عفونت های قارچي در زنان | زیباشو دات کام

عفونت های قارچی در زنان

1x1.trans عفونت های قارچي در زنانحدود ۷۵ درصد از زنان بزرگسال، دست‌ کم یکبار دچار عفونت‌های قارچی دستگاه تناسلی می‌شوند. به نظر نمی‌رسد که این عفونت از طریق آمیزش جنسی منتقل شود، اما ۱۲-۱۵ درصد از آقایان نیز دچار علائم آن، یعنی سوزش و خارش می‌گردند.
این نوع عفونت با رشد بیش از حد نوعی قارچ در دستگاه تناسلی ایجاد می‌شود. وقتی در میزان باکتری «کاندیدا آلبیکانس» عدم تعادل ایجاد می‌شود، این عفونت به وجود می‌آید.  

استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها به مقدار زیاد و مدت طولانی.باکتری‌های محافظتی دستگاه تناسلی را از بین می‌برند. این باکتری‌ها به طور طبیعی باکتری‌های کاندیدا را متوقف و از رشد زیاد آنها جلوگیری می‌کنند. بنابراین ممکن است بعد از مصرف مدتی آنتی‌بیوتیک، دچار این نوع عفونت شوید.  هم بیماری دیابت و هم بارداری باعث رشد قارچ‌ها می‌شود؛ چرا که در این شرایط ذخیره گلیکوژن در سلول‌های خاصی از دستگاه تناسلی کاهش و قندخون افزایش می‌یابد و به طور کلی خطر عفونت قارچی بیشتر می‌شود.  مصرف قرص‌های ضدبارداری باعث ایجاد تغییراتی در محیط دستگاه تناسلی می‌شوند؛ به طوری که سطح هورمون‌های استروژن افزایش می‌یابد و این تغییرات شرایط را برای رشد قارچ‌ها فراهم می‌کند.  تغییرات هورمونی مثل تخمک‌گذاری، یائسگی و بارداری  استفاده از لباس‌های زیر بسیار تنگ از جنس غیرپنبه و نامناسب که باعث افزایش دما، رطوبت و حساسیت محیط می‌شود.  ضعف سیستم دفاعی بدن بر اثر ایدز و یا بارداری  استفاده از وان کف صابون و اسپری‌های خوشبوکننده برای دستگاه تناسلی  خراشیدگی و التهاب سطح اندام تناسلی  این عفونت در میان افراد چاق و افرادی که در سنین باروری هستند، بیشتر است.   استرس باعث افزایش سطح آدرنالین می‌شود که می‌تواند روی‌ هورمون‌های جنسی اثر بگذارد و منجر به تغییرات دوره قاعدگی و افزایش خطر ابتلا به عفونت‌های قارچی مهبل شود. به علت افزایش ترشح کورتیزول در مواجهه با استرس‌ها و کاهش مقاومت سیستم دفاعی بدن این خطر افزایش می‌یابد. عفونت‌های قارچی به خودی خود خطرناک نیستند، اما در صورت بدبو شدن ترشحات و تغییر رنگ آنها (زردتر شدن)، درد کمر و شکم، استفراغ و تب و بازگشت این علائم بعد از گذشت دو ماه، حتماً به پزشک مراجعه کنید.

عفونت‌های قارچی یا همان عفونت کاندیدایی مهبل، از شایع‌ترین عفونت‌‌های دستگاه تناسلی هستند که حاصل ایجاد آن، کاندیدا آلبیکانس است. در مهبل، باکتری‌های غیربیماری‌زای طبیعی وجود دارند که از بروز عفونت‌های باکتریایی و قارچی جلوگیری می‌کنند.

ترشحات طبیعی مهبل شفاف، سفید و رقیق (برخی مواقع غلیظ) است؛ اما بویی ندارد و ایجاد سوزش، خارش و التهاب نیز نمی‌کند.

اما عفونت‌های باکتریایی، قارچی، انگلی و عفونت‌های مربوط به دستگاه ادراری که اغلب در خانم‌ها دیده می‌شود، علائم متفاوتی دارند. این ترشحات، سفت، شدید و بدبو می‌شود و تغییر رنگ می‌دهد و میزان ترشحات در زمان تحریک جنسی و دوران بارداری افزایش می‌یابد. این علائم می‌تواند نشان‌دهنده عفونت باشند. عفونت‌های دستگاه تناسلی از شایع‌ترین انوع عفونت‌ها هستند و سالانه افراد بسیاری را به مطب پزشک می‌کشانند، به طوری که از هر پنج زن، حتماً یک نفر به آن دچار می‌شود. مهم‌ترین عامل این عفونت‌ها، قارچ‌ها می‌باشند. همانطور که گفته شد، نام این قارچ کاندیدا آلبیکانس است. این قارچ به طور طبیعی در محیط واژن وجود دارد و وقتی که بسیار زیاد شود، باعث بروز بیماری می‌شود.

با مراجعه به پزشک از شما راجع به موارد زیر سوال می‌شود:  از چه زمانی این تغییرات در شما ایجاد شده است؟  این تغییرات چگونه هستند؟ (از نظر شکل ظاهری)  احساس درد، سوزش و خارش هم دارید؟  آیا همسرتان نیز دچار این شرایط و یا وضعیتی مشابه آن شده است؟  آیا از کاندوم استفاده می‌کنید؟  چه چیزی باعث کاهش علائم و درد می‌شود؟ (دوش گرفتن؟ استفاده از دارو؟)  چه دارویی مصرف می‌کنید؟  آیا صابون و یا سایر مواد خوشبو کننده بدن‌تان را تغییر داده‌اید؟ آیا از لباس‌های زیر و جین‌های بسیار تنگ استفاده می‌کنید و یا جنس لباس‌های‌تان اغلب نایلونی است؟ پزشک شما با در نظر گرفتن نتایج آزمایش ادرار و نمونه‌برداری از دستگاه تناسلی، اقدام به درمان می‌کند. در اغلب مواقع برای اطمینان خاطر بیشتر، «تست pap» نیز از نظر خطر سرطان دهانه رحم انجام می‌شود. درمان بستگی به ارگانیسم ایجاد کننده عفونت دارد. بسته به علت عفونت، ممکن است از قرص‌های ضدقارچی، آنتی‌بیوتیک‌ها و شیاف استفاده شود، در عفونت‌های بسیار شدید، علائم بیماری مدتی پس از مصرف داروها برطرف می‌شود، ولی ممکن است مجدداً بعد از گذشت دوره‌ای بروز کنند.

اگر بعد از عفونت اول، عفونت دوم نیز ایجاد شود، باید سریعاً درصدد درمان آن برآیید. داروها به صورت شیاف یا کرم هستند، به این معنا که با یک پیستون به داخل مهبل فرستاده می‌شوند. این کار باید به مدت یک هفته هر روز انجام شود. این داروها عبارتند از: میکونازول (Miconazole)، تیو کونازول (Tioconazole)، باتوکونازول (butoconazole) و کلوتریمازول (Clotrimazole).  اگر باردار هستید، قبل از مصرف این داروها حتماً با پزشک‌تان مشورت کنید.  اگر علائم بعد از گذشت بیش از یک هفته همچنان ادامه داشتند، به پزشک مراجعه کنید. شاید عفونت شما از نوع بسیار حاد باشد و یا از مشکلات و عفونت‌های دیگری رنج می‌برید.

شیوه‌های مراقبتی در محیط خانواده سال‌هاست که نتایج خوبی داشته‌اند؛ اما پزشکان این شیوه‌ها را چندان تأیید نمی‌کنند.

بسیاری از خانم‌‌ها عادت دارند بعد از اتمام قاعدگی خود را با آب سرکه تمیز کنند. پزشکان این روش پاک کردن را قبول دارند. ۱ تا ۳ قاشق غذاخوری سرکه را در یک‌ چهارم لیتر آب گرم حل کنید و هر روز یک‌ بار به مدت یک هفته با این محلول خود را بشویید. 

ماست بخورید. ماست باعث رشد برخی باکتری‌های خاص مفید می‌شود و از رشد عفونت‌های قارچی جلوگیری می‌کند.  از آنجا که تعادل شیمیایی دستگاه تناسلی بسیار مهم و حساس است، بهتر است به آن اجازه دهید خودش را تمیز کند. این کار به صورت طبیعی از طریق ترشحات مواد مخاطی انجام می‌شود.  سیر، یکی از درمان‌های طبیعی جهت مبارزه با عفونت کاندیدایی است. خواص ضد قارچی، ضدانگلی و ضدویروسی عصاره تازه سیر اثبات شده است. اما اگر دچار دیابت، کاهش قندخون، بی‌خوابی، پیوند اعضا، بیماری پوستی و اختلالات انعقادی هستید و یا در دوران حامگلی و یا شیردهی به سر می‌برید، بهتر است هیچ‌گاه در مصرف سیر زیاده‌روی نکنید. با عصاره سیر هم می‌توانید خود را شستشو دهید. همچنین از کپسول سیر می‌توانید به صورت روزانه استفاده کنید.

دستگاه تناسلی خود را خشک کنید؛ به خصوص بعد از دستشویی و دوش گرفتن.  اگر دچار این وضعیت شده‌اید، بهتر است از خوردن شیرینی‌جات، نوشیدنی‌های شیرین و میوه‌های خشک‌شده بپرهیزید. حداقل هفته‌ای سه بار ماست بخورید؛ زیرا حاوی لاکتو باسیل است.  پس از ادرار و اجابت مزاج همیشه از سمت جلو به عقب خود را بشویید تا باکتری‌های انتهای دستگاه گوارش به ناحیه تناسلی رانده نشود.  لباس‌های زیر خود را از جنس الیاف نخی و پنبه‌ای انتخاب کنید. لباس‌های نایلونی، شلوارهای تنگ جین، مایو و جوراب شلواری نیز این احتمالات را افزایش می‌دهد.  حداقل روزی یکبار، لباس زیر خود را عوض کنید.  به هنگام عادت ماهیانه، مرتباً نوار بهداشتی خود را تعویض کنید و قبل و بعد از این کار دست‌های‌تان را با آب و صابون بشویید.  از شامپوهای ملایم و صابون غیرمعطر و ملایم استفاده کنید.  هیچ‌گاه لباس‌های خیس و مرطوب به تن نکنید.  هیچ‌گاه ادرار خود را نگاه ندارید.  از مصرف خودسرانه و بی‌رویه آنتی‌بیوتیک‌ها خودداری کنید.  از استرس‌های بی‌مورد دوری کنید.  وزن‌تان را کاهش دهید تا دچار چاقی نشوید.

تحریریه دنیای سلامت

زیبـــا شــو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن
عنوان آخرین ارسال های انجمن پاسخ بازدید آخرین ارسال


۱۶۵ دیدگاه برای “عفونت های قارچی در زنان”

 1. Rokhsar می‌گه:

  سلام من سوزش داشتم وعفونت دوبار دکتر رفتم انتی بیوتیک داد بعد دوباره سوزش داشتم ازمایش دادم گفتن عفونت نداری امامن ترشح زردوبدبو دارم وباید روزی چن بار لباس زیرمو عوض کنم الان چن روزه ی نقه سیاه تو واژنم دراومده وازهمو نقطه سوزش دارم بایدچکارکنم؟این قارچه؟کمک لطفا من مجردم .عسل فایده ای داره؟

  [پاسخ]

 2. رویا می‌گه:

  سلام خدمت شما شرمنده بازم یه سوال دارم ازتون ممنون میشم جواب بدید ممنون از زحمات شما
  دوستم ۲۵ ساله است چهار ساله ازدواج کرده عفونت قارچی دارد میگه سالها هم باهام بوده همیشه خوب شده و چیزی نبوده
  اما الان در زمستان و پاییز زیاد میشه و در بهار و تابستان کم میشه و انواع دارو مثل فلوکونازول و پماد و…. استفاده کرده حتی فلوکونازول را به مدت سه ماه استفاده کرده اما هر بار با قطع دارو دوباره قارچش عود کرده. الان میخواد ببینه چکار کنه که خلاص شه آیا راهی هست و اینکه آیا بخواد حامله بشه تاثیر منفی داره چکار کنه

  [پاسخ]

 3. مهسا می‌گه:

  سلام و خسته نباشید اگه در حین مقاربت عفونت پنیری داشته باشم و بارداری اتفاق بیافتد کودک دچار عقب ماندگی میشود ؟ ؟سقط جنین را پیشنهاد می دهید

  [پاسخ]

 4. الهام می‌گه:

  سلام من ۲۴ سالمه و مجردم و باکره الان دوسه روزه دچار سوزش و خارش در ناحیه تناسلی شدم و ترشحات غلیظ و سفید رنگ هم دارم که البته بدون بو هستند میخواستم ببینم نشستن در محلول اب و جوش شیرین ضرری نداره ایا؟؟ و اینکه نسبت اب و جوش شیرین باید چقد باشه لطفا زودتر جواب بدید ممنون.

  [پاسخ]

 5. nazi می‌گه:

  salam khaste nabashid man jadidan tarashohat sefidi daram ke chand rooze ghaliz shode roozi 3 bar lbas ziramo avaz mikonam ama mikham bedonam ke kereme klotrimazole va asiklovir baese darman mish ya kheyr mamon misham age rahnamai konin

  [پاسخ]

  میکروبیولوژی پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰م, ۱۳۹۲ ۰۰:۵۳:

  کرم کلوتریمازول یه داروی ضد قارچه . اسیکلوویر هم که یه داروی ضد ویروس!!!! خانمی تجویز اشتباه دارو ، عوارض بدی داره. باعث مقاوت دارویی میشه . اون موقع یا به اکثر دارو ها جواب نمی دی یا اگر هم جواب بدید دوباره بعد از یه مدت خیلی کوتاهی بیماریت عود می کنه. پس بهتره خودت رو الکی در گیر نکنی و به پزشک مراجعه کنی

  [پاسخ]

 6. سمانه می‌گه:

  سلام ، مطلبتون خیلی به دردم خورد ، من در دوران بارداری بودم و امروز خیلی اتفاقی دیدم که دچار این مدل قارچ شدم حتما این نکات رو رعایت میکنم . مرسی از سایت خوبتون

  [پاسخ]

 7. سحری می‌گه:

  راستی مانای عزیزم من نتونستم عضو بشم تو انجمن. هرکاری میکنم نمیشه.بارها وبارها امتحان کردم اما تو قسمت گذروازه ها پیغام میده رمز عبور با هم برابر نیست در صورتی که من هر دوشو بادقت میزنم که یکی باشه :{.فکر کنم یه مشکلی وجود داره ولی من نمیدونم کجا

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱۲م, ۱۳۹۲ ۰۰:۴۰:

  عزیزم من هم همین مشکل رو داشتم و ملیکا جون مدیر محترم سایت واسم ثبت نام کرد.عزیزم نام کاربریت رو تغیر بده مثلا عدد اضافه کن.احتمالا همون نام کاربری که میزنی قبلا استفاده شده.اگه بازم نشد به ملیکا جون ایمیل بزن و پسورذ مورد نظرت رو بگو تا واست درست کنه
  zibasho.com@gmail.com

  [پاسخ]

 8. مریم می‌گه:

  سلام.نگران نباش عفونت قارچی همونچوری که زود به وجود میاد زودم از بین میره.در ضمن من فکر نمیکنم توصیه های رضا بد باشه چون خودم عفونت داشتم وهمین دوماه پیش خوب شد تازه من منجمد هم کردم.در هر صورت متخصص من علاوه بر قرص بتادین رو تجویز کرد.خیلی جواب داد.یا حق

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۸م, ۱۳۹۲ ۰۰:۴۸:

  سلام مریم جان.توصیه هاش بد نیس یعنی پزشک به شما گفت با صابون شستشو کنی؟
  برای ذرمان قارچ نشستن روزانه در آب بتادین یا آب سرکه و یا آب حاوی جوش شیرین خوبه
  کسانی هم که تمایل دارن بچشون پسر بشه بهتره قبل از رابطه تو آب حاوی جوش شیرین بشینن چون محیط رحم رو قلیایی میکنه و اونایی که دختر میخوان تو آب سرکه بشینن که محیط رحم اسیدی بشه و ph رحم مناسب حرکت اسپرم ایکس دار بشه.اینا ربطی به موضوع نداشت اما چون جالب بود گذاشتم

  [پاسخ]

 9. سحری می‌گه:

  باشه حتما میام عضو میشم مانای عزیزم.من همیشه اونجا سر میزنم اما چون عضو نیستم نمیتونم تو بحث شرکت کنم.از تو هم ممنونم محنای عزیز. :}

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۱۹:۱۶:

  خوشحالمون میکنی عزیزم

  [پاسخ]

 10. سحری می‌گه:

  سلام به همه دوستای خوبم.بچه ها منم واقعا مخالفم که یه سری ادمای بیکار بدون اینکه هیچ تجربه ای داشته باشن میان الکی نظر میدنو همه رو به اشتباه میندازن.یعنی چی؟ اصلا چه لزومی داره یه مرد به خودش اجازه بده بیاد تو این قسمت ودر مورد قارچو عفونت و بزرگ و کوچک کردن سینه خانما نظر بده؟ اونم اشتباه؟یغنی واقعا خجالت نمیکشید با اسم کمک کردن میاین اینجا اراجیف میگین؟ خیلی زشته واقعا که در مورد مساعلی که اصلا به شما مربوط نیست وهیچ تجربه ای در موردش ندارین حرف بزنین.ما خانما خودمون بلدیم در مورد مشکلاتمون چطور بهم کمک کنیم.من با وجود اینکه خودم دختر هستم و شاید بهتر از شما اقایون خیلی چیزا رو در مورد یه خانم بدونم ولی تا مطمعن نباشم به خودم اجازه اظهارنظر نمیدم.به نظر من مانا جون تجربه خوبی داره وخوب هم بلده راهنمایی مون کنه.پس ازتون بعنوان یه دوست خواهش میکنم مردونگی تونو حفظ کنین و در مورد مساعل زنونه نظر ندین. این اصلا اسمش روشن فکری و فرهنگ رو به رشد و اگاهی مردا نیست.مرسی ازتون

  بچه ها اگه با من موافقید بگید.مرسی. دوستون دارم

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۷:

  مرسی سحر عزیزم.کاملا منطقی.عزیزم تونستی تو اجمن ثبتنام کن بیا پیشمون
  http://www.zibasho.com/forum/index.php

  [پاسخ]

  baran پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸:

  salam mana jon mikhastam begam etelatet hamejore khobe faghat in pesararo dakeshon koni lotf mikoni booooosss

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۲۰:۵۰:

  خانم باران میتونین شما هم تو انجمن با اون لینکی که خانم مانا گذاشته ثبت نام کنین. اگه مایل هستین.

  [پاسخ]

  محنا پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۴:

  از جون و دل موافقیم سحر جان.حرفت بسیار منطقی و بجاست.منم که خودم یه دخترم،به خودم اجازه نمیدم در مورد مسائل دخترانه ای که شناخت علمی کافی ازش ندارم،نظر بدم ولی متاسفانه آقایون!!!!!…..نمیدونم چرا انقدر نگران سلامتی خانمها شدند.

  [پاسخ]

  یکتا پاسخ در تاريخ دی ۱۱م, ۱۳۹۲ ۱۹:۳۷:

  سلام به نظر من اصلا این تبادل نظرات کلا کار درستی نیست . کسی باید به این مشکلات و کامنت ها پاسخ گو باشه که تو این زمینه تحصیلات داشته باشه . گاهی وقت ها یه اضهار نظر اشتباه باعث میشه یه عارضه بد و جدی ایجاد بشه که دیگه حتی به وسیله پزشک حاذق هم نشه کاری کرد . مثلا فک می کنید این عفونت های مقاوم به درمان چه جوری ایجاد می شه ؟
  یه عده ایی نشستن تو اب و سرکه …رو تجویز می کنن این کار شاید مفید باشه ولی درمان نیست . فردی که این کار رو انجام میده شاید یه چند روزی هم بهبودی پیدا کنه ولی چون میکروب و عامل ایجاد کننده بیماری از بین نرفته دوباره عود می کنه . حتی ممکنه به خاطره اینکه فرد درمان نشده میکروب از فرست استفاده کنه و تو یه جای مناسبی از بافت بدن کلونیزه بشه و هر چند وقت یکبار خود نمایی کنه و علائم عفونت رو به و جود بیاره . بعضی ها هم به خاطره استفاده ناصحیح از پماد و کرم و دارو … مقاوم به درمان می شن یعنی هر چی از دارو استفاده می کنن درمان نمی شن . خود این عفونتها باعث چسبندگی های بافتی در نتیجه نازایی می شه . این موارد هم از لحاظ جسمانی هم از لحاظ روانی هم از لحاظ مالی برای فرد بیمار اختلال درست میکنه

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ دی ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۹:

  یکتا جان صحبتات کاملا به جا بود و منطقی

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۳:

  بله.صحبتاتون درسته.خود منم هم یکبار به پزشک مراجعه کردم و خوب شدم و دفعات بعد واسه خودم داروها رو گرفتم و استفاده کردم و اصلا درمان نشدم ت اینکه دوباره به پزشک مراجعه کردم.ولی کلا استفاده از ژل های شستشو و سرکه و اینا باعث ضدعفونی شدن میشه

  [پاسخ]

 11. حنان می‌گه:

  سلام .من۱۸سالم مثانه درد دارم موقعه که میرم دسشوی خیلی کم ادرار می کنم مثانه هم باد کرده موقعه ی که خم میشم بدجور درد می کنه کمردرد هم دارم

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۸:۵۳:

  حنان جان در سن شما درد مثانه طبیعی نیست. ادرار کمت هم علامت وجود مشکل خاصی شاید باشه. پس بهتر است بری دکتر. ولی می تونی از مواد مدر هم استفاده کنی ببینی ادرارت کم و زیاد میشه یا نه. مثلا آب لیمو یا چای و یا دلستر بخور . ببین ادرارت بوی بدی نداره و رنگش عوض نشده . مواظب خودت باش موفق باشی.

  [پاسخ]

  negar پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲م, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۷:

  Nemidonam chera nesbat be in martike reza ehsase badi daram kheili chendesh avare khale zanake bikhod

  [پاسخ]

 12. نازی... می‌گه:

  سلام من ۲۰ سالمه بخاطر رفتن استخر عمومی دچار عفونت قارچی شدم الان بعد ۶ ماه هنوز خوب نشدم داروهام مصرف نمیکنم مایه سفید رنگی یا بی رنگ هستن گاهی اونقدر شدتش زیاد که فکر میکنم پریود شدم
  عرض دیگه این بود ۱ ماه هست پریود نشدم توراخدا کمکم کنید.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۹:۲۷:

  نازی جان سلام. تو مجرد هستی ؟؟؟ خوب باید بگم شما با شستن و پاک نگه داشتن واژنتون می تونید قارچ یا عفونتهاش را براحتی از بین ببرید . فقط بهداشت درست باعث از بین رفتن قارچ و عفونت می شود. مواظب بهداشتت باش . موفق باشی و سر زنده.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۹:۴۳:

  بازم اشتباه.کی گفته علت قارچ فقط و فقط رعایت نکردن بهداشته؟
  بعضی ها سیستم ایمنی بدنشون به قارچی شدن خیلی قوی نیست و دچار قارچ و عفونت میشن.بعضی ها به علت استفاده از آب نامناسب در شستشو(همین آب شهر خیلی مناطق آلودست)دچار قارچ میشن و عده ای هم به علت رعایت نکردن بهداشت….
  شما بجای گشتن تو پستای قارچ زنان.سینه زن و … برو تو کاری که داری انجام میدی فعالیت کن واطلاعات غلط به خورد مردم نده

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹:

  آفرین مانا جون …نوشته هات کاملا منطقی و درست بود….

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۵:

  برای شما خانم هایی که فقط منتظرید من جواب بدم تا از من ایراد بگیرید متاسفم این بنده خدا ۱۶ روز پیش سوال کرده بود و کسی تا حالا هیچ جوابی بهش نداده بود تا من چیزی می زارم همه داد می زنید این چیه و چرا و چگونه و…. خوب خانمها برای مطرح کردن خودتون آمدید یا جوابگویی به مشکلات دیگران. متشکرم.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۱:

  ما خود کم بینی نداریم خودمون رو مطرح کنیم.هر بار سایت رو باز میکنیم آخرین کامنتا رو نگاه میکنیم مثل تو ننشستیم این پست های مربوط به زنان رو یکسره چک کنیم.تو اگه راه برطرف شدن قارچ و عفونت رو بلدی چرا با ایمیل و نام کاربری آرزو کامنت گذاشتی و واسه خارش واژنت سوال پرسیدی؟اگه بلدی خودتو درمان کن اول

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۸:

  اونی که درمان باید می شد شد ولی باز من قانع نشدم شما چرا فقط به من گیر می دهید؟؟؟؟ واقعا نمی دونم شاید هم از این کارها لذت می برید؟؟؟ باز هم میل خوتون هست من ناراحت نمی شم ولی فقط می گم چرا به کامنتهای من حساس هستید چرا کامنتهای دیگران را نمی خونید و نظر نمی دهید چون تو همین بخش سوالهای زیادی شده بی جواب مونده میتونی به اونها هم جواب بدی . ممنون

  k11_85 پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۶:۲۰:

  ااااا خوب شدی دوکی
  خوب با همین صابون شستی .. حالا چه صابونی هستش
  فکر نمیکنم اونجای که شما هستین بجر نخل زیتون و برگردون صابون دیگه داشته باشین..

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۸:

  شما اگر دقت کنید چند نفری از آقایون سوال کردند و من سعی نمودم به همه توضیحات لازم را بدهم همه هم تشکر کردند. من تا بحال اگر کامنتی را دیدم که بتونم بهشون کمک کنم مرد و زن نشناختم . چون اینجا قسمت زنونه مردونه نداره. شما به زنان و مردان پسورد بدید تا فقط زنان نظر بدهند . یادتون هست یک صفحه براتون توضیح می دادم همه شاخ در می آوردند . حالا ایراد می گیرید ولی من هر چی گفتم چه قبل و چه حالا با صداقت و جهت کمک بوده . حالا شما و دیگران هر چی می خواهید قضاوت آزاداست و می تونید نظر بدهید . ممنون

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۶:۱۵:

  دوکی جون شرمنده منظورم دم بود

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۲:

  درسته شاخ در آوردن مثل همین شستشو واژن با صابون.این توصیه هات فاجعه ان.نمی دونی راهنمایی غلط نکن مردم رو داغون کنی.در مورد صداقتت هم باید بگم اگه قبول داری که آزویی و خارش داشتی راستگوئیت رو به هم ثابت کردی

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶:

  نازی جان شما به پزشک مراجعه کن و دوره درمانت رو کامل کن چون این عفونت زیاد درمان درست میخواد.اما افراط در استفاده از آنتی بیوتیک ها هم باعث مقاوم شده قارچ میشه پس فقط دوره درمان رو کامل کن و خود درمانی نکن.بعد از درمان هم از ژل های شستشو استفاده کن ایشاله هیچ وقت دیگه مبتلا نمیشی

  [پاسخ]

 13. مهرنوش می‌گه:

  سلام.من متاهلم و مدام عفونت میگیرم و کلا بطور طبیعی هم ترشحاتم زیاده و این موضوع باعث میشه همسرم ارضا نشه نمیدونم چکارکنم دکترم رفتم میگه مشکلی نداری ولی همسرم داره ازم دور میشه چکار کنم؟

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۹:۱۱:

  سلام مهرنوش جان. این ترشحات نشانه عفونت و قارچ است به احتمال زیاد . سعی کن الت را با صابون بشوری . زیاد از مواد و قرص ها بدون تجویز دکتر استفاده نکن شاید قرص ها هم باعث افزایش ترشحاتت بشوند.بنابراین سعی کن اول جلوتو بشوری بعد مقعدت را. چون دستت شاید آلوده شود و باعث انتقال آلودگی به واژنت گردد. لباس زیرت را زود عوض کن. زیاد نگزار گهنه شوند. جلو آفتاب بگذار تا بیشتر ضد عفونی شوند. زمانی گه از قرص های وارژینال استفاده می کنی کمتر نزدیکی داشته باش . چون این قرص با آمرد بیرون می آیند و منظره بدی بوجود می آورد. موفق و خوش و همیشه سر حال باش.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰:

  بازم حرف اشتباه؟شستشو واژن با صابون باعث تشدید قارچ میشه.کلا واژن نباید با صابون شستشو بشه.آب و ژل های شستشو برای شستن واژن مناسبه…
  مهرنوش جان شما از ژل های شستشو استفاده کن و همیشه خودت رو خوب خشک کن.

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲:

  صابون؟؟؟ واقعا که شما حالت خوبه اقای رضا یه ارزو…

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۰۷:

  حالم بهم می خوره ازین رضایه پست.انجا اومده اختلالات روانیشو پوشش بده.روانی مریض

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ دی ۳م, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰:

  دوکی اینکه الان گفتی مگه واژن تو هم خارش داشت..
  یعنی خودتم خارش واژن داشتی .. اخه ای نازی ارزو جون
  قرار شد یه نصف صفحه از اون کامنتهای شاخ دارتو بزاری. بیینیم .

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ دی ۴م, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۳:

  رضا جون بگو خودت هم مشکل خارش و قارچ واژن داشتی و با صبر و دانش خدادای تونستی برطرف کنی در واقع یه سر و گردن از سحر خانم بالا تر هستی..

  [پاسخ]

 14. مهسا می‌گه:

  سلام من بیماری ام اس دارم و الان عفونت قارچی گرفتم چکار کنم

  [پاسخ]

 15. مانا می‌گه:

  یک توصیه برای همه خانم ها
  دوستان عزیز حداقل روزی یکبار از ژل شستشو ناحیه تناسلی استفاده کنید
  به نظر من ژل شستشوی بهداشتی زنان سروینا خیلی عالیه
  فیروز هم میگن خوبه
  حتما استفاده کنید تا در برابر قارچ کاملا ایمن بشید

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ آبان ۲۵م, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۹:

  واقعا خیلی خوبه …….

  [پاسخ]

 16. لادن می‌گه:

  سلام خسته نباشید یک سوال دارم.لب ها ودهانه واژنم قارچ گرفته و اینکه یه حالتی انگار عین گوشت اضافه ازدهانه واژنم زده بیرون که باعث ناراحتیم میشه از کرم کلوتریمازول ۱درصدبرای واژن و کلوتریمازول وتریامسینولون ان ان به مدت ۹ روزاستفاده میکنم ولی تغییریی حاصل نشده.به نظر شما باید از چه دارویی استفاده کنم؟تشکر از راهنمایی های شما.

  [پاسخ]

 17. روشنک می‌گه:

  سلام .امیدوارم خوب باشیددیروز بخاطر عفونت قارچی پیش متخصص زنان رفتم بهم ۳۰ تا قرص مترونیندازول۲۵۰ داد که هر ۱۲ ساعت ۲ تا باید بخورم بعلاوه ۶تا قرص واژینالی و البته یه کپسول دیگه و گفتن چون عفونت قارچیه حتما شوهرتم داره بخاطر همین ۲۰ تا قرص مترونیندازول۲۵۰ با همون دستور مصرفی که به من داد برای شوهرم تجویز کرد.اما شوهرم فاویسم یا همون G6PD داره که این قرص و داروخونه گفته مضرر براش.میخوام بدونم جایگزین این قرص و چی بهم معرفی میکنید ؟

  [پاسخ]

 18. Nakisa می‌گه:

  salam man 18 salame va rabete dashtam bad az rabetam ufunat greftam b dr morje kardam azmayesh dadam ufunate edrar shenakhte shod daru masraf kardam ama dobare bad az rabetam ufunate edrar grftam dr raftam daru masraf mikonam ama b dr nagoftam k rabete dashtam yani raeteye jensi baese ufunatame?

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ آبان ۲۵م, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۹:

  nakisa جان سلام . شما مطمئن باشید دستگاه تناسلی براحتی با رابطه باعث انتقال عفونت و قارچ به طرف مقابل می شود و شما هم حتما از همون شخص گرفتید. از کاندوم استفاده کنید تا عفونت دو تا تون رفع می شود . یعنی می توانید از داروهایی که دکتر می نویسه استفاده کنید ولی بدون کاندوم رابطه نداشته باشید . موفق و خوش باشید.

  [پاسخ]

 19. samira می‌گه:

  سلام..

  من چند روزه که سوزش و خارش شدید در واژن دارم .برای درمان راهنمایی کنید..

  [پاسخ]

 20. سهیلا می‌گه:

  سلام من دوهفته ی که دچار کمردرد شدم شکمم هم خیلی نفخ داره الان رفتم دکتر گفته عفونت شدید دارم دفعه قبل هم که پریود شدم خونریزیم خیلی کم بود الان به من قرص مترونیدازول دادندلطفا راهنماییم کنید؟

  [پاسخ]

  میکروبیولوژی پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳م, ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱:

  سهیلا خانم از سایت دکتر فریبا رضایی راهنمایی بگیر …

  [پاسخ]

 21. ساشا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من هم خارش دارم هم سوزش داروی خاصی هم استفاده نکرده ام تا حالا
  حدود یه ماهی هم میشه من این وضعیت رو دارم
  خواهشن راهنماییم کنید ممنون میشم
  دور و بر آلتمم مثه سوختگی سوخته س
  با سپاس

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ آبان ۲۵م, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۶:

  شما الان یه ماه دارید دردو تحمل میکنید نرفتید پزشک
  عزیزم اینجا که دکتر نداریم !!!
  برو دکتر معاینه شو شاید الان عفونت قارچ داخلی هم داری !

  [پاسخ]

 22. باران می‌گه:

  سلام من ۲۴ سالمه وباردارم الان حدودا نه هفته دارم .دوروز سوزش وخارش گرفتم تعطیل دکتر خودم نبود میخواستم ببینم میتونم دارویی استفاده کنم ممنون میشم اگه زود جوابم را بدید حالم خوب نیست

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۸م, ۱۳۹۲ ۰۲:۱۵:

  عزیزم اینجا کسی پزشک نیست.برو سایت خانم دکتر فریبا رضایی چند ساعته جواب علمی میگیری.

  [پاسخ]

 23. سوگلی می‌گه:

  سلام آقای احمد رضا شما نباید خانمتون را برنجانید هر کسی برای خودش طبعی دارد من خودم شخصا هروز لباس زیرم را عوض میکنم ودوش هم میگیرم دوست دارم تمیز باشم شما دوست دارید که همسرتان شلخته وبد بو باشه مراقب رفتارهایتان باشید موفق باشید

  [پاسخ]

 24. زینب.م می‌گه:

  سلام میشه راهنماییم کنید چندروز گذشته من منتظرم با تشکر…

  [پاسخ]

 25. سارا می‌گه:

  سلام
  ۳۰ سالمه و متآهلم .به گفته دکتر دچار عفونت قارچی شدم و از قرص وازینال نیستاتین استفاده کردم ولی همچنان این عفونت ادامه داره.اصلا خارش و سوزش ندارم فقط ترشحات سبز کمرنگ و تقریبا چسبنده دارم و لباس زیرم همش خیس میشه.میشه راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۷:

  ترشحات سبز نشانه عفونت قارچی نیست نوع دیگری از عفونته.به یک پزشک متخصص زنان حاذق مراجعه کن

  [پاسخ]

  میکروبیولوژی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰م, ۱۳۹۲ ۰۱:۵۰:

  چرا مانا خانم قارچ هم می تونه باعث سبز شدن ترشح بشه .

  [پاسخ]

 26. زینب.م می‌گه:

  سلام من۲۴ سالمه مجرد هستم اما۶ماهه که رابطه جنسی دارم ۲ماه پیش پریودنشدم و به دکتر مراجعه کردم ازمایش هرمونی وسونوگرافی انجام دادم مشکلی نداشتم دکتر ۲بسته قرص جلو گیری برام تجویز کرد امامن فقط ۱بسته رو استفاده کردم الان این دوره از پریودیم ۱هفته خون ریزی داشتم ۴روز قطع شد دوباره یک هفته خون ریزی داشتم باز دوباره یک هفته قطع شدباز امروز صبح شروع شده
  حداقل هفته ای دو بارهم رابطه جنسی دارم اخیرن زیاد کمردرد دارم
  البته از۱۷ سالگی هرازگاهی این طوری میشدم اما نه به این شدت
  درواقع قبل از اینکه بخوام رابطه شروع کنم سابقه داشتم اما کمتربنظر شما دلیل خاصی داره اگه نیاز به ازمایش خاصی هست لطفا راهنمایم کنید.
  باتشکر…

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۰:

  احتمالا کیست داشتی که قرص جلوگیری تجویز کرده.باید استفاده می کردی.دوست عزیز از روابط جنسی پر خطر دوری کن

  [پاسخ]

 27. شیما می‌گه:

  سلام دختری ۲۵ ساله هستم نزدیک ۲ماه و نیم پریود نشدم و نزدیک ۴ ماه ترشحات سفید دارم ب پزشک نمراجعه کردم عفونت قارچی تشخیص دادند و کپسول فلوکونازول و پماد کلتریمازول و ی آمپول تجویز کرد من می ترسم ک از آمپول استفاده کنم می خواستم بدونم استفادش ضرر نداره و آیا دوباره بیماریم برمی گرده لطفا پاسخ را ب ایمیلم بفرستید ممنون

  [پاسخ]

  معصوم پاسخ در تاريخ تیر ۱۸م, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۲:

  شیماجانار بابت امپول نگرانی نداره من هم استفاده کردم داروهاتو متوقف نکن تمام شد دوباره بگیر حتما سروقت استفاده کن

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷:

  سلام منم همین مسکلو دارم همین دارو هارو به منم دادن اما آمپول نداد میشه اسم آمپولو بگید؟

  [پاسخ]

  samane پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱:

  آمپول ایرادی منداره

  [پاسخ]

 28. پروانه می‌گه:

  سلام.من دختری ۱۷ساله هستم زمان قاعدگیم نامنزمه وقتی ۱۵سالم بودبه دکترزنان وزایمان مراجعه کردم گفت طبیعیه باقرص پروژسترون حل میشه امامدتیه ازعفونت رنج میبرم رفتم پیش همون دکتر و کانازول روبرام تجویز کرد.البته ۱سالی ازش میگذره ولی هرازگاهی عفونتم شدیدوبعدازاستفاده دوباره همان داروخوب وبعدازمدتی دوباره شروع میشودخارش کم کم زیادمیشه وبعدازخاروندن ۱حالت زخم پیدامیکنه که درصورت استفاده ازصابون ودارو سوز می گیره ترشحاتم هم سفیده ولی لبس زیرم زردمیشه بعضی اوقاتم سفیدپنبه یاپنیرمانندهست خواهش میکنم جوابموسریع وبی زحمت به ادرس ایمیلم بفرستیدنگرانم اخه هنوزسنی ندارم ومیترسم دراینده بارورنشوم ممنون میشم اگه زودراهنماییم کنیدباتشکر

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۱۸م, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۱:

  سلام پروانه جان نگران نباش . از سرکه و بتادین استفاده کن . خانم ها معمولا که عفونت میگیرند سرکه و بتادین را داخل تشت آب می ریزند و داخلش می نشینند ده دقیقه ای . معمولا جواب داده است. از داروهای سنتی بیشتر استفاده کن چون شیمیایی ها عوارض بیشتری دارند . مطمئن باش خارشت برطرف میشه . اگه نشد جواب بده باز راه حل دیگه ای برات پیدا می کنم.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۶:

  سلام نگران نباش.اصلا نذار موهای ناحیه تناسلیت بلند شه همیشه خودت رو خشک نگه دار.عفونتی که باعث ناباروری بشه بسته به نوع و مقدار نفوذش به نواحی بالاتر بستگی داره.از پزشکم پرسیدم.شمام که مجردی نگران نباش

  [پاسخ]

 29. معصوم می‌گه:

  عزیزم فقط پماد واژینال لکورکس استفاده کن به چند تا از دوستام معرفی کردم همه راضی بودن بوی خوبی هم داره

  [پاسخ]

 30. معصوم می‌گه:

  عزیزم پماد واژینال لکورکس خیلی عالیه اما در صورتی که شما نزدیکی کرده باشی

  [پاسخ]

 31. احمد رضا می‌گه:

  آزمایشی هست که از جوابش بشه فهمید یه دختره باکره چه مدت هست که رابطه جنسی نداشته؟
  اگر وجود داره اسمش چیه؟

  [پاسخ]

  معصوم پاسخ در تاريخ تیر ۱۱م, ۱۳۹۲ ۰۴:۲۸:

  اقا احمدرضا داری میگی باکره* چه مدت رابطه جنسی نداشته یعنی چی؟

  [پاسخ]

 32. احمد رضا می‌گه:

  با سلام و تشکر بابت مشاوره های خوبتون
  به نظر شما اصلی ترینو مهمترین دلیل برای عفونت قارچی زنان چیه؟رابطه جنسی میتونه باشه؟
  با این فرض که این خانم استخر نمیره و یکروز درمیونم لباس زیرش که کاملا نخیه همرو عوض میکنه

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۵:۰۸:

  جناب احمدرضا شما که نباید اینقدر نسبت به نامزدت شکاک باشی
  زور میخوای ثابت کنی که بنده خدامشکل اخلاقی داره
  آقایون توروخدا اگه واقعا خانمی رو دوست دارید براش احترام و ارزش قائل باشید

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۷:۵۷:

  سلام آقای احمد رضا شما نباید خانمتون را برنجانید هر کسی برای خودش طبعی دارد من خودم شخصا هروز لباس زیرم را عوض میکنم ودوش هم میگیرم دوست دارم تمیز باشم شما دوست دارید که همسرتان شلخته وبد بو باشه مراقبت رفتارهایتان باشید موفق باشید

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۲:

  من مجرد هم که بودم روزی ۲ بار لباس زیرم رو عوض میکردم و استخر هم نمیرفتم ولی باز گاهی دچار خارش میشدم.چرا انقد شکاکید شما؟فقط با رابطه جنسی این عفونت به نواحی بالاتر سرایت می کنه نه اینکه عامل عفونت قارچی رابطست

  [پاسخ]

 33. بینام می‌گه:

  با سلام
  من ۲۵ سالمه متاهلم
  همیشه سیکل پریود منظمی داشتم ولی الان دو ماهه که در ماه اول ۱۲ روز زودتر پریود شدم و بعد از یک هفته از تمام شدن پریودم دوباره خونریزی دارم و این خونریزی به نظر خودم غیرطبیعی و به رنگ قهوه ایه تیرس ولی مثل خون پریود مداومه و لکه بینی نیست. البته من تقریبا دو ماهه که قرض جلوگیری به صورت اوراژانسی خوردم که احساس میکنم اون باعثش شده. لطفن راهنماییم کنید اگر یک دوره قرص ال دی به صورت کامل و هر روز مصرف کنم دوباره به حالت طبیعی و منظم برمیگردم یا خیر. نگرانم لطفن سریعتر کمک کنید. با تشکر

  [پاسخ]

  میکروبیولوژیست پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱:

  سلام
  از سایت دکتر فریبا رضایی هم برای مشاوره می تونید استفاده کنید خیلی زود جوابا رو به ایمیلتون می فرسته ….
  نیاز به دونستن ادرس سایت نداره فقط کافیه تو گوگل اسم ایشون رو وارد کنید سایتش میاد

  [پاسخ]

 34. پری می‌گه:

  باسلام ازراهنماییهای مفیدتون عزیزم. میخواستم بدونم امکان داره فقط بامصرف قرص مترونیدازول عفونتهای قارچی برطرف میشه؟باتشکر

  [پاسخ]

  میکروبیولوژیست پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۸م, ۱۳۹۲ ۰۴:۳۷:

  سلام مترونیدازول روی باکتری های بی هوازی تاثیر داره و هیچ تاثیری روی قارچ نمی ذاره

  [پاسخ]

 35. پری می‌گه:

  باسلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام.ازراهنماییهاتون ممنونیمودمتون گرم عزیزم

  [پاسخ]

 36. دیانا می‌گه:

  سلام بابت سایت اموزنده تون بسیار متشکر
  من ۳۶ سالمه دئتا بچه دارم حدود ۵ سال بعد از زایمان دومم audداشتم والان حدود یک سال ونیمه که دستگاه رو برداشتم هر ماه دچار عفونت قارچی میشم انقدر هم هزینه کردم برای درمان و فایده نداشته خسته شدم لطفا کمکم کنید جواب رو به ایمیل خودم بفرستید نهایت تشکر موفق وزنده باشید

  [پاسخ]

  میکروبیولوژیست پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۱:

  کشت بهترین راه درمانه ….
  از سایت دکتر فریبا رضایی هم برای مشاوره می تونید استفاده کنید خیلی زود جوابا رو به ایمیلتون می فرسته ….
  نیاز به دونستن ادرس سایت نداره فقط کافیه تو گوگل اسم ایشون رو وارد کنید سایتش میاد

  [پاسخ]

 37. مهتاب کریمی می‌گه:

  سلام.
  من دختری۲۳ ساله هستم و در دوران عقد به سر میبرم. تا کنون فعالیت جنسی نداشته ام اما چند سال است که عفونت دارم و به هر دکتری مراجعه میکنم درمان نمیشوم. من ترشحاتی سبز مانند آب بینی هنگام سرماخوردگی دارم که تقریبا بدون بو و خارش و سوزش است مگر آنکه ۲ یا چند روز لباس زیرم را عوض نکنم. کمی هم حالت چسبندگی دارد. چند دوره درمانی را گذرانده ام: ۷ روز مترونیدازول – ۱۰ روز فلوکونازول با کرمهای مربوطه ولی خوب نشدم. ۱۰ روز هم داکسی سیکلین را با مترونیدازول و کرم کلوتریمازول و ژل مصرف کردم که ترشحات سبزم بسیار کم رنگ شد. اما از بین نرفت. پس از مراجعه مجدد سفیکسیم را برایم تجویز کرد که همه چیز برعکس شد. ترشحاتم کم اما بسیار سبز. حتی هر دو انتی بیوتیک را ۸ روز با هم خوردم ولی باز خوب نشدم. حالا ترشحاتم رشته ای و سبز است که حتی هنگام شستشو میتوانم با دست بگیرمش. و همراه با آن ترشحات بیرنگ رقیق می آید. در آخرین مراجعه برای اولین بار معاینه شدم و پزشک گفت مشکل خاصی نداری شاید زخم دهانه رحم باشد! البته ترشحاتم آن موقع کم بود.(باید ترشحات را در یک دستمال سفید نشانش میدادم تا رنگش را ببیند) برایم فلوکونازول نوشت که هیچ تاثیری نداشت. خواهش میکنم بگویید اگر مبتلا به عفونت باشم (که هستم)احتمال نازایی من چقدر است چون از فکرش به جنون افتاده ام! ضمنا چه نوع عفونتی است و درمانش چیست؟ (اصولا ترشحات ناهمگن جامد مایع طبیعیست؟) لطفا در مورد نازایی بیشتر توضیح دهید. سردرگمم! ایا با خوردن اب زیاد از بین میرةلطفا بة ایمیل خودم جوابمو بدین مرسی

  [پاسخ]

  آیدا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۵م, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۹:

  سلام خانم کریمی اگه مشکلتون حل شد لطفا به من هم بگید.

  [پاسخ]

  میکروبیولوژیست پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷م, ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹:

  بهترین روش برای فهمیدن نوع عفونت کشت هست .
  معمولا عفونت تو کسانی که به هیچ عنوان رابطه نداشتند بالا نمی ره یعنی رحم و لوله های رحمی رو الوده نمی کنه در نتیجه احتمال نازایی خیلی کم هست ولی به هر حال بهترین راه درمان کشت ترشحات هست
  استفاده از انتی بیوتیک های مختلف فقط مقاومت میکرو ارگانیسم رو بیشتر می کنه در نتیجه درمان هم سخت تر میشه…..

  [پاسخ]

 38. نسیم می‌گه:

  سلام دختری ۲۴ساله هستم که ازدواج نکردم اما بدنم قارچ زده و خوب نمیشه باید چه کار کنم ترشحات سفید غلیظی دارم

  [پاسخ]

  hamidreza پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳م, ۱۳۹۲ ۰۲:۵۳:

  ba salam
  shoma bayad barnameye ghazaeetuno taghir bedid

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳م, ۱۳۹۲ ۰۶:۰۰:

  علائم قارچ خارش شدیده.اگر عفونت قارچیه اگر دخترید پماد فلوکونازول و اگر نه کرم واژینال کلوتریمازول یک درصد به مدت یک هفته

  [پاسخ]

 39. سحر می‌گه:

  با سلام خانمی ۲۶ ساله هستم که ۴ سال است ازدواج کرده ام اما تا به حال به دکتر مراجعه نکرده ام و سوزشی تا به حال نداشته ام اما گاهی اوقات دچار خارش در نواحی خارجی مهبل می شوم که با شست شو تقریبا حل می شود اما مشکل من به ترشحات پنیری شکلی مربوظ است که از من خارج نمی شود ولی به هنگام نزدیکی مشاهده می کنم می خواستم بدونم که دچار عفونت شدم و باید به پزشک مراجعه کنم یا با شست شو با آب و سرکه از بین می رود وخطری برایم اییجاد نمی کند از راهنمایی تون سپاس گذارم

  [پاسخ]

 40. SARA می‌گه:

  SALAM MAN 21 SALAME VA MOTEAHEL HASTAM BA MAN MODATI HAST KE DAKHELE DAHANE RAHEMAM SOZESH DARAM VA LI KHARESH NADARAM MOGHE EDRAR DARDE ZAIFI DARAM INHA HAM DALIL BAR OFONAT HAST?

  [پاسخ]

 41. معصومه می‌گه:

  سلام من ۲۶ سالمه.دیروز فهمیدم که باردارم. هفته قبل برای درمان عفونت وازینال و ادراری ۲ عدد فلوکونازول و ۲۰ گرم کلوتریمازول مصرف کردم.نزدیک ۵ ماهه به پزشک مراجعه میکنم ولی عفونتم بهتر نشده.جواب بیماریهای مقاربتیم هم منفی بود.برای بارداریم نگرانم که مصرف فلوکونازول باعث ناهنجاری نشه.از یه طرف پهلوی چپم هم خیلی درد میکنه.نمیدونم از علایم بارداریه یا مشکلی در جنینم هست. لطفا راهنماییم کنید و در صورت امکان به ایمیلم جواب رو بفرستید.ممنون

  [پاسخ]

  معصوم پاسخ در تاريخ تیر ۱۱م, ۱۳۹۲ ۰۴:۴۶:

  اصلا نگران نباش پمادواژینال طبق نظرپزشک استفاده کن هیچ ضرری نداره درضمن دردوران بارداری یک غشا سلولی از جنین محافظت میکنه ونمیزاره عفونت وارد بشه

  [پاسخ]

 42. samira می‌گه:

  سلام
  من برای موضوعی به یک ماما مراجعه کردم و ایشون گفتند واژن ملتهب و قرمزه و برای من مترونیدازول۲۵۰ و فلوکونازول۱۰۰ تجویز کرد، من هم دارم داروها رو طبق دستور مصرف می کنم اما حالا که ۲ روز از مصرف داروها گذشته پریود شدم. آیا ادامه ی مصرف داروها مشکلی به وجود نمیاره؟
  همچنین این مشکل ممکنه باعث ناباروری بشه؟من خارش و سوزش ندارم اما چند سال که بوی بد ترشح دارم ولی همیشه فکر می کردم عادیه… به تازگی احساس تکرر ادرار دارم

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۱م, ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸:

  سمیراجون اگه راه حلی پیدا کردی خبربده

  [پاسخ]

 43. samira می‌گه:

  سلام
  من برای موضوعی به یک ماما مراجعه کردم و ایشون گفتند واژن ملتهب و قرمزه و برای من مترونیدازول۲۵۰ و فلوکونازول۱۰۰ تجویز کرد، من هم دارم داروها رو طبق دستور مصرف می کنم اما حالا که ۲ روز از مصرف داروها گذشته پریود شدم که البته از نظر زمان درسته. آیا ادامه ی مصرف داروها در زمان پریودی مشکلی به وجود نمیاره؟
  همچنین این مشکل ممکنه باعث ناباروری بشه؟من خارش و سوزش ندارم اما چند سال که بوی بد ترشح دارم ولی همیشه فکر می کردم عادیه… به تازگی احساس تکرر ادرار دارم

  [پاسخ]

 44. ناشناس می‌گه:

  با سلام.
  سوالی که از حضورتون داشتم اینکه خانومی هست که مدت سه ماهه که زایمان کرده و الان دو بار دچار خونریزی برفکی (قارچی) شده . و یکبارش پس از مقارب بوده . اگه به بیماری مبتلاس به چه نوع بیماری مبتلاس و علت چیه؟ آیا درمان داره؟ یا باید به دکتر مراجعه کنه؟

  [پاسخ]

 45. حسام می‌گه:

  مطالبتون عالیه
  ما که مرد هستیم استفاده کردیم چه برسه به خانومها
  دمتون گرم

  [پاسخ]

 46. مانا می‌گه:

  بله.دقیقا همون ایام درد دارم.متشکرم.پاینه باشید

  [پاسخ]

 47. لیلا می‌گه:

  سلام وخسته نباشید
  من۲۶ساله ومجردم. در قسمت لبهای بیرونی آلت تناسلی خارش دارم خارش درحدی هست که پوستش جمع میشود تقریبا هر چند روز این خارش بوجود میاد. آیا این قارچ هست یا نه؟تا بحال به پزشک مراجعه نکردم وهیچ دارویی استفاده نکردم آیا نیاز هست؟ ممنون از مطالب آموزندتون

  [پاسخ]

  شکوفه پاسخ در تاريخ دی ۱۸م, ۱۳۹۱ ۰۰:۵۳:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۵ساله و متاهلم.۲ بار آزمایش کشت ادرار دادم و در هر دو قارچ کاندیدا وجود داشت ولی هیچ علامتی مثل خارش سوزش و ترشح و سایر علامتها را ندارم و این آزمایش را جهت چکاب انجام دادم.با توجه به اینکه قصد داشتم برای بارداری اقدام کنم آیا از دارو ی ضد قارچ استفاده کنم؟و روند بارداری و استفاده از داروی بارداری را به عقب بیندازم؟با توجه به اینکه هیچ علامتی ندارم.لطفا مرا راهنمایی کنید.خیلی نگران هستم.

  [پاسخ]

  شکوفه پاسخ در تاريخ دی ۲۰م, ۱۳۹۱ ۰۵:۱۱:

  ممنون از سایت تان.منتظر جواب هستم.

  [پاسخ]

  محسن پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹م, ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹:

  سلام.آره هیچ مشکلی نداره میتونی مصرف کنی

  [پاسخ]

 48. مانا می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.رابه جنسی میتونه باعث درد تخمدان ها بشه؟سونو گرافیم خوب بود.علت دردهای گهگاه تخمدانم رو نمیدونم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ دی ۹م, ۱۳۹۱ ۰۹:۳۶:

  سلام عزیزم نگران نباشید احتمالا به خاطر تخمکگذاریه ؛ حدود ۱۰ تا ۱۶ روز پس از شروع قاعدگی معمولا تخمک گذاری صورت میگیردو توی این تایم غذاهای نفخ کمتر بخورید…مو فقو تندرست باشید

  [پاسخ]

 49. الهام می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون من ۲۲سالمه مجردم چند مدته ترشحات غیر طبیعی با بوی بدی دارم خارشم خیلی خیلی زیاده تا حدی که وقتی میگیره رو اعصابم تاثیر میذاره نگرانیه من از اینه که از پرده بکارت میترسم چون وقتی میخاره بیشتر توش میخاره تا لبه ها و دکترا هم معاینه نمی کنن میگن دخترید خواهشا راهنماییم کنین چون واقعا نگرانم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ دی ۷م, ۱۳۹۱ ۱۶:۴۵:

  سلام الهام جان اصلا نگران نباشید؛نوعی قارچه شما شورتتونو عوض کنید و قبل از اینکه بپوشید حتما خوب بشوریدش شورتهایی هم که الان داریدو توی محلول بتادین قرار بدین که ضدعفونی بشه و خودتون دوش واژینال با بتادین بگیرید چون دخترید یک تشت کوچیک با محلول بتادین یعنی آب و بتادین رو قاطی کنید و مثلا ۱۰ دقیقه ای توش بشیتید یا اینکه توی یک لیوان یا یک کاسه محلولو درست کنید بریزید روی خودتون چندبار تکرار کنید این کارو سریع خوب میشه یکی دوبار هم بینش محلول سرکه درست کنید و به همین صورت بشورید خودتون یعنی مقداری سرکه به علاوه آب -موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

  الهام پاسخ در تاريخ دی ۸م, ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳:

  خیلی ممنون از لطفتون

  [پاسخ]

 50. فاطمه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید.من ۲۳ سالمه و مجرد هستم و مدام برام مشکل عفونت مثانه و رحم پیش میاد.علاوه بر این بارها برام کیست تخمدان هم بوجود اومده و هر بار با نظر دکترم از قرص های LD استفاده کردم.سوالم اینه که این حالت همیشگی هست؟و سوال دیگه این که کیست های تخمدان میتونن باعث نازایی بشن؟خواهش میکنم جوابمو زودتر بدین، خیلی نگرانم.
  ممنونم از سایت خیلی خوبتون…

  [پاسخ]

 51. sanam می‌گه:

  kheiliiii mamnon site besiar khobiie

  [پاسخ]

 52. مریم می‌گه:

  سلام
  من ٢هفته ای میشه که سوزش و خارش شدیداً زیادی دارم
  در قسمت لب بیرونی اندام تناسلی ام ١حالتی شاید مثل خراشیدگی و همچنین
  التهاب دیده میشه..با توجه به مطالب شما قارچ هست اما از جهتی چند عدد جوش
  در قسمت زیر شکم و بالای اندام تناسلی ام هم ایجاد شده(احتمال میدم جوش ها بابت اپیلاسیون باشد اما
  نگرانم که به هم مربوط باشند..میشه کمکم کنید

  [پاسخ]

 53. negar می‌گه:

  سلام من اقدام به بارداری کردم احساس میکنم عفونت کردم. ماده سبز رنک و بدبو کاهی اوقات میبینم و ترشح زیاد دارم ایا عفونت مانعی برای بارداری میتواند باشد

  [پاسخ]

 54. سمیرا می‌گه:

  سلام.من دخترم و ازدواج نکردم و۲۸ساله هستم. چندی پیش به علت ترشح زیاد به دکتر مراجعه کردم دکتر گفت عفونت سفید دارم و برایم ویتامین ث و ۳عدد کپسول که اسمشو یادم نیس تجویز کرد که باید باید ۳روز در میان مصرف میکردم کمی بهتر شدم اما بعد از یک ماه بازم عفونت کردم ولی اینبار شدیدتره عفونت زرد همراه با بوی بسیار بد.البته هنوز به دکتر رجوع نکردم. راستش من خیلی احساسی هستم و با کوچکترین موردی ترشح ازم خارج میشود حتی گاهی به مرحله ارضا شدنم میرسم.میخام بدونم ایا این چیزها در بیشتر شدن عفونتم تاثیر دارد یا نه؟

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۳م, ۱۳۹۲ ۰۶:۰۸:

  بله.رطوبت محیط رشد قارچ و باکتریه

  [پاسخ]

 55. sogol می‌گه:

  سلام ممنون از راهنمایی های خوبتون من گاهی اوقات سوزش وخارش دارم و می خواستم بدانم ایا قارچ گرفته ام یا طبیعی است؟

  [پاسخ]

 56. فاطیما77 می‌گه:

  سلام لطفا کمکم کنید ترشحات غیر عادی دارم:
  حدود دو سه ماه پیش یه سرس خارش و سوزش برام به وجود اومد……در اولش خیلی خارش ها کم بود اما بعد شدت گرفت ودر صورتی که سعی می کردم ارومش کنم بد تر و بد تر می شد…بعد از چند وقت احساس کردم که خارش ها تموم شده…ام یک دفعه دوباره شدت گرفت…بعد یک سرس ترشحات سفید که به صورت مایع غلیظ اند برام به وجود امد….و ترشحات روز به روز بیشتر می شد……به متخصص زنان مراجعه کردم به من زل بهداشتی تجویز کردند حدود ۲ هفته است که دارم از اون استفاده می کنم ترشحات شدیدیم کم تر شده اما کامل از بین نرفته وهنوز ادامه دارن…حالا چی کار کنم….تو رو خدا کمکم کنید من به عنوان یه دختر ۱۵ ساله خیلی نگران و مضطرب هستم و واقعا وحشت دارم….به من کمک کنید بگید چرا این جوری شدم….و حالا باید چی کار کنم؟

  [پاسخ]

 57. م‍ژده مقدم می‌گه:

  واقعا مطالبتون اموزندست بسیار ممنون

  [پاسخ]

 58. naeimeh می‌گه:

  سلام
  با تشکر از مطالب خوبتون
  آیا بیماری قارچی که همراه با ترشحات سفید پنیری است می تواند بدون سوزش و خارش باشد
  من فکر می کنم در هنگامی نزدیکی به عادت ماهیانه این ترشحات را داشته باشم اما نمیدانم که آیا بیماری قارچی هست یا نه؟
  این بیماری باعث نازایی هم ممکن است بشود
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 59. میکروبیولوژِست می‌گه:

  ازمایش ادرار بدید . احتمال عفونت هست . اصلا شوخی نگیرید

  [پاسخ]

 60. زهرا می‌گه:

  سلام من ۲۵ سالمه ۱ هفته هست که بعد ادرار ناحیه تناسلی دچار درد زیادی شد و لرز کردم من خیلی نگرانم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 61. arezoo می‌گه:

  مطلب کامل و بسیار مفیدی بود.سپاسگذارم

  [پاسخ]

 62. مریم جماعت می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون

  من ۲۸ سالمه و سالهاست که ترشحات واژنی غیر طبیعی دارم انواع و اقسام داروها و دکترها رو امتحان کردم ولی هیچکدو فایده نداشتند و همچنان ترشحات زیاد با رنگ ها و مدل های مختلف دارم الان خارج از کشور هستم و اینجا هم دکتر رفتم و همه تست ها و سنوگرافی ها رو انجام دادم ولی میگن همه چی خوبه و مشکلی نیست تست های قارچ و تست خون و چیزهای دیگه هم خوب بود ولی من همچنان این ترشحات رو دارم و هر روز از پد روزانه استفاده می کنم … اگه میشه منو راهنمایی کنید که چه باید بکنم وقتی خودم فکر می کنم غیر طبیعیست ولی تست ها همه خوبه ! ممنون از لطفتون

  [پاسخ]

 63. باران می‌گه:

  سلام ممنونم از این همه مهربونی شما که با این راهنماییهاتون باعث می شین زنا ودخترا یه کم بیشتر به خودشون برسن رومن که خیلی تاثیر گذاشت آخه قارچ گرفته بودم ونمی دونستم چکارکنم راستش دکتر زنان تو روستای مانیست واسه همین به این سایت پناه آوردم بازم ممنونم

  [پاسخ]

 64. حمیده می‌گه:

  با سلام . یه سوال داشتم. مصرف کرم کلوتریمازول برای افراد باکره منعی نداره؟

  [پاسخ]

  میکروبیولوژِست پاسخ در تاريخ مهر ۱۱م, ۱۳۹۱ ۱۲:۲۱:

  پماد خوبیه برای قارچ .
  از کلوتریمازول موضعی می شه استفاده کرد البته باید با تجویز پزشک باشه تا مقاومت دارویی ایجاد نشه . مقاومت دارویی درمان رو خیلی سخت می کنه

  [پاسخ]

 65. رها می‌گه:

  با سلام من دختری بیست ساله هستم و روی الت تناسلیم دونه های ریز گوشتی دراومده به تعداد کمی علتش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  گلناز پاسخ در تاريخ مهر ۲۳م, ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹:

  به پزشک مراجعه کن ممکنه زگیل تناسلی باشه

  [پاسخ]

 66. somaye می‌گه:

  sسلام برای دفع عفونت وازن از شیاف سیر استفاده کردم اما سیر داخل بدنم مونده طوری که با نزدیکی بوی سیر بلند میشه لطفا کمکم کنین

  [پاسخ]

 67. مانا می‌گه:

  اگر دقیقتر بگم من گاهی قارچ و خارش میگیرم و با درمان خوب میشم ولی اقدام به بارداری کردم.ماه قبل نتیجه نگرفتم این ماه روز ۱۱ سیکل هستم ولی احساس خارش کمی دارم.آیا اگر در این زمان قارچ بگیریم در بارداری و لقاح تاثیر میگذارد؟

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۲۷م, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۷:

  مقدار کمش نه اما کلا عفونت ها در سقط جنین تاثیر دارن

  [پاسخ]

 68. مانا می‌گه:

  سلام.میخواستم بدونم که وجود عفونت قارچی و خارش در زمانی که میخواهیم برای حاملگی اقدام کنیم تاثیر منفی دارد یا بی تاثیر است؟

  [پاسخ]

 69. مریم می‌گه:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون

  [پاسخ]

 70. لیلا می‌گه:

  سلام من ۲۳ سالمه ۵ ساله که ازدواج کردم
  الان به عفونت شدیدی گرفتار شدم قبلآ هم عفونت داشتم ولی با دارو هایی مثل مترونیدازول برطرف شده اما الان فرق می کنه دیگه مترونیدازول جواب نمی ده آخه به قدری شدت داره که در زمان عمل نزدیکی فشار زیادی بهم میاد و احساس میکنم که زخم میشه در اون زمان به قدری درد دارم که مطمئن میشم که زخم شده و خون افتاده اما بعد که نگاه میکنم می بینم اینطور نیست
  اما بعضی موقع که بعد از دستشویی خودم رو خشک میکنم نقاط قرمز رنگی ناشی از زخم خفیف روی دستمال دستشویی می بینم
  بگید چکار کنم ؟چه دارویی مصرف کنم؟از چه نوعش(قرص،آمپول،پماد و…)
  لطفآ زود جوابمو بدید
  ممنونم از لطفتون

  [پاسخ]

  معصوم پاسخ در تاريخ تیر ۱۱م, ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴:

  گلم پماد واژینال لکورکس از داروخانه تهیه کن واقعا جواب میده

  [پاسخ]

 71. سارینا می‌گه:

  سلام من یه سواای داشتم خیلی ممنون میشم جوابشو به ایمیلم بفرستید آیا کسی که مدام عفونت قارچی داره وبعضی وقتها هم خیلی شدید میشه نشون دهنده اینه که پرده بکارتش پاره شده یا نه یا حتی پردش پاره شده یا نه؟ ممنون از سایت خوبتون

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۰م, ۱۳۹۱ ۱۵:۳۳:

  سلام عزیزم-ربطی به بکارت نداره،رابطه مستقیم با بهداشت خودتون و لباس های زیرتون داره،شورتتون را توی محلول بتادین بزارید خدتون را هم با محلول بتادین یا سرک یه مدت بشورید…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 72. مریم می‌گه:

  برای رفع عفونتهای قارچی داروهای گیاهی وجود ندارن که شما معرفی کنید یا قرصهایی که بدون مراجعه به پزشک بتونیم تهیه کنیم و درمان بشیم ممنون می شم در این زمینه راهنماییم کنید؟با تشکر از سایت خوبتون

  [پاسخ]

 73. خضری می‌گه:

  سلام من دختر ۲۰ساله هستم یک هفته است دچار عفونت شدید هستم سوزش ترشحات سفید پنیرمانند مدام دارم خجالت میکشم پزشک مراجعه کنم یعنی امکانش نیست میشه راهنماییم کنید بدون مراجعه به پزشک چه داروهایی رو مصرف کنم خوب میشم تنها با محلول اب وسرکه میشه امید داشت که خوب میشم خواهش میکنم جوابمو بدین اگه امکانش باشه به ایمیلم بفرستین.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲م, ۱۳۹۱ ۱۵:۰۶:

  سلام عزیزم-ترشحات پنیری و سوزش و خارش و…نشان دهندهنده ی قارچ و انگله که خوب میشه انشا… نگران نباشید؛شورتتون را توی محلوله بتادین قرار بدید که ضد عفونی بشه و خودتون را هم با محلول بتادین و محلول سرکه بشورید،یک تشت کوچیک و تمیز محلولها را بریزید و چند دقیقه ای داخلش بشینید ۲-۳ روز ،روزی چندبار انجام بدید ،انشا… به زودی درمان میشه؛اگه تکرر عفونت داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 74. مریم می‌گه:

  سلام منکه مشکلای زیادی دارم یکی به من کمک کنه.به خاطر عفونت شدیدم که با مصرف دارو قطع میشد وبا تموم شدن داروهام دوباره شروع میشدودکتر میگفت زخم وسیعی دارم امروز رفتم ومنو فریز کرد خیلی ضعف کردم .(آیا من با فریز خوب میشم)(دونوع پماد دکتر بهم داده که بعداز فریزکردن استفاده کنم تریپل سولفا و.پوویدون آیداین اینا مال چیه بعد از چند روز از فریز کردن بایدازشون استفاده کنم تاچه مدت…؟ممنون میشم یکی جوابمو بده توروخدا نگرانم.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۴م, ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴:

  سلام-بله انشالا که خوب میشه- به طور معمول از همون بعد از فریز پمادها را می زنند و باز معمولا حدودا ۱۰-۱۵ روز بعد از فریز باید پماد مداوم مصرف بشه-از پزشکتون کمک بگیرید باید زیر نظر
  پزشکتون باشه…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 75. مهسا می‌گه:

  با سلام
  میخواستم بدونم مصرف طولانی مدت قرص مترونیدازول عوارضی داره ؟آخه من همیشه برای رفع بوی بد دهان از این قرص استفاده میکنم.
  سوال دوم من اینه که من درحال حاضر علاعم عفونت ادراررو دارم میشه از قرص سیپروفلوکساسین۵۰۰ استفاده کنم،لصفاٌ راهنماییم کنید چون در حال حاضر امکان مراجعه به پزشک را ندارم.
  علاعم عفونت ادرارم:سوزش شدید پس از ادرار،تکررادرار

  [پاسخ]

 76. لیلا/م می‌گه:

  سلام میخاستم تشکر کنم وبدونم راه های جلوی از بوجود اومدن بیماری های قارچی وعفوننی چیه وآیا بدون دارو درمان دیگه ای هم داره مثه شستشو با اب وسرکه رقیفق شده یا آب و بتادین ؟

  [پاسخ]

 77. راضیه پور صالح می‌گه:

  سلام من ۳۵ سال سن دارم و به دلیل اینکه عفونت شدی داشتو و با دارو خوب نشدم به پیشنهاد یکی از آشنایان از پرمنگنات استفاده کردم ولی بعد از ۳ ساعت دچار تب و لرز شدو و بعد خونریزی ولی زمان پریود من هنوز نرسیده و احساس می کنم این خون پریودی نیست در ضمن عفونتهام به صورت لخته دفع شده ولی من خیلی نگران هستم لطفا من و راهنمایی کنید با تشکر.

  [پاسخ]

 78. راضیه پور صالح می‌گه:

  سلام من ۳۵ سال سن دارم و عفونت شدید دارم با قرص هم خوب نشده ام از محلول پرمنگنات به وسیله ی پو آر استفاده کردم ولی چند ساعت بعد تب و لرز کردم و ۳ روز بعد از آن به طور نا مرتب دچار خونریزی البته کم شده ام.
  در حالیکه زمان پریود من هنوز نیست.
  و اینکه عفونتهای من به صورت لخته دفع شده است.ولی من به شدت نگران هستم لطفا مرا راهنمایی کنید.
  با تشکر.

  [پاسخ]

 79. سارا می‌گه:

  سلام استفاده از آب و سرکه به چه صورته؟بعدش باید با آب خودمونو بشوییم یا بگذاریم این محلول روی پوست بمونه؟برای بارداری ضرر نداره؟

  [پاسخ]

 80. سیما می‌گه:

  عالی بود.. سپاسگزارم.

  [پاسخ]

 81. نازلی می‌گه:

  سلام من شنیدم استفاده از خرما بدون هسته به صورت شیاف در واژن برای درمان عفونت خوبه میشه نظرتون رو بگید (یکی از نزدیکامون تاثیرشو دیده خیلی راضیه)

  [پاسخ]

 82. زهرا می‌گه:

  سلام از اطلاعات شما خیلی خیلی ممنون

  [پاسخ]

 83. زهرا می‌گه:

  سلام
  سایتتون خیلی عالیه دستتون درد نکنه و همیشه سالم و تندرست باشید .

  [پاسخ]

 84. بهار می‌گه:

  سلام من احساس میکنم مدت طولانیه که عفونت دارم منتاها الان علایم شدیدتر شدن!!تقریبا هر ۲ یا ۳ ماه تبخال میزنم که فک میکنم از تب ناشی از عفونته!!ترشحات زیاد و زرد!!درد زیر شکم!!درد کمر!!به دکتر مراجعه کردم یک هفته هم مرتب از کرم و انتی بیوتیک سفاکسین و مترونیدازول استفاده کردم اما افاقه ای نکرده!!!؟؟؟روند درمانم چطوریه؟؟؟عوارض این بیماری برای خودم و همسرم چیه؟؟؟
  مرسی

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ دی ۱۱م, ۱۳۹۰ ۱۵:۱۰:

  سلام-مواردی که میگید ترشح زرد رنگ ، بوی بد، و یا سوزش همه علایم انگل هستش که میتونید از کرم واژینال تریپل سولفا استفاده کنید یا با محلول آّب و بتادین و یا محلول آّب و سرکه خودتونو بشورید توی تشت کوچک تمیز بریزید و بشینید و یا از قرص مترونیدازول که درمان دوطرفه هست زن و مرد باید بخورن استفاده کنید،لباس زیرتون را با محلول بتادین بشورید و سعی کنید همیشه خشک و تمیز باشه و…-موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 85. ستاره می‌گه:

  سلام. یک سال و نیم میشه که نامزد کردم .من خیلی دچار عفونت قارچی می شم.خیلی هم رعایت می کنم اما نمی دونم چرا بازهم میشم ؟؟؟؟ توی یک سال ونیم ۳ بار قارچی شدم.چرا؟؟؟

  [پاسخ]

 86. راحله می‌گه:

  سرکه سیب نیز مفید است یا خیر

  [پاسخ]

 87. fereshteh می‌گه:

  متاسفانه اکثرنوارهای روزانه تولید وطنی هم ایجادحساسیت وقارچ میکنه.جای تاسفه که جنسای خارجی وخوب به دلیل تحریم وارد نمیشن.

  [پاسخ]

 88. ویدا می‌گه:

  سلام . منم خیلی وقته عفونت دارم و مرتب هم قرص جلوگیری دزو سپتیو استفده میکنم آیا عفونت باعث نازایی میشه ؟؟؟؟ (کیست تخمدان هم دارم)

  [پاسخ]

 89. ملینا می‌گه:

  سلام خسته نباشید

  من تقریبا یک سالی هست عفونت قارچی دارم و ۳بار معاینه داشتم که پماد کلوتریمازول دادند

  چند وقتی هست که استفاده نمیکنم و مادرم بهم پرمنگنات را پیشنهاد داد و من ان را با اب حل

  کردم و تقریبا ۲۰ دقیقه در ان نشستم حالا می خواهم بدانم ایا پرمنگنات مشکلی به وجود

  نمی اورد خیلی ترس برم داشته…خواهش میکنم راهنمایی ام کنید

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۳۱م, ۱۳۹۰ ۱۸:۰۲:

  سلام-نترسید پرمنگنانت بیشتر ضدعفونی کننده هست برای قارچ میتونید به همین روش توی محلول سرکه یعنی آب و سرکه و یا محلول بتادین یعنی آب و بتادین بشینید.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 90. الهام می‌گه:

  بله کمبود ویتامین ب ۱۲ دارم + آهن و روزی ۳ بار قرص آهن می خورم و ۲ هفته ای ۱ بار آمپول ویتامین ب ۱۲ تزریق می کنم و دکتر این دارو رو داده جهت عفونت مثانه و تکرر ادرار!
  به نظر شما مشکلی پیش نمی آید و چون آنتی بیوتیک هست باکتری های مفید رو در بدنم از بین نمی بره؟
  یه دنیا ممنون

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۵م, ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹:

  سلام.الهام جان نگران نباشید فقط اگر سابقه فاویسم (یک بیماری ارثی خونی می باشد که به علت کمبود یکی از آنزیم های گلبول قرمز ایجاد می شود)داشته باشید طی درمان عفونت ادراری اصلا آهن را مصرف نکنید است.موفق باشید

  [پاسخ]

 91. الهام می‌گه:

  سلام.ممنون مثل همیشه.
  آیا قرص nitrofurantoin جهت عفونت قارچی تجویز میشود(روزی ۴ بار) با وجود داشتن تکرر ادرار و عقب انداختن عادت ماهیانه و کمی ترشحات زرد رنگ؟!
  آیا مصرف این دارو همزمان با قرص آهن مشکل ساز می شود؟
  مرسی.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲۳م, ۱۳۹۰ ۱۹:۵۴:

  سلام.ممنون.نیتروفورانتوئین یک آنتی بیوتیک هست که برای مبارزه با باکتری ها در بدن و برای درمان عفونت های دستگاه ادراری تجویز میشه، اگر شما در ۴ هفته آخر بارداری هستید ویا بیماری کلیوی و کبدی و کمبود ویتامین B و همینطور کمبود آهن دارید حتما با پزشکتون در میان بگزارید .اگر ترشح زرد دارید میتوانید با محلول سرکه و آب بشورید البته با چندبار تکرار.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML