چه کرم پودری برای رنگ پوست شما مناسب است؟

 چه کرم پودری برای رنگ پوست شما مناسب است؟ چه کرم پودری برای رنگ پوست شما مناسب است؟ چه کرم پودری برای رنگ پوست شما مناسب است؟
متن زیر از سرکار خانم دکتر پریسا شبانی است .

یک آرایش زیبا با یک کرم پودر خوب شروع می شود.

حتما تاکنون تصاویر مدل ها و ستاره های سینما را در مجلات دیده اید و با حسرت به خودتان گفته اید که این مدل ها برای داشتن چنین چهره عالی و پوستی صاف چه می کنند؟
در حقیقت این چهره های بی عیبی که شما می بینید، نتیجه کار همان کرم پودرها هستند. اگر شما در صورتتان جوش یا لک دارید، چیز عجیبی نیست. در پوست همه لک و جای جوش و … وجود دارد. چند نفر را در اطراف خودتان دیده اید که پوستشان آینه باشد؟
البته با تغذیه صحیح و مراقبت مناسب می توان در دراز مدت به پوستی شاداب دست یافت ولی در اغلب افراد عیوبی در پوست وجود دارد که در زیر آرایش قرار می گیرد و این کرم پودرها هستند که نقش اصلی را در یک آرایش درخشان و خوشایند فراهم می آورند. آرایشی که زیبایی های خاص صورت را حفظ کرده و پوست را صاف و شفاف کند و در عین حال جلوه ای طبیعی داشته باشد، به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید.

رنگ پوست از سفید تا سیاه

برای تقسیم بندی پوست معیارهای متعددی وجود دارد که یکی از آنها، رنگ پوست است. به طور کلی در دنیا شش نوع پوست (از نظر رنگ) وجود دارد؛ نوع یک که پوست های خیلی روشن و سفید، مثل پوست اروپایی هاست تا نوع شش که پوست های خیلی تیره مثل نژاد آفریقایی هاست. هر کدام از این انواع، خصوصیات و مشخصه های خاص خود را دارند. مثلاً در پوست های نوع یک، رنگدانه های پوست بسیار کم تراکم و نسبت به آفتاب حساس هستند، در نتیجه اغلب این پوست ها دارای کک و مک هستند. هر چه قدر به سمت نوع ۶ برویم، رنگ دانه ها متراکم تر می شوند و مقاومت آنها در مقابل آفتاب بالاتر می رود.
پوست مردم کشور ما به طور متوسط در بین نوع سوم و چهارم است، یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره. این طیف در مقابل آفتاب از مقاومت بالایی برخوردار نیست و در فصول مختلف سال به ویژه تابستان، نیاز به مراقبت دارد.

کرم پودر روشن یا تیره
هدف استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش، این است که پوست حالت یکنواخت و آماده برای آرایش پیدا کند. هدف، رنگ بخشیدن به پوست نیست پس نباید سعی کنید با کرم پودر پوستتان را روشنتر یا تیره تر جلوه دهید، به همین جهت بهتر است هنگام انتخاب کرم پودر تا آنجا که ممکن است نزدیکترین رنگ به رنگ پوستتان را انتخاب کنید. برای اینکار رنگ کرم پودر را روی استخوان فک خود امتحان کنید، رنگ درست باید در مقایسه با رنگ گردن طبیعی جلوه کند.
اگر کرم پودر درست انتخاب شود، خط آرایش بین گردن و صورت به وجود نمی آید. برای تست رنگ کرم پودر بهتر است سه رنگ نزدیک به رنگ پوست تان را بر روی خط فک پایین خود بمالید، بعد در نور طبیعی ببینید که خط آرایش با کدام رنگ کمتر جلب توجه می کند. اگر رنگ درست را انتخاب کرده باشید، خطی دیده نمی شود.
اکثر خانم ها چند درجه زردی در پوستشان دارند، پس کرم پودرهایی که پس زمینه طلایی دارند از کرم پودرهایی که پس زمینه صورتی دارند، پوست آنها را طبیعی تر نشان می دهند. اگر فکر می کنید با استفاده از این نوع کرم پودر ها رنگ پریده می شوید و می خواهید مقداری سرخی به پوست تان بدهید، به جای کرم پودر این کار را با رژ گونه انجام دهید.
اگر در مورد رنگ پوست تان دو دل بودید، از یک رنگ خنثی استفاده کنید که نه زیاد زرد باشد و نه زیاد صورتی. اگر هنگام کشیدن آن بر روی پوست نامرئی شد، رنگ درست را انتخاب کرده اید. اشتباهی که اغلب خانم ها می کنند این است که کرم پودر را یا روی گونه و یا روی پشت دستشان تست می کنند، که اغلب پوست آنها تیره تر از صورت است در نهایت این افراد نمی توانند رنگ مناسب را انتخاب کنند و استفاده از رنگ اشتباه باعث می شود که آرایش رنگ واقعی خود را نشان نداده و کمی چرک به نظر برسد.


انتخاب کرم پودر

ابتدا، باید نوع پوست را در نظر گرفت. برای پوست های چرب بهتر است از یک کرم پودر بدون چربی یا با منشا آبی استفاده کرد. پوست های خشک با کرم پودرهایی که حالت چرب تری دارند، سازگاری بهتری دارند. اگر پوست به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب می کند، بهتر است که از کرم پودر چرب تری استفاده شود.
دو نوع کرم پودر وجود دارد: به صورت مایع و کرم. کرم پودر مایع یک جلای مات و پوشش کنترل شده بر روی پوست ایجاد می کند و کاری می کند که پوست شما زیباتر به نظر برسد و لکه ها و کبودی دور چشم را به خوبی می پوشاند.
اگر در مجموع پوستی صاف (با لکه ها و آسیب دیدگی بسیار اندک) دارید و فقط می خواهید ظاهر صاف تری داشته باشد، از یک کرم پودر مایع یا کرم استفاده کنید که جلای مات داشته باشد. برای بهتر شدن اثر کرم پودر، همیشه از پنکیک متناسب با همان کرم پودر استفاده کنید چون حالت ضد آب به آن می دهد. پودر را باید به صورت دایره شکل روی پوست کشید تا به طور کامل آن را پوشش دهد.
حالا زیر سازی آرایش شما حاضر است تا با استفاده از رنگ های متناسب صورتتان را آرایش کنید.

کم بزنیم یا زیاد

وقتی نوبت به کرم پودر زدن می رسد، همیشه باید به خاطر داشت که کم آن هم زیادی است. منظورمان این است که هر کسی نیاز ندارد که از پیشانی تا زیر چانه خود را کرم پودر بزند. یکی از ترفندهای داشتن یک ظاهر طبیعی این است که فقط جاهایی را آرایش کنیم که پوست تیره یا سرخ دارند مثل روی بینی، کناره های بینی، گونه ها، اطراف دهان و گوشه چشم ها. کرم پودر را باید نقطه به نقطه زده و بعد با نوک انگشت یا اسفنج آرایش را به سمت خارج در جهت خط رویش مو پخش کرد.
انگشتان بهترین برس ها هستند. غالبا استفاده از انگشتان برای پخش کردن کرم پودر از هر وسیله دیگری بهتر است چون حرارت نوک انگشتان باعث آب شدن تدریجی کرم پودر می شود و به این ترتیب راحت می توان آن را روی نقاطی که مورد نظر است، پخش کرد. به تدریج باید با انگشت رنگ را در تمام صورت، از جمله پلک ها و زیر چانه پخش کرد تا چهره دو رنگ نشود.
قبل از زدن کرم پودر بهتر است پوست صورت را مرطوب کرده واجازه داد تا کرم جذب شود. این کار باعث می شود که کرم پودر در سطح پوست بماند. بعد از زدن کرم پودر هم با زدن برس در پنکیک و پخش کردن آن روی پوست به صورت حرکات مدور هماهنگی را در کرم پودر ایجاد کنید. پس از اتمام کار یک دستمال نمناک روی صورت تان بکشید تا اضافه پنکیک را از روی آن بردارد و درخشش لازم به چهره تان داده شود. نکته مهم و قابل توجه این است که آرایش در زیر نور مصنوعی و طبیعی متفاوت جلوه می کند، به همین خاطر همیشه زیر نوری مشابه به نور جایی که می خواهید بروید آرایش کنید.


اول ضد آفتاب یا اول کرم پودر

اغلب کرم پودرها دارای ترکیبات معدنی مانند اکسید روی و تیتانیوم هستند که منعکس کننده نور خورشیدند. بنابراین به عنوان ضد آفتاب با Spf پایین یعنی در حد ۸ تا ۱۰ عمل می کنند ولی بهتر است ابتدا یک لایه ضدآفتاب با Spf مناسب برای شرایط آب و هوایی مالیده شود و بعد از کرم پودر استفاده شود.
اگر قرار باشد در کنار ضد آفتاب از کرم های مرطوب کننده، ضد لک و … در طول روز استفاده شود، ضد آفتاب باید خارجی ترین لایه روی پوست باشد. اما در مورد استفاده از مواد آرایشی مثل کرم پودر و … برعکس است یعنی ضد آفتاب باید داخلی ترین لایه روی پوست باشد و سایر مواد روی آن قرار گیرند.
ضمناً از آنجایی که پوست دور پلک ها وچشم ها نازک و حساس تر از بقیه قسمت های صورت است، سعی کنید از استفاده ضد آفتاب در اطراف چشم خود داری کنید چرا که می تواند چشم ها را تحریک کند و باعث سوزش آنها شود. البته ضد آفتاب های مخصوص دور چشم هم داریم.


بالاخره پاک کردن آرایش…

توجه داشته باشید که پاک کردن آرایش هم به اندازه خود آرایش کردن اهمیت دارد. قبل از خواب، حتما باید با استفاده از یک شیر پاک کن خوب آرایش و چربی و کثیفی را به خوبی از روی پوست خود پاک کرده و پوست تان را با آب ولرم شستشو دهید.

با تشکر از دنیای عزیز
منبع : زیبا شو دات کام

۶۸ پاسخ‌ها

 1. سهیلا گفت:

  سلام. من پوستم خشکه کرم پودر مای استفاده میکنم احساس میکنم خیلی چرب نشون میده. هر مارکی نمیتونم استفاده کنم چون پوستم حساس هست و بلافاصله بعد از کرم زنی پوست میده و خیلی خشک میشه.بخاطر خشکی پوستم جرات نمیکنم پنکیک استفاده کنم. لطفا کمکم کنید چه مارک کرم پودر و پنکیک میتونم استفاده کنم؟

  [پاسخ]

 2. منیره گفت:

  سلام خسته نباشید

  من پوستم سبزه س کرم ضد افتاب سان سیف میزنم ب صورتم هر ۳ ساعت یکبار مجددا استفاده میکنم وقتی کرم ضد افتاب سان سیف ۵۰ درصد رنگی رو ب صورتم میزنم پوستم چند درجه تیره تر میشه خیلیمنمنیره ب پوستم حساسم تو رو خدا کمکم کنین آرایش رو اصلا قبول ندارم و ب صورتم هر جیزی نمیزنم

  [پاسخ]

 3. sara گفت:

  سلام من پوستم معمولیه کرم ضدآفتاب مای استفاده میکنم روصورتم چرب
  میشه

  [پاسخ]

 4. سایه گفت:

  سلام بهترین مارک کرم واسه پوست گندمی کدام است

  [پاسخ]

 5. فاطمه گفت:

  سلام من۲۰سالمه پوستم سبزه روشنه وخیلی چربه ب طوری ک اصلا ارایشم روی صورتم نمیمونه و بعد از ی ساعت روی صورتم میماسه لطفن ی کرم پودر خوب بهم معرفی کنید خیلی واسه مهمه اگه امکانش هست واسم ایمیل کنین ممنون

  [پاسخ]

 6. پروین گفت:

  Khnoomi ya vase zir v dowre cheshm lacverd bzanim khoobe??

  [پاسخ]

 7. asra گفت:

  مرسی واقعا کاربردی بود

  [پاسخ]

 8. سارینا گفت:

  سلام من قبلن پوستی شاذاب وسفید داشتم دراثر افتاب وعدم استفاده از کرم های ضدافتاب پوستم سبزه شده حالا مدتی که از کرم لامنین استفاده میکنم در ضمن پوستم حالت چرب وکمی جوش میزنم گاهی وقتا دراثر شستشو خشک میشه میشه کرم پودری مناسب ومارک مناسب معرفی کنید برام ایمیل منید ممنونم

  [پاسخ]

 9. تمنا گفت:

  من از وقتی مای استفاده میکنم گونه ی سمت چپم جوش میزنه لطف کنید یه کرم پودری معرفی کنید که هم قیمتش مناسب باشه همم واسه پوست من که چربه وحساسه وجوشای ریز میزنه مناسب باشه…ممنون از همگیتون خوشحال میشم اگه جوابمو زود تر اینجا ببینم..

  [پاسخ]

 10. هانا گفت:

  سلام
  ۲۵سالمه پوستم سبزه روشنه و چربه ی کرم خوب بمن معرفی کنید ک ماندگاری بالا و پوشش دهی بالایی داشته باشه پوستو مخملی نشون بده
  برام ایمیل بدید ممنون میشم

  [پاسخ]

 11. ریحانه گفت:

  سلام پوستم سبزه تیره وگونه هام خشک بقیه صورتم چرب تورو خدا یه کرم پودر وپنکیک خوب بهم بگید به ایمیلم بفرستید چن روز دیگه دارم میرم مشهد

  [پاسخ]

 12. sana گفت:

  سلام.تورخداکمکم کنیدهرپنکک وکرمی رواستفاده میکنم به صورتم نمیخوره.یه پنککوکرمی روبهم معرفی کنیدازتون ممنون میشم.پوستمم خشکه.مرسی؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 13. شيما گفت:

  سلام من پوستم خیلی خشک یه کرم پودر خوب قیمتشم مهم نیست فقط عالی باشه معرفی کنید ممنووووووون

  [پاسخ]

  زهرا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۴۵:

  بیس پوست رو با مرطوب کننده ی کیو-وی تغذیه کنید و روی آن از پنکک معمولی کلاسیک یا فلورمار استفاده کنید

  [پاسخ]

  خودم پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۵:

  راه حل از این بهتر نبود عزیزم هههههههههه

  [پاسخ]

 14. ملیکاجون گفت:

  سلام عزیزم مرسی یه دنیا ممنون گلی

  [پاسخ]

 15. مهتا گفت:

  سلام من اولین بار که از این سایت دیدن کردم خدا کند کار ساز باشد من از کرمهایی مثل گریمز آکووا استفاده کردم یک کرم بهتر از این ها را میخوام کرم بهتراز این مارک ها برام پیشنهاد کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 16. مریم گفت:

  سلام دوستان لطفا مارک و قیمت یه کرم پودر و پنکیک خوب بگید بهم پوستم صاف ولی کنار گونه هام لک داره و یکم تیره س ، روشن کننده و یکدست کننده باشه خوبه . راستی پوستم معمولی و بعضی وقتا خشک هست . ممنون میشم جوابشو بهم ایمیل کنید

  [پاسخ]

 17. فاطمه گفت:

  بهترین مارک کم پودر چیه واسه پوست چرب؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 18. حديث گفت:

  عزیزم مرسی یه دنیا ممنون

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۶:

  خواهش میکنم فدات

  [پاسخ]

 19. حديث گفت:

  mishe inglish esmesho begin esme kerem va pankekesh lekorde?lekord?

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۴۴:

  LACVERD کرم پودر
  TRUE COVR پنکیک مارکش هم خوبه ضد آفتابه
  یا همون پنکیک LACVERD بهتره دیگه گلم

  [پاسخ]

 20. حديث گفت:

  lotfan javabamo bedin baram moheme age mishe gheymatesham begin

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۲:

  حدیث جان این برا پوست من خوب بود من پوستم چربه این کرم چرب نیست میتونی از ملیکا جون کمک بگیری..

  [پاسخ]

 21. حديث گفت:

  لطفاجوابموبدین برام مهمه

  [پاسخ]

 22. حديث گفت:

  لام من هر کرم وپنککی میزنم صورتم جوش میزنه اما یه مدته ازپنکک پودری ناتلی استفاده میکنم خوبه ولی میخواستم اسم یه کرم ویه پنکک خوب باقیمت مناسب که پوستموصاف نشون بده معرفی کنین قیمتشم بگین مرسی

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۶:

  حدیث جان کرم پودر وپنکیک گیاهی بگیر من از لکورد استفاده میکنم عالیه

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۹:

  قیمتش ۲۵ت

  [پاسخ]

 23. melika گفت:

  لطفا به من بگین چه مارکی ضد افتابش رنگ بژش خوبه ممنون

  [پاسخ]

 24. Parisa گفت:

  man ye pankeke khob mikham postam charb o hasase merc

  [پاسخ]

 25. atefeh گفت:

  toro khoda begid man postam gandomie ye kamam zarde vaghtikerem mizanam bad az modati siyah misham che keremi bezanam sefit tabi beshe va bemone.az bas postamo ba sabon mishoram khoshk shodeh dar morede inam rahnemaeim konid lotfan

  [پاسخ]

 26. وجی گفت:

  سلام من الان ۵ ساله این کرم پودرمه عالیه والا من پارسال تو نمایندگیش کیش خریدم پنجاه تومن الهام جون اگزو ویانس محشره

  [پاسخ]

 27. وجی گفت:

  سلام من الان ۵ ساله این کرم پودرمه عالیه والا من پارسال تو نمایندگیش کیش خریدم پنجاه تومن

  [پاسخ]

 28. مروت وارسته گفت:

  خوب بود متشکرم

  [پاسخ]

 29. مهسا خانم گفت:

  اسمه یک کرم پودر خوب برای گرم لازمدارم برای عروس ممنون جیگرم

  [پاسخ]

 30. زلیخا گفت:

  اسمه یک کرم پودر خوبو معرفی کنید

  [پاسخ]

 31. شهيده گفت:

  سلام.من پوست گندمی دارم ولی یه رنگ زیتونی وزرد هم توش هست که باعث شده تو انتخاب شماره و رنگ کرم دچار مشکل بشم.لطفا کمککککک

  [پاسخ]

 32. samira گفت:

  سلام. لطفا بهم بگید قیمت کرم پودر اگزوویانس چنده؟ و ایا پوست رو روشن و صاف مثل پوست بازیگرا میکنه یا نه؟ مثلا برای مجالس عروسی میشه استفاده کرد یا نع؟ لطفا به ایمیل بزنید جوابو خیلییییییییییییی ممنون

  [پاسخ]

 33. مریم گفت:

  سلام پوست من روشنه کک مک هم دارم چه کرمی استفاده کنم

  [پاسخ]

 34. مریم گفت:

  سلام پوست من روشنه وکک مک هم دارم چه کرمی برای من مناسبه

  [پاسخ]

 35. مانا گفت:

  سلام خانم بینا.برای آرایش عروس چه مارک کرم پودری عالیه؟

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۰۸:۰۱:

  کرم پودر بورزوا خیلی خوبه به ز دو تانقطه اضافه کنید

  [پاسخ]

 36. هدایت گفت:

  کرم دور چشم سی گل .در داروخانه کار می کنم.

  [پاسخ]

 37. paria گفت:

  چرا کس جواب نمی دهد؟اگه صورتت صاف نباشه و پوستت چرب باشه از کرم پود اون استفاده کنی بهتره یا از اگزوویانس؟

  [پاسخ]

 38. paria گفت:

  سلام خسته نباشید من پوستم چربه برای پوسته چرب کرم پودر اگزوویانس بهتره یا لومن؟کدوم پوشاندگی خوبی داره؟

  [پاسخ]

 39. ghazaleh گفت:

  سلام کرم پودر اگزوویانس بهتره یا ضد آفتاب فاقد چربی اوریاژ بژ میشه لطفا راهنمایی کنید؟
  ضد آفتاب اوریاژ بژ خوبه؟

  [پاسخ]

 40. pegah گفت:

  خیییییییییییییییییییییلی خوب بود.بوس بوس

  [پاسخ]

 41. الهام گفت:

  چرا کسی جواب سوال منو نمیده؟خسته شدم ازبس نگاه کردم دیدم پاسخ ندادن.

  [پاسخ]

 42. الهام گفت:

  سلام.خسته نباشید.لطف کنید به من یه کرم پودر معرفی کنید که پوستم وسفیدکنه.البته پوستم سفیدهست ولی میخواستم یکم سفیدتربشه اخه هرکرمی که میخرم پوستم و برنزه میکنه ونمیدونم چه مارکی بخرم.پوستم هم یکم چربه.اگه میشه قیمتش وهم بگید.مرسی.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۱ ۰۶:۱۴:

  سلام-اگزوویانس خیلی روشن هم داره میتونید ازش استفاده کنید،همینطور ضد افتاب بیودرما رنگیه روشنش خیلی سفید و روشنه….شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 43. سمیه گفت:

  سلام من پوستم سفیده و گونه هام همیشه چربن و روی بینیم و کناره های لبهام و پیشانیم خشک هستن تورو خدا کمکم کنین من چه مارکی رو استفاده کنم با چه شماره ای تا هم پوستم کاملا یکدست بشه هم مصنوعی به نظر نیاد

  [پاسخ]

 44. farzaneh گفت:

  من ۴۰ سالمه برای جلوگیری از افتادگی و خطوط دور چشم از چه کمی باید استفاده کنم؟
  مرسی

  [پاسخ]

 45. sheyda گفت:

  سلام.برای کبودی زیر چشم چکار باید کرد؟
  مشکل بزرگ من اینه که صورتم ارایش و میخوره و نمی مونه چکار باید بکنم؟
  یه دنیا ممنون

  [پاسخ]

  فاطی جون پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۰۵:

  سلام عزیزم برای کبودی میتونی از سیب زمینی استفاده کنی معجزه میکنه
  برای اینکه آرایش بمونه باید یه کرم مرطوب کننده فاقد چربی حتما زیرش بزنی مطمعن باش دیگه نمی پره
  قربانت

  [پاسخ]

 46. اکرم گفت:

  سلام . من روزنه های پوستم باز شده برای بهتر شدنش چکار باید کنم؟مرسی

  [پاسخ]

 47. elmira گفت:

  سلام من پوست بدنم رنگه گنمی روشن هست ولی پوست گردنو صورتم سبزه مایل به سیاه هست و صورتم از چندسال پیش جای لک جوش مانده که جاهاش نرفته میتونین بگین چه نو کرم پودری بزنم که هم مات باشه هم پوستی صاف روشن؟؟؟درضم من صورتمم چربیه؟فاقده چربیم باشه؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۰۹:۲۴:

  سلام-یک دوره از کرم های روشن کننده استفاده کنید؛دپی وایت ای سی ام و یا ثمین و یا سی گل-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 48. زهرا گفت:

  سلام.من پوستم سفید و چربه.می خواستم بدونم باید ضدافتاب استفاده کنم یا کرم پودر؟لطفا اسم چند برند رو معرفی کنید

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۰۸:۱۴:

  سلام-ضدآفتاب بزنید،فاقد چربی باشه-مثلا اوریاژ …شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 49. leila گفت:

  سلام
  رنگ پوست من سفید و نوعش هم مختلط هست با در نظر گرفتن گرم شدن هوا میخوام بدونم از کرم پودر استفاده کنم بهتره یا پنکک! اگه میشه یه مارک خوب بهم معرفی کنید
  ممنون

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ خرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۱۴:۴۳:

  سلام-لومن lumene یا اگزوویانس..شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

  شیلا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵:

  سلام ممنونم از اطلاعات خوبتون. سوالی داشتم من پوستم به خاطر داروهای هورمونی که باید مصرف کنم جوش میزنه و لک هم زیاد داره . برای آرایش ضد آفتاب کرم پودری رو زیر میزنم و خوب میتونه لک ها رو بپوشونه و روش پنکیک استفاده میکنم . به نظرتون این کار درسته یا راه بهتری هم هست. میتونید محصولاتی بهم معرفی کنید که فاقد چربی باشن و در ضمن خیلی گران هم نباشند خیلی از شما سپاسگزارم شاد و سلامت باشید.

  [پاسخ]

 50. elnaz گفت:

  سلام خسته نباشید من خیلی دنبال این کرم پودر جدید گشتم اگه دقت کرده باشید پوست در تمام مدلها و خواننده ها تغییر کرده به صورت مات وشفاف وگویا اصلا آرایشی روی صورت ندارند با مدل گریم چند سال پیش هم متفاوت اگر شما مارکی میشناسید ممنون میشم راهنمایی کنید .نمونه شوهای عربی خواننده ها روببینید یا فیلمها ایتالیایی

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲:

  سلام.ممنون دوست عزیز.کرم پودر اگزوویانس و کرم پودر vit – lumen را پیشنهاد میدم به جز پوسانندگی خوب به پوست هم آسیب نمیرسونن.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 51. رامش دارالصفایی گفت:

  لطف کنید اسم جند برند رو معرفی کنید ایا کرمهای ایرانی هم قابل اعتمادند

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۳ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳:

  سلام.کرم پودر ایرانی my یا seagull وکرم پودر خارجی Exuviance (اگزوویانس ) ویا Aaven هم مارک خوبی است که هر دو ساخت کشور آمریکاست.شاد و سلامت باشید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *