جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینی

1x1.trans جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینیجراحی دوباره بینی طیف وسیعی از مشکلات مربوط به جراحی از عوارض رایج تا عوارض بسیار پیچیده را در بر می‌گیرد. تعدادی از بیماران،  بینی خود را چند بار به دست یک یا چند جراح سپرده‌اند که در بسیاری از آنها جراحی‌های دوباره وضعیت قبلی را پیچیده کرده و بینی در وضعیت کاملا بحرانی قرار گرفته؛ به طوری که زندگی آنها تحت الشعاع مشکلات بینی قرار گرفته است. از مشکل تنفسی و محرومیت از یک خواب لذتبخش گرفته تا ظاهر مصنوعی بینی با ردپای اعمال جراحی قبلی، که بینی را در کانون توجه قرار داده، روز و شب این افراد درگیر مشکلات بینی هستند. بسیاری از این بیماران هر وقت که خود را در آینه می‌بینند و هرشب که با دهان باز می‌خوابند، تأسف می‌خورند که چرا برای انجام جراحی اول عجله به خرج داده و تحقیق کافی برای انتخاب جراح نکرده‌اند و اکنون باید صدها برابر وقت صرف کنند تا شاید به چیزی با فاصله زیاد از شرایط مطلوب برسند. در این شرایط شاید توقع چند درصد بهتر شدن هم برای بیمار یک معجزه محسوب شود.

تنگی دریچی بینی شایع‌ ترین و مهم‌ ترین عارضه تنفسی در بینی‌های عمل شده است. در جراحی پلاستیک بینی ، تغییرات دریچه بینی حتی در مقیاس میلیمتری ، می‌تواند سلامت بینی را به خطر‌اندازد. به‌ طور کلی، در مدخل بینی دو دریچه وجود دارد: دریچة خارجی( همان سوراخ‌های بینی هستند که ممکن است در عمل جراحی بینی بیش از حد کوچک شده باشند و موجب ایجاد مشکلات تنفسی شوند)و دریچة داخلی بینی (که در بخش درونی‌تر سوراخ‌های بینی قرار گرفته و باریک‌ ترین قسمت بینی است). بنابراین چنانچه جزئی‌ترین تنگی‌ در دریچة داخلی روی دهد، در مقاومت آن نسبت به جریان هوا تغییرات شدیدی ظاهر خواهد شد.

برداشتن بیش از اندازة غضروف‌های بینی در عمل جراحی، منجر به تورفتگی‌های بیش از حد در قسمت پایینی بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دو سوی نوک بینی می‌شود. این تورفتگی‌های ظاهری، در داخل بینی، خود را به صورت برآمدگی‌هایی نشان می‌دهد که مانع عبور جریان هوا از دریچة داخلی بینی می‌شود. برداشته شدن بیش از اندازه غضروف‌های بینی در انتهای بخش تحتانی،  موجب بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام دم می‌گردد. دراین حالت، در دریچة خارجی بینی هم اشکال وجود دارد.اختلال تنفسی ناشی از اختلال دریچة داخلی بینی از شایع‌ترین عوارض در بینی‌هایی است که کوچک شده‌اند.

بنابراین امروزه، در روش‌های جراحی پلاستیک بینی، از برداشتن بافت در ناحیة دریچه بینی اجتناب می‌شود. برگرداندن سوراخ‌های بینی به حالت پیش از عمل، از دشوار‌ترین اقداماتی است که در عمل جراحی مجدد بینی انجام می‌گیرد و گاه حتی ممکن است امکان‌پذیر  نباشد. پیشگیری همواره بهتر از درمان است. هیچ‌گاه نباید از جراح خود درخواست کنید که اندازه بینی‌را کوچک کند. به‌ طور کلی در عوارض ناشی از برداشتن بیش از حد بافت‌های بینی، باید این نقصان بافت را به شکلی مناسب جبران نمود. در این حالت، جراح می‌تواند از قسمت‌های دیگر بینی یا  بدن، بافت‌هایی بگیرد و جایگزین بافت از دست رفته کند. این بافت‌ها، پیوند نامیده می‌شوند. پیوندهایی با ارزش‌ترند که از خود فرد و در همان زمان برداشته شوند و برای خود او مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال، در فردی که دچار بسته شدن دریچة داخلی بینی شده، می‌توان با افزودن پیوندهای غضروفی، تا حدی به باز شدن دریچه کمک کرد. در مواردی که تنگی خفیف تا متوسط دریچة داخلی بینی وجود دارد، می‌توان این پیوندها را از خود بینی گرفت؛ اما در موارد شدید نیز شاید نیاز باشد که این پیوند از غضروف دنده فراهم شود.

مشکل ناشی از کوچک‌ شدن بیش از اندازة سوراخ‌های بینی، کمی جدی‌تر است. در مواردی که به علت بیش از حد برداشته شدن پره‌ها،  کمبود شدید پوست پره‌های بینی وجود داشته باشد، شاید نیاز باشد قسمتی از پوست گوش به عنوان پیوند مورد استفاده قرار گیرد. به همین دلیل در سال‌های اخیر، برش دادن پره‌های بینی و کوچک کردن سوراخ‌های بینی انجام نمی‌گیرد.

نکات مهم

دست‌‌کم یک سال زمان لازم است تا بتوان جراحی دوباره بینی را انجام داد و دست زدن به بینی زودتر از زمان مذکور ممکن است مشکلات بینی را تشدید کند. برای اشکالات جزئی بهتر است حتی الامکان از جراحی دوباره امتناع کرد؛ زیرا خطر جراحی دوباره بیشتر از جراحی اول و احتمال روندهای غیرقابل پیش بینی نیز  بیشتر است. جراحی دوباره بر روی بینی که به روش‌های برداشت بافتی عمل شده بسیار مشکل‌تر از عمل اول است. زمان این جراحی‌ها و بیهوشی آنها‌ها طولانی تر است و جراح باید تمام تمهیدات لازم جهت حصول حداکثر نتیجه را به کار گیرد. در تمام این بیماران ارزیابی‌های بسیار دقیق تشخیصی، شامل انجام روش‌های تصویربرداری، اندوسکوپی تشخیصی بینی و آزمون‌های بررسی راه هوایی بینی ضروری است. صرف زمان کافی جهت اقدامات تشخیصی، احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب را بیشتر می‌کند. باید در مورد امکان برش در قسمت‌های مختلف بدن مثل گوش، سر و قفسه سینه برای برداشتن پیوند به بیمار توضیح داده شود.

در مورد معضل جراحی‌های دوباره، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است. عمل جراحی پلاستیک بینی، عملی نیست که فوری در مورد آن تصمیم گیری شود. فقط یک بار امکان دارد این عمل خوب انجام شود؛ بنابراین بیماران باید با بررسی‌های دقیق و تحقیق لازم و صرف وقت در مورد انتخاب جراح، احتمال عمل جراحی دوباره را به کمترین مقدار ممکن برسانند.

دلایل عمل مجدد بینی

به طور کلی بیمارانی که برای جراحی دوباره بینی مراجعه می‌کنند، سه دسته‌اند:
دسته اول بیمارانی که به خاطر مشکل تنفس از راه بینی، مانند چسبندگی‌های داخل بینی یا تنگ شدن بیش از اندازة سوراخ‌های بینی مراجعه می‌کنند.

دسته دوم بیمارانی که به خاطر مشکلات در ظاهر بینی مراجعه می‌کنند و این مشکلات در بیشتر مواقع، از برداشتن بیش از اندازة بافت‌های بینی ناشی می‌شوند؛ مانند کوچک شدن بیش از اندازة بینی که با دیگر اجزای صورت هماهنگی ندارد.

دسته سوم بیمارانی که هم مشکل تنفس از راه بینی و هم ظاهر غیرطبیعی بینی را با هم دارند. متاسفانه بیشتر مراجعه کنندگان در این دسته قرار دارند و این موضوع رابطه تنگاتنگ عملکرد سالم بینی با فرم طبیعی آن را نشان می‌دهد. از هرکدام از دو دسته اول مراجعین جراحی دوباره بینی، یک نمونه رایج آنها را مورد بحث قرار می‌دهیم.

جراحی مجدد نوک بینی

یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های جراحی مجدد بینی را جراحی نوک بینی تشکیل می‌دهد. نوک بینی ساختمان پیچیده‌ای مرکب از پوست، بافت همبندی، عضلات و داربست غضروفی دارد. نسبت و میزان این بافت‌ها در افراد مختلف، فرق می‌کند و هر فرد، ساختمان ویژه ای در نوک بینی خود دارد.  بسیاری از جراحی‌های قبلی که به روش‌های قدیمی برداشت بافت‌ها انجام می‌شده‌اند، ارتباطات طبیعی این بافت‌هارا بر هم زده و بافت اسکار و فیبروز جایگزین بافت سالم بینی شده است. تغییرات ساختاری شدید ناشی از جراحی‌های قبلی و همچنین پیچیدگی فرآیند التیام بافت‌های نرم نوک بینی، طی گذشت زمان، جراحی مجدد نوک بینی را به یکی از پر مشکل ترین قسمت‌های جراحی پلاستیک بینی تبدیل کرده است. جهت باریک کردن نوک بینی، در روش‌های سنتی قسمت‌هایی از غضروف نوک بینی را بر می‌داشتند تا حجم نوک بینی کاهش یابد. در روش‌های جدید، نوک بینی را می‌توان با نزدیک کردن بافت‌ها به یکدیگر و بدون برداشتن حتی یک میلیمتر از بافت اصلاح نمود. در هر صورت، حین جراحی پلاستیک بینی، جراح باید دقت زیادی به خرج ‌دهد تا این داربست غضروفی که وظیفة حمایت و نگهداری را بر عهده دارد، تضعیف نشود. بیش از اندازه برداشتن این غضروف‌ها در جراحی، منجر به تورفتگی بیش از حد نوک بینی و ایجاد چاله‌های عمیق در دوطرف نوک بینی می‌شود. اگر میزان برداشتن بافت باز هم بیشتر باشد، سبب افتادگی پره‌های بینی و بسته شدن سوراخ‌های بینی در هنگام عمل دم خواهد شد. از طرفی، برداشتن بیش ازاندازة این بافت‌ها، موجب بالا رفتن بیش از حد نوک بینی و نمای بینی خوکی شکل می‌شود. در صورت بروز چنین مشکلاتی، گذشته از ظاهر نامتناسب بینی، در اکثر موارد تنفس از راه بینی نیز دچار اختلا ل می‌گردد. عمل جراحی برای اصلاح اشکالات پیش آمدة ناشی از عمل‌های جراحی پیشین، به‌مراتب دشوارتر از عمل جراحی بار نخست است، چراکه برداشتن بافت آسان‌تر از افزودن بافت است؛ آن هم در بینی‌ای که پیش از این یک بار بافت‌های آن را برداشته‌اند. در بسیاری موارد لازم است برای جبران بافت‌های ازدست رفته، از مناطق دیگر پیوندهای غضروفی تهیه شود. حتی با انجام بهترین جراحی‌های ترمیمی ‌معمولاً مشکلات ایجادشده تنها به‌طور نسبی قابل اصلاح‌ خواهند بود.

دکتر محسن نراقی-متخصص گوش،حلق و بینی

زیبـــا شــو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۵۲ دیدگاه برای “جراحی زیبایی دوباره یا چندباره بینی”

 1. آتنا می‌گه:

  سلام
  میخواستم پیش دکتر محسن محسنیان عمل کنم، اما میترسم
  کسی این دکتر رو میشناسه؟
  دکتر رحیمیان رو چی؟

  [پاسخ]

 2. پوریا می‌گه:

  سلام همگی منم مثل شماها عمل بینی کردم البته انحراف کوچیک قوز هم کوچلو بود اصلا به چشم نمی یومد ولی بچه ها عمل کردم دیدم واقعا خوبه الان نزدیک ۵ ماه ۲۳ روز میشه از عملم میگذره قبلش پیش دکتر شهریار لقمانی رفتم تو اصفهان همه میشناسنش
  دلا زدم به دریا به حرف دوستام گوش دادم پیش کسی دیگه رفتم اخه لقمانی خیلی کوچلو و عروسکی میکرد پیشش رفتم پشیمون شدم
  ساکن اصفهان هستم یه دکتر خوب سراغ دارم نسبتا بین جوونا معروفه
  هم کارش برا دخترا خوبه چون دیدم که میگم و کارش برا پسرا
  مطبش اصفهانه متخصص گوش حلق بینیه دکتر جلالی ۳ راه ملک شهر
  اینم شماره منه کسی خواست پیامک بده تا ادرسشا بدم

  اصلا دکترا ببینی میفهمی چیکارست.
  الان فکر کنم نزدیک ۴ م شده خودم چون قبلا رفتم ارزون تر بود

  [پاسخ]

 3. سحر می‌گه:

  سلام
  استخوان سازی بعد از عمل بینی که میگن در چه صورت بوجودمیاد؟
  من بعد از هر خنده یا هر حرکتی مثل خمیازه تا چند وقت نگرانمو بهش فکر میکنم
  البته ماهه که میگذره ار عمل بینیم
  میخواستم بدونم خندیدن باعث استخوان سازی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 4. samin می‌گه:

  سلام
  این‌استخوان سازی که میگن چیه؟
  من

  [پاسخ]

 5. samin می‌گه:

  سلام من ۴ ماهه بینیم رو عمل کردم ولی عنوز بنیم ورم داره
  میشه بگید خنده بینی رو خراب میکنه حتی اگه چهار ماه گذشته باشه؟ این استخوان سازی که

  [پاسخ]

 6. سپیده می‌گه:

  سلام .بینی من هم یه کمی گوشتیه هم استخونی تصمیم دارم پیش دکتر نسرین یزدانی عمل کنم.کسی قبلا تجربه عمل بینی با ایشون رو داشته؟لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 7. مریم می‌گه:

  بچه ها خیلی حساس نباشین …هرچی حساس تر بشید بیشتر به نحوه عمل و ظاهر بینی تون بد بین میشین …من ۹ سال پیش ،توسط دکتر شکوهی فاضل دزفول جراحی کردم خیلی راضی بودم حتی درد هم نکشیدم اما الان چون صورتم در اثر رژیم خیلی لاغر شده ،احساس میکنم بینی ام بزرگ شده بعضی وقتا خیلی حساس میشم و عصبی میشم و به فکر عمل مجدد میفتم اما حالا که اینا رو میشنوم فقط باید بگم حساس نباشیم بهتره …بش توجه و فکر نکنید …خوبه که خودمونو همونطور که هستیم دوست داشته باشیم …موفق باشید

  [پاسخ]

 8. انا می‌گه:

  دوستان فقط اینو بگم زندگی برام تیره وتاره ۴ سال پیش وقتی که وقتی که ۱۸ سالم بود بینیمو عمل کردم به معنای واقعی گند زد خدا لعنتش کنه به من وعده بینی قلمی و عروسکی رو داد ولی الان یه بینی بزرگ وکج با ی کیست بزرگ تو یکی از پره های بینیم.دکتر جلیلی منش یزد کارش افتضاحه خدا لعنتش کنه

  [پاسخ]

 9. بهونه می‌گه:

  سلام.منم خیلی پشیمونم.دکتر نسرین یزدانی در بیمارستان امیر اعلم تهران رو پیدا کنین کارش عالیه.شاااااااد باشی

  [پاسخ]

 10. ناهید می‌گه:

  سلام بچه ها من گفته بودم که پیش ویدا امانی دو هفته پیش عمل کردم .و خیلی بد شده .خدارو شکر ورم بود خیلی عالی نیست ولی بدم نشده خواستم بهتون بگم . شما هم مثل من زود قضـــــــــــــاوت نکنید.

  [پاسخ]

 11. ناهید می‌گه:

  با سلام به دوستای گلم .من دو هفته هست که دماغمو پیش ویدا عمانی اندیمشک عمل کردم از و قتی گچ بینی مو باز کردم شب و روزم گریه شده بینی من کوچیک بود فقط یه قوز بالاش داشت الان قلمبه و بلند تر از قبل شده خیلی افسرده شدم .میخوام خودمو بکشم …………خیلی ناراحتم .

  [پاسخ]

 12. شیما می‌گه:

  چی بگم سارا جان.. خیلی ناراحت شدم، ای کاش به همون یه بار عمل اکتفا میکردی، هرچند من با عمل بینی مخالفم، دکترای بی وجدان باید تقاص این کاراشونو پس بدن که با زندگی و آینده ی جوونا به خواطر یه مشت پول کثیف بازی میکنن

  [پاسخ]

 13. fatemehs می‌گه:

  من دو سال پیش بینیمو عمل کردم اصلا هیچ مشکلی نداشت ببنیم و من علی رغم همه مخالفتا این کارو کردم ولی از نتیجه اصلا راضی نیستم انقدر غضروف نوک بینیمو ورداشته که دو تا طرف بینیم گودی عمیقی افتاده و انقدر نوک بینیم جمع شده که انگار یه گیره به نوک بینیم زدن اصلا راضی نیستم آیا دکتری میشناسید که بتونه این مشکلو حل کنه واقعا دیگه خسته شدم لطفا اگه کسیو میش ناسید بهم معرفی کنید

  [پاسخ]

  بهونه پاسخ در تاريخ آبان ۱۰م, ۱۳۹۳ ۱۴:۵۲:

  سلام فاطمه س منم دوبار عمل بینی داشتم خیلی پشیمونم اما دکتر نسرین یزدانی در تهران نمونه کارشو دیدم عااااااااااااااالی.اما من نمیتونم عمل کنم بخاطر هزینه و مراقبت بعد اون.شااااااااد باشی. بوووووووووووس

  [پاسخ]

 14. حسین می‌گه:

  من یکسال پیش نزد دکتر پارسافر در اهواز عمل کردم تقریبا ۲ برابر پزشکای دیگه هزینه گرفت و مردم گروگر پیشش میان ولی اگه جراحیمو دست ی میکانیک می دادم بهتر بود تا این دکتر
  روزانه ۷-۸ نفرو می خواد با عجله عمل کنه معلومه که نتیجه چی می شه همه بیماران بلااستثنا میرند واسه دوباره و سه باره عمل کردن

  [پاسخ]

 15. شاپرک می‌گه:

  من ١ ماهه عمل کردم.اونم با دکتر شیروانى و ١۵ میلیون هزینه کردم . اصلا” راضى نیستم. بینیم بیش از حد کوچیک شده و با صورتم تناسب نداره.پره هاى بینیم بالا پایینه و کلا” بینیم نامتقارن و کجه. خیلى پشیمونم و هر روز گریه مى کنم. دوستاى گلم هیچ چیز بینى طبیعى خود آدم نمیشه.خواهشا” به بینیهاتون دست نزنید.اعتماد به نفس یک چیز درونیه و به ظاهر ربطى نداره.حتما” قبل عمل با یک روانشناس و روانپزشک مشورت کنید و اگر باز هم مصمم به عمل بودید بینیتون رو طبیعى عمل کنید و فقط به صورت جزئى ایرادات رو برطرف کنید.من افسردگى شدید گرفتم و حاضرم تمام زندگیم رو بدم تا دوباره دماغ قبلم رو داشته باشم. در مورد دکتر شیروانى هم بگم که ایشون یک آدم بى وجدان و پول پرست هستن و تا قبل عمل شمارو زیبا و خوش قد و بالا خطاب مى کنن و بعد عمل صفت روانى رو بهتون نسبت میدن. کار ایشون حتى یک میلیون و پونصد هم نمیارزه چه برسه به ١۵ میلیون!

  [پاسخ]

  ساناز پاسخ در تاريخ شهریور ۵م, ۱۳۹۳ ۲۳:۲۳:

  شاپرک جان من ۱ساله عمل کردم وهمیم مشکلا رو دارم.اول اینکه ۱ماه خیلی کمه ,یه کم بیشتر صبر کن ۲اینکه من هر روز تو.فکرمه که دیگران درباره بینیم چه فکری میکنن چون سوراخ هاس بینیه منم خیلی تابلو.نامتقارنه وفقط میخوام بینی راحت قبلیمو داشته باشم,با این حرفت که دکترا بی وجدانن موافقم دکتر منم همینطور یه دکتر تاجر و بیوجدان,که فقط به نظر خودش کارش خوبه.تنها راه بی توجهی به دماغته که خیلی سخته ولی راه دیگه ای نیست

  [پاسخ]

  بدری پاسخ در تاريخ مهر ۲۱م, ۱۳۹۳ ۲۰:۵۳:

  شاپرک خانم سلام. غصه خوردن چیزی رو درست نمی کنه . کمی به خودتون مسلط باشین و حداقل ۶ ماه صبر کنین تا بینیتون شکل ِ ثابت تری بگیره. خواهر من ۳ ماه قبل ، پیش دکتر شهریار یحیوی عمل کرده و واقعا توی بینیش با عرض معذرت گند زده اما اصلا زیر بار نمی ره و با گفتن این که استاندارد بینی همینه و بعد از یکسال ورم می خوابه و … داره می پیچونه . ما هم فعلا صبر می کنیم با این حال پیشنهاد می کنم تجربه تون رو از دکتر شیروانی توی تالارهای گفتگوی–و سایتهای مشابه بنویسین تا حداقل کسان دیگه گیر این شارلاتان ها نیفتن. ما توی هر دو تا سایت نظرمونو نوشتیم. موفق باشین.

  [پاسخ]

 16. مریم می‌گه:

  من خودم دو هفتس عمل کردم …خدارو شکر راضی ام نه درد داشتم نه زیاد سختی کشیدم..هفته اول بینیم خیلی ورم داشت و کلی گریه کردم اما میبینم ک روز ب روز ورمش کم تر میشه..من قائمشهر عمل کردم..دکنر توکلی..دکتر خوبیه معمولا راضین..

  [پاسخ]

 17. تارا می‌گه:

  کمکم کنید توروخدا کسی کارهای دکترمجید کاظمی وحسنانی ودکترطرزی رو دیده? منتظرجوابتون هستم واستون دعا میکنم

  [پاسخ]

 18. سارا می‌گه:

  چهار بار جراحی کردم دکتر خودم هر بار از بار قبل بدتر حالا شدیداً افسرده ام ………….و عکسای گذشتمو پاره کردم …………….بینی ام کوچیک بود …………بجا کوچیک شدم بزرگتر شده …………..قلمبه شده ………….چه خاکی تو سرم کنم ……….حالم بهم میخوره از خودم

  [پاسخ]

 19. تارا می‌گه:

  منم پنج ماه ونیم عمل شدم خیلی ناراضی ام دکترم قبول نمیکنه میگه قشنگ شده همش الکی میگه اصلا بینی موفقط نوکش چیز تیز گذاشته بهش دست میگیرم حالم بهم میخوره ایکاش عمل نمیکردم ولی با این اصلا نمیتونم کناربیام دنبال دکترخوب میگردم تا یکسال بگذره عمل کنم شما دکتر مجید کاظمی ودکترحسنانی کاراشو دیدید? خیلی افسرده وگوشه گی کنم ناشکری کردم بینی قبلیم خیلی بهتربودایکاش عمب نمیکر م تیغه وسط بینی ام چه پهن بو ازبس تراشیده انگارازروب و تیغه ندرم مثل سگ پشیمونم..توروخدا عمل نکنبد هیچ بینی مال آدم نمیشه..منو راهنمایی کنید..ممنون..

  [پاسخ]

 20. hadi می‌گه:

  قبل از عمل برین تو سایت جراحان پلاستیک ایران و تو نقشه شهرتونو انتخاب کنید و جراحایی که هست رو براتون بیاره چون دکترای خوبی توی لیست هست.دیگه چیزی بود از دستم بر میومد

  [پاسخ]

 21. یه همدرد می‌گه:

  من وظیفه دارم بگم که به ترکیب صورتتون اصلا دست نزنید. این سالهای اخیر این دکترا دارن خیلی بلا سر مردم بی گناه میارن. کافیه فقط به اطرافتون خوب توجه کنید. این یه سونامی بزرگ. خداوند متعال بهترین ترکیب رو برای ما خلق کرده. باید روزی به نعمتهای خدادادیمون هزاران بار شکر بگیم و در ضمن سعی کنید از آینه پرهیز کنید یا بهش اهمیت ندین. واضح ترین خطای آینه اینه که جهت و به ما اشتباه نشون میده. هر آینه ایی یه جور مارو نشون میده.

  [پاسخ]

 22. نینا می‌گه:

  سلام به همه. واقعا ناراحت شدم از رنج و ناراحتی شما…
  دوستان خودتون هم میبینین که تقریبا هر کسی که بینی شو عمل کرده ناراضیه و بعضیا حتی به خود کشی هم فکر می کنن! پس چرا با خودتون این کارو می کنین؟
  من به شخصه دوستا و آشنا و فامیل داشتم که بینیشونو عمل کردن،حتی اون کسایی که تو بیرون و خیابون می بینم و نکته اینجاست که هیچ کدومشون زیباتر نشدن که هیچ قیافه ی مصنوعی ام پیدا کردن متاسفانه..
  تو ایران جراح پلاستیک زبر دست خیلی کم پیدا می شه، یکی از دوستام بینیشو عمل کرده بعد ۲ سال هنوز باد داره و تازه معلوم شده دکترش فقط پره هاشو عمل کرده که تازه اونم تا به تاس و قوز بالای بینیش دست نخورده !!
  من خوشبختانه بینی و صورت زیبایی دارم و خدا بهم لطف داشته ولی دوستای خوبم سلامت جسم و روحتون رو فدای یه صورت مصنوعی نکنید

  [پاسخ]

 23. فریبا می‌گه:

  من دوبار بینیمو عمل کردم دفعه اول سال ۸۹ که نوک بینیمو هم کج کرده بود هم گود افتاده بود الانم عمل کردم بازم فرمش خرابه افتضاح شده میخواستم بدونم میشه ترمیمش کرد افسرده شدم

  [پاسخ]

 24. تارا می‌گه:

  سلام سوسن جون منم یکماهه عمل کردم دارم ر اوانی میشم..چن بارخواستم بکشم خودمو.خیلیا قیافه م بدم میاد افسردگی گرفتم فقط سرم تو ایینه هست خیلی اشتبا کردم..ناشکری کردم..فقط ایکاش زماان برمیگشت وهیچوقت عمل نمیکردم خدامنو ببخشه..فقط برام دعا کنید…ممنون

  [پاسخ]

  آمنه پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۱م, ۱۳۹۳ ۰۰:۴۰:

  عزیزم… منم اولاش اینجوری بودم…. یکم که بگذره خوب میشی… از چیش نا راضی هستی؟ چرا بدت اومده؟

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ شهریور ۳م, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۴:

  عزیزم به مرور زمان ورم بینیت کم میشه بهتر میشه…برا همتون دعا میکنم

  [پاسخ]

  sahar پاسخ در تاريخ مهر ۱۸م, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۱:

  in zamana k migin kheili zoode baraye ghezavat,ta 6mah sabr kon

  [پاسخ]

 25. تارا می‌گه:

  سلام سوسن جون…منم تازه عمل کردم دارم دیونه میشم چن بارهم خواستم خودمو بکشم افسردگی شدید گرفتم ازقیافه خ دم بیزارم فقط ایکاش زمان به عقب برمیگشو هیچوقت عمل نمیکردم الان یک ماه که عمل کردم دارم دیوونه میشم ..خدایا منو ببخش ناشکری کردم فقط برام دعاکنید ممنون

  [پاسخ]

 26. رویا می‌گه:

  سلام من ۳ماه بینیمو عمل کردم تازه متوجه شدم که استخوان بینیم از یه طرف کاملا کج و غضروف بینیم هم کج هستش حالا دوباره میخوام برم واسه ترمیم.خیلی استرس دارم به نظرتون بینیم درست میشه یا نه?

  [پاسخ]

 27. parisa می‌گه:

  mamnun az lotfetun

  [پاسخ]

 28. parisa می‌گه:

  slm man 10 mehre92 binimo amal kardam . hamunruzi ke avalin bar binimo didam geryam geref
  forme bini khube ama be face man aslan nemiad va surakhaye binim dide mishe nesbat be ghabl
  alan bishtaraz yesale chasb mizanam va afsordegi gereftam shadid
  dobare mikham amal konam chon aslan khodamo tu aynr nrmitunam nega konam
  vaghti chasb mizanam kheili behtar misham
  lotfan rahnemayi konin vaghean ruhiam sefre
  ghablan ghiafam kheili naz bud ama alan nist

  [پاسخ]

 29. حامد می‌گه:

  معصومه جان سلام
  نوک بینی آخرین قسمتیه که ورمش از بین میره
  پس تا ۱ سال باید صبر کنی
  سعی کن غذاهای شورم زیاد استفاده نکنی
  با ارزوی سلامتی

  [پاسخ]

 30. ترانه می‌گه:

  سلام دوست عزیز من خودم بینیمو تو سال ۸۹ عمل کردم ودر سال ۹۰ ترمیم کردم ولی بهتون نظر میدم برای بهترشدن بینیتون یه دکتر تو رشت شما رو ببینه چون بهترین جراحهای بینی تو رشت هستند و دکتر تهرانی و دکتر پرندآور بهترین دکترها تو رشت هستند که من بهتون پیشنهاد میکنمموفق باشید.

  [پاسخ]

  zohre پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵م, ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶:

  dr tehrani khub nist

  [پاسخ]

 31. Z.A می‌گه:

  با سلام.سایت جالبی هست. من اسفند ۸۹ چشمامو لیزر کردم الان هیچ مشکلی نداره که بینیمو عمل کنم؟ فشاری به چشم وارد نمیشه که نمره چشمم برگرده؟ از خون و بیهوشی و … میترسم از شست و شوی با سرنگش هم میترسم. خیلی هم دوست دارم عمل کنم. در کل آدمی هستم که از بیماری ها و دکتر ها میترسم…

  [پاسخ]

 32. نسترن می‌گه:

  کسی پیش دکترمردانی گیوی عمل کرده یانه

  [پاسخ]

 33. maryam می‌گه:

  سلام من بینیم رو ۱۸ شهریور۹۲ عمل کردم تقریباَ ۳هفته پیش از همه چیش راضیم ولی هنوز ورم داره تنها مشکلم با پره های بینیمه که دکتر دستی بهشون نزده الان حس میکنم بزرگ وتا به تا هستن وقتی بهش گفتم فرمودند خوبه واگه دست بزنن بیش از حد کوچیک میشه وزشت میشه ولی خودم از شکل پره هاش راضی نیستم ونمی دونم ترمیمش کنم یا نه وبه نظرتون چه زمانی برای ترمیم مناسب تر است ممنونم از پاسختون

  [پاسخ]

 34. .A. می‌گه:

  در پاسخ به تمام کسانی که در این بخش سؤال پرسیدن
  چنانچه دیگه خیلی با بینی حال حاضرتون مشکل دارین و هیچ جوری نمی تونین باهاش کنار بیاین و واقعا قصد جراحی مجدد دارین من بهتون پیشنهاد می دم که با یه دکتر مشورت کنین
  دکتر فریدون پوردانش مطبش توی جردنه
  ایشون استاد من بودن تو دوره دانشجویی (دانشگاه شهید بهشتی) جراح دهان و فک و صورت هستن ولی کلا کار زیبایی انجام میدن آدم مقیدی هم هستن واسه جیب خوش بیمارو نمیبره زیر تیغ مگه اینکه واقعا مشکلی وجود داشته باشه من چندتا از عملاشو که دیدم عالی بود. حداقل یک جلسه ویزیت برای مشاوره ضرری نداره.

  [پاسخ]

 35. بهنام اسکندرپور می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید من بینیم را سال ۸۸ عمل کردم ولی نه ظاهرش خوب شد بلکه تنفسم هم بدتر شد ویک سال بد توسط یک جراح دیگر جراحی شدم تنفسم بهتر شد ولی ظاهره خوبی نداشت و دکترم به من گفت باید ترمیم کنی و یک سال بد ترمیم کردم و رویه بینی من پیوندغضروف انجام داد حال این غضروف هنگامی که دست میزنم لق می باشد و دکترم به من میگوید زمان میبرد تا جذب شود ایا واقعا جذب میشود به طوری که دیگر حرکت نکند و محکم شود و چه زمن طول میکشد وراحی برایه بهتر شدنش هست از شما اجزانه خواهش میکنم جواب من را بدهید و من را از دلشوره و نگرانی در بیاورید با تشکر از شما

  [پاسخ]

 36. پریسا می‌گه:

  سلام . من بینی ام رو ۲ ابان ۸۷ عمل کردم اما نه تنها قوز کوچیکی که داشت هم چنان سر جاشه بلکه حتی نوک بینیم گوشتی تر شده و بزرگتر به نظر میاد . خیلی ناراحتم . الان بعد ۴ سال هیچ تغییری هم نکرده . نمیدونم اگه دوباره جراحی کنم خوب میشه یا نه ؟

  [پاسخ]

 37. شبنم می‌گه:

  سلام من سال ۸۲ عمل بینی داشتم چون نه تنها زیبا نشده بود بلکه دو طرف بینی کاملا واضح قرینه نبود قوزش برداشته نشده بود و دوطرف بینی کاملا متفاوت بود یک سال بعد توسط همون جراح ناشی مجددا عمل شدم که کمی بهتر از سال قبل بود اما همچنان بینی با نوک دراز وقز باقیه چکار کنم به نظرتون یک بار دیگه جراحی کنم ؟

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ دی ۱۲م, ۱۳۹۲ ۱۵:۳۲:

  نه دیگه این کارو نکن
  سعی کن کنار بیای سخته اما هر چی دست کاری بشه بدتره

  [پاسخ]

 38. سارا می‌گه:

  با سلام. من دماغمو ۱۴ مهر ۹۱عمل کردم.۱۱ اسفند ۹۱ رفتم پیش دکترم میگم چرا این لاد بقل بینی نمی خوابه، میگن که بینیت داره استخوان سازی می کنه باید تا سال بعد صبر کنی و بعدش دوباره عمل بشی.
  نمیدونم چیگار کنم دارم دیونه میشم.

  [پاسخ]

 39. mandana می‌گه:

  salam man 18 dey 90 binimo amal kardam ama kheili zesht shod aban 91 tarmim kadam khastam kamelan tabiee bashad avalesh vaghan ziba bod ama alan k 3 mah gozashte kamelan modelesho az dast dade va baghl binim baz shode va form soorakh hash taghiir karde va ehsas mikonam aslan be sooratam nemiad ghabl az amal bini ostokhani ba ye ghooz ke benazaram kheiliam banamak bod dashtam va bini keshide ke soorakhhash az zir bod be sooratam miomad alan na tanha damagh b sooratam nemiad balke form labo cheshamam zesht shode faghat mikham be2nam ke aya rahi hast vase ink damagham hadaghal 80 %shabih ghablam beshe hata ghoozesham bargarde ,mamnoon misham agar pasokh bedid

  [پاسخ]

 40. سوسن می‌گه:

  با سلام من بینی ام را دئ بار عمل زیبایی کردم ذفعه اول نوک بینیم بعد از مرور زمان کج شد و قوز بینی بالا اومد ۶ماه بعد مجدد عمل کردم امیدوارم این بار خوب بشه الان هنوز چسب دارم و مشخص نیست

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ اسفند ۶م, ۱۳۹۱ ۱۰:۴۱:

  با سلام
  من ۵ مرداد ۱۳۹۱ عمل بینی انجام دادم . الان ۷ ماهه که گذشته ولی از قسمت نوک بینی ام راضی نیستم چون احساس می کنم نوک بینی ام گوشتی است می خوام بدونم هنوز بینی ام ورم داره یا کاملا فرم گرفته ؟ البته من هنوز چسب میزنم . مرسی

  [پاسخ]

  .A. پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴م, ۱۳۹۲ ۰۰:۳۹:

  معصومه جان چسب زدن باعث میشه ورم به طور کامل نخوابه بنابراین چسب نزن و دیگه اینکه واقعا باید یک سال صبر کنی تا بینی سایز طبیعیشو پیدا کنه

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ دی ۱۹م, ۱۳۹۲ ۲۱:۴۶:

  با سلام من بینیمو عمل کردم راضی نیستم …داره روحمو عذاب میده ..چند بار خواستم خودمو بکشم نتونستم…آیا امیدی هست؟؟؟

  [پاسخ]

  نینا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۰م, ۱۳۹۳ ۰۰:۱۶:

  علی! مردای مملکت ما رو نیگا! واسه یه دماغ میخواد خودشو بکشه! باهاش کنار بیا ، اینم خودت بهتر میدونی که زمان هرگز به عقب بر نمیگرده، این همه کار و فعالیت تو دنیا هست،چرا انقدر صورت مهم شده آخه بابااا!!

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML