بالا کشیدن ابروها و پیشانی

1x1.trans بالا کشیدن ابروها و پیشانی در این تکنیک ، بوسیله آندوسکوپ ابروها بالا برده میشوند و از طریق سه برش کوچک که برای ورود آندوسکوپ در مجاورت خط موی پیشانی داده میشود ، با قطع عضلات مربوطه ، چروکهای پیشانی و اخم بین دو ابرو برطرف میگردد. مدت زمان جراحی دو ساعت مدت بستری بودن بیمار در کلینیک یا بیمارستان بیمار چند ساعت بعد از عمل جراحی بنابر صلاحدید جراح میتواند کلینیک یا بیمارستان را ترک نماید.

نوع بیهوشی این عمل تحت بیحسی موضعی با تزریق وریدی داروهای آرامبخش انجام میشود ، بنابر صلاحدید متخصص بیهوشی ، این عمل ممکن است تحت بیهوشی عمومی انجام گردد. مدت زمان بهبودی بیمار میتواند در خلال یک هفته بعداز انجام عمل جراحی به سرکار خود باز گردد. بیمار برای مدت ۳ هفته باید از انجام فعالیتهای بدنی شدید خودداری نماید.

دفعات درمان یکبار عوارض آسیب عصبی، عود وضعیت قبلی ، عدم تقارن ابروها ، هماتوم ( تمع خون) ، تغییر خط مو ، کچلی درمجاورت محل برشها ، عوارض مربوط به بیهوشی. ماندگاری نتایج عمل نتیجه عمل برای مدت طولانی باقی می ماند ولی با افزایش سن و قوه جاذبه زمین روی نتیجه عمل تأثیر منفی میگذارد.

شرح به تفصیل بزرگترین مزیت لیفت آندوسکوپیک نسبت به اعمال جراحی لیفت صورت به صورت باز، زمان بهبودی کوتاه تر آن میباشد از طرف دیگر عوارض کمتری نیز بجای میگذارد. در روش آندوسکوپیک دیگر اثری از جای برش های طویل در صورت و پیشانی بجای نمی ماند. برشهای کوچکی در ناحیه رستنگاه موها داده میشود که بخوبی التیام می یابند و تقریبا” غیرقابل رؤیت خواهند بود.

در لیفت آندوسکوپیک عروق و اعصاب صورت کمتر دچار آسیب می شوند و د راین بیماران حداقل بیحسی بعد از عمل را خواهیم داشت. یک مزیت دیگر لیفت آندوسکوپیک قابلیت انجام آن در مردان طاس میباشد ، چون این بیماران جای برش را نمی توانند با موهای بلند یا آرایش بپوشانند. مزیت دیگر آن قابلیت انجام آن در افراد سیگاری میباشد چون کمتر اختلال خونرسانی میدهد.

افراد مسنی که دچار افتادگی ابرو هستند و باعث شده است که میدان بینایی آنها دچار اختلال شود نیز از لیفت آندوسکوپیک ابرو و پیشانی استفاده میبرند. در افرادیکه قبلا” صورت به روش باز عمل شده اند و بعد از چند سال نیاز به لیفت مجدد پیدا کرده اند میتوانند با روش آندوسکوپیک لیفت مجدد شوند مگر آنکه جای برشها نیز نیاز به ترمیم داشته باشد که در اینصورت با عمل جراحی باز لیفت مجدد صورت میگردد.

برش دادن روی برش قبلی باعث میشود که دوران نقاهت طولانی تر شود لذا در این بیماران عمل آندوسکوپیک ارجح است.اگر یک ابرو بدلیل فلج عصب صورت دچار افتادگی شده است میتوان با آندوسکوپ آنرا بالاتر برد. از کاربردهای دیگر لیفت آندوسکوپیک قطع عضلاتی هستند که باعث میگرن میشوند ، همچنین از طریق آندوسکوپ میتوان ناهنجاریهای مادرزادی یا ناشی از ضربه و تصادف را تراشید. با آندوسکوپ میتوان مواد پرکننده مصنوعی را در فرورفتگی های پیشانی قرار داد .

همچنین با آندوسکوپ میتوان پروتز در نواحی مختلف صورت قرار داد. برخلاف روش عمل جراحی باز ، در لیفت آندوسکوپیک سن بیمار محدودیت ایجاد نمیکند. بیمارانیکه پیشانی بلند دارند همچنین در بیمارانیکه پیشانی آنها برجسته است انجام لیفت آندوسکوپیک توصیه نمیگردد. جهت عمل جراحی در حالیکه بیمار بیمار روی صندلی نشسته است ، محلهای برش روی سر در نواحی رستنگاه مو علامتگذاری میشود. جهت لیفت پیشانی و ابرو با آندوسکوپ ۳ برش داده میشود، یک برش در خط وسط و دو برش کناری به فاصله ۵-۵/۴ سانتیمتر از برش خط وسط.

۵ نکته پس از جراحی پلک و کشیدن ابرو:
۱) بعد از اینکه به هوش آمدید، روی چشمانتان پدهای آغشته به محلول iced saline خواهید دید. اینها باعث کوچک ماندن تورم ها و کوفتگی های بعد از جراحی می شوند. به علت مالیده شدن پماد چشمی که بعد از عمل به چشم شما مالیده شده است، دیدتان تار خواهد بود. همچنین ممکن است از چشم تان اشک بیاید که این به علت تورم است، این تورم طی هفته اول جراحی می خوابد.

۲) نوشیدن مایعات، راه رفتن به صورت ملایم و آهسته و نظارت روی پدهای چشم از اقداماتی است که باید رعایت کنید. باید هر ۲۴ ساعت یک بار این پدها را عوض کنید.

۳) برای برداشتن پدها ۳ روز بعد باید مراجعه کنید. برداشتن این پدها ایجاد ناراحتی کمی می کند. برای رفع این ناراحتی یک ساعت قبل از مراجعه داروی مسکن مصرف کنید.

۴) تا ۲۴ ساعت بعد از عمل، پدهایی را که در آب یخ خیسانده شده اند را روی چشمان تان بگذارید. پدها را هر ۲۰ تا ۳۰ دقیقه عوض کنید. پدها باید همیشه خیس نگه داشته شوند وزن آب به همراه دما به کوچک ماندن کوفتگی کمک می کند. یک کیسه کوچک حاوی نخود یا ذرت یخ زده را روی پدهای چشم ها بگذارید. مواظب باشید که کیسه مستقیما روی پوست نباشند. یک دستمال یا حوله بین کیسه و پوست تان بگذارید.

۵) هنگام خواب به وسیله یک پنبه پمادهای اضافه را از روی بخیه ها پاک کنید. سپس پماد چشم را روی بخیه های پلک و قسمت داخلی پلک بمالید. تا زمانی که بخیه ها وجود دارند باید این کار را ۲ بار در روز انجام دهید (صبح و عصر).

ولی فقط هنگام خواب پماد را درون پلک پائینی بمالید. مالیدن این پماد درون پلک زیری باعث تیرگی و تارشدن دید می شود، بنابراین بهترین زمان برای این کار بلافاصله قبل از استراحت عصرگاهی است. بخیه هایی که به وسیله پماد چرب و لغزنده شده اند در هنگام برداشتن درد کمتری ایجاد می کنند.

با تشکر از دکتر جعفری پور

زیبـاشـو دات کام

زیبـاشـو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۲۱ دیدگاه برای “بالا کشیدن ابروها و پیشانی”

 1. مونا می‌گه:

  سلام
  ببخشید دوستان این شانه ی جادویی چی هست ؟؟

  [پاسخ]

 2. نفس می‌گه:

  دوستان واقعا شانه جادویی معجزه میکنه برای بالا بردن ابروها ی من خیلی افتاده س ولی وقتی ب موهام میزنم کلی فرق میکنه

  [پاسخ]

  مونا پاسخ در تاريخ اسفند ۲۴م, ۱۳۹۴ ۱۱:۵۱:

  شانه جادویی چیه ؟؟

  [پاسخ]

 3. jaleh می‌گه:

  سایت خوبی دارین ممنون .

  [پاسخ]

 4. Eli می‌گه:

  Bbakhshid in raveshe bala bordane abro ba zhel ya hamon filler k migan raveshe jadidi hast etela darin? Aya raveshe khobiye?va doctorio mishnasi. To tehran k inkaro anjam bdan b khobi?

  [پاسخ]

 5. فرشته می‌گه:

  شانه جادویى عالیه

  [پاسخ]

  لیندا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴م, ۱۳۹۳ ۱۷:۴۸:

  احتمالش هست با استفاده مداوم از شانه جادویی بعد از مدتی ابرو به همین شکل بالا بمونه؟؟؟آخه من شنیدم تاثیر داره؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 6. کیانا می‌گه:

  به نظر من برای بالا کشیدن ابرو شانه جادویی بهترین راه .

  [پاسخ]

 7. رزا می‌گه:

  تو رشت دکتر میشناسین واسه پف زیر ابرو؟

  [پاسخ]

 8. Nafas می‌گه:

  سلام. اگه قسمت تاج ابرو خیلی کم پشت باشه چیکار باید کرد؟ خیلی حساسم که ابروهام نازک نباشه.

  [پاسخ]

 9. ارزو می‌گه:

  خیلی درد داره بابا بیخیال از شانه جادوی استفاده کن

  [پاسخ]

 10. سوین می‌گه:

  ایا تین روش برش محدودیت سنی داره؟مثلا من ۱۹ سالمه میتونم این عملو انجام بدم؟
  عمل بینی باید قبل عمل برش باشخه؟؟به دلیل تورم بعد عمل بینی؟

  [پاسخ]

 11. رونیکا می‌گه:

  منظورتون از خط خنده چال صورته که پایین گونس..وقتی ادم میخنده میاد ایا…برای درست شدنش باید چ کارایی کردم…باتشکررررررررررررررررررفراوان

  [پاسخ]

  رزا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۰م, ۱۳۹۲ ۲۲:۲۱:

  prp bayd anjam beshe

  [پاسخ]

 12. رونیکا می‌گه:

  بدون جراحی هیچ ایده ای ندارید برای اینکار…باتشکر

  [پاسخ]

 13. زری می‌گه:

  با سلام و تشکر از اطلاعات جامعی که دادین میخواستم بپرسم در تهران دکتری که این عمل بالا کشیدن ابرو را از طریق آندوسکوپ انجام بدهد می شناسین ؟ تلفن و آدرس دکتر را میخواهم ….ممنون

  [پاسخ]

  narges پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۳:

  سلام عزیزم درتهران من دکتر رحیمی رو میشناسم که با بیهوشی انجام میدن ودکتر فرناد کرمی فر که با بی حسی انجام میدن میتونید به سایت شون مراجعه کنید

  ح

  [پاسخ]

  saghi پاسخ در تاريخ دی ۸م, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶:

  سلام
  شما دکتر فرناد کرمی رو میشناسید؟کارشون خوبه؟
  خیلی مرموز بنظر میان من جرات نکردم پیششون عمل کنم

  [پاسخ]

 14. مریم حسنی می‌گه:

  سلام ملیکاجان.خسته نباشید… سایت بسیار خوب و مفیدی دارید.. من تازه با این سایت آشنا شدم.. خلی مفیده.. واقعا ازتون ممنون بخاطر زحماتی که میکشید..
  ملیکاجان من یک سوال در خصوص خط خنده دارم.میخواستم بدونم آیا راهی برای رفع خط خنده به غیر از بوتاکس و ژل و …. وجود داره.
  دوطرف لب من خط خنده وجود داره و این موضوع ناراحتم کرده… خواهش میکنم کمکم کنید بگید چی کار کنم واسه رفع این خطوط….
  تورو خدا کمکم کنید… منتظرررررررررررم. ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون

  [پاسخ]

  لیدا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۸م, ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹:

  سلام
  یک راهش اینه که این منطقه رو همیشه مرطوب نگه دارید و شبها هم ماساژ بدید و سعی کنید عمیق نخندید (تا یه مدت). شبها هم از لایه بردار فقط روی ون قسمت استفاده کنید.

  [پاسخ]

  آزیتا پاسخ در تاريخ شهریور ۴م, ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵:

  با سلام

  تنها راه درمان خط لبخند تزریق چربی هستش انگار که اصلا خط لبخندی نداشتی

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML