چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

مطالب مرتبط

۱,۰۴۷ دیدگاه‌

 1. maryam گفت:

  سلام من۱۵سالمه وزنم۶۰کیلو ی هفته دیگه عروسی عموم هستش میخوام لاغر بشم چکار کنم تو ی هفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 2. دریا گفت:

  سلام من ۱۶۴قدمه ووزنم ۶۳ میخوام به ۵۵برسم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 3. Mahdis گفت:

  سلام من ۱۱ سالمه قدم ۱۵۰ و وزنم ۵۰ کیلو همه میگن خوبی ولی من خودم خیلی چاقم احساس میکنم لطفا کمک کنید

  [پاسخ]

 4. Ayda گفت:

  سلااام من ۱۷سالمه قدم ۱۶۰ وزنمم ۶۶ میخوام حدافل ۱۰ کیلو کم کنم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 5. Maryam گفت:

  سلام من ۱۹سالمه ۵ماهه پیش۱۰۹کیلو بودم با رزیم به۹۴رسیدم قدمم ۱۶۵ولی الان وزنم استپ کرده هرچی رزیم میگیرم کم نمیکنم بهم کمک کنیییین خواهش میکنمممم

  [پاسخ]

 6. Nashmil گفت:

  تروخدااااا کمکم کنینننن…….
  من دوماه دیگ عروسیمه
  قدم ۱۸۰ وزنم ۸۲ و ۲۳ سالمه
  شکمو پهلو دارم میخوام اب کنم
  غذامو خیلیی کم کردم
  نمیدونم چیکار کنم دیگ کمکم کنین تا یه هیکل خوب بسازم برا عروسیم

  [پاسخ]

 7. Sweet گفت:

  سلام خسته نباشید
  من قدم ۱۷۵ و وزنم ۸۳ وسنمم ۲۳سال هست
  من تا ۵ماه پیش ۶۵کیلو بودم اما تو این ۵ماه که ازدواجم کردم وزنم۲۰کیلو افزایش داشته.من غذامم زیاد نشده و تحرکمم مثل قبله.چیکار باید کنم؟ لطفا راهنمایی کنین ممنون

  [پاسخ]

 8. Mahdis گفت:

  سلام من ۱۱ سالمه قدم ۱۵۰ وزنم ۴۷ مامانم گیر داده میگه باید ۳۶ کیلو بشم چکار کنم لطفا کمکم کنید خسسسسسسسسسته شدم

  [پاسخ]

 9. MISS _Sawan گفت:

  سلام زهرا خانوم واقعا خوش بحالتون.
  من هم قصد دارم اضافه وزنم رو از میون بردارم میشه کمکم کنید.

  [پاسخ]

 10. znb گفت:

  سلام من دیروز خودمو وزن کرد۷۷.۷ بودم امروز ۷۸.۴ چرا؟من دیروز ورزش کردم و کالری مثه هر روز مصرف کردم دلیله این زیاد شدنه چیه؟

  [پاسخ]

 11. نادیا گفت:

  تو روخدازودجوابم بدید

  [پاسخ]

 12. نادیا گفت:

  سلام من ۱۹سالم ۸۵میدونستم باید چکارکنم ک وزن کم کنم؟

  [پاسخ]

 13. فاطمه گفت:

  سلام من قدم۱۵۴وزنم ۵۴ چکارکنم لاغر بشم متولد۷۳هستم لطفا بگین ضروریه

  [پاسخ]

 14. shaghayegh گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۳ و وزنم ۶۵ کیلوعه چجوری خودمو به ۵۵ کیلو برسونم؟

  [پاسخ]

 15. Mohadese گفت:

  سلام من ۲۰سالمه ۱۶۷قدمه۷۳کیلو دارم چه جوری میتونم درعرض سه ماه لاغرشم.لطفا کمکم کنین .. بگ خیلی ام پر خوری میکنم چه جوری جلوی خودمو بگیرم

  [پاسخ]

 16. Mohadese گفت:

  سلام من۲۰سالمه قدم۱۶۷…۷۳کیلو دارم…چه جوری در عرض سه ماه لاغرکنم…خواهش میکنم کمکم کنین

  [پاسخ]

 17. Zahra گفت:

  سلام..من قدم۱۶۶ و وزنم ۶۴ کیلوگرم هستش..
  نزدیک دوساله که فیتنس کار میکنم اما فقط سایز کم کردم و کاهش وزن نداشتم..۱۶ سالمه و دوسدارم کمی وزنم کمتر بشه و بشه ۵۶ کیلوگرم..
  بیشتر حجم بدنم استخونه تا گوشت!واس همین کسی فک نمیکنه وزنم انقدر باشه.حالا نمیدونم چطور وزنمو بیارم پایین بدون اینکه پاهام و قسمت بالاتنه ام آب بشه..
  لطفا کمکم کنید میخام وزنم کم بشه ورزش هم میکنم چیکار کنم پنج شیش کیلو بیام پایین تر ؟

  [پاسخ]

 18. Mina گفت:

  سلام من ۱۶۳ قدمه ۸۴ وزنمه اصلا هر کاری میکنم لاعر نمیشم دیسک کمرم دارم دکتر گفته باید وزن کم کنی میشه کمکم کنین ۴۳ سالمه

  [پاسخ]

 19. bahare گفت:

  سلام من ۶۹ کیلوبودم باقد۱۷۰,ولی شامموحذف کردم ورسیدم به ۶۱کیلو,یکم استراحت دادم وروی همین وزن باقی موندم ودوباره میخوام شروکنم تابرم روی ۵۴ ب امیدخدا

  [پاسخ]

 20. یسنا گفت:

  سلام…باحذف شکرواقعاوزن کم میشه …من شکرحذف کردم.منظورازحذف شکرهرچی که شکرداشته باشه شیرینی نوشابه ……۱۰کیلواضافه وزن داشتم توچهارماه کم شد..الان خداروشکروزنم نرماله

  [پاسخ]

 21. شهريار گفت:

  من ١۶سالمه ١٨٣ قدمه وزنم ٨۴کیلوعه ورزش رزمی کار میکنم یک ماهه دیگه هم مسابقاتم شروع میشه که باید وزنم ٧٣یا ٧۴ بشه ورزش هایه انفجاری هم میکنم خونه هم هیچی نمیخورم جز نون و پنیر ولی هیچ تغییری تو خودم نمیبینم چیکار کنم تو یک ماه وزنم بیاد پایین لطفا کمک کنیید 😭😭😭😭

  [پاسخ]

 22. علی گفت:

  با عرض سلام و امید
  من وزنم ۹۵ ، قدم ۱۷۵ ،سنمم ۲۵، یه ماهی میشه نامزد کردیم همسرم اونقدر رو چاقیم تاکید میکنه دیگه دیوونه شدم ۵ ماه تا عروسی فرصت دارم مشکل اینه هیچ راهی بلد نیستم. میخواستم برم دکتر گفتم اول به اینترنت سر بزنم ببینم چی میشه شمام راهنمایی کنین.
  مرسی

  [پاسخ]

 23. Zahra گفت:

  سلام من قدم ۱۶۵،وزنم ۷۳چکار کنم که ده کیلو کم کنم؟؟ البته ۷۸ بودم با کم خوری رسیدم به ۷۳ در عرض۲ماه…میخوام سریعتر لاغر بشم چه ورزشی انجام بدم؟؟؟

  [پاسخ]

 24. Mahmoud گفت:

  سلام ۱۴ سالمه قدم ۱۷۶
  وزنم ۱۰۱ چطوری لاغر شم

  [پاسخ]

 25. Zahra گفت:

  سلام،من۱۵سالمه قدم ۱۶۵،وزنم۷۴میخوام ۱۰کیلو کم کنم چیکار کنم؟؟؟؟چاقیم بیشتر تو پاهامه.

  [پاسخ]

 26. علی گفت:

  سلام وزن خیلی خیلی زیادی دارم که دیگه از خودم بدم میاد ۱۷ سالمه قدمم ۱۸۸ وزنم هم ۱۲۰ هست خیلی خیلی وزنم بالاس نمیدونم چه کار کمم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون

  [پاسخ]

 27. ......؟ گفت:

  سلام من ۶۷ کیلو بودم الان ۵۹ کیلو شدم ۱۵ سالم هستش و قدم ۱۶۰ هستش به نظرتون بازم اضافه وزن دارم؟؟

  [پاسخ]

 28. Nastaran گفت:

  ۱۸سالمه
  قدم ۱۶۵ و وزنم ۵۴
  بدنسازی هم میرم و بعد از ۴٫۵ هفته یک‌کیلو کم کردم
  استخوان بندی درشتی هم دارم تا حدودی
  میخواستم بدونم باید چقدر کم کنم تا به تناسب برسم؟

  [پاسخ]

 29. Armita گفت:

  ۱۶ساله هستم و قدم۱۶۵ وزنم ۵۴
  میخواستم بدونم دقیقا چند کیلو باید وزن کن کنم تا به تناسب برسم؟

  [پاسخ]

 30. محمدرضا گفت:

  من ۱۵ سالمه و قدم ۱۶۹ وزنم هم ۹۷ کیلو است می خوام ماهی ۹ کیلو کم کنم باید چیکار کنم

  [پاسخ]

 31. amiŕm گفت:

  سلام مرسی بابت مطالبتون.
  فقط ی چیزی من الان باید تو ۲۰روز حدود ۶ کیلو کم کنم.کشتی هم میرم فشاری بالا تمرینا نمیاد اگ کربوهیدراتارو کلا قطع کنم؟

  [پاسخ]

 32. . گفت:

  سلامن من ۱۴سالمه قدم۱۶۲وزنم۱۶۷استخون بندیم ریزه. ولی خوب دوست دارم بدنم خوش فرم باشه و چربی نداشته باشم باید چیکار کنم؟

  [پاسخ]

 33. Nadia گفت:

  سلام من قدم ۱۶۶ و وزنم ۶۴ چه طور یک هفته ای لاغرم بشم ؟

  [پاسخ]

 34. شبنم گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۲۲ سالمه و قدم ۱۶۵ و وزنم ۶۸.۵کیلو😶استخوان بندیم درشته
  میخوام ۶کیلو کم کنم ولی دیگه کم نمیشه😔
  قبلا ۹۴ کیلو بودم الان افتادگی بازو و شکم دارم
  میخوام بدونم با بدنسازی حل میشه افتادگی?
  میشه یه رژیم معرفی کنین که تا اخر تابستون ۶کیلو کم کنم😔

  [پاسخ]

 35. neda گفت:

  سلام من متولد۱۳۷۴ قدم ۱۷۰ وزنم ۷۰ به نظرتون اضافه وزن دارم ? اگه دارم چیکار کنم وزنم کم بشه یهو شکم اوردم تو یک سال چون ۱ ساله نامزد کردم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *