انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست و چشم

برای انتخاب رنگ‌ مو چه عواملی را در نظر می‌گیرید؟ اگر صرفا انتخاب رنگ مو را تابع سلیقه می‌دانید سخت در اشتباهید، چون دنیای رنگ‌ها آنقدر وسیع است که برای یک رنگ موی مناسب باید ده‌ها نکته را مدنظر قرار داد؛ مهمتر از همه اینکه باید رنگ موی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که با رنگ پوست‌تان هماهنگی داشته باشد چرا که موها بیش از همه به صورت نزدیک است و یک رنگ ناهماهنگ می‌تواند صورت شما را پیرتر یا رنگ‌پریده‌تر نشان دهد، اما در عوض انتخاب یک رنگ مناسب هم می‌تواند چهره شما را طبیعی‌تر نشان دهد و هم شما را زیباتر و جوان‌تر کند.

تن پوست شما گرم است یا سرد؟

از آنجایی که در پوست انسان‌ها صدها تن رنگی مختلف وجود دارد پرداختن به همه انواع آنها تقریبا غیرممکن است، بنابراین برای اینکه کارمان برای تشخیص تن رنگی پوست‌مان راحت‌تر شود انواع تن رنگی پوست را به دو گروه اصلی تقسیم می‌کنند: گرم و سرد، برای تشخیص رنگ مناسب برای موهای‌تان ابتدا باید تشخیص دهید تن پوست‌تان سرد یا گرم‌است به خصوص اگر بخواهید موهای‌تان را یکدست رنگ بزنید. برای شناسایی پوست راه‌های مختلفی وجود دارد:

روش اول

موهای‌تان را کنار بزنید. همه آنها را در یک حوله به رنگ سفید یا یک رنگ خنثی بپیچید. آرایش‌تان را هم کاملا پاک کنید. بعد یک لباس به رنگ سفید یا رنگ خنثی بپوشید و جلوی آینه بایستید. مطمئن شوید جایی که در آن ایستاده‌اید دارای نور طبیعی قوی است و در غیر این‌صورت زیر یک لامپ بایستید. توجه داشته باشید که لامپ‌های فلوراسنت یا لامپ‌هایی که نور سفید دارند ممکن است رنگ پوست شما را تغییر دهند. از نزدیک و بادقت صورت‌تان را نگاه کرده و سعی کنید تن رنگی زمینه پوست‌تان را کشف کنید. اگر احساس می‌کنید رنگ پوست‌تان به سمت قرمز یا صورتی می‌رود تن پوست شما سرد است و اگر گمان می‌کنید رنگ پوست‌تان به سمت زیتونی، طلایی و رنگ هلویی می‌رود، تن پوست گرم است، اگر هم هرقدر دقت می‌کنید هیچ رنگی در آن نمی‌بینید یا سایه‌هایی از هردو رنگ را می‌بینید، احتمالا تن پوست شما خنثی است.

روش دوم

به رگ‌های زیر پوستی روی ساعدتان نگاه کنید، اگر این رگ‌ها آبی باشند رنگ پوست شما سرد است و اگر این رگ‌ها سبز باشند رنگ پوست شما گرم است.

رنگ پوست

روش سوم

یک کاغذ سفید را در کنار صورت‌تان نگه دارید. مطمئن شوید که کاغذ کاملا به رنگ سفید خالص باشد و هیچ زردی یا رنگ تزئینی در آن به کار نرفته باشد. حالا رنگ پوست‌تان را با رنگ کاغذ مقایسه کنید. اگر رنگ پوست‌تان زردتر از کاغذ است، تن رنگی پوست شما گرم است و اگر رنگ پوست‌تان صورتی‌تر یا آبی‌تر از رنگ کاغذ است، تن رنگی پوست‌تان سرد است. اگر هم احساس می‌کنید رنگ پوست‌تان سبزتر از رنگ کاغذ است، تن رنگی پوست شما زیتونی است که یک تن رنگی سرد محسوب می‌شود.

خوش به حال پوست‌های خنثی

اگر پوست شما هیچ تن خاصی ندارد و بعد از پیاده کردن تکنیکی که گفته شد متوجه شدید تن پوست‌تان خنثی است، می‌توانید خوشحال باشید که انتخاب‌های زیادی برای رنگ مو خواهید داشت و خیلی بیشتر از پوست‌های گرم و سرد می‌توانید از رنگ‌موهای متنوع استفاده کنید، لزومی ندارد رنگ موی انتخابی شما هاله یا پایه رنگ خاصی داشته باشد این امر کاملا وابسته به سلیقه شخصی شماست، به دنبال رنگی باشید که هم با شخصیت شما هماهنگی داشته باشد و هم نگهداری آن کار چندان مشکلی نباشد.

 

چه رنگی برای پوست‌های سرد مناسب نیست

اگر تن پوست‌تان سرد است به شما توصیه می‌کنیم به‌ دنبال رنگ‌هایی باشید که در آنها سایه‌های دودی و خنثی وجود دارد و به زبان تخصصی باید رنگ مو به اصطلاح A یا N انتخاب شما باشد. در این شماره از رنگ قرمزی وجود ندارد و در عوض تن‌هایی از طلایی دارد و در نتیجه می‌تواند رنگ صورتی درون پوست شما را خنثی کند و چهره‌ را زیباتر جلوه دهد. اگر رنگ طبیعی پوست و موهای‌تان روشن است و به اصطلاح بلوند هستید، بهتر است به دنبال رنگ‌های بژ باشید، اگر موها و چشم‌هایی قهوه‌ای دارید به دنبال رنگ‌های شکلاتی با هاله‌ای از رنگ قهوه‌ای سوخته باشید.اما توصیه می‌کنیم به دلیل تناژ رنگ صورتی که در پوست‌تان وجود دارد از رنگ‌های مسی و شرابی و آلبالویی دوری کنید و در نهایت اگر قرمز خیلی دوست دارید بهتر است به یک رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز اکتفا کنید، این نوع قهوه‌ای با رنگ صورتی پوست شما کنتراست برقرار می‌کند ولی خیلی با آن تطابق ندارد.

پوست‌های گرم چه کنند؟

اگر رنگ پوست‌تان گرم است و می‌خواهید حالتی طبیعی داشته باشید باید به دنبال رنگ‌هایی باشید که تناژ سبز درون پوست‌تان را خنثی کنید. پیشنهاد می‌کنیم به دنبال رنگ‌های طلایی و قرمز باشید این رنگ‌ها در زبان تخصصی با نام G و R شناخته می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم اگر چشم‌ها و پوستی روشن دارید و به اصطلاح بلوند هستید به‌دنبال رنگ‌های عسلی، شرابی و مسی باشید و اگر چشمانی قهوه‌ای با پوستی گندمی دارید به دنبال رنگ‌های قهوه‌ای طلایی، بلوطی یا قهوه‌ای مایل به قرمز باشید.

به رنگ چشم‌ها فکر کنید

اگر یادتان باشد گفتیم بهتر است رنگ های‌لایت موها با تن سردی و گرمی چشم‌ها هماهنگی داشته ‌باشد، اگر چشم‌های شما تنی گرم دارد پیشنهاد می‌کنیم های‌لایت موهای‌تان سایه‌هایی از زرد و طلایی یا مسی داشته باشد تا زیبایی موها و چهره شما بیشتر شود. های‌لایتی با رنگ‌های پلاتینی و قهوه‌ای مایل به قرمز می‌تواند زیبایی چشم‌های سرد را دو چندان کند.

رنگ های‌لایت مناسب شما کدام است؟

یک پیشنهاد برای انتخاب رنگ های‌لایت استفاده از هاله رنگی است که در چشم‌ها وجود دارد. در آینه به چشم‌های خود دقیق نگاه کنید، در چشم هر کسی صرف‌نظر از رنگ غالب، رگه‌هایی از رنگی دیگر نیز وجود دارد که مسلما توجه شما را نیز جلب خواهد کرد، اگر این رنگ هاله‌ای از طلایی، کهربایی داشته باشد، رنگ چشم‌های شما گرم است، اگر هاله‌هایی از رنگ آبی، نقره‌ای یا خاکستری در چشم‌ها دیدید یا چشمان قهوه‌ای یک‌‌دست دارید، رنگ چشمان‌تان سرد است.

مجله سیب سبز

زیبــاشــو دات کام

مطالب مرتبط

۸۵ دیدگاه‌

 1. رژیم لاغری گفت:

  عالی بود ممنون

  [پاسخ]

 2. azar گفت:

  سلام
  من موهام مشکی . چشمام سبز . پوستم سبزه . ۲۰ سالمه و میخوام موها رو ی رنگی بزارم که سنم و زیاد نکنه . لطفا راهنمایی

  [پاسخ]

 3. سوگند گفت:

  ۲۴سالمه و تو عقدم،میخوام ی رنگ قشنگ بذارم ک پوستمو روشن نشون بده، موهای خودم خرماییه و چشام قهوه ایه

  [پاسخ]

 4. سوگند گفت:

  سلام میخوام ی رنگ خیلی قشنگ برا عید بذارم ک پوستمو روشن نشون بده
  موهام خرماییه و چشام قهوه ای، وپوستم گندمی
  راهنماییم کنید دوستان ممنوووونم

  [پاسخ]

 5. انیتا گفت:

  من رنگ مو رو موهام نمیگیره هر مارکی هم امتحان کردم نیم ساعت گزاشتم بمونه نمیخواهم دکلره بزنم.

  [پاسخ]

 6. مریم گفت:

  سلام من پوستم گندمیه چشمام قهوه ای میخوام واسه باراولم رنگ بذارم ۲۱سالمه جشن عقدمه توروخدا بگین چه رنگی بذارم تشکر
  ب ایمیلمم پاسخ بدین بهتره

  [پاسخ]

 7. ملودی گفت:

  سلام من ۳۵ سالمه. ورنگ پوستم گندمی. رنگ چشمامم قهوهای روشن یا عسلیه. همیشه رنگ موهام تناژ قهوهای روشن و بلوند داشته. ی رنگ موی جدید میخوام. لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 8. لیلی گفت:

  سلام خسته نباشید. من ۲۲سالمه پوستم گندمیه چشمامم قهوای روشنه ب عسلی هم میخوره تقریبا موهام همیشه بلوند کردم میخوام ی رنگ جدید امتحان کنم لطف میکنید راهنمایی کنین مرسی.😍

  [پاسخ]

 9. نسترن گفت:

  من پوست سبزه ى متوسط دارم با موهاى مشکى پر کلاغى و چشامم قهوه اى تیرس چه رنگى بیشتر بهم میاد مثلا قرمز یاقوتى یا ابى پرکلاغى خوب میشه
  برا باقوتى باید دکلره کنم؟؟

  [پاسخ]

 10. مینا گفت:

  سلام. ۳۵ سالمه پوستم گندمی مایل به روشنه. چشام و موهام قهوهایی تیره.تمایل به رنگ موی روشن دارم سفیدی موهام هم به سرعت رشد میکنه و خودشو نشون میده میشه برای انتخاب رنگ مو راهنماییم کنید متشکرم.

  [پاسخ]

 11. نفس گفت:

  سلام من پوستم سفید متمایل به بور٬رنگ چشمام عسلیه٬ رنگ موهام هم خرمایی هستش چه رنگی کنم بهم میاد؟؟؟؟

  [پاسخ]

 12. فاطمه گفت:

  با سلام من موهام فندقی بوده الان ۲روزه عسلی روشن گذاشتم میخوام روشنترشم کنم با رنگ به نظرتون رنگهای بژ یا بلوند پلاتینه بذارم بازار میشه یا نه من از رنگ زیاد سردرنمیارم و همسرم فوق العاده حساس

  [پاسخ]

 13. فاطمه گفت:

  سلام من رنگ پوستم گندمگون یا همون سبزس رنگ چشامم قهوه ایی تو مایه های روشنه که میشه گف عسلی تیره چه رنگی بزارم بم میاد

  [پاسخ]

 14. نیلوفر گفت:

  سلام. من ۲۱ سالمه. بهمن عروسیمه. پوستم سفیده،چشمام قهوه ای روشنه .موهامم قهوه ای تیره هستش. چه رنگ مویی به من میاد؟ تا حالا رنگ نکردم .. دوس دارم خیلی تغییر کنم

  [پاسخ]

 15. نسرین گفت:

  سلام من ۳۸ سالم هست پوستم سفید و رنگ چشم هام سبز هست از چه رنگ مویی استفاده کنم بهتره ؟ البته کوچکتر از سنم نشون میدم
  ممنون میشک راهنماییم کنید 🙂

  [پاسخ]

 16. لالا گفت:

  سلام
  من رنگ پوستم سفید و رنگ چشام سبز عسلی هستش چه رنگ مویی بهم میاد؟ممنونم

  [پاسخ]

 17. علیرضا گفت:

  شما بزار بهت مباد فقط ارایش روشن بکن

  [پاسخ]

 18. سمانه گفت:

  سلام رنگ چشام سیاهه و تقریبا گندمی هست رنگه پوستم میتونم شرابی تیره بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 19. sahel گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه
  پوستم سفیده و موهام خرمایی و چشمام سبز (سبزی که به عسلی هم میخوره) به نظرتون چه رنگی بزارم؟؟؟

  [پاسخ]

 20. صبا گفت:

  سلام دوستان من ۷ ماه پیش موهامو شرابی کردم به نظرتون الان رنگ عسلی بکنم میکیره؟؟

  [پاسخ]

 21. بهنام گفت:

  سلام دوست من رنگ موی شما حیفه بهش دس بزنی آگه تیرگی موهات خیلی زیاده یه خورده روشن ترش کن همبن

  [پاسخ]

 22. sara گفت:

  slm chesham aslaiye mohamo ye dafe az vasat zard kardam range ohayevasliye khodam meshkiye yaani ta nesfe moham mohayevasliye khodame va neahki nesfe digsh talayi benazareton che rangi bezan .range postamam gandomi

  [پاسخ]

 23. مهسا گفت:

  سلام من ۲۰ سالمه تازه عقد کردم موهام خرمایی تیره وچشام مشکی ورنگ پوستم سفیده چ رنگی بزارم ک مناسبم باشه؟

  [پاسخ]

 24. بنفشه گفت:

  سلام.من ۲۳ساله هستم و تازه عقد کردم
  میخوام رو موهامو خودم هایلایت کنم جوری که سنمو بالا نبره اصلا
  موهام و چشمامم مشکیه و رنگ پوستم گندمی
  راهنمایی میکنید لطفا؟

  [پاسخ]

 25. نرگس گفت:

  سلام بچه ها من سفید پوستم ورنگ چشم هام میشی چه رنگی به من میااااااااااد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 26. تبسم گفت:

  با سلام و خسته نباشید !
  و پیشا پیش سال جدید رو بهتون تبریک میگم !
  و ممنون از راهنمایهاتون و سایت مفیدتون !
  من رنگ پوستم سفید و چشمهام قهوه ای هست ! کمی بوری دارم !
  چه رنگی مناسب موهام و صورتم هست ! ممنون میشم

  [پاسخ]

 27. مینا گفت:

  ادمو شرمنده میکنید با جوابدهی زودتون خیلی ممنون

  [پاسخ]

 28. هستی گفت:

  سلام من بیست دو سال دارم با پوست گندمی و رنگ چشم قهوه ایی بین روشن وتیره دوست دارم هایلات یا رنگ روشن کنم به نظر شما چه رنگ خوبه

  [پاسخ]

 29. شیرین گفت:

  سلام من چشمانی مشکی و پوستی سفید یا گندمی دارم لطفا راهنمایی کنید که موهامو چه رنگی کنم..؟؟؟؟ اگر ممکنه زود جواب بدید چون میخوام طی دو سه روز اینده رنگ کنم

  [پاسخ]

 30. سارا گفت:

  با سلام .من موهام مش شده است .پشت موها مش دورنگ شده می خوام آنرا یک قهوه ای خوشرنگ که نه خیلی تیره بشه ونه زیاد روشن ودر ضمن رنگ مو یکدست بشه .لطفا فرمول و طرز کار آنرا برام توضیح دهید . با تشکر فراوان .لطفا من خیلی زود جواب می خواهم.

  [پاسخ]

 31. مرىم گفت:

  سلام , من ۳۵ ساله هستم تابه حال هربار موهامو رنگ کردم به خاطر تن زرد ىا نارنجى که توش بوده پشىمون شدم
  پوستى روشن و کک مکى با موهاى خرماىد تىره و چشمهاى قهوه اى دارم. رنگ موى مناسب من که در ضمن زرد وناارنجى نزنه چىه؟ دو روز پىش رنگ زىتونى خىلى قشنگى از کاتالوگ انتخاب کردم اما اراىشگر محترم رنگى از اب در اورد که با رنگ سا g زىتونى هم چىزى که من مى خواستم نشد لطفا راهنماىى کنىد

  [پاسخ]

 32. مینا گفت:

  سلام وخسته نباشید من ۲۸ سالمه پوستم سفید موهام مشکی پرکلاغی البته رنگ طبیعیشه تابحال رنگ نکردم یه رنگ موی خوشرنگ بدون دکلره میخوام ممنون از شما

  [پاسخ]

 33. زهرا گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه رنگ چشام عسلیه ، رنگ پوستمم سبزه هست. چه رنگی به موهامو بذارم خوشگل تر میشم؟باتشکر

  [پاسخ]

 34. زهرا گفت:

  سلام ملیکا خانوم من ۲۲ سالمه رنگ چشام عسلیه .رنگ پوستمم سبزه هستش چه رنگی به موهام بذارم خوشگلتر میشم ؟باتشکر

  [پاسخ]

 35. الاله گفت:

  سلام ملیکا خانوم ب نظرت من پوستم سفیده چشام قهوه ای رنگ شرابیبهم میاد

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱:

  سلام بله به نظره من خوب میشه…موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *