چند نکته در رنگ کردن موها

1x1.trans چند نکته در رنگ کردن موهارنگ کردن بر اساس شرایطی که موها دارند ترتیب و اولویتی دارد مثلا زمانی که موهای طبیعی یعنی رنگ نشده را میخواهید رنگ کنید از پشت گردن و با دو سانت فاصله به ریشه رنگ را میزنید و بعد به ریشه ها چراکه ریشه ها دمای بالاتری را دارند و زودتر رنگ میگیرند همینطور اگر موی دکلره شده داریم رنگ ساقه و ریشه را همزمان میگزاریم و در زمانیکه ریشه گیری میکنیم  یعنی ریشه ها طبیعی اند یا تیره تر از ساقه ها یا رنگ جدیدی میگزاریم و همینطور رنگ ما روشن است اول ریشه را رنگ میگزاریم و بعد ساقه ها را و درنهایت هم اگر رنگی که میگزاریم تیره هست ریشه و ساقه را همزمان رنگ میگزاریم.

-اگر موها مش شده اند یا دکلره دار هستند و میخواهیم یکدست شوند اول کل موها را با رنگ شماره ۴ و اکسیدان ۶درصد تیره میکنیم و بعد از ۲-۳ بار شستشو رنگ روشن میگزاریم چراکه دکلره روی دکلره باعث سوختن موها میشه.

-اگر ریشه ی شما روشنتر از ساقه ها شده میتوانید همان رنگ را با اکسیدان ضعیفتر و کمتر روی ریشه ها بگزارید.

-اگر رنگتان تیره شده و روشنتر میخواهید بسته به درجه ی روشنی که مدنظرتان است اگر کمی بازتر میخواهید میتوانید موها را دو دست با اکسیدان ۹درصد و شامپو بشورید و اگر روشنتر میخواهید یک پیمانه پودر دکلره و یک پیمانه شامپو و مقداری اکسیدان ۶درصد را روی موها زده و ۵-۱۰ دقیقه ماساژ دهید و بعد بشورید و همان سری رنگ با شماره ی ۹ را بزنید.

-اگر پایین موهایتان کمرنگ شدند میتوانید برای رنگ کردن از همان رنگ معمولی استفاده کنید فقط برای نوک موها که دارای خلل هستند تا رنگ را در خود نگه دارد از یک درجه تیره تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد که رنگ روشن به مو میدهد استفاده کنید.

-اگر انتهای موهایتان رنگ نخواهد گرفت که معمولا به خاطر اینکه دارای منفذ و خلل های بسیاری هستند و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ از رنگ پر شوند . رنگ مورد نظرتان را و یا رنگ یک درجه تیره تر را انتخاب و بدون اکسیدان آن را بر روی نوک موهایتان بگذارید. سپس موها راخشک کنید. بعد رنگ ها را طبق معمول بر روی مو ها بگذارید تا رنگ تثبیت شود.
-در تابستان رنگ موها ثابت نیستند چراکه تاثیرات مخرب خورشید ، گرما و یا آب آنها را بی دوام خواهد کرد.
-وقتی موهایتان سبز شد؛ وقتی که یک رنگ با پایه های آبی ،به موی زرد و یا طلایی زده شود در نتیجه رنگ سبز می شود. با جانشین کردن یک رنگ با پایه بنفش یا قرمز دار رنگ طبیعی تری خواهد داد.

-وقتی که بلوند قرمز روشن کمرنگ شده و تبدیل به نارنجی می شود مقدار کمی رنگ طلایی، قرمز برای هایلایت کردن اضافه کنید.

-وقتی که موی فعلی تان از رنگی که انتخاب کرده اید تیره تر است به یک دکلره کننده نیاز داریم تا رنگ قبلی را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابی برساند و رنگ دلخواه بدست بیاید.
-وقتی که رنگ غالب مو سفید است (بیشتر مو سفید شده ) از جایی که سفید ترین موها را دارد شروع کنید و اول ریشه ها را رنگ بگزارید و بعد ساقه ها را.

-مویی که سریعا در حال سفید شدن است استفاده از رنگ های روشن تر رنگ مطلوب تری خواهد داد چرا که موهای سفیدی که دوباره رشد کرده و با موهای رنگ کرده مخلوط می شوند کمتر مشخص می شوند.

-موهای سفید مقاوم حاشیه سر میتوانید اول این منطقه و این موها باید رنگ شوند و پس از اتمام رنگ کردن دوباره باید رنگ شوند. احتمالا یک تون تیره تر باید به این ناحیه و موهایش زده شود.

-بعد از رنگ کردن موها حتما از شامپوهای مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

زیبــا شــو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۵۴۸ دیدگاه برای “چند نکته در رنگ کردن موها”

 1. Fatima می‌گه:

  سلام بینا جون
  من چند ماهه پیش موهامو دکلره کامل کردم رنگه کرم استخونی.الان موهای مشکیم تا حدوده ۵-۶ سانت در اومده .و قصد دارم کل موهامو رنگ بلوند دودی ٨/١ بزنم به نظرتون خوب میشه؟؟ لطفاً به طور کامل راهنمایی کنید . مننونم

  [پاسخ]

 2. مینا می‌گه:

  سلام چرا دیدگاه من رو منتشر نمیکنید

  [پاسخ]

 3. مینا می‌گه:

  سلام نظرمن چرا نمیاد

  [پاسخ]

 4. مینا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید به شما من اولین باره میخوام موهامو رنگ کنم موی خودم مشکی پر کلاغیه پوستم سفید رنگ چشمام قهوه ای تیره هست اگه ممکنه یه رنگ موی مناسب مناسب وزیبا بدون دکلره همراه با ترکیبش واگه مقدور با عکس بهم معرفی کنید ممنون از زحماتتون

  [پاسخ]

 5. مینا می‌گه:

  سلام باتشکر از مطالب مفیدتون من ۲۸ سالمه پوستم روشن موهام مشکی پر کلاغیه البته طبیعی تابحال رنگ نکردم جنس موهام چون خیلی خشکه نمیخوام دکلره کنم اگه ممکنه یه رنگ موی مناسب همراه با ترکیبش به من معرفی کنید که برای عید استفاده کنم ممنون وتشکر از زحماتتون

  [پاسخ]

 6. nader می‌گه:

  سلا م خسته نباشید لطفا کمکم کنید تازه کارم ترکیب رنگ پلو را می خواستم ایا ترکیب رنگ مارک تا مارک فرق دارد

  [پاسخ]

 7. الهه می‌گه:

  سلام.بابت مطالب خوبتون ممنون.من سه ماه پیش موهامو رنگ و مش سوزنی کردم.الان ریشه موهام دراومده و موهام سه رنگ شده.برای یکدست کردن موهام چه رنگی بزنم? نمیخوام دکلره کنم یا آز سری n رنگ بزنم.ممنونم

  [پاسخ]

 8. الهه می‌گه:

  سلام.ممنون از مطالب جالبتون.من حدود ۳ ماه پیش موهامو مش سوزنی کردم.الان ریشه موهامو درمده و موهامو سه رنگ شده.برای اینکه موهامو یکدست کنم جه رنگی بزنم? نمیخوام دکلره کنم.ممنونم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML