اندیشه‌های نو برای کاهش وزن

کاهش وزن

آیا تا به حال دقت کرده‌اید که چرا سالن‌های ورزشی فقط در ماه اول سال پر از جمعیت می‌شوند و از این تعداد در ماه‌های بعد خبری نیست. این بدان سبب است که همه با آغاز سالی جدید تصمیم به ورزش کردن و داشتن تناسب اندام می‌گیرند، ولی حفظ و ادامه آن برایشان سخت است. البته طبیعت انسان این چنین می‌باشد، لذا لازم است تا برای خود اهدافی تعیین کنید. از دست دادن انگیزه و نظم نمی‌تواند دلیلی برای رها کردن اهداف باشد. برای کاهش وزن خود، لازم است این نکات و راهنمایی‌ها را برای رسیدن به آرزو و هدفتان به خاطر بسپارید تا بتوانید در سال جدید برنامه‌ای منظم برای خود تهیه کنید.

* مشخص کردن اهداف به طور خاص

این حرف‌ها و گفته‌ها که «امسال، سال سلامتی من است» و یا قول‌هایی که به خود می‌دهید که «من امسال حتما به تناسب اندام دست خواهم یافت»، تعهدات واقعی نیستند. اهداف خاص خود را با جزئیات یادداشت کنید. یعنی فقط ننویسید «کاهش وزن»، بلکه آن تمرین‌ها و فعالیت‌هایی را که می‌خواهید برای کاهش وزن انجام دهید یادداشت کنید. مثلاً بنویسید که ۵ بار در هفته بِدَوم و یا ۲ بار در هفته به بدنسازی بروم. وقتی جزئیات هدف‌ مشخص شود، بیشتر تمایل دارید آن را به طور منظم و کامل انجام دهید، زیرا انسان طبیعتاً دوست دارد همه چیز برایش به صورت واضح و روشن، مشخص شود.


* برنامه‌ریزی کنید

هنگامی‌که هدفتان مشخص شد، برای رسیدن به آن نیاز به برنامه دارید. آیا می‌خواهید خوردن‌ خود را کنترل کنید؟ برای این کار می‌توانید یک مجله تغذیه بگیرید. این طرح خوبی است. آیا سخت است که ورزش را همیشه انجام دهید؟ برای رفع این مشکل، با یک دوست برای رفتن به ورزش قرار بگذارید و یا همراه کسی به انجام تمرینات ورزشی بپردازید تا نتوانید به راحتی از آن منصرف شوید. همچنین می‌توانید نکات لازم در برنامه غذایی و استراتژی‌های کاهش وزن را با دوستان خود در میان بگذارید. فراموش نکنید که روز و زمان مناسبی را که می‌توانید به تمرینات ورزشی بپردازید برای خود یادداشت کنید، البته فقط ورزش کردن را به روزهای آخر هفته و تعطیل موکول نکنید و برنامه‌ای تهیه نمایید که در طی هفته هم به تمرین بپردازید.


* تهیه جدول‌ زمانی

تمام کارها با داشتن بازه زمانی، سریع‌تر پیش می‌روند. زمان مناسب برای رسیدن به هدفتان را مشخص کنید. تاریخ خاصی را برای رسیدن به تناسب اندام در نظر بگیرید که میزان پیشرفت و دیدن نتایج، باعث می‌شود شما برای ادامه فعالیت‌ها تشویق شوید.


* موفقیت‌های کوچک و بزرگ خود را جشن بگیرید

با برداشتن قدمی‌موفق به سوی هدفتان، به خود جایزه بدهید، مثلا برای استراحت به کنار یک چشمه یا رودخانه بروید و یا یک لباس یا وسیله جدید ورزشی برای خود بخرید. با رسیدن به آرزوهای بزرگ‌تر، موفقیت به دست آمده خود را جشن بگیرید تا بتوانید با اطمینان خاطر بیشتر هدف جدیدی را برای خود در نظر بگیرید. احساس خوبی که از رسیدن به هدف و موفقیت حاصل می‌شود، نه تنها باعث شادی، بلکه باعث اعتماد به نفس می‌شود تا برنامه‌های خود را عملی نمایید.

روزنامه عصر ایرانیان

زیبــاشــودات کام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =