برجسته سازی لب ها

W43 pasted 31 برجسته سازی لب هابرجسته سازی لب ها

آیا تاکنون افرادی را دیده اید که لبهایشان بصورت غیر طبیعی حجیم است. شایعترین روش حجیم سازی در سالهای اخیر تزریق ژل است ولی حواستان جمع کنید متخصصین پوست و مو تاکید دارند که تزریق ژل های غیر استاندارد به وسیله افراد غیر متبحر با عوارض همراه است. در سالهای اخیر روشهای مختلفی برای برجسته کردن لب ها معرفی شده و مورد استقبال قرار گرفته اند. بعضی از این روش ها دائمی و بعضی دیگر موقتی هستند. در بعضی از این روش ها با وارد کردن موادی طبیع (مثل چربی) یا مصنوعی (مثل ژل) به درون لب بر حجم آن افزوده می شود. اما در روش جراحی بخشی از پوست بیرون لب به موازات خط لب برداشته می شود وخط لب به محل برش دوخته می شود و با این کار لبها برجسته تر می شود. اشکال روش جراحی باقی ماندن احتمالی اسکار است.با توجه به اینکه لب ها دارای خون رسانی بالایی بوده و کاملا متحرک هستند، پایداری ژل مورد نظر و حجم تزریق شده باید بسیار دقیق انتخاب شود.
اغلب ژل ها از جنس هیالورونیک اسید هستند که معمولا برای لب مناسب است. شبیه هر تزریق دیگری در ناحیه صورت احتمال عوارض آلرژیک، درد حین تزریق و پس از آن، تورم، احتمال کبودی لب ها و حتی احتمال نتایج نا مطلوب از جمله غیر قرینگی در صورت تزریق با حجم نامتناسب وجود دارد. تجربه پزشک و تکنیک تزریق صحیح همراه با مشاوره بالینی پیش از تزریق موجب می شود که نتایج بالینی به خواست های بیمار نزدیک شود.


بایدها و نبایدهای تزریق ژل به لب ها

حتما شما هم تاکنون مشاهده کرده اید که برخی لب‌هایشان به صورت غیرطبیعی حجیم است. متخصصان پوست و مو می‌گویند کافی است تا چند عدد آمپول ژل حجم‌دهنده لب در بافت لب‌هایتان تزریق کنید تا لبهای شما به چنین فرمی در بیاید اما متخصصان تاکید می‌کنند که روش‌های برجسته‌سازی لب چندان هم خالی از ‌خطر نیستند و اگر ژل‌های غیراستاندارد را به لب‌هایتان تزریق کنند و یا این کار به وسیله افراد غیر متخصص انجام گردد باید منتظر ناقرینگی و بدشکل شدن لب‌هایتان باشید. این روزها خیلی از خانم‌های جوان ایرانی از ژل لب برای زیبایی لب‌هایشان استفاده می نمایند و این در حالی است که از بهداشتی بودن یا استاندارد بودن آن محصول هیچ اطلاعی ندارند. با خانم دکتر فریده مهتی‌پور، متخصص پوست درباره این موضوع به گفتگو شده است که به شرح زیر می باشد:

آیا برای برجسته‌سازی لب‌ها، متخصصان پوست می‌توانند کمکی به درخواست کنندگان کنند؟

ـ امروزه روش های متعددی برای افزایش حجم بافتی و از بین بردن یا کاهش چین‌های سطحی و عمقی صورت وجود دارد. برای این کار از مواد متعددی که فیلر یا پرکننده نامیده می‌شوند، استفاده می کنند. گاهی مواقع چربی بدن خود بیمار نیز در برخی موارد به خصوص برای حجم‌های بزرگ‌تر قابل استفاده می باشد.

یعنی با استفاده از چربی بدن خود فردمی‌توان بافت‌های صورت را برجسته نمود؟

ـ بله. اگر علاوه بر افزایش حجم از بین بردن چین‌های سطحی و عمقی نیز مدنظر باشد، می‌توان تزریق پرکننده و تزریق بوتاکس را همراه با هم انجام داد که از نتایج بالینی خوبی برخوردار است.


این تزریق‌ها روی کدام بخش‌های صورت انجام می‌شود؟

ـ پر کردن گودی‌های صورت، حجم دادن به گونه‌ها، پر کردن شیار نازولابیال (شیار بین بینی و گونه) و نیز خطوط اطراف لب‌ها مانند خطوط خنده از جمله نقاطی هستند که به طور شایع از این مواد استفاده می گردد. البته به تازگی حجیم‌کردن لب‌ها و برجسته کردن خطوط دور لب نیز رایج شده است.

برای حجیم کردن لب‌ها شما از چه موادی استفاده می‌کنید؟

ـ امروزه ژل‌ها و پرکننده‌های متعددی برای حجیم کردن لب‌ها در دسترس می باشد اما انتخاب هریک از این مواد باید با توجه به نیاز خاص بیمار، حجم ناحیه و پایداری ماده مورد نظر صورت پذیرد.

ژل‌های استاندارد برای برجسته‌سازی لب دارای چه خصوصیاتی هستند؟

ـ بهترین ژل‌ها برای حجیم کردن این ناحیه، ژل‌هایی هستند که حداکثر سازگاری بیولوژیک را با بدن فرد داشته باشد،و واکنش‌های ایمنی بدن را تحریک ننماید ونیز سرطان‌زا نباشند. به دلیل اینکه لب‌ها دارای خون‌رسانی بالایی هستند و کاملا متحرک هستند، پایداری ژل مورد نظر و حجم تزریق شده باید بسیار دقیق انتخاب و انجام شود.

بهتر است از ژل‌های دایمی استفاده شود یا ژل‌هایی که پایداری کمتری دارند؟

ـ استفاده از ژل‌های دائمی و طولانی‌مدت به خصوص در اولین تزریق در مورد لب‌ توصیه نمی گردد زیرا ممکن است با عوارضی از قبیل عوارض آلرژیک و یا ایجاد گرانولوم همراه شود.


ژل‌های که این روزها استفاده می‌شود، از چه جنسی هستند؟

ـ ژل‌های جدید از جنس هیالورونیک اسید هستند که برای لب کاملا مناسب می باشند.

این تزریق‌ها در دور لب صورت می گیرد یا در بافت خود لب؟

ـ تزریق در لب را می‌توان بر اساس نیاز بیمار فقط در خطوط دور لب انجام داد و یا اینکه حجم خود لب‌ها را نیز افزایش داد. در هر یک از موارد فوق باید میزان مصرف ژل و هزینه بیمار را مدنظر قرار داد. قبل از تزریق، معاینه بیمار و مشاوره بالینی بسیار مهم است. پزشک باید از سابقه بیماری‌های قبلی و مصرف دارو بیمار مطلع شود.

آیا این تزریق‌ها عوارضی هم دارند؟

ـ مانند هرنوع تزریق دیگری در ناحیه صورت باید احتمال عوارض آلرژیک، درد به هنگام تزریق و پس از آن، تورم و احتمال کبودی لب‌ها و حتی احتمال نتایج نا مطلوب مانند عدم قرینگی (تزریق با حجم نامتناسب) در نظر گرفته شود و با بیمار در میان گذاشته شود. تجربه پزشک و تکنیک تزریق درست همراه با مشاوره بالینی قبل از تزریق سبب می‌شود که نتایج بالینی به خواست‌های بیمار نزدیک شود، هرچند که تامین ذهنیت بیماران به‌طور کامل اکثرا امکان‌پذیر نمی باشد.

اگر ژل‌ها جذب شوند،باعث بد فرم شدن لب‌ نمی‌شود؟

ـ خیر، پس از جذب ژل‌ها ، لب به شکل اولیه خو بر می گردد و هیچ تغییر فرم خاصی صورت نمی گیرد.

آیا ممکن است ژل‌ها حرکت کنند و به نواحی اطراف لب پخش شوند؟

ـ بله، اگر ژل‌هایی که برای برجسته‌سازی لب استفاده می‌شود ازنوع غیراستاندارد استفاده شوند امکان این عارضه وجود دارد، بنابراین اگر خانمی قصد این تزریقات را دارد باید حتما از ژل‌های استاندارد و با مارک معتبر استفاده نماید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق ژل می باشند؟

همه افراد کاندیدای مناسبی برای‌این روش درمانی هستند، زیرا احتمال آلرژی و عوارض جانبی وجود ندارد. اما ‌اینکه کسی کاندیدای مناسبی برای ‌این روش و یا هر روش زیباسازی دیگری است یا خیر با معاینه پزشک، گرفتن تاریخچه پزشکی بیمار و همچنین بررسی بسیار دقیق ساختار چهره و طراحی برای ‌ایجاد تغییرات مناسب، تعیین می گردد. باید خاطر نشان کرد که ‌ایجاد هر تغییری در چهره، هر چند که با انتخاب یک روش معتبرباشد، لزوماً به معنای به‌دست آوردن یک چهره مطلوب و زیبا نیست. انتخاب روش‌‌های زیباسازی کاری کاملاً تخصصی می باشد و حتماً باید با توجه به فواید و مضرات روش درمانی، خواسته بیمار، آناتومی بیمار و شرایط فیزیکی و روحی روانی بیمار انجام شود تا بتوان آن را موفقیت‌آمیز بدانیم.

اصول مهم در تزریق ژل لب

دو اصل مهم را در تزریق ژل‌ها باید بدانیم؛ اول اینکه برای تزریق این نوع ژل‌ها فقط متخصصان پوست و مو و جراحان پلاستیک صلاحیت دارند و تزریق این ژل ها توسط پزشکان عمومی، دندانپزشکان، و حتی متخصصان بی‌هوشی‌ به صلاح بیماران نیست؛ زیرا که در بسیاری از موارد اگر عارضه کم خطرو کوچکی هم در اثر تزریق ژل رخ دهد، متخصصان پوست و مو بهتر می‌توانند آن را برطرف نمایند. در برخی مواقع به دنبال تزریق ژل شخص دچار تبخال می‌شود که پزشک متخصص به راحتی می‌تواند آن را درمان نماید و در غیر این صورت همین اتفاق می‌تواند موجب بر جای گذاشتن اسکار (جوشگاه) روی صورت نماید.

نکته دوم، بیمارباید از نوع ماده تزریق شده آگاهی داشته باشد. پزشکمتخصص باید برای بیمار توضیح دهد که از چند نوع ژل استفاده خواهد کرد، زمان ماندگاری آن چقدر است و چه عوارض احتمالی خواهد داشت. عوارض موقتی مانند قرمزی و کبود شدن کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. از تزریق ژل‌های متفرقه و بودن نام و نشان جدا بپرهیزید. نام ژل مصرف شده را نیز یادداشت کنید تا اگر به هر دلیلی به پزشک متخصص دیگری مراجعه نمودید، بدانید که چه ژلی برای شما تزریق شده و آیا از آن راضی بوده‌اید یا خیر. بنابراین دو اصل مهم در تزریق ژل لب عبارت‌اند از:

-تزریق توسط متخصص پوست یا جراح پلاستیک

– مصرف ژل‌های استاندارد و دارای تاییدیه‌های مختلف جهانی و وزارت بهداشت ایران.

نوع دیگری از ژل‌ها که مصرف آنها شایع‌تر است، ژل‌های موقت می باشند. که از مهم‌ترین این نوع ژل‌های می‌توان به هیالورونیک اسید و هیدروکسی آپاتیت اشاره نمود. نوع اول حدود ۶ ماه تا یک سال دوام دارد و نوع دومی حدود یک تا دو سال. یک مزیت مهم این ژل‌ها این است که اگر به هر دلیلی فرد از تزریق ژل پشیمان گردد، بالاخره اثر این مواداز بین خواهد رفت اما در مورد ژل‌های دایمی پشیمانی سودی ندارد.

برگرفته شده از سایتهای پرشین وی و دکتر نیلفروشان

منبع :زیباشو دات کام

مطالب مرتبط

۳۴ دیدگاه‌

 1. Shirin گفت:

  Be labam jel zadam hala joosh sefid zade doctor mige garm kon khob mishe vali khob nashode chikar bayad bokonam

  [پاسخ]

 2. بوتاکس صورت گفت:

  ممنون

  [پاسخ]

 3. نارین گفت:

  راستی شما که دوست دارید لبتون برجسته بشه چرا به جای جراحی از دستگاه جدید پی ال پی که میگن با علم روز زیبایی طراحی شده و مورد تأیید متخصصان دنیاست استفاده نمیکنید؟
  مضرات جراحی رو نداره و با عملکرد منحصر به فردی که داره، اثر موقت میذاره مثلا در حدود چند ساعت تا دو روز.
  نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 4. عاطى گفت:

  سلام میخواستم بدونم بعد از تزریق ژل چه مدت لبت برجسته میمونه؟؟هزینه ش تقریبا چقدره؟لب زخم میشه؟؟

  [پاسخ]

 5. sahar گفت:

  هزینه ی تزریق ۵۹۰ هزار تومانه بیشتر نباید بگیرن کمتر هم کیفیت خوبی نداره

  [پاسخ]

 6. نازنين گفت:

  سلام من الان ٣ روزه لبمو ژل تزریق مردن یه سی سی کمتر شد اما میخوام زودتر جذب بشه ،پشیمون شدم ،چیکار کنم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

  ناشتاس پاسخ در تاريخ شهریور ۱۷ام, ۱۳۹۴ ۱۹:۴۵:

  سلام. سه هفته ای هست که ژل بالای لب توسط پزشک متخصص تزریق کردم البته به گفته دکتر ژل مورد تایید بوده و قیمتش هم بالا بوده و گفتن که ژل استاندارد است. چند روز بعد تزریق چند تا گره داخل لبم حس میکنم. به دکتر رجوع کردم و میگه محل تزریق که نیست ممکنه اب جمع شده باشه ولی من قانع نشدم به دید دکتر مشکلی نیس. ناگفته نماد اسم این عمل رو گفتن مزوتراپی. راستشو بخواین از این اوضاع نگران شدم و پشیمان از این عمل. میخواستم نظرتونو بدونم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  [پاسخ]

 7. sepide گفت:

  salam dr jan man y soal dashtam rastesh man hood0de 10 ruzi has labamo zhel tazriq kardam faqat 2,3 ruze aval form gerefte budoo az halate avali k dashtam taqir karde bud ama motasefane nmeidunam faqat varam bude k jazb sho0d yani alan be halate tabie bargashtee vali kho0de mavad hanuz ru lab hes mikonam ama formesh raf mikhastam bedunam dalilesh chiye age beram bazam tazriq konam mimune ya na be dr goftam goftan k ye cc haminjore entezare bishtar nabayad dasht halate tabieiye ama man forme khac k gerefte budo dus dashtam mikham bazam hamunjori she byad chekar konam? mo0ntazere javabetun hastam ba tashakooor

  [پاسخ]

 8. maryam گفت:

  slm mikhastam bedonam porotez ba dasgah khobe ya bade lotfan javabamo bedid mamnon

  [پاسخ]

 9. نانی گفت:

  سلام میخواستم بدونم پروتز دامی با موقت چقدر فرق داره و کدوم بهتره با توجه اینکه دایمی راحت تره تا اینکه موقت چرا همه موقت تزریق میکنن دوست دارم لبهام شبیه الناز شاکردوست بشه لطفا یه دکتر خیلی خوب در تهران به من معرفی کنید ممنون

  [پاسخ]

 10. لیلی گفت:

  با دورود خدمت شما من یک بار برای حجیم کردن لبم ژل تزریق کردم با تمامه مراقبتی که کردم یک ماه بیشتر لبم حجیم نبود چه چیزی ژلی باید استفاده کنم که هم برند باشه و هم ازکیفیت و ماندگاری بالایی برخوردارباشد خواهشناً منو راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 11. saghar گفت:

  salam man labe nesbatan bariki daram,kheili delam mikhad tazrighe jelo anjam bedam vali az dardesh mitarsam.lotfan behem begid cheghadr hazine dareva ye Dr. maher ham behem moarefi konid. ba tashakor

  [پاسخ]

 12. مهسا گفت:

  سلام..
  اول از همه ممنون از اطلاعاتتون..
  من اندازه لبم کوچیک نیست ولی اصلا فرم قشنگ و مشخصی نداره؛میتونم با تزریق بهش فرم بدم؟مخضوضا لب بالا!
  و مهمترین قسمت سوالم اینکه آیا این تزریقات درد دارن ؟؟خیلی؟؟؟:-S

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مهر ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۸:

  سلام عزیزم….بله که می‌شه فرم داد

  بله که درد داره…خون داره….ههههههه

  یه کوچولو نترس اگه با آمپول بی‌حس نکنی‌ بهتره

  [پاسخ]

 13. asal گفت:

  slm khaste nabashid . mikhastam bdunam rahe dg ham hast wase protez bdune jarrahi? lotfan jawab bdin

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۰:

  سلام پروتز که جراحی نمیخواد مگر اینکه بخوای چربی بدنتو تزریق کنی‌ تو لبت میگن چربی‌ دائمی هستش که برای اون باید بری اتاق عمل ولی‌ در کلّ پروتز با ژل به وسیله آمپول انجام می‌شه که البته قبلش لبو بی‌حس می‌کنن بعد ژل رو تزریق می‌کنن

  جدیدا میگن به وسیله طبّ سوزنی هم این کار انجام می‌شه که هزینش به نسبت خیلی‌ خیلی‌ پایینه خیلی‌ در بیاد ۵۰ تومن

  [پاسخ]

 14. نگ گفت:

  با سلامو هزینه تزریق چربی به لب چقدر است؟

  [پاسخ]

 15. FARNOUSH گفت:

  SALAM. ADRESE YE DOCTORE KHOOB DAR ESFAHAN KE KARE PROTEZ VA TAZRIGHE JEL .RASTY GHEYMATESH CHANDE?MIKONE

  [پاسخ]

 16. ارمیا گفت:

  سلام فقط به این سوال فکر کنیدکه چرا هیچ پزشک جراحی پلاستیک هیچ تغییری در فرم صورت خودش نداده!اونوقت به کاری که میخواهید بکنید فکر کنیدفکر!اگه جواب نگرفتید برید جون خودتونو به خطر بندازید.ازتون به عنوان یه دوست غریبه خواهش میکنم فقط تقلید نکنید به اون روزی فکر کنید که تزریق ژل از مد بیفته اونوقت چـــــــــــــی؟!

  [پاسخ]

 17. ندا گفت:

  خانوم‌ها لطفا از این کارا دست بردارید؛ واسه چی میخواید لبهاتونو اندازه بشقاب کنید؛ چرا انقدر کور کورانه از هم تقلید میکنید چرا شما زنا اینطوری هستید؛ فقط رو ظاهرتون کار میکنید اما مغزتون آکبند مونده!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 18. frough گفت:

  salam mikhastam bebinam tazrighe zhel baraye labhaye kochik vali barjeste ham be kar mire va tasiri dare?

  [پاسخ]

 19. golnoosh گفت:

  باسلام میخواستم هزینه تزریق چربی به لب بدونم و پیش چه متخصصی مراجعه کنم.

  [پاسخ]

 20. golnoosh گفت:

  با سلام می خواستم بدونم هزینه تزریق چربی به لب چنده وپیش چه متخصصانی باید مراجعه کنم

  [پاسخ]

 21. مشکات گفت:

  سلام.من لبى بسیار کوچک دارم.درصورتى که لب بالام کاملا محواست.
  خیلى از تزریق مى ترسم اما همه اصرار دارن این کارو بکنم دیگه از استفاده ى مواد آرایشى خسته شدم.
  میشه خیلى زود کمکم کنید

  [پاسخ]

  sami پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۰۱:

  salam
  manam moshkele to ro dashtam
  fekr konam alan 500toomani shodeh bashe
  markeh gele tazrighi kheili moheme
  labam chon kheili barik bood bayad 2bar tazrigh mikardam vali chon forme tabieye labo mipasandam ba 1bar labam halate tabie gerefte va kheili raziam
  natars dardi nadare

  [پاسخ]

  حدیث پاسخ در تاريخ اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴:

  منم مثل بقیه دنبال یک دکتر ماهرم که بتونم بهش اعتماد کنم البته با هزینه مناسب چون فاصله ی لبم تا بینی به قدری هست که لب هایی برجسته واقعا به زیبایی صورتم کمک می کنه. لطفا ادرس دکتر را برام ایمیل کنید با تشکر

  [پاسخ]

 22. yekta گفت:

  ایا پروتز لب ها درد دارد؟

  [پاسخ]

 23. احسان گفت:

  فقط متخصصین پوست.پلاستیک نیستند که تبحر و علم این کارو دارند.جراحان فک و زیبایی صورت هم براصول انجام و کنترل عوارض احتمالی تسلط دارند

  [پاسخ]

 24. رويا گفت:

  سلام حدود ۷ سال است که ترزیق ژل در لب داشته ام که ژل به بالای لبم حرکت کرده و بالای لبم برجسته و بسیار نافرم شده و به این شکل یا فرم پزشکان می گویند فرم تسبیحی . بسیار ازین شکل لبم رنج می برم و می خواهم بدانم آیا امکان تخلیه آن وجود دارد البته به پزشک و متخصص زیبایی و جراح پلاستیک مراجعه کردم که ایشان موافق با تخلیه نبودند و تخلیه آن را بسیار خطرناک دانستند و به امکان ایجاد حفره هایی بر اثر تخلیه اشاره کردند . لطفا مراراهنمایی فرمایید که آیا راهی برای خلاص شدن از این بدفرمی لبم هستم یا نه؟

  [پاسخ]

 25. شيرين گفت:

  lotfan ye pezeshk khyli khob bhm morefi konin vase tazrighe charbie badfan va age chizi dar morede hazinash midonin bgin

  [پاسخ]

 26. مریم گفت:

  سلام لطفا به من بهترین پزشک های تهران رو کا کار برجسته کردن لب رو انجام میدن معرفی کنید.
  منتظر پاسخ شما هستم..ممنونم.

  [پاسخ]

 27. angela گفت:

  mersi-ali bud ama mikhastam dar morde chegonegi kar gozashtane in poroteza bedunam?

  [پاسخ]

 28. benura گفت:

  mikhastam poroteze daemi bokonam vali ghabl az oon doost dashtam ba jel tazrigh konam agar behem oomad betoonam daemi porotez konam in kar emkan pazir hast?

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *