو عزیزم چقدر زود ناامید شدی هنوز کو تا ف م نهایی بینیت.من نه ماه قبل عمل کردم هنوز کلی بینیم ورم داره.تا شش ماه کلی فرم بینیت عوض میشه و زیباتر میشه.صبور باش

  [پاسخ]

 66. شیما می‌گه:

  چی بگم سارا جان.. خیلی ناراحت شدم، ای کاش به همون یه بار عمل اکتفا میکردی، هرچند من با عمل بینی مخالفم، دکترای بی وجدان باید تقاص این کاراشونو پس بدن که با زندگی و آینده ی جوونا به خواطر یه مشت پول کثیف بازی میکنن

  [پاسخ]

 67. fatemehs می‌گه:

  من دو سال پیش بینیمو عمل کردم اصلا هیچ مشکلی نداشت ببنیم و من علی رغم همه مخالفتا این کارو کردم ولی از نتیجه اصلا راضی نیستم انقدر غضروف نوک بینیمو ورداشته که دو تا طرف بینیم گودی عمیقی افتاده و انقدر نوک بینیم جمع شده که انگار یه گیره به نوک بینیم زدن اصلا راضی نیستم آیا دکتری میشناسید که بتونه این مشکلو حل کنه واقعا دیگه خسته شدم لطفا اگه کسیو میش ناسید بهم معرفی کنید

  [پاسخ]

  بهونه پاسخ در تاريخ آبان ۱۰م, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۲:

  سلام فاطمه س منم دوبار عمل بینی داشتم خیلی پشیمونم اما دکتر نسرین یزدانی در تهران نمونه کارشو دیدم عااااااااااااااالی.اما من نمیتونم عمل کنم بخاطر هزینه و مراقبت بعد اون.شااااااااد باشی. بوووووووووووس

  [پاسخ]

 68. حسین می‌گه:

  من یکسال پیش نزد دکتر پارسافر در اهواز عمل کردم تقریبا ۲ برابر پزشکای دیگه هزینه گرفت و مردم گروگر پیشش میان ولی اگه جراحیمو دست ی میکانیک می دادم بهتر بود تا این دکتر
  روزانه ۷-۸ نفرو می خواد با عجله عمل کنه معلومه که نتیجه چی می شه همه بیماران بلااستثنا میرند واسه دوباره و سه باره عمل کردن

  [پاسخ]

 69. شاپرک می‌گه:

  من ١ ماهه عمل کردم.اونم با دکتر شیروانى و ١۵ میلیون هزینه کردم . اصلا” راضى نیستم. بینیم بیش از حد کوچیک شده و با صورتم تناسب نداره.پره هاى بینیم بالا پایینه و کلا” بینیم نامتقارن و کجه. خیلى پشیمونم و هر روز گریه مى کنم. دوستاى گلم هیچ چیز بینى طبیعى خود آدم نمیشه.خواهشا” به بینیهاتون دست نزنید.اعتماد به نفس یک چیز درونیه و به ظاهر ربطى نداره.حتما” قبل عمل با یک روانشناس و روانپزشک مشورت کنید و اگر باز هم مصمم به عمل بودید بینیتون رو طبیعى عمل کنید و فقط به صورت جزئى ایرادات رو برطرف کنید.من افسردگى شدید گرفتم و حاضرم تمام زندگیم رو بدم تا دوباره دماغ قبلم رو داشته باشم. در مورد دکتر شیروانى هم بگم که ایشون یک آدم بى وجدان و پول پرست هستن و تا قبل عمل شمارو زیبا و خوش قد و بالا خطاب مى کنن و بعد عمل صفت روانى رو بهتون نسبت میدن. کار ایشون حتى یک میلیون و پونصد هم نمیارزه چه برسه به ١۵ میلیون!

  [پاسخ]

  ساناز پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۳:

  شاپرک جان من ۱ساله عمل کردم وهمیم مشکلا رو دارم.اول اینکه ۱ماه خیلی کمه ,یه کم بیشتر صبر کن ۲اینکه من هر روز تو.فکرمه که دیگران درباره بینیم چه فکری میکنن چون سوراخ هاس بینیه منم خیلی تابلو.نامتقارنه وفقط میخوام بینی راحت قبلیمو داشته باشم,با این حرفت که دکترا بی وجدانن موافقم دکتر منم همینطور یه دکتر تاجر و بیوجدان,که فقط به نظر خودش کارش خوبه.تنها راه بی توجهی به دماغته که خیلی سخته ولی راه دیگه ای نیست

  [پاسخ]

  بدری پاسخ در تاريخ مهر ۲۱م, ۱۳۹۳ ۲۰:۵۳:

  شاپرک خانم سلام. غصه خوردن چیزی رو درست نمی کنه . کمی به خودتون مسلط باشین و حداقل ۶ ماه صبر کنین تا بینیتون شکل ِ ثابت تری بگیره. خواهر من ۳ ماه قبل ، پیش دکتر شهریار یحیوی عمل کرده و واقعا توی بینیش با عرض معذرت گند زده اما اصلا زیر بار نمی ره و با گفتن این که استاندارد بینی همینه و بعد از یکسال ورم می خوابه و … داره می پیچونه . ما هم فعلا صبر می کنیم با این حال پیشنهاد می کنم تجربه تون رو از دکتر شیروانی توی تالارهای گفتگوی–و سایتهای مشابه بنویسین تا حداقل کسان دیگه گیر این شارلاتان ها نیفتن. ما توی هر دو تا سایت نظرمونو نوشتیم. موفق باشین.

  [پاسخ]

 70. مریم می‌گه:

  من خودم دو هفتس عمل کردم …خدارو شکر راضی ام نه درد داشتم نه زیاد سختی کشیدم..هفته اول بینیم خیلی ورم داشت و کلی گریه کردم اما میبینم ک روز ب روز ورمش کم تر میشه..من قائمشهر عمل کردم..دکنر توکلی..دکتر خوبیه معمولا راضین..

  [پاسخ]

 71. تارا می‌گه:

  کمکم کنید توروخدا کسی کارهای دکترمجید کاظمی وحسنانی ودکترطرزی رو دیده? منتظرجوابتون هستم واستون دعا میکنم

  [پاسخ]

 72. سارا می‌گه:

  چهار بار جراحی کردم دکتر خودم هر بار از بار قبل بدتر حالا شدیداً افسرده ام ………….و عکسای گذشتمو پاره کردم …………….بینی ام کوچیک بود …………بجا کوچیک شدم بزرگتر شده …………..قلمبه شده ………….چه خاکی تو سرم کنم ……….حالم بهم میخوره از خودم

  [پاسخ]

 73. تارا می‌گه:

  منم پنج ماه ونیم عمل شدم خیلی ناراضی ام دکترم قبول نمیکنه میگه قشنگ شده همش الکی میگه اصلا بینی موفقط نوکش چیز تیز گذاشته بهش دست میگیرم حالم بهم میخوره ایکاش عمل نمیکردم ولی با این اصلا نمیتونم کناربیام دنبال دکترخوب میگردم تا یکسال بگذره عمل کنم شما دکتر مجید کاظمی ودکترحسنانی کاراشو دیدید? خیلی افسرده وگوشه گی کنم ناشکری کردم بینی قبلیم خیلی بهتربودایکاش عمب نمیکر م تیغه وسط بینی ام چه پهن بو ازبس تراشیده انگارازروب و تیغه ندرم مثل سگ پشیمونم..توروخدا عمل نکنبد هیچ بینی مال آدم نمیشه..منو راهنمایی کنید..ممنون..

  [پاسخ]

 74. hadi می‌گه:

  قبل از عمل برین تو سایت جراحان پلاستیک ایران و تو نقشه شهرتونو انتخاب کنید و جراحایی که هست رو براتون بیاره چون دکترای خوبی توی لیست هست.دیگه چیزی بود از دستم بر میومد

  [پاسخ]

 75. یه همدرد می‌گه:

  من وظیفه دارم بگم که به ترکیب صورتتون اصلا دست نزنید. این سالهای اخیر این دکترا دارن خیلی بلا سر مردم بی گناه میارن. کافیه فقط به اطرافتون خوب توجه کنید. این یه سونامی بزرگ. خداوند متعال بهترین ترکیب رو برای ما خلق کرده. باید روزی به نعمتهای خدادادیمون هزاران بار شکر بگیم و در ضمن سعی کنید از آینه پرهیز کنید یا بهش اهمیت ندین. واضح ترین خطای آینه اینه که جهت و به ما اشتباه نشون میده. هر آینه ایی یه جور مارو نشون میده.

  [پاسخ]

 76. نینا می‌گه:

  سلام به همه. واقعا ناراحت شدم از رنج و ناراحتی شما…
  دوستان خودتون هم میبینین که تقریبا هر کسی که بینی شو عمل کرده ناراضیه و بعضیا حتی به خود کشی هم فکر می کنن! پس چرا با خودتون این کارو می کنین؟
  من به شخصه دوستا و آشنا و فامیل داشتم که بینیشونو عمل کردن،حتی اون کسایی که تو بیرون و خیابون می بینم و نکته اینجاست که هیچ کدومشون زیباتر نشدن که هیچ قیافه ی مصنوعی ام پیدا کردن متاسفانه..
  تو ایران جراح پلاستیک زبر دست خیلی کم پیدا می شه، یکی از دوستام بینیشو عمل کرده بعد ۲ سال هنوز باد داره و تازه معلوم شده دکترش فقط پره هاشو عمل کرده که تازه اونم تا به تاس و قوز بالای بینیش دست نخورده !!
  من خوشبختانه بینی و صورت زیبایی دارم و خدا بهم لطف داشته ولی دوستای خوبم سلامت جسم و روحتون رو فدای یه صورت مصنوعی نکنید

  [پاسخ]

 77. فریبا می‌گه:

  من دوبار بینیمو عمل کردم دفعه اول سال ۸۹ که نوک بینیمو هم کج کرده بود هم گود افتاده بود الانم عمل کردم بازم فرمش خرابه افتضاح شده میخواستم بدونم میشه ترمیمش کرد افسرده شدم

  [پاسخ]

 78. تارا می‌گه:

  سلام سوسن جون منم یکماهه عمل کردم دارم ر اوانی میشم..چن بارخواستم بکشم خودمو.خیلیا قیافه م بدم میاد افسردگی گرفتم فقط سرم تو ایینه هست خیلی اشتبا کردم..ناشکری کردم..فقط ایکاش زماان برمیگشت وهیچوقت عمل نمیکردم خدامنو ببخشه..فقط برام دعا کنید…ممنون

  [پاسخ]

  آمنه پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۱م, ۱۳۹۳ ۰۰:۴۰:

  عزیزم… منم اولاش اینجوری بودم…. یکم که بگذره خوب میشی… از چیش نا راضی هستی؟ چرا بدت اومده؟

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۴:

  عزیزم به مرور زمان ورم بینیت کم میشه بهتر میشه…برا همتون دعا میکنم

  [پاسخ]

  sahar پاسخ در تاريخ مهر ۱۸م, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۱:

  in zamana k migin kheili zoode baraye ghezavat,ta 6mah sabr kon

  [پاسخ]

 79. تارا می‌گه:

  سلام سوسن جون…منم تازه عمل کردم دارم دیونه میشم چن بارهم خواستم خودمو بکشم افسردگی شدید گرفتم ازقیافه خ دم بیزارم فقط ایکاش زمان به عقب برمیگشو هیچوقت عمل نمیکردم الان یک ماه که عمل کردم دارم دیوونه میشم ..خدایا منو ببخش ناشکری کردم فقط برام دعاکنید ممنون

  [پاسخ]

 80. رویا می‌گه:

  سلام من ۳ماه بینیمو عمل کردم تازه متوجه شدم که استخوان بینیم از یه طرف کاملا کج و غضروف بینیم هم کج هستش حالا دوباره میخوام برم واسه ترمیم.خیلی استرس دارم به نظرتون بینیم درست میشه یا نه?

  [پاسخ]

 81. parisa می‌گه:

  mamnun az lotfetun

  [پاسخ]

 82. parisa می‌گه:

  slm man 10 mehre92 binimo amal kardam . hamunruzi ke avalin bar binimo didam geryam geref
  forme bini khube ama be face man aslan nemiad va surakhaye binim dide mishe nesbat be ghabl
  alan bishtaraz yesale chasb mizanam va afsordegi gereftam shadid
  dobare mikham amal konam chon aslan khodamo tu aynr nrmitunam nega konam
  vaghti chasb mizanam kheili behtar misham
  lotfan rahnemayi konin vaghean ruhiam sefre
  ghablan ghiafam kheili naz bud ama alan nist

  [پاسخ]

 83. حامد می‌گه:

  معصومه جان سلام
  نوک بینی آخرین قسمتیه که ورمش از بین میره
  پس تا ۱ سال باید صبر کنی
  سعی کن غذاهای شورم زیاد استفاده نکنی
  با ارزوی سلامتی

  [پاسخ]

 84. ترانه می‌گه:

  سلام دوست عزیز من خودم بینیمو تو سال ۸۹ عمل کردم ودر سال ۹۰ ترمیم کردم ولی بهتون نظر میدم برای بهترشدن بینیتون یه دکتر تو رشت شما رو ببینه چون بهترین جراحهای بینی تو رشت هستند و دکتر تهرانی و دکتر پرندآور بهترین دکترها تو رشت هستند که من بهتون پیشنهاد میکنمموفق باشید.

  [پاسخ]

  zohre پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵م, ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶:

  dr tehrani khub nist

  [پاسخ]

 85. Z.A می‌گه:

  با سلام.سایت جالبی هست. من اسفند ۸۹ چشمامو لیزر کردم الان هیچ مشکلی نداره که بینیمو عمل کنم؟ فشاری به چشم وارد نمیشه که نمره چشمم برگرده؟ از خون و بیهوشی و … میترسم از شست و شوی با سرنگش هم میترسم. خیلی هم دوست دارم عمل کنم. در کل آدمی هستم که از بیماری ها و دکتر ها میترسم…

  [پاسخ]

 86. نسترن می‌گه:

  کسی پیش دکترمردانی گیوی عمل کرده یانه

  [پاسخ]

 87. maryam می‌گه:

  سلام من بینیم رو ۱۸ شهریور۹۲ عمل کردم تقریباَ ۳هفته پیش از همه چیش راضیم ولی هنوز ورم داره تنها مشکلم با پره های بینیمه که دکتر دستی بهشون نزده الان حس میکنم بزرگ وتا به تا هستن وقتی بهش گفتم فرمودند خوبه واگه دست بزنن بیش از حد کوچیک میشه وزشت میشه ولی خودم از شکل پره هاش راضی نیستم ونمی دونم ترمیمش کنم یا نه وبه نظرتون چه زمانی برای ترمیم مناسب تر است ممنونم از پاسختون

  [پاسخ]

 88. .A. می‌گه:

  در پاسخ به تمام کسانی که در این بخش سؤال پرسیدن
  چنانچه دیگه خیلی با بینی حال حاضرتون مشکل دارین و هیچ جوری نمی تونین باهاش کنار بیاین و واقعا قصد جراحی مجدد دارین من بهتون پیشنهاد می دم که با یه دکتر مشورت کنین
  دکتر فریدون پوردانش مطبش توی جردنه
  ایشون استاد من بودن تو دوره دانشجویی (دانشگاه شهید بهشتی) جراح دهان و فک و صورت هستن ولی کلا کار زیبایی انجام میدن آدم مقیدی هم هستن واسه جیب خوش بیمارو نمیبره زیر تیغ مگه اینکه واقعا مشکلی وجود داشته باشه من چندتا از عملاشو که دیدم عالی بود. حداقل یک جلسه ویزیت برای مشاوره ضرری نداره.

  [پاسخ]

 89. بهنام اسکندرپور می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید من بینیم را سال ۸۸ عمل کردم ولی نه ظاهرش خوب شد بلکه تنفسم هم بدتر شد ویک سال بد توسط یک جراح دیگر جراحی شدم تنفسم بهتر شد ولی ظاهره خوبی نداشت و دکترم به من گفت باید ترمیم کنی و یک سال بد ترمیم کردم و رویه بینی من پیوندغضروف انجام داد حال این غضروف هنگامی که دست میزنم لق می باشد و دکترم به من میگوید زمان میبرد تا جذب شود ایا واقعا جذب میشود به طوری که دیگر حرکت نکند و محکم شود و چه زمن طول میکشد وراحی برایه بهتر شدنش هست از شما اجزانه خواهش میکنم جواب من را بدهید و من را از دلشوره و نگرانی در بیاورید با تشکر از شما

  [پاسخ]

 90. پریسا می‌گه:

  سلام . من بینی ام رو ۲ ابان ۸۷ عمل کردم اما نه تنها قوز کوچیکی که داشت هم چنان سر جاشه بلکه حتی نوک بینیم گوشتی تر شده و بزرگتر به نظر میاد . خیلی ناراحتم . الان بعد ۴ سال هیچ تغییری هم نکرده . نمیدونم اگه دوباره جراحی کنم خوب میشه یا نه ؟

  [پاسخ]

 91. شبنم می‌گه:

  سلام من سال ۸۲ عمل بینی داشتم چون نه تنها زیبا نشده بود بلکه دو طرف بینی کاملا واضح قرینه نبود قوزش برداشته نشده بود و دوطرف بینی کاملا متفاوت بود یک سال بعد توسط همون جراح ناشی مجددا عمل شدم که کمی بهتر از سال قبل بود اما همچنان بینی با نوک دراز وقز باقیه چکار کنم به نظرتون یک بار دیگه جراحی کنم ؟

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ دی ۱۲م, ۱۳۹۲ ۱۵:۳۲:

  نه دیگه این کارو نکن
  سعی کن کنار بیای سخته اما هر چی دست کاری بشه بدتره

  [پاسخ]

 92. سارا می‌گه:

  با سلام. من دماغمو ۱۴ مهر ۹۱عمل کردم.۱۱ اسفند ۹۱ رفتم پیش دکترم میگم چرا این لاد بقل بینی نمی خوابه، میگن که بینیت داره استخوان سازی می کنه باید تا سال بعد صبر کنی و بعدش دوباره عمل بشی.
  نمیدونم چیگار کنم دارم دیونه میشم.

  [پاسخ]

 93. mandana می‌گه:

  salam man 18 dey 90 binimo amal kardam ama kheili zesht shod aban 91 tarmim kadam khastam kamelan tabiee bashad avalesh vaghan ziba bod ama alan k 3 mah gozashte kamelan modelesho az dast dade va baghl binim baz shode va form soorakh hash taghiir karde va ehsas mikonam aslan be sooratam nemiad ghabl az amal bini ostokhani ba ye ghooz ke benazaram kheiliam banamak bod dashtam va bini keshide ke soorakhhash az zir bod be sooratam miomad alan na tanha damagh b sooratam nemiad balke form labo cheshamam zesht shode faghat mikham be2nam ke aya rahi hast vase ink damagham hadaghal 80 %shabih ghablam beshe hata ghoozesham bargarde ,mamnoon misham agar pasokh bedid

  [پاسخ]

 94. سوسن می‌گه:

  با سلام من بینی ام را دئ بار عمل زیبایی کردم ذفعه اول نوک بینیم بعد از مرور زمان کج شد و قوز بینی بالا اومد ۶ماه بعد مجدد عمل کردم امیدوارم این بار خوب بشه الان هنوز چسب دارم و مشخص نیست

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ اسفند ۶م, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱:

  با سلام
  من ۵ مرداد ۱۳۹۱ عمل بینی انجام دادم . الان ۷ ماهه که گذشته ولی از قسمت نوک بینی ام راضی نیستم چون احساس می کنم نوک بینی ام گوشتی است می خوام بدونم هنوز بینی ام ورم داره یا کاملا فرم گرفته ؟ البته من هنوز چسب میزنم . مرسی

  [پاسخ]

  .A. پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴م, ۱۳۹۲ ۰۰:۳۹:

  معصومه جان چسب زدن باعث میشه ورم به طور کامل نخوابه بنابراین چسب نزن و دیگه اینکه واقعا باید یک سال صبر کنی تا بینی سایز طبیعیشو پیدا کنه

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ دی ۱۹م, ۱۳۹۲ ۲۱:۴۶:

  با سلام من بینیمو عمل کردم راضی نیستم …داره روحمو عذاب میده ..چند بار خواستم خودمو بکشم نتونستم…آیا امیدی هست؟؟؟

  [پاسخ]

  نینا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۰م, ۱۳۹۳ ۰۰:۱۶:

  علی! مردای مملکت ما رو نیگا! واسه یه دماغ میخواد خودشو بکشه! باهاش کنار بیا ، اینم خودت بهتر میدونی که زمان هرگز به عقب بر نمیگرده، این همه کار و فعالیت تو دنیا هست،چرا انقدر صورت مهم شده آخه بابااا!!

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML