چند پیشنهاد موثر برای موهایتان

مو یکی از ضمایم پوست است که از دو قسمت تشکیل یافته است. قسمتی از آن که دیده می‌شود، از سلول‌های مرده به وجود آمده است و قسمت دیگر ریشه و پیاز مو نام دارد که سلول‌های زنده و فعالی را داراست. ماده سازنده مو، کراتین نامیده می‌شود که از تجزیه آن زغال، ئیدروژن، اکسیژن، گوگرد و ازت به دست می‌آید. هر تار مو دارای پیازی است که پیوسته با رگهای خونی در تماس است و ضمن همین تماس، مواد مغذی را جذب می‌کند و سلول‌های مو را می‌سازد. سلول‌های نو جایگزین سلول‌های کهنه می‌شوند و آنان را به خارج از پوست می‌رانند و سلول‌های رانده شده با تغییراتی که می‌یابند، به مو تبدیل می‌شوند. به طور متوسط، یک انسان بالغ در حدود ۱۰۰ هزار تار مو بر روی سر دارد و هر تار مو بین دو تا ده سال عمر می‌کند و رشد آن به طور معمول ۳۳/۰ میلی‌متر در روز و یا ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر در سال است. ممکن است روزانه ۲۰ تا ۱۰۰ تار مو بریزد. این ارقام در نژادها، جنسیت‌ها و سنین مختلف یکسان نیست. مقدار مو و میزان رشد آن در سنین مختلف، متفاوت است. نژاد و جنسیت نیز در مقدار مو و رشد آن تأثیر دارد.

سلامت مو

توارث، نوع غذا، میزان رطوبت، پروتئین و چربی از نکات اساسی است که در سلامت مو نقش حیاتی دارد. بنابراین اگر پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ‌تان از موهای انبوه و سالمی برخوردارند، دلیلی ندارد که شما از آن بی‌بهره باشید و اگر چنین نیست و موهای ناسالمی دارید، باید انگیزه آن را جست‌وجو کنید. این انگیزه می‌تواند تغذیه ناسالم باشد، اما مهم‌تر از آن زندگی ماشینی است. بر طبق آمار تعداد تار مو رابطه مستقیمی با میزان تمدن و پیشرفت صنعتی هر ملتی دارد، به این شکل که هر قدر میزان پیشرفت صنعتی بیشتر باشد، میزان ریزش مو و کاهش تعداد تار مو بیشتر می‌شود، تا آنجا که در کشورهای صنعتی بسیار پیشرفته میانگین تار موی افراد بالغ به حدود ۷۰هزار می‌رسد.
ناراحتی‌های عصبی، نگرانی، دلواپسی، اندوه، کم‌خوابی و یا بدخوابی نیز سلامت موها را به خطر می‌اندازد و رشد آنها را متوقف می‌کند. در این هنگام، موها افزون بر توقف رشد، دچار ریزش نیز می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید موهای سالمی داشته باشید، خوب غذا بخورید و غم و غصه نخورید!
دوری از اندوه و نگرانی، خوردن شیرینی، نوشابه‌های گازدار، قند و شکر را به حداقل برسانید. برس‌های نایلونی را کنار بگذارید، زیرا اینگونه برس‌ها سبب موخوره می‌شوند. به جای برس‌های نایلونی، از نوع مویی آن استفاده کنید. آنتی‌بیوتیک‌ها اثر بدی روی موها دارند. اگر ناگزیر از خوردن اینگونه داروها هستید، روزی یک فنجان ماست در برنامه غذایی‌تان بگنجانید تا به این وسیله باکتری‌های مفید به بدن برسند و آنتی‌بیوتیک‌ها نتوانند به پوست و مو زیانی برسانند.

استفاده از پروتئین

تخم‌مرغ پروتئین فراوانی دارد و پروتئین یکی از مواد لازم برای رشد و سلامت موهاست. برای پروتئین رسانی به موها از این فرمول استفاده کنید:

۳ قاشق سوپخوری لانولین، ۳ قاشق سوپخوری روغن کرچک، یک‌چهارم فنجان روغن زیتون، یک قاشق سوپخوری صابون مایع، ۴ قاشق سوپخوری گلیسیرین، ۲‌قاشق سوپخوری زرده تخم‌مرغ، یک‌چهارم فنجان، آب، یک قاشق سوپخوری سرکه انگور، دو عدد تخم‌مرغ. لانولین و روغن کرچک و روغن زیتون را مخلوط کنید و در ظرفی روی بخار آب به مدت ۵ دقیقه حرارت دهید. بعد صابون مایع و گلیسیرین و آب را کاملا مخلوط کنید تا غلیظ شود سپس زرده تخم‌مرغ زده شده و سرکه را به آن بیفزائید. همه مواد را کاملا مخلوط کنید و در یخچال بگذارید. روز بعد، تخم‌مرغ‌ها را به آن اضافه کنید و مواد به دست آمده را روی سر بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بشویید.

برای پروتئین‌گیری، از این شیوه نیز می‌توانید استفاده کنید: یک یا دو عدد تخم‌مرغ، یک قاشق سوپخوری روغن کرچک یا روغن ذرت یا روغن ذرت، یک قاشق سوپخوری گلیسیرین، یک قاشق چایخوری سرکه انگور. این مواد را مخلوط کنید و پس از شامپو زدن سر، به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی سر بگذارید و بعد بشویید.

تغذیه موها

موهای شما به هر رنگ و از هر جنس که باشد نیاز به تغذیه و مراقبت دارد. یک برنامه درست غذایی که به اندازه کافی ویتامین‌های گروه B‌و نیز C , A و همینطور کلسیم و آهن و مس و ید داشته باشد سبب می‌شود که موها در وضع سالم و متعادلی بمانند و با مشکلی روبه‌رو نشوند. از املاحی که در سالم‌سازی و رشد موها موثر است، ید از اهمیت بیشتری برخوردار است و کمبود آن بیش از دیگران آسیب می‌رساند.

ید، برای غده تیروئید مفید می‌باشد، در گردش خون سر نیز نقش اساسی دارد و اگر به اندازه لازم به بدن برسد، موها کدر، مرده و دچار ریزش می‌شوند. بیماری‌ها اثر فوری روی پوست و مو و ناخن و دندان دارند. به محض اینکه احساس بیماری کنید؛ آثار آن را به شکل بارزی در پوست، مو، ناخن و دندان‌هایش خواهید یافت. در این هنگام پوست شادابی خود را از دست می‌دهد، موها دچار ریزش می‌شود، ناخن‌ها می‌شکند و دندان‌ها فاسد می‌شود. دلیل بروز این عوارض، تغذیه بد و نرسیدن مواد غذایی لازم و کافی به بدن است، زیرا به هنگام بیماری کار تغذیه به خوبی انجام نمی‌شود و بدن نمی‌‌تواند تمام مواد خوب و لازم را جذب می‌کند.

درخشش موها

اگر موهای تار و کدری دارید، از اکلیل کوهی استفاده کنید. این گیاه در شفاف کردن و لطافت بخشیدن به موهای تیره اعجاز می‌کند.برای استفاده از این گیاه، می‌توانید از روش زیر استفاده کنید:
۲ قاشق غذاخوری اکلیل کوهی، یک پیمانه آب‌جوش، ۷۵ گرم روغن بادام شیرین.مواد را مخلوط کنید و پس از شست‌وشوی سر، به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی سر بگذارید و ماساژ دهید.

برای درخشش موهای بلوند، آب‌لیمو ترش توصیه می‌شود. هنگام آبکشی مقدار کمی آب لیمو ترش به آن بیفزائید.
آبکشی با این محلول سبب می‌شود که موها براق و سالم شوند.

برای درخشش موهای تیره، از سرکه هم می‌‌توانید استفاده کنید. به این شکل که مقدار کمی سرکه به آب آبکشی سر بیفزایید.برای کسانی که موهای روشن و یا بلوطی دارند، بابونه نیز موثر است، زیرا افزون بر خوش‌رنگ کردن موها، آنها را زنده و خوش حالت می‌کند.

ورزش و ماساژ سر

بهترین راه برای سرعت بخشیدن به گردش خون سر، انجام یکی از تمرین‌های یوگاست.
در این تمرین، بدن بلند می‌شود و بالای سر قرار می‌گیرد، در نتیجه خون در پوست سر جریان سریع‌تری پیدا می‌کند.
اما این تمرین چندان آسان نیست و نیاز به نرمش بدن و آماده‌سازی دارد.
تمرین بسیار ساده و در عین‌حال موثر برای تسریع گردش خون در پوست سر این است که به پشت بخوابید و روی شانه‌‌ها و آرنج‌ها تکیه کنید و سر روی زمین قرار بگیرد. هنگام انجام این تمرین پاها را راست نگهدارید و زانوها را خم نکنید.
ماساژ سر نیز در افزایش سرعت جریان خون نقش مهمی دارد. برای این‌کار، از هر فرصتی می‌‌توانید استفاده کنید.
رنگی حرکات ماساژ را به این شکل انجام دهید: با انگشتان دو دست، سر را ماساژ دهید به شکلی که انگشتان به‌طور دورانی حرکت داده شود تا زمانی که حس کنید سرتان گرم شده است و خون در زیر پوست جریان دارد.این حرکت را در همه نقاط پوست سر انجام دهید تا به این ترتیب خون در تمام قسمت‌های سر به جریان بیفتد.
استفاده از برس‌های مناسب هم برای سرعت بخشیدن به گردش خون موثر است. برای این‌کار برس را از جهات مختلف روی پوست سر بکشید تا خون را در زیر پوست به جریان بیندازد.

دوستان موهایتان را بشناسید

میوه‌ها، سبزی‌های تازه و خام، ماهی تازه، جگر، روغن‌های گیاهی مانند روغن زیتون و روغن آفتابگردان و روغن ذرت از غذاهای بسیار مفیدی هستند که به رشد و سلامت موها کمک می‌کنند.

موهای خشک و مرده

اگر احساس می‌کنید که موهای‌تان لطافت و انعطاف ندارد و زنده و براق نیست. باید رژیم غذایی‌تان را تا حدودی تغییر دهید. در برنامه غذایی تازه‌ای که تدارک می‌بینید، غذاهایی که دارای ویتامین‌های گروه B هستند بیشتر بگنجانید تا موها زنده شوند و جلوه و جلای بیشتری داشته باشند. برای شستن موهای خشک باید از یک شامپوی گیاهی بهره بگیرید و بیش از هفته‌ای یک‌بار موهای‌تان را نشویید.

پس از شامپو کردن موها، برای تقویت سر از یک زرده تخم‌مرغ استفاده کنید. زرده‌ تخم‌مرغ را به شامپویی که با آن سر را می‌شویید نیز می‌توانید اضافه کنید. در این صورت زرده تخم‌‌مرغ با شامپو مخلوط می‌شود و پس از آبکشی بوی آن باقی نمی‌ماند.

یکی از بهترین راه‌های تقویت موها این است که دو عدد زرده تخم‌مرغ و نصف ورقه ژلاتین ساده را در یک‌چهارم لیوان آب جوش حل کنید و به مدت نیم‌ساعت روی سر بگذارید و بعد بشویید.

روغن کرچک و روغن نارگیل به تقویت و سالم‌سازی اینگونه موها کمک می‌کند. برای استفاده از این روغن‌ها، بهتر است شب سر را با روغن چرب کنید و صبح با شامپو بشویید. این کار را دو بار در هفته می‌توانید انجام دهید.اگر نمی‌خواهید شب‌ها با موهای چرب بخوابید، چند ساعت پیش از حمام، موها را با روغن کرچک یا روغن نارگیل چرب کنید و بعد با حوله مرطوب و گرم آن را بپوشانید و بعد بشویید. یکی دیگر از راههای تقویت و زیباسازی موهای خشک و مرده این است که پوست سر را با روغن زیتون گرم ماساژ دهید و بعد به مدت یک تا دو ساعت با حوله مرطوب و گرم بپوشانید و سپس بشویید.

شستن موها

برای تمیز کردن موها، از شامپوی متناسب با جنس موهای‌تان استفاده کنید. می‌‌توانید به این شامپو برحسب نوع موها مقداری مواد تقویت کننده گیاهی یا حیوانی بیفزایید. اگر موهای خشک و تغذیه نشده‌ای دارید، از روغن نارگیل و یا زرده تخم‌مرغ استفاده کنید و به کمک این مواد، به موها مواد غذایی لازم را برسانید. اگر موهای‌تان چرب است از سفیده تخم‌مرغ استفاده کنید و به کمک آن چربی اضافی پوست سر را بگیرید و مواد غذایی لازم را در اختیارش بگذارید.
اگر می‌‌خواهید موهای روشن و خوشرنگی داشته باشید، از گل‌بابونه یا عصاره آن استفاده کنید.اگر موهای‌تان تیره است، از اکلیل کوهی برای جلوه بیشترش کمک بگیرید.

موهای چرب

مرتب نگه‌داشتن موهای چرب دشوارتر از موهای خشک است، اما موهای چرب را به کمک رژیم غذایی، زودتر و آسان‌تر از موهای خشک می‌‌توان به حال تعادل رساند.
برس زدن مرتب، ماساژ و ورزش پوست سر به بهتر شدن وضع کمک فراوانی می‌کند. اما مهم‌تر از همه، حذف روغن حیوانی و غذاهای چرب و سرخ شده از برنامه غذایی است، زیرا چربی زیاد موها به دلیل چربی بیش از اندازه‌ای است که غده‌های پوستی ترشح می‌کنند و برای کم کردن کار آنها باید از خوردن مواد چرب پرهیز کرد.
ممکن است چربی موها در اثر کم‌کاری غده تیروئید و ناراحتی و فشار روحی باشد. در این صورت باید به پزشک مراجعه کرد، زیرا این موردی است که باید زیرنظر پزشک درمان شود.
از نظر غذایی، موهای چرب نیاز فراوانی به ویتامین‌های گروه B و ید دارد. در این صورت بهتر است در برنامه غذایی روزانه، از غذاهایی که حاوی این دو ماده است بیشتر استفاده شود. ماهی، جگر، زرده تخم‌مرغ به دلیل دارا بودن این مواد، در این زمینه بسیار با ارزش و کمک کننده هستند.
برای کم کردن چربی سر، می‌توانید از سفیده تخم‌مرغ استفاده کنید، به این شکل که سفیده تخم‌مرغ را خوب بزنید تا تقریباً سفت شود. بعد با مسواک آن را به پوست سر بمالید و بگذارید کاملا خشک شود. سپس برس بزنید تا سفیده تخم‌مرغ‌های خشک شده بریزد.

تقویت کننده‌ها

اگر موهای خوب و سالمی ندارید، باید از مواد تقویت کننده مو استفاده کنید. برای بهره‌گیری از این مواد، ابتدا موها را با شامپو بشویید و سپس به مدت ۱۵ دقیقه تا چند ساعت تقویت‌ کننده مو را روی سر قرار دهید و بعد موها را بشویید.  برای تقویت موها، می‌توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل، روغن بادام و یا روغن ذرت استفاده کنید. به این ترتیب که ابتدا روغن مورد نظر را گرم کنید. پوست سر و موها را با آن چرب کنید، سپس با یک ورقه کاغذ روغنی موها را بپوشانید و روی آن کلاه نایلونی بگذارید و سرانجام با حوله ضخیمی سر را بپوشانید.

فروغ تحصیلی

زیبـاشـو دات کام

مطالب مرتبط

۶۲ دیدگاه‌

 1. رقي گفت:

  سلام،
  از کجا شروع کنم
  من الآن تقریبا هشت سال هست که شدیدا ریزش مو دارم،(از وقتی که تو دوازده سالگی رژیم گرفتم),
  یعنی دیگه موی چندانی برام نمونده،همه نوع آزمایش گلوکز و تیروئید هم دادم و سالم ه،
  پیش بهترین دکترهای تبریز هم رفتم و چنسالی داروهاشونو مصرف کردم بجای سرم بدنم شدیدا مو درآورد مث مردا،
  حالا رسما شدما مثال این و اون تو ریزش مو،
  اگه راه حلی دارین که موهای ریخته من از نو دربیان،منون میشم راهنمایی کنید،

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ جولای 5th, 2014 01:04:

  سلام….
  بنده دچار ریزش شدید مو شدم…
  اما تا اینکه با محصولات آلپسین آلمان اشنا شدم….
  ابتدا موهاترو با تیغ بزن…
  دو هفته رزماری مصرف کن بعدش دوباره با تیغ بزن..
  بعد از لیکوییدآلپسین و هییر تونیک آلپسین و ماینوکسیدیل ۵درصد به روش زیر استفاده کن..
  هر صبح ۲۰ قطره تونیک..
  هر شب ۳۰قطره لیکویید و ۲۰قطره ماینوکسیدیل
  سه ماه بعد معجزشو میبینی….یکم تحمل میخواد همین:-D

  [پاسخ]

 2. الهام گفت:

  من از زمانی که عقد کردم به موهام رنگ زدم و دکلره کردم موهام نسوخته اما ریزشش فوق العاده زیاد شده همه جای خونه پر مو میترسم اگه همین جور ادامه پیدا کنه کچل بشم چیکار کنم کمکم کنید از چی استفاده کنم؟

  [پاسخ]

 3. زینب گفت:

  خوب

  [پاسخ]

 4. زینب گفت:

  رنگ موهای من خیلی تیراست باید چیکارکنم؟

  [پاسخ]

 5. مهران گفت:

  ای مو ای تمام هستی……….ای که اگه نیستی………دیگه مال ما نیستی
  ای مو ای وسیله ی خوشبختی در زندگی……………..ای وسیله ی پز همسر در هستی

  [پاسخ]

 6. مهران گفت:

  مو

  [پاسخ]

 7. مهران گفت:

  مو یعنی ازدواج یعنی خوشبختی.حواستون به موهاتون باشه تا مث من بدبخت نشین.

  [پاسخ]

 8. مهتاب گفت:

  ابتدا تشکر از مطالب مفیدی که میزارید.

  از تمام مطالب و لینکهایی که تو سایت گذاشتین این رو دریافتم که از این روش واسه ماسک

  موهام استفاده کنم.اگر ایرادی توش هست لطفا راهنماییم کنید.

  اول از جنس موهام میگم:
  موی من آسیب دیده شکننده نازک و مجعد یا زبره یا حالا هر اسمی که معمول هستش.موخوره هم دارم.که پایین موهامو هر مدت به مدت کوتاه میکنم. راستشو بخواین موهام بلنده و میدونم با توجه به اوضاع روحی نامناسب و کم خوابی دچار ریزش مو و موخوره هم هستم و نمیخوام کوتاه کنم چون میدونم طول میکشه بلند شه. بگذریم.

  روغن زیتون و عسل و زرده تخم مرغ رو مخلوط کنم و رو موهام بزارم.
  این روش درسته برای استفاده از ماسک موی سر؟ و یه سوال:
  این که میگن ماسک رو روی موهاتون بزارین منظور همون آغشته کردن موی سر با این مخلوطه یا جور دیگه اییه؟اصلا طریقه صحیح گذاشتن ماسک مو چطوریه.بزاریم رو فرق سر یا کل مو و پوست سر رو آغشته کنیم؟

  [پاسخ]

 9. مهتاب گفت:

  سلام
  ابتدا تشکر از مطالب مفیدی که میزارید.

  از تمام مطالب و لینکهایی که تو سایت گذاشتین این رو دریافتم که از این روش واسه ماسک
  موهام استفاده کنم.اگر ایرادی توش هست لطفا راهنماییم کنید.
  اول از جنس موهام میگم:
  موی من آسیب دیده شکننده نازک و مجعد یا زبره یا حالا هر اسمی که معمول هستش.موخوره هم دارم.که پایین موهامو هر مدت به مدت کوتاه میکنم. راستشو بخواین موهام بلنده و میدونم با توجه به اوضاع روحی نامناسب و کم خوابی دچار ریزش مو و موخوره هم هستم و نمیخوام کوتاه کنم چون میدونم طول میکشه بلند شه. بگذریم.
  روغن زیتون و عسل و زرده تخم مرغ رو مخلوط کنم و رو موهام بزارم
  این روش درسته برای استفاده از ماسک موی سر؟ و یه سوال:
  این که میگن ماسک رو روی موهاتون بزارین منظور همون آغشته کردن موی سر با این مخلوطه یا جور دیگه اییه؟اصلا طریقه صحیح گذاشتن ماسک مو چطوریه.بزاریم رو فرق سر یا کل مو و پوست سر رو آغشته کنیم؟

  [پاسخ]

 10. سیما گفت:

  چیکار کنیم جنس موهامون که وزه از بین بره و جنسش عوض بشه من چهره خوبی دارم ولی موهای سرم اصلا خوب نیست میخوام تقویتش کنم میشه کمکم کنید؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ می 29th, 2013 21:30:

  سلام از نرم کننده های قوی و ضد وز استفاده کنید مثلا مارک reginol ز برند فارمسیبه قوی و ابرسانه و خوبه،باط محصولات فیتو محصوص مو وز رو استفاده کنید…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 11. ayda گفت:

  vaghean aliye kheli motesha keram azton

  [پاسخ]

 12. نیوشا گفت:

  سلام عزیزم نکات جالبی در مقالت بود مرسی:x
  وقتی موهای من کوتاه صاف و نازک است . وقتی بلند می شود موج دار و زبر می شود موهام رنگ شده هم هست. شامپوم گیاهی و حتمن از نرم کننده استفاده می کنم. موهام از یه حدی بیشتر رشد نمی کنه.چی کار کنم؟

  [پاسخ]

 13. نغمه گفت:

  سلام ملیکا جون ممنون از جوابتون اما مشکل من در انتخاب رنگ موهامه تو پایه دکلره ۵ یا ۶ چه رنگ مویی خوب میشه ؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ اکتبر 21st, 2012 18:35:

  سلام عزیزم-تو پایه ۵ و ۶ همون رنگهای ۵ و ۶ فقط حتما رنگ دودی یا زیتونی رو هم ترکیبش کنید که قرمزی یا نارنجی زائد بهتون نده-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 14. عرفان گفت:

  با توجه به اطلاعاتی که بنده شخصا در این زمینه بررسی کردم ، ژله ی داخل گیاه آلوورا میتونه به صورت کاملا طبیعی باعت ضخیم شدن و استحکام بخشیدن به تارهای موهایتون بشه،این گیاه اعجاب انگیز با خواص متعددی که داره معجزه میکنه،پیشنهاد میدم پس از کسب اطلاعات کافی در مورد این گیاه، برای رفع مشکلتون ازش استفاده کنید/ ع.م

  [پاسخ]

 15. سارا گفت:

  سلام. از مطالب مفیدتون واقعا ممنونم. چند سوال داشتم.۱٫ آیا استفاده از برس یا شونه های چوبی در سلامت مو تاثیر داره یا فرقی نمیکنه؟ ۲٫ من ریزش مو دارم آیا استفاده از شامپو سیر مثل شامپو سیر پرژک تو قطع ریزش مو موثره؟
  ممنون میشم جواب بدین.

  [پاسخ]

  عرفان پاسخ در تاريخ اکتبر 17th, 2012 17:08:

  به نظر من که شستشوی موها با شامپویی که مو به آن سازگاری داشته باشه، نقش موثری در ریزش مو میتونه داشته باشه

  [پاسخ]

 16. ستاره گفت:

  سلام و ممنون از سایت مفیدت.من موهای نازک و فر و کم پشتی دارم به همین دلیل بااینکه به تنوع در موهام علاقه دارم اما ترجیح میدم رنگ نکنم فقط یک باربوده .تو حاملگی بسیار خوش حالت و پر شده بود اما الان که بچم سه ماهه شده خیلی میریزه و کم پشت شده و قسمت انتهاییش که رنگ داشت خیلی به هم گره میخوره و بدحالت شده و طراوتی نداره.میگن چون تو فاز استراحت بوده میریزه اما بازم راهنمایی میخوام واسه پرپشتی و طراوت و خوش حالتی.اگر لطف کنی وایمیل کنی خیلی ممنون میشم .میسییییییییی

  [پاسخ]

 17. سعیده گفت:

  با سلام .در مور ماسک موی پروتوئینه (همان که جزء مواد اولیه اش لانولین دارد.)ین امکان وجود دارد که به مقدار زیاد از ماسک آماده شود وطی یک یا چند هفته مصرف گردد.ویک سوال دیگر چقدر می توان به سرم موهای موجود در بازار اعتماد کرد
  باتشکر

  [پاسخ]

 18. farzane گفت:

  سلام ملیکا جان،خسته نباشی و تشکر بابت همه زحماتت
  من موهای کم بشت و نازکی دارم و همینطور مزه هام هم کوتاه و کم بشت هستن میخواستم خواهش کنم ازتن یه راه حل خیلی موثر نشون بدید بهم حیلی ممنونم ازت

  [پاسخ]

 19. الهام گفت:

  باسلام ملیکاجان
  عزیزم لطف می کنی یه سرم کریستال ضد وزی بهم معرفی کنی برای قبل از سشوار
  باسپاس فراوان

  [پاسخ]

 20. بهار گفت:

  سلام ۲تا سوال داشتم ۱٫آیا ریزش مو به کاهشه وزن هم ربط داره؟ ۲٫موهایی که ریخته و طراوتشو از دست داده باید چیکارش کرد؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ سپتامبر 7th, 2012 05:19:

  سلام عزیزم-بله میتونه ربط داشته باشه شما وقتی کاهش وزن دارید یعنی یا اضطراب داشتید یا موادی رو از رژیمتون حذف کردید و باعث ریزش موتون میشه برای ریزش موها میتونید ماینوکسیدل رو بزنید یا سرم های گیاهی تقویتی ریزش مو سریتا رو بزنید و همینطور ماسک زرده تخم مرغ و شیر و گلاب؛ ۱دونه و ۱ پیمانه و ۱ قاشق چایخوری ۲۰ دقیقه قبل حمام رو مو بمونه کمک میکنه واسه طراوتش…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 21. یه آدم گفت:

  سلام خیلی باحالین
  می خواستم بدونم واسه موهای ضعیفم که جدیدا همش شکسته شده و طراوت قبلو نداره از چه شامپویی بهتر استفاده کنم بهتره

  [پاسخ]

 22. رشیددامنی گفت:

  دوستتون دارم درفضای گسترده ی مجازی…ممنون

  [پاسخ]

 23. معصی گفت:

  سلام و خسته نباشید…موهای طبیعی من مشکی تقریباً تیره هست و وقتی رنگ می شه تناژ نارنجی پیدا می کنه و اصلاً روشن نمی شه.می خواستم موهامو از خانواده ی قهوه ای متوسط و خوشرنگ دربیارم(البته بدون دکلره).لطف کنید شماره و مارک رنگ موهای ترکیبی رو بهم بگید.ممنون از لطفتون.

  [پاسخ]

 24. raha گفت:

  matalebetoon aliye mamnoon

  [پاسخ]

 25. مهین گفت:

  سلام خدا قوت.خیلی عال بود استفاده کردم .متشکرم و موفق باشید

  [پاسخ]

 26. فاطمه گفت:

  سلام_ممنون ازمطالب خیلی خوبتون_تاحالاچندین بار درموردمسایل مختلف مطلب خوندم ک همه مفیدبوده_مرسی

  [پاسخ]

 27. نازنین خانم گفت:

  راستی یادم رفت تا چند وقت پیشنهاداتون بایدانجام شه ؟مرسی از زحماتتون 🙂 ; -)

  [پاسخ]

 28. نازنین خانم گفت:

  سلام عزیزم بهترین عالیترین کاملترین اطلاعات آرایشیرو میشه اینجا پیدا کرد یه دنیا ممنون (به خدا هندونه ندادم بقلتا تعریفام کمم هست خیلی توپین)دمتون جییییییییز
  سوال من:من سه سری پشت سر هم موهامو قهوهای تیره کردم بعدم ۲سری مشکی .بعد یه سال مشکیه موهام تقریبا رفته و نصفه ی پایینیه موهام یه تنی از اون قهوه ای سابقوداره.به موهام کلیم میرسم ولی نسخه ی ثابتی ندارم دوست دارم موهام باز نرم شن وز واینسن تخم مرغ و روغن زیتونو قهوه استفاده میکنم شامپومم گیاهیه چیکارکنم؟راستی ماسک مو خوبه؟دستمو که تو موهام میکنم از اونجا که خیلی نازکن تو هم گره میخورن راهنماییم کنین توروخدا منتظرما

  [پاسخ]

 29. elham گفت:

  مرسی از این همه اطلاعات خوب و مفید;)
  چه کار کنیم جلوی موهامون کم پشت تر از پشت موهامون شده؟اگه میشه ۱پیشنهاد بدین..
  مرسی:*

  [پاسخ]

  بهزاد پاسخ در تاريخ آگوست 17th, 2012 12:25:

  از شامپو الپسین سی وان استفاده کنید

  [پاسخ]

  mary پاسخ در تاريخ آگوست 20th, 2012 20:47:

  سلام. لطفا اسم انگلیسیشو بنویسید. اونوقت استفاده که کردیم، بهبود پیدا میکنه یا…….؟!!

  [پاسخ]

  دلارام پاسخ در تاريخ آگوست 29th, 2012 05:27:

  ALPECIN
  تو مروی و بعضی داروخانه ها هم موجود هست و خیلی هم خوبه

  [پاسخ]

 30. elena گفت:

  سلام..عالی بود..مرسی از مطالب خوبتون.

  [پاسخ]

 31. ريحانه گفت:

  سلام
  بسیار عالی بود
  ممنونم از اینکه از مواد طبیعی در نسخه هاتون بکار میبرید.
  خدا خیرتون بده.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 32. کیا گفت:

  بسیار ممنون از شما.به حرفای افراد کوچک هم گوش ندهید.بازهم سپاس.

  [پاسخ]

 33. نرگس گفت:

  سلام . لطفا برای موهایی که نازک شده راه حلی پیشنهاد بدید
  ممنون

  [پاسخ]

  عرفان پاسخ در تاريخ اکتبر 17th, 2012 17:19:

  با توجه به اطلاعاتی که بنده شخصا در این زمینه بررسی کردم ، ژله ی داخل گیاه آلوورا میتونه به صورت کاملا طبیعی باعت ضخیم شدن و استحکام بخشیدن به تارهای موهایتون بشه،این گیاه اعجاب انگیز با خواص متعددی که داره معجزه میکنه،پیشنهاد میدم پس از کسب اطلاعات کافی در مورد این گیاه، برای رفع مشکلتون ازش استفاده کنید/موفق و پیروز باشید/ ع.م

  [پاسخ]

 34. mini گفت:

  این که نظر داده عجب آدمیه، تو عکسو چی کار داری مطلبو بخون

  [پاسخ]

 35. لیلا حاجی اقایی گفت:

  جنابی که مسئول انتخاب تصاویر سایت هستی لطفا دقت کن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ایا تصویر بالا که موی و مژه مصنوعی را به نمایش گذاشته حاکی از دروغپردازی و فریب رسانه ای نیست؟بس است فریب توده ها ودوری از واقعیات.شما دارید از تقویت کدام مو حرف میزنید.متاسفم از اینکه مدتی است در ایران همه چیز مصنوعیست و طبیعی بودن شده جزو امال محقق نشدنی.

  [پاسخ]

  ملودی پاسخ در تاريخ آگوست 13th, 2012 03:44:

  شما این همه زحمت رو نادیده گرفتی و چسبیدید به یه عکس!!!!
  کجا میتونی کسی رو پیدا کنی که بی دریغ و با صبر و حوصله یه سوالات و مشکلات مردم پاسخ بدهد.
  واقعا برای شما متأسفم که چنین طرز فکری دارید.
  شما و امثال شما هستند که…

  [پاسخ]

  سارینا پاسخ در تاريخ آگوست 18th, 2012 08:41:

  az poshte panjare yeki kasifie panjare ro mibine yeki zibaeeye manzare ro

  [پاسخ]

  مژده پاسخ در تاريخ ژانویه 4th, 2013 04:03:

  اگه با این سایت مشکل داری لطفا داخل این سایت نشو چون همه ما روی پاسخ دهنده های این سایت تعصب دایم…البته میبخشین.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =