مسائل جنسی در خانواده

مسائل و مشکلات جنسی در روابط زناشویی از شایع‌ترین مشکلات بین زن و شوهرهاست. این مسائل خصوصا در مناطق و شهرستان‌‌های کوچک‌تر، عمدتاً پنهان می‌مانند یا لااقل به طرزی آشکار توسط زن و شوهر مطرح نمی‌‌شوند. شاید به این دلیل که در فرهنگ ما هنوز هم صحبت در اطراف این مسائل آن هم به‌طور آشکار و عریان، باب نشده است. اما واقعیت چیز دیگری است. یعنی اگر درباره یک موضوع هیچ شکایت و شکوه‌ای رخ ندهد، دلیل بر این نیست که در آن زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد. همان‌طور که می‌‌دانید مشکلات جنسی دو دلیل عمده دارند. دسته اول مشکلات جسمانی هستند.

یعنی اختلال، بیماری یا ناهنجاری جسمانی‌ در کار است که زن یا مرد بدان مبتلاست و باید توسط پزشک متخصص تشخیص داده و درمان شود. دسته دوم، جنبه روانشناختی دارند. وقتی زن و شوهر با مشکلات جنسی به یک مشاور یا روانشناس مراجعه می‌‌کنند، در درجه اول مشاور آنها را به معاینه و تشخیص‌‌های پزشکی ارجاع می‌‌دهد. چون اگر مشکل جسمانی در کار باشد، با دارو یا سایر درمان‌‌ها مرتفع می‌‌شود و نیازی به درمان‌‌های روانشناختی نیست. اما اگر آزمایش‌‌ها و معاینات پزشکی خبر از سلامت جسمانی طرفین داشتند و همچنان مشکلی در کار بود در این صورت سرو کار زن و شوهر با علم روانشناسی خواهد بود.

مشکلات جنسی که جنبه روانشناختی دارند
مشکلات مربوط به چرخه جنسی که می‌‌تواند شامل زود انزالی، دیر انزالی، بخشی از درد‌‌های مقاربتی، ناهماهنگی‌‌های جنسی و مشکل در بی‌میلی جنسی یا تحریک پذیری قبل از رابطه باشد. البته مشکل یا اختلال در هر کدام از این مراحل توسط مشاور تشخیص داده شده و خوشبختانه همگی درمان دارند. برخی مشکلات هم هست که در تعداد کمتری از افراد دیده می‌‌شود و شامل چشم چرانی‌‌های مرضی، خودارضایی با وجود داشتن همسر و برخی روش‌‌های غیر عادی برای ارضای جنسی است که اینها نیز جنبه روانشناختی دارند و باید توسط روانشناس درمان بشوند. برخی مشکلات جنسی نیز تحت تاثیر اختلال دیگری ایجاد می‌‌شوند و برای حل آن مشکلات، لازم است مشکل اصلی رفع شود. برای مثال افسردگی در بی‌میلی جنسی نقش مستقیم دارد و اگر بی‌میلی جنسی ناشی از افسردگی باشد، لازم است در درجه اول افسردگی درمان شود.

متاسفانه بسیاری از زوج‌‌ها از سردی خانم‌‌ها در رابطه جنسی شکایت دارند. در حالی‌که وقتی مشکل جنسی بررسی می‌‌شود مشخص می‌‌شود که خانم دچار افسردگی است. اغلب این افسردگی‌‌ها در شرایط خاصی ایجاد می‌‌شوند و وقتی شرایط بهتر شود افسردگی نیز کاهش می‌‌یابد. شوهرها و گاه زن‌هایی که همسرشان را تحقیر می‌‌کنند، به اندازه کافی به آنها احترام نمی‌‌گذارند، نظر همسر را در زندگی مشترک لحاظ نمی‌‌کنند، همسر را وادار به رفتارها و معاشرت با افرادی می‌‌کنند که خود همسر راضی بدان نیست دیر یا زود با مشکل جدیدی که همان افسردگی همسرشان است روبرو می‌‌شوند. به دنبال این افسردگی، مسائل دیگری از جمله بی‌میلی و سردی جنسی نیز رخ خواهد داد.

داشتن زندگی زناشویی سرد
موضوع مهم در اختلالات و بیماری‌‌های جنسی این است که مشکل را بپذیریم و صورت مسئله را پاک نکنیم. مراجعانی داشته‌ام که بهترین سال‌‌های عمر خود را با وجود اختلال جنسی سپری کردند و هرگز در پی درمان برنیامدند، زندگی زناشویی آنها سرد و بسیار عذاب دهنده و گاه توام با درد و رنج بسیار شده بود، حتی به‌تدریج از یکدیگر متنفر می‌‌شدند اما خجالت می‌‌کشیدند مشکل را با متخصص مطرح و رفع کنند. گاهی موضوع خجالت هم نبود، و آقایی که مشکل داشت رفع مشکل و مسئله خود را خلاف رسم مردانگی می‌‌دانست و تنها به خاطر نوعی تعصب یا غرور، زندگی را تا آخر عمر بر خود و همسر و خانواده‌اش تلخ می‌‌کرد. امروزه نیز علت پنهانی بسیاری از طلاق‌‌های رسمی یا طلاق‌‌های پنهان مشکلات جنسی است.

منتهی اغلب آمار دقیقی در این زمینه، حتی توسط خود زن و شوهر اعلام نمی‌‌شود. گاهی هم برخی افراد با توهم این که بیماری جنسی دارند یا بیماری آنها غیر قابل درمان است، هرگز ازدواج نمی‌‌کنند و در کمال تعجب، بیماری خود را با خود به دل خاک می‌‌برند. بیماری‌‌ها، ناهنجاری‌‌ها یا اختلالات جنسی مانند سایر اختلالات و بیماری‌‌ها هستند و درمان آنها نیز مانند سایر اختلالات میسر است. پس به جای قایم کردن آنها، آنها را درمان کنید.

تبعات عدم طرح و درمان اختلالات جنسی
تا پایان عمر با این مشکلات یا عوارض آنها درگیر خواهیم بود. زندگی زناشویی نابسامانی خواهیم داشت. افسردگی و اضطراب ناشی از این بیماری‌‌ها مزید بر خود بیماری شده و باعث آزار ما و خانواده و اطرافیان‌مان می‌‌شوند. به‌تدریج این افسردگی و ناراحتی‌‌ها کار و زندگی و معاشرت‌‌های ما را هم تحت تاثیر قرار می‌‌دهند و اسباب عدم موفقیت در کارها را فراهم می‌‌کنند. اعتماد به نفس‌مان کم و کمتر می‌‌شود.
از رابطه جنسی لذت نبرده و بعدی از ابعاد زندگی‌مان گویی فلج شده است. ممکن است به دلیل ناکارامدی خود دچار بدبینی و بدگمانی نسبت به همسرمان بشویم.
این را هم بگویم که گاهی نارضایتی‌‌های عاطفی از همسر باعث بی‌میلی و سردی جنسی می‌‌شود. در این حالت زن یا شوهری که مورد بی‌مهری یا بی‌حرمتی قرار می‌‌گیرد، آگاهانه و بیشتر ناخودآگاه اعتراض خود را به صورت بی‌میلی جنسی ابراز می‌‌کند. بدیهی است که در این حالت باید روش‌‌های ابراز وجود را یاد بگیرد و نظر، نارضایتی، پیشنهادات و انتقادات خود را بطور موثری بیان کند و دلخوری‌‌ها یا خشم‌‌های فروخورده را به حوزه‌‌های دیگری مانند رابطه جنسی انتقال ندهد.

تاثیر منفی پنهان کردن دانش جنسی از کودکان و نوجوانان
متاسفانه برخی از بزرگسالان و والدین، همانطور که خود مسائل جنسی‌شان را انکار و پنهان می‌‌کنند، فرزندان‌شان را نیز طوری بار می‌‌آورند که همیشه از بلوغ، مسائل جنسی و آگاهی‌‌های لازم در این زمینه‌‌ها شرمنده باشند. همان طور که می‌‌دانید اگر آگاهی‌‌های جنسی به‌ طرزی موثر و صحیح به کودک و نوجوان آموزش داده نشود، آن را از همکلاسی‌‌ها یا افراد نا آگاه می‌‌شنوند و دچار اطلاعات غلط و گاه مخرب می‌‌شوند. وقتی هم که بزرگ‌تر شده و ازدواج کردند، همان الگوی غلط انکار و پنهان کاری را سرلوحه قرار داده و کژکاری‌‌ها یا ناکامی‌‌های جنسی را تجربه کرده و این زنجیره غلط را به فرزندان خود نیز انتقال خواهند داد. اگر برای والدین سخت است در این زمینه با فرزندان خود گفتگو کنند لااقل از کتب مناسب و از مشاور و روانشناس برای این آموزش‌‌ها کمک بگیرند.

تبعات ناآگاهی‌‌های جنسی نوجوانان
ممکن است به دلیل عدم آگاهی کافی در دام‌هایی بیفتند که برایشان شناخته شده نبوده است. اطلاعات غلط امکان دارد باعث رفتارهای غلط جنسی در آنها می‌‌شود. نسبت به عواقب بی‌بندو باری‌‌های جنسی آگاهی‌‌های کافی پیدا نمی‌‌کنند. احساس می‌‌کنند که والدین آنها را گول زده‌اند یا آنها را کودک قلمداد کرده‌اند. منابع اطلاعات جنسی نادرست را به جای منابع درست انتخاب می‌‌کنند. یاد می‌‌گیرند که با خود صادق نباشند و در صورت بروز مسائل جنسی در آینده آنرا پنهان کنند. آنها هم در زمان ازدواج صورت مسئله‌‌های خود را در زمینه جنسی پاک می‌‌کنند و ممکن است در ایفای نقش خود به عنوان همسر موفق نباشند. روابط جنسی نامشروع پنهانی، قبل و حتی گاه بعد از ازدواج.

پس، فرزندان‌تان را از مسائل جنسی نترسانید. به آنها یاد بدهید که می‌‌توانند با مطالعه و بررسی مشکل و با کمک متخصص مسائل جنسی را حل کنند. به پسرها هم به اندازه دخترها درباره عواقب بی‌بندو باری‌‌های جنسی آموزش بدهید. متاسفانه بیماری‌‌های جنسی عصر ما هم جنس مونث و هم جنس مذکر را تحت تاثیر قرار خواهد داد بنابراین از این تربیت دوگانه، که پسرها را آزاد و دخترها را محدود بار می‌‌آورد پرهیز کنید. ضمن این‌که عواقب روانی رابطه‌‌های جنسی نیز دامن‌گیر هر دو جنس می‌‌شود.

رکسانا خوشابی مشاور ارشد خانواده

زیبــاشــو دات کام

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

مطالب مرتبط

۵۶۰ دیدگاه‌

 1. المیرا گفت:

  المای عزیزم سلام میتونی با رضایت همسرت به یه جراح عمومی خانم یا متخصص زنان مراجعه کنی تا مسئله بکارتتو با یه جراحی سر پایی ساده و سریع برطرف کنه بعضی از خانمها اناتومی پرده بکارتشون خاصه و همسرشون نمیتونه این حالت رو برطرف کنه و باید جراحی بشن ما کسی رو تو فامیل داشتیم که مشکل شما رو داشت و ۱۵ سال باکره بود و اخر سر شوهرش رضایت داد و جراحی کرد و الان صاحب نوه هم هست.عزیزم نگران نباش و اول برو متخصص زنان معاینت کنه و از دکتر بخواه که وضع رو واسه همسرت توضیح بده و راضیش کنه.اینم بگم اقایون براشون خیلی مهمه که خودشون از پس این مسئله بربیان و از این قضیه سر بلند بیرون بیان شاید شوهرت چون تا حالا نتونسته تو ذهنش هست که نکنه تو احساس کنی که به اندازه کافی باکفایت و قوی نیست و این ازارش میده و واسه همینه که نگذاشته تو با کسی مشورت کنی.سعی کن از این قضیه مطمئنش کنی که کاملا قبولش داری و اون هر طور که هست بازم واسه تو بهترین و کافیترینو مردترین مرد دنیاس.مشکلی نیست نگران نباش انشاالله و با همت هردوتون زود حل بشه و صاحب بچه های کپل مپل بشید.میبوسمت

  [پاسخ]

 2. المیرا گفت:

  سلام
  من و همسرم ۷ ساله ازدواج کردیم و ایشون از همون اول ازدواج سردمزاج و به شدت در مورد س خجالتی بود الان که دارم واستون کامنت میزارم یک سال و نیمه که هیچ رابطه جنسی با هم نداشتیم سن من ۲۹ و سن ایشون ۳۴ساله یه دختر سه ساله داریم و عاشقشیم.زندگیمونو دوست داریم همینطور همدیگه رو مشاوره رفتیم متخصص مراجعه کردیم اما این وضع هنوز همونجوریه.از این مسئله خیلی ناراحتم احساس بدی دارم و خیلی رنج میکشم همه چیز زندگیمون خوبه تحصیلات بالاووضع مالی و شغلهامون اما…زندگیمون سرده:حرف زیادی واسه گفتن با هم نداریم:مرتب اختلاف داریم:کنار هم نمیخوابیم :بعضی وقتا تحمل این وضع بیش از اندازه برام سخت میشه:مدتهاست همدیگه رو نبوسیدیم :عاشقانه به هم نگاه نکردیم:اینقدر نسبت به این مسئله خونسرد و کم تلاشه که وقتی هم مایل به سکسه اونم هر چند ماه یکبار با کمال پرتوقعی انتظار داره منی که از این اوضاع دیگه منزجر شدم شروع کننده باشم و اگه جور دیگه ای باشه متهم به شوهرداری بلد نبودن و همکاری نکردن میشم…اینا رو گفتم که اگه کسی هست که این مسئله رو تجربه کرده و موفق به حلش یا کنار اومدن باهاش شده راحشو به من بگه.ما چند بار تا مراحل اولیه طلاق رفتیم البته علتش مسائل دیگه بود اما وجود این قضیه در زمینش بود که همه چی رو شدیدتر کرده بود.چندتا از مشاورها بیشنهاد مراجعه به روانشناسانی رو دادن که از روشهای س درمانی استفاده میکنن اما باتوجه به نبودن اونا در شهر محل زندگیمون و مشغله کاری زیاد همسرم تا حالا امکان مشورت باهاشونو نداشتیم.روزی که با هم اشنا شدیم یه دختر پرانرژی و شاد وعاشق زندگی کردن بودم اما الان یه ادم خسته و اسیب دیده شدم که احساس بازنده ها رو داره ولی خدا هست و هرگز با وجود همیشگی و محبتش نا امید نشدم و نیستم همسرمو دوست دارم و بدون اون زندگی برام خالیه دلم میخواد حل بشه.میدونم که میشه اگه متخصص یا روانشناس قابل و ماهری رو میشناسین یا خودتون درگیر با این قضیه بودین وتجربه با ارزشی رو دارین لطفا منو قابل بدونین ودر اختیارم بگذارین.متشکرم

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۴۹:

  المیرا جان عزیزم ببین شماسعی کن برای چند باربرو سمت شوهرت بخودت برس داروی افزایش میل جنسی بگیر داروخونه دارند پیش شوهرت بخواب هیچ وقت دور از هم نخوابید باهم برید مسافرت یا اگه نشد بیرون پارکی جایی برید عزیزم انشالله که مشکلت حل بشه

  [پاسخ]

  المیرا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۷:

  همه اینایی که گفتی امتحان کردم.گاهی حتی وقتی خودم سمتش میرم منو پس میزنه.واسه همین از دستش خیلی عصبانی میشم.کنار اومدم با این قضیه.چاره چیه دیگه.ممنون

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ شهریور ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۹:

  المیر جان باید بگم وضع بغرنجی هست که نمیشه خیلی سریع و بی مقدمه نظر داد. ولی اصولا انسان در حالت طبیعی بیشتر از ده روز نباید از رابطه س محروم باشه . حالا شما چطوری این مدت را تحمل می کنید با سن جوانی که دارید . ولی باید بگم نقاط مشترکتون را پیدا کنید . از همون نقاط مشترک و تفاهم های کوچیک کمک بگیرید. سعی کنید برای هم وقت بیشتری خرج کنید. دوستان و خویشاوندان نزدیک را جهت حل مشکل به کمک بخواهید. مشکلات دیگران را بدانید و کسانی را پیدا کنید که این مشکلات دیگران را به شوهرت بازگو کنند که ایشان فقط نگه من مشکل دارم . باید از دیگران که صداقت در یاری دارند کمک بگیرید. مسائل خانواده با افراد صاحب خانواده حل میشود. از خواهر و برادر خودت و یا خواهر و برادر ایشان کمک بگیرید . موفق باشید.

  [پاسخ]

 3. e گفت:

  آقا رضا دیگه شورشو در آوردی این چه حرفهای هست که به خورد کاربرها میدی میگه شما دکتری .واقعا سطح سوادت مشخص شد

  [پاسخ]

  المیرا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۹:

  سلام e عزیز
  اینکه اشکالی نداره اگه کسی اطلاعات خوب و یا تجربیات مفیدی داره اونارو در اختیار دیگران بذاره به رضا ایرادی وارد نیست

  [پاسخ]

  e پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۲۷:

  المیرا جان سلام من نمیگم آقا رضا نباید نظربدن اتفاقا چون تجربه دارن باید نظربدن و بعضی وقتا نظرهای خوبی میدن.اما آقا رضا بعضی وقتا حرفاشون روک و برای تمام گروه سنی خوب نیست من این کامنت رو واسه بحث آقا رضا و آقا k1158گذاشتم و آقا آرمین .بنظرم حق با اقاk1158بود

  [پاسخ]

 4. آلما گفت:

  سلام برای اولین باره که اینجا میام.من۲۷سالمه و۴ساله که ازدواج کردم من و همسرم عاشق هم هستیم و از صداقت و پاکی همسرم مطمئنم.هر دو در روابط جنسی گرمیم اما متاسفانه با گذشت ۴سال از زنگی زیبامون من هنوز باکره هستم چون میترسم چند باری امتحان کردیم اما فایده ای نداشت.احساس میکنم بلد نیستیم و الان یه بلایی سرم میاد. همسرم اینقدر دوسم داره که راضی نمیشه درد بکشم حتی بچه هم دوست داره اما اصلا هیچ اعتراضی نمیکنه. همسرم بهم اجازه نمیده باکسی مشورت کنم و پیشنهاد مشاوره رفتن منو رد کرد.لطفا راهنماییم کنید از ته دلم میخوام مسئله ام حل بشه.

  [پاسخ]

  سحر ناز پاسخ در تاريخ مهر ۲ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۶:

  آلمای عزیز …من هم این مشکل رو داشتم ولی حدود ۳ ماه بعد از ازدواج تونستیم مشکلمونو حل کنیم…من یه بار پیش دکتر هم رفتم و اونم راهنمایی هایی کرد ولی تا خودت نخوای نمیشه…حتما تحصیل کرده ای و زیاد دو دوتا چهارتا میکنی… و احتمالا نمیتونی فکرتو متمرکز رابطه کنی…معذرت میخوام که این حرفو میزنم ولی من با این روش مشکلمو حل کردم… با خودم گفتم این غریزه جنسی بین انسان و حیوان مشترکه پس مثل یه حیوون مخمو تعطیل کنم و راحت و رها اجازه بدم همسرم کارشو بکنه ..البته بگم پاره شده پرده دردی نداشت و فقط اندکی خون میاد…به شرطی که تو همین مرحله کارو تعطیل کنی و چند روز بعد مثلا ۳ روز بعد دخول انجام بشه خیلی آروم ولی با مقداری درد همراه خواهد بود ولی لذتش بیشتره…یه دوستی داشتم ۱ سال طول کشید ولی به زور متوسل شد ولی راحت حل میشه…سخت نگیر…امیدوارم حالا که اینو میخونی مشکلت حل شده باشه… بهت قول میدم اگه که هنوز باکره ای و از دردش میترسی بیخودی داری طولش میدی اصلا درد نداره بشرطی که تو ۲ مرحله انجام بشه

  [پاسخ]

 5. دینا گفت:

  سلام.درچه سنی میشه به بچه ها مسائل جنسی رو توضیح داد؟مرسی

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸:

  سلام دینا خانم. مسائل جنسی را به بچه یاد نمی دهند به جوانها یاد می دهند البته برای مزاح و متوجه شدن شما گفتم که بچه کلمه خوبی نیست در این مورد. جوانها باید بدانند جنس مخالف چی هست و اصلا هدف از زوج بودن طبیعت چیست. ولی در هر صورت در جامعه ما خیلی سخته پدر و مادر بتوانند این مسائل را توضیح بدهند هم از لحاظ دینی و احترام بزرگترها و هم از لحاظ محدودیت های موجود. بیرون هم جوانان با منفی های جنسی بیشتر آشنا می شوند تا منافعش. ولی باید به خودمون جرات بدهیم بعد از بلوغ و شروع دوره بلوغیت کم کم به جوانان توضیح بدهیم . البته سایت هایی مثل همین سایت بسیار مفید هستند. ولی بعضیها می گند نگویید فلانی تحریک می شه و ارضا میشه. خوب این نشانه این هست که ما هیچ اطلاعاتی به فرزندانمون نمی توانیم بدهیم تا یک کلمه می شنوند از حال می روند . موفق باشید

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۱:

  آقا رضا من بانظرتون هم موافقم هم مخالف,موافق برا اینکه دونستن مسائل جنسى بتدریج براى هرشخص از سن بلوغ ب اونور لازمه اونم از طریق پدرومادر,اما مخالفتم سر این موضوع که شما تو بعضى کامنتا خیلى واضح یک رابطرو شرح میدید,وقتى یک نوجوون بقول شما هیچ اطلاعى تو این زمینه نداره یهو از خوندن بعضى کامنتا شوکه میشه!مث اینکه جلوى یک بچه فیلم مستهجن بزارى,باید کم کم این اطلاعات منتقل بشه.متأسفانه این قضیه تو فرهنگ ما جانیوفتاده و بنظر من باید از مدارس این قضیه بصورت جدى شروع بشه,یکى از دوستان میگفت چطور براى گرفتن یک گواهى نامه باید ۲۰ساعت کلاس برى اما براى دونستن روابط زناشویى که یک عمر درگیرشى فقط نیم ساعت کلاس(آزمایشات قبل از ازدواج)میذارن.دونستن مسائل جنسى عیب نیست ,اما براى هر مقطع سنى دونستنش متفاوته.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲:

  معصومه خانم عزیز شما درست می گید این زمانیه که بچه که سنش پایین است به اینترنت دسترسی نداشته باشه تا نیاد نوشته های من را بخونه . در صورتی که در بیشتر خونه ها بچه ده سال به بالا و حتی کوچکتر دارند با اینترنت کار می کنند و سی دی های مختلف در دسترسشون هست و ماهواره و هزار دنگ و فنگ دیگه . من اگر توضیح می دهم برای کسانی است که مشکل دارتد اگر کسی میاد کامنت من را برای ارضا بخونه بنظر من چیزهای خیلی واضحتری در دسترس هست هم صوتی و هم تصویری چرا از آنها استفاده نمی کنند. پس شما نمی گم انتقاد نکنید بلکه تمام جوانب جامعه حال را در نظر بگیرید و بعد بیایید از من انتقاد کنید. اگر بعضی ها چیزی به من می گند خیلی هم تند می روند فقط برای این است که اطلاعات من واقعیتر و قابل فهم تر و بهتر بیان شده بودند. کسی که دنبال منفیات هست به کامنت من احتیاجی نداره. از شما هم تشکر می کنم.

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۵:

  خواهش میکنم.یه پیشنهاد براتون دارم ,که فکرمیکنم بقیه دوستان هم موافق باشن,آدرس ایمیل کاریتونو تو سایت قرار بدید که دوستانى که نیاز به توضیح کامل درمورد مشکلشون دارن باشما در ارتباط باشن,اینطورى فکرمیکنم این دلخوریا دیگه پیش نیاد.یه پیشنهادم براى تمام دوستان متأهل دارم کتابهاى:رازهایى درباره ى مردان و رازهایی درباره زنان نوشته دکتر باربارا دى آنجلیس رو حتما مطالعه کنن,نکات کلیدى راجع به مسائل زناشویی بیان کرده که بدرد هممون میخوره.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۵۳:

  معصومه جان از اینکه من را مورد لطفتون قرار می دهید متشکرم. ولی در مورد میل باید بگم من هیچ احتیاجی ندارم میلم را دیگران داشته باشند. اگر کسی هم خواهان باشه باید خودش ابراز علاقه کنه. بعدش شماها چرا همش دنبال آدرس مردم هستید که از من آدرس محل کار را می خواهید مگه بنده آدرس پیشنهاد دادم. ولی در کل میل دادن و گرفتن چیز همچی آبدار و با عظمتی نیست. اگر کسی بخواهد و بگیرد و میل بزند و بگیرد زیاد هم عجیب و غریب نیست ولی متاسفانه ما اینقدر این مسائل را به منفیات تعریف می کنیم که تا کلمه اش را می بریم بعضی ها زود از کوره در می روند. تو تمام دنیا میل ها را می گذارند تا شما بتوانید ارتباط سریع و ارزان داشته باشید . همه چیز را می شود منفی استفاده کرد و مثبت بشرطی که اینقدر منفی هاش را تبلیغ نکنیم. باز متشکرم.در خدمتم

  المیرا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۲:

  سلام دینا جان
  منم یه دختر ۳ ساله دارم که با توجه به سنش داره نسبت به جاهای خاصی از بدنش کنجکاوی نشون میده و سوالای زیادی میپرسه نگران شدم و وقتی مشاور جوابمو داد خیالم راحت شد.بله باید مطابق با سن و درک و مرحله ای که توش هستن اونا رو اشنا کرد و پاسخ داد وگرنه تبعاتش در بزرگسالی گریبانگیرش خواهد شد.بهتره از افراد متخصص و روانشناسها کمک بگیری.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۱:

  المیرا خانم سلام . بنده هم پسر کوچیک دارم . ایشون هم سوال می کنه . ولی من هرگز براش تو خونه امکان دیدن سی دی و فیلم ها و اینترنت را فراهم نکردم . سعی نمی کنم بچه را تو خونه حبث کنم . ایشان در کوچه با همبازیهایش مثل بچه های معمولی بازی می کند برای همین هم زیاد کنکاو نیست. هر چی تو سن خودش خوبه . ما هرگز زمانی که بچه بیدار است از س و حرکات تحریک کننده و ارتباط زن و شوهری تحریک کننده نداشتیم . من هرگز جلو بچم خانمم را نبوسیدم . حتی دستش را هم نگرفتم . فاصله را رعایت می کنیم. ببینید بچه درسته بچه است ولی ذهنش حساسه و کنجکاو . ما باید مراقب حرکات مون باشیم. ما بیشتر تحریکش می کنیم تا بیرون. امیدوارم همه رعایت کنند . من دیدم بچه ای که از س مادر و پدرش حرف زده . خوب چه انتظاری دارید.

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۵۲:

  آقارضا فکر میکنم سؤتفاهم پیش اومده,هدف من وارد شدن به زندگى خصوصى کاربرا نبود.اصلا بهتره دیگه در این مورد حرفى نزنم.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۱:

  سلام . معصومه خانم ناراحت نشید . منظورم جسارت نبود. شما هم بدل نگیرید . چون اصلا این سایت میلها و آدرس ها را حذف میکنه. مگر اینکه میل بعضی ها که اسم کاربریشون است که از این بابت هم متاسفم که عدالت رعایت نمیشه. یعنی یا باید میل کسی نباشه یا اینکه نام کاربرهایی که با میلشون یکیه حذف بشه. متشکرم. شما خوبید مطمئناُ

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۳ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۹:

  اها یه چیز دیگه به گمانم بارها درخواست ایمیل میکردی از کابر های خانم تا تبادل مسائل جنسی داشته باشی..
  و اینکه یه ایدی با ایمیلت داشتی رضای ی ی
  فکر نمیکنم یادت رفته باشه
  پس در این مورد لطفا سکوت فر مائید .

  k11_85 پاسخ در تاريخ شهریور ۳ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۳۶:

  تصمیم داشتم دیگه وقت با ارزشم رو صرف جنابعالی نکنم اما بر عکس میخوام با بت هر کامنتی که میزاری از توش چیزی باشه گوش زد کنم بلاخره کلانتر بودن رو باید نشون داد… در مورد اسم ایمیل اول جسارت داشته باش واسه حرف زدنت نه کنایه..
  شما نه مدیر سایت هستی نه هیچ چیزه دیگه .. فقط یه کاربر هستی.
  و بس . وقتی مدیر مشکل نداره بعد شما…….؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  nina پاسخ در تاريخ آبان ۸ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۰۳:

  اووووه رضا جون خیلی زود داغ میکنی حالا شما به بزرگواری خودت ببخش کلانتر فقط ی سوال اینکه موقع عقد نزدیکی با بعد اذدواج فرق میکنه……چه فرقی میکنه لطفا جواب بدید

  [پاسخ]

 6. دینا گفت:

  سلام دوستان.من۲۲سالمه وتازه ازدواج کردم.اما یه مدتیه که زمان دخول بادردتوی رحمم مواجهم آیا این مسئله طبیعیه؟ممنون

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۳۸:

  دینا جان سلام. شما برای اینکه درد نداشته باشید و اول کمی معاشقه کنید . تا مایع لیز کننده ترشح شود و اماده س شوید. بعد دخول را انجام دهید . معمولا جوانها اول دخول می کنند بعد کارهای دیگه . که این هم باعث زود انزالی می شود به علت خشک بودن واژن و هم لذت کافی را نخواهد داشت . مطمئنن درد شما کم می شود مگر اینکه واقعا واپنتون قارج داشته باشد یا مشکل جسمی خاصی داشته باشید . اگر با معاشقه هم حل نشد به پزشک زنان مراجعه نمائید. موفق و خوش باشید

  [پاسخ]

 7. armin گفت:

  سلام
  خانم ملیکا از مطالب وبلاگ خوب و مفیدتون بینهایت خشنود و سپاسگزارم هرچند از قدیم گفتن: کافر همه را به کیش خود پندارد اما قطعا افرادی در این جمع هستن که بی غرض و با صداقت کامنتی میگذارن و مشکلشون بیان میکنن ولی بعضی ها گویی ملاها فقط محکوم کردن و سرکوب و سخن چینی بلدند! آقای محترمی که با کنایه کامنت دیگران را نقد میکنه بهتره کامنتهای قبلی خودش را هم مطالعه کنه! ا بنده پیشنهاد می کنم IP افرادی که کامنت های مبتذل و … میگذارن مسدود کنید
  در پایان از شما و همه ی دوستان واسه راهنمایی مفیدتون سپاسگزارم به ویژه خانم منا که با متانت پاسخ دادن
  بنده هم به پزشک مراجعه کردم و علت مشگلی که مطرح کردم در درجه اول استرس و بعد انزال زودرس عنوان کردن
  با تشکر
  موفق باشید

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۱۸:

  بابا ایول تو که دو تا کامنت پایین تر این رو نوشته بودی (البته رابطه ی من طولانی هست به طور که بدون بیحسی ۳۳ دقیقه تمام از واژن موفق شدم از خروج منی خودم ممانعت بع عمل بیارم تا طرفم که دیر ارضا بود.)
  حالا رفتی دکتر گفته استرس داری .و زود انزالی..
  این دو تا مورد چه ربطی به مشکل تو داشت از کی تاحالا ۳۳ دقیقه جزو زود انزالیه..
  این رو نوشتم تا به خودت ثابت کنم حرفات بی اساس بوده و جایه
  بقول خودت ایراد گرفتن رو داشت..

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۰۹:

  آقای کلانتر مشکل من کوچک شدن بیضه ها بود
  اول بخون بعد دادو حوار کن
  تو انگار خود درگیری هم داری؟!
  ایمیل من که هست ! ایمیل بزن لطف کن بیا بقیه جوابت بگیر

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۰۳:

  سلام باید بگم متاسفانه بلافاصله دو نفر که در این سایت حرف هم را تحمل نمی کنند از بستن سایت و بستن نظرات و خلاصه حذف آی پی و اینها حرف می زنند . این نشانه این هست که ما نمی توانیم انتقاد را قبول کنیم . فقط می خواهیم حرف خودمون باشه. ولی باید بدونید حرف الکی با دو تا کامنت متفاوت از یک شخص کاملا برملا می شه . پس شما آقایان و خانم ها دندون رو جگر بگذارید همه چیز حله. متشکرم

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷:

  سپاس

  [پاسخ]

 8. ملیکا بینا گفت:

  سلام دوستان عزیزم، ممنون به خاطر تذکرتون معصومه جان؛دوستان عزیز ما تصمیم گرفتیم کلا قسمت نظرات رو ببندیم که با اعتراض مواجه شدیم از همتون خواهش می کنم اگر کامنت مورد داری رو میبینید که از چشم ما دور مونده بزرگی کنید به ما تذکر بدید تا سریعا ترتیب اثر بدیم،اجرتون با خدا

  [پاسخ]

 9. goli گفت:

  گلم قطعی نمی‌شه گفت معمولا وسعط سیکل قاعدگی احتمال بارداری میره بالا یعنی‌ زمان تخمک گذاری درهر صورت باید همیشه مواظب بود

  میتونی‌ کاندوم رو اون زمان استفاده کنی‌ و بقیه روزا طبیعی جلوگیری کنید

  [پاسخ]

 10. sahar گفت:

  سلام من ۷ ساله ازدواج کردم ۳سال اول رابطه ام با همسرم الی بود تا۸۹ باردار شدم و ۹۰ بچه مون بدنیا اومد فاصله ای ک بینمون افتاد خیلی بد بود که هنوز هم نتونستیم س خوبی داشته باشیم ۵دیقه بدون هیچ حسی.احساس میکنم دیگه همسرمو دوس ندارم میشه راهنماییم کنین.ممنون

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲:

  sahar عزیز سلام . برات توضیح دادم ولی پاک می کنند . شما برای اینکه علتش را بدونید از شوهرتون بپرسید از چی زن بیشتر خوشش میاد . فکرشو بخونید. بعد سعی کنید رفتارتون را برای تحریکش برنامه ریزی کنید. اگر بعد زایمان بدنتون شل شده ورزش کنید. اگر آ شما بازتر شده با یک عمل ساده میشه درستش کنید چنت تا بقیه و تمام. اگر لاغر شدید بخودتون برسید . ووو…..موفق باشی

  [پاسخ]

 11. samira گفت:

  سلام دوستان. من چند وقتی هست که از این سایت دیدن میکنم. اطلاعات بعضی دوستان خیلی مفیده، ازتون ممنونم. یه سوال دارم از مانا جان. من ۲۵ سالمه و مجرد و البته در شرف ازدواج. سوالم اینه که من فکر میکنم خیلی حساسم به طوری که با کوچکترین چیزی سریع مایع لیزی از بدنم خارج میشه. مثلا با شنیدن یه جمله عاشقانه از کسی که دوستش دارم یا حتی گاهی که یه رمان عاشقانه و احساسی میخونم این حالت بهم دست میده. میخوام بدونم این غیر طبیعیه و من خیلی بی جنبه ام یا نه عادیه؟ ممنونم

  [پاسخ]

  انوشه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۰:

  نه عزیزم اینا طبیعیه اصلا جای نگرانی نیس

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۵:

  سلام عزیزم.کاملا طبیعیه.منم مجرد بودم دقیقا همین حالت رو داشتم بعد ازدواج چون ارگاسم میشید دیگه این حالات خیلی کم میشه .انشاله که خوشبخت تر بشید

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۸:

  سمیرا عزیز سلام . همه جوانها به علت آمادگی بدنی و تحریک پذیری سریع این شرایط را دارند در جامعه ما. بنابراین نگران نباشید مشکل عمومیه و طبیعی. موفق باشی.

  [پاسخ]

 12. soozan گفت:

  .mishe beham dige email bezanim?age ghabool koni donya ro behem dadii.vaghean moshkel daramm.mamnoon az site ziba va harfaye manteghie reza jan.mana jan be komaket niaz daram

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲:

  سلام سوزان جان

  اشکالی‌ که نداره همین جام اگه بپرسی‌ سوالاتو دوستان جواب میدن

  ترس که نداره

  چرا از هر چیزی برا خودت غول می‌سازی

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۶:

  عزیزم اینجا که کسی شما رو نمیشناسه.سوالت رو بفرما

  [پاسخ]

 13. soozan گفت:

  salam mana jan.man 15 salame va ye seri moshkelat va zaaf hayii ro daram ke shaba bekhatereshoon khab nadaram.nemitoonam inja matrah konam.be mamanam ke room nemishe.mishe beham dige email bezanim?age ghabool koni donya ro behem dadii.vaghean moshkel daramm.mamnoon az site ziba va harfaye manteghie reza jan

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲:

  حرف های منطقیییییییییی؟؟ هه هه هه هه
  حداقل میگفتی مانا خانم حرفات منطقیه. شاید گول میخورد تا امیل بده.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۸:

  آقای k11 یعنی چی که گول میخورد؟شما خودت رو خیلی عاقل می دونید و دیگران رو سطح پایین.یکم فکر کنید بعد صحبت

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۰۷:

  مشکل سطح فکر نیست..
  من در دفاع از شما نوشتم. اما متسفانه این شما بودین که نگرفتین. بقول معروف به ما بگن ف تا فرحزادشو میریم..
  کسی که میاد اینجا و میگه ۱۵ سلمه و دختر هستم دنبال امیل میگرده. یه جای کارش میلنگه
  اما اگه شما مانا خاه فکر میکنین همه چی اوکی هستش
  .خوب ایمیل بدین به این دختر ۱۵ ساله چرا وادارش میکنین اینجا حرفشو بزنه..
  درضمن از نظر عقل و فکر من به خودم شک ندارم اگه داشتم که مدیر نبودم.
  بحرحال همگیتون خوبو خوش باشین.
  بلاخره فرهنگ ادما باهم فرق میکنه چه از لحاظ خانوادگی چه از لحاظ شهری..

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۲۶:

  من فکر نکردم همه چی اوکی هست.نیازی به دفاع کسی ندارم به اندازه کافی عقل دارم و میتونم خوب و بد رو تشخیص بدم

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۳:

  مانای عزیز شما کاملا منطقی هستید . و بنظر من و خیلی ها عالی هستید . موفق باشید.

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۸:

  خانم مانا من فکر میکنم
  شما اشتباه برداشت کردین از کامنت من … قصد توهین یا اینکه بگم شما سطح فکرت پائیین یا بالا هستش رو نداشتم.
  کافیه هرکسی یکم سواد داشته باشه و اینجا کامنت هارو بخونه تا براحتی طرز فکر و سطح فکر ادم هارو متوجه بشه… دیگه گفتن نداره. فهم و شعور هرکسی با نوشته هاش مشخص میشه.. اما در خصوص اون حرف من برام جالب بود که
  کسی بیاد خودشو با اون شکل معرفی بکنه تا جلب اعتماد بکنه
  برای گرفتن ایمیل از شما.. و ته حرفش بگه حرفهای کسه دیگه منطقیه… منظور من این بود اگه فکر کردی اقا رضا حرفش منطقیه تعریف ازش کردی خوب از اون ایمیل بگیر.. اما اگه فکر کردین اینجا بشما توهین شده شرمنده… من به شما توهین نکردم. اما شما در جواب دادن به من توهین کردین .. ذاتا ادمی نیستم که بخوام از خودتم تعریف بکنم . وگرنه نه از نظر تحصلات و زندگی زناشوئی موقعیت اجتماعی بقیه چیزها خدارو شکر کم ندارم.. ادمی که هی از خودش تعریف میکنه دقیقا ۱۰ درصد اون چیزی که هی تعریف میکنه بیشتر نیست بقیه اون تعریفش ارزوهاشه.

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۳:

  موافقم
  سپاس

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۱۱:

  soozan جان سلام . از اینکه من را مورد لطفتون قرار دادید متشکرم . بلاخره همش تجربه و زحمت هایی هست که طی زندگی مون داشتیم. امیدوارم مفید باشم.باز موردی باشه در خدمتم .

  [پاسخ]

 14. عسل گفت:

  چرا بعدازیه مدت که از ازدواج میگذره میل جنسی مرد کم میشه

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۳۲:

  عزیز من باید یکم تنوع ایجاد کنی.جذابیت زایی کنی.کلا که با افزایش سن تا حدی این اتفاق رخ میده اما خود تو میتونی زیاد ترش هم بکنی

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱:

  عسل عزیز این طوری نیست که میل جنسی کم بشه. بلکه اون شور و شوق اولیه و اون حرص و ولع و اون بیتابی اولیه نمی مونه . والا انسان تا ۵۰ سالگی هم اگر بخواهد با کسی رابطه داشته باشد اصلا مشکلی نیست کافیه آن جذابیت و آن شور و شوق را در انسان ایجاد کند. باید برای س برنامه داشت. باید تنوع ایجاد کرد . و باید به خواسته هم توجه نمود. حالات تکراری محل تکراری و غذای تکراری و تفریح تکراری لباس پوشیدن و آرایش تکراری همه دل انسان را می زنه. پس باید برای هم تلاش کرد تا میل و رابطه به سردی تمایل پیدا نکنه. ولی رابطه زیادش هم خوب نیست کمش هم بده . باید یک زن و شوهر حداقل هفته ای یک بار با تمام وجود س داشته باشند و گرنه مشکل پیش میاد .

  [پاسخ]

 15. علی گفت:

  سلام
  چند تا سوال دارم
  من شنیدم مردهایی که جسه ی کوچیکی دارن قوای س بیشتری دارن استادمون میگفت آیا درسته؟ آیا هر روز به زنت دست بزنی زنت خوشش میاد یا بدش میاد؟ برای هر بار نزدیکی باید بسم ا… بگیم؟ حدیث داریم میفرمایند هنگام دخول نباید به آ نگاه کنی چرا؟ خیلی معذرت میخوام که اینو میپرسم آیا عقب خانوم ها هم مو داره؟

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۲۴:

  ازدواج که کردید خیلی چیزها رو متوجه میشید!بسم اله برای شروع هر کاری نیازه و واقعا میگم ما اصلا یادمون نمیره!برای رابطه ای که به زایش منجر میشه نباید به داخل آلت زن نگاه کرد,یعنی زمانی که قصد بچه دار شدن هست

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۰۵:

  سلام مانا خانوم اگه میشه سوال اولمو جواب بدید آیا مردایی که هیکل کوچیکی دارن قوای س بیشتری دارن؟

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۴۸:

  فکر نمیکنم چنین چیزی صحت داشته باشه

  [پاسخ]

  انوشه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵:

  وایییی این حرفا چیه از خودتون میسازید علی آقا اینو یه بچه ی ۹ ساله هم میدونه که قد و جسه هیچ ربطی به قوای جنسی نداره!!!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۵:

  سلام انوشه این حرفو استادمون تو دانشگاه گفته چون من هیکلم درشته رفته تو مخم

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۷:

  علی‌ آقا بهتره قبل از اینکه ازدواج کنی‌ درمورد قوای جنسیت قضاوت نکنی‌ انقدرم نمیخواد فکر خودتونو مشغول کنید بعداز ازدواج همه چیز برات روشن می‌شه

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۰:

  کاملا با گلی جوون موافقم.اصلا قرار نیست آدم با اطلاعات کامل جنسی ازدواج کنه که!زیاد فکر کردن پیرامون مسائل جنسی فقط باعث تحریک شدن افراد مجرد میشه

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵:

  علی آقا بنظر بنده قوای جنسی ربطی به قد نداره. من قدم ۱۸۵ است اگه کامنتهای من را خونده باشی قسم می خورم به جان خودم و روح بابام تمام چیزهایی که نوشتم درست و واقعی هستند . بنظر خودم در س خیلی قوی هستم. شما باید راه درست را یاد بگیرید این چیزها را به خودتون تلقین نکنید . مانا خانم راست می گند و بیشتر مردم هم این نظر را دارند که هیچ ارتباطی نداره قد با قوای جنسی

 16. razi گفت:

  سلام دوستان ی مشگلی برا من وهمسرم پیش اومده لطفا راهنمایی کنید. جن وقتیه وقتی با شوهرم س میکنم تو اوج لذت – شوهرم میخوابه!!!!!اعصابم خورد میشه مگه میشه تو اوجش یهو اینشکلی بشه!!گاهی حس میکنم حتما جذایتمو از دست دادم ک اینطود میشه!!!!کمکم کنید

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱:

  raziجان سلام. شما چند سالتونه . بچه دارید یا نه. خوب این می تونه چند دلیل داشته باشه . یک زمان رابطه شما زمان خوبی نیست و شوهرتون خسته هستند. زود از حوصله میفتند و توان جسمیشون در روز تحلیل رفته. دوم اینکه شما در س غیر فعال هستید و داخل واژنتون خشکه و شوهرت لذت لازم را نمی بره . سوم اینکه شوهرت از تو زیاد راضی نیست یا مشکلات زندگی زیادی داره و حوصله زیاد نداره از حال میفته . چهارم شوهرت از تو و بدنت خوشش نمیاد که این هم احتمالش کمه. یا اینکه ایشان کسی دیگری را برای س دارند اینها همه احتمالات هست. باید بگی کدوم یکی بیشتر احتمال داره تا راهنماییت کنم.

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۲:

  من نمیدونم واقعا خجالت نمیکشی اقا رضا
  به چه جرعتی
  وقتی یک نفر از مشکلش میاد اینجا میگه تو بجای راهنمایی واسه خودت هرچی که به مغزت میرسه حرف میزنی..
  یعنی تو خیلی راحت بین یک زن و شوهر رو شک و تردید راه میندازی..
  از کامنت های که میزاری معلومه در ک و سواد ت چقدره.
  لطفا خانم ملیکا مدیر محترم این کامنت رو حذف نکن تا این اقا شنبه که امد سر کارش بتونه بخونه.
  چون این اقا فقط تو روزهای کاری اینجا پیداش میشه

  [پاسخ]

  razi پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶:

  سلام اقا رضا من ۲۷ سالمه ماه اینده سالگرد ازدواجمونه وبچه هم ندارم.لازمه بگم اصلا اون مواردی ک شما گفتین درمورد من صدق نمیکنه چون من در س واقعا فعالم با کوچکترین تحریک وازنم خیس میشه!در ضمن من ۶۰ کیلو با قد ۱۶۷~همیشه همسرم از هیکل و تیپ من تعریف میکنه و میگه زنی ب خوش اندامی من ندیده!در مورد اخریم من از شوهرم مطمئنم انقد ادم با شرف و متعهدی هس ک اونور دنیا بره نگرانش نیستم چون خوب میشناسمش!راستش مشکل ما از ماه رمضون شرو ع شد.من روزه میگرفتم ولی اون نه.اون ب سختی خودشو تا شب نگه میداشت تا روزه من باطل نشه شب ک میشد تا رابطه رو شرو میکردیم اونجاش میخوابید!

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۳:

  خانم رازی اصلا نباید این جوری به این مسئله نگاه کنین
  که برای همسرتون جذاب نیستین
  این قضیه شل شدن الت هنگام س میتونه از خسته گی باشه یا اینکه شما رابطه کم دارین یعنی نباید بزارین فاصله هر س طولانی بشه یک علت دیگه هم میتونه باشه که کلا خیلی روش حساب نکن و اون خود ارضای که باعث این اتفاق میشه.
  این رو گفتم حساب نکنین که نمیخوام به شوهرتون شک کنین.
  اما یه پیشنهاد میدم بطور موقت استفاده از قرص
  سیلدنافیل با دوز ۵۰ هستش قبل رابطه ۱/۴ قرص رو بخوره حدود ۲۰ دقیقه قبل
  دیگه زمان رابطه مشکلی براش پیش نمیاد. کافیه کلا چند بار قبل رابطه از این قرص استفاده کنه. بعد دیگه نیازی نداره بطور طبیعی التش نعوذ رو از دست نمیده.

  [پاسخ]

  razi پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳:

  والاه ما رابطمون کم نیس با ی بوس کوچولو جفتمون تحریک می شیم.درمورد خودارضائیم همسرم میگه مگه دیونس منو ول کنه و خودارضائی کنهومیگه اون مال مجردیش بود و الان دیگه حال نمیده واسش وقتی با منه.ممنون از راهنمائیتون

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۲۷:

  عزیز دلم اصلا این فکرا رو نکن.فکر میکنم ایشون خسته ان.بذارید اول استراحت کافی کنن بعد اقدام کنید و از نظر تغذیه بیشتر بهشون برسید.فدای تو دوست خوب

  [پاسخ]

  انوشه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷:

  راضی جان بیشتر به تغذیش برس درست میشه یه عرقهایی هم هستش اسمشو یادم رفته توی کاشان دیدم تقویت کننده قوای جنسی از اونهام مصرف کنه درست میشه

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸:

  سلام raziجان . دمن شنیدم حتی می گند اگر مرد به همسرش نیاز داشته باشه روزه نگیره زن اشکالی نداره روزه اش را بخوره . ولی ببین بعد ماه رمضان که چند روز گذشته حالشون بهتر شده یا نه. بسیار خوشحال شدم شما موارد آخر را مطمئن هستید. پس چاره کار احتمالا زیاد سخت نیست. حسابی به خودتون برسید. لباسهای قشنگی بپوشید آرایش مناسب و جذابی بکنید. حمام برید و با بدن تمیز همیشه س داشته باشید. غذاهایی مثل ماست و شیر و آب لیمو و پرتغال و ترشی و خلاصه تمام چیزهایی که فشار را پایین میاره در دو روز قبل س به ایشان نخورانید به ایشان هم بگید بیرون نخورند. غذاهای مثل گوشت و کله پاچه بخورانید. عسل و خرما و کشمش و پسته . بادام و گردو بسیار خوب هستند حتی می توانید قرص های ویتامین ای براشون بگیرید . موفق باشی.

  [پاسخ]

 17. علی گفت:

  سلام چرا جواب منو کسی نمیده؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۳۸:

  سلام.ژل برای بدن خانم ضرر داره.در ضمن یک فرد مجرد نمیتونه بگه دچار زود انزالیه چون بعداز ازدواج با رابطه واقعی مشخص میشه.شما هم هر وقت ازدواج کردید و متوجه شدید این مشکل رو دارید میتونید اول به اورولوژیست مراجعه کنید.در ضمن از الان این موضوع رو به خودتون تلقین نکنید.سلامت باشید

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۵۳:

  سلام علی جان . شما اگر مجرد هستید . حتما جوان هم هستید. خوب انسان جوان طبیعتا قوای جنسی قوی دارد و اسپرم زیاد تولید می کند و همچنین قدرت تحریک بیشتری دارد و همچنین احساس قویتری برای ارضا شدن دارد و چون تجربه س هم در او کم است بنابراین زود انزالی خواهد داشت برای جلوگیری از زود انزالی داروهایی هست در داروخانه ها که به صورت مجاز می فروشند . تاثیر دارند. البته من استفاده نکردم ولی دوستان می گند خوبه. ولی کلا س با گذشت زمان و رابطه بیشتر حالت عادی پیدا می کنه . و شما می توانید از زود انزالی با مهارتتون جلوگیری کنید. من که تونستم سما هم عجله نکنید بعد از ازدواج باید نیروی خودتون را زیاد هدر ندهید تا سالیان دراز قوای جنسی تون باقی بمونه. موفق باشی.

  [پاسخ]

 18. armin گفت:

  سلام
  دوست خوبمk11_85 بنده مثل تمام کاربران نظر و سوالم مطرح کردم!خانم منا هم لطف کردن راهنمایی کردن و قطعا از ادب به دور بود که پاسخ ندم
  این نکته هم بدونید هرکس واسه خودش معذوریت هایی داره!بنئه با وجود تحصیلات در مقطع ارشد و داشتن ده ها کتاب و مقاله گاهی عاجز و بیحوصله از مطالعه میشم و گاهی ترجیح میدم در فضایی صمیمی و به دور از بازی های کثیف دیگر وبلاگ ها مشکلات و نظراتم بیان کنم!همین
  موفق باشید

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۲:

  آقای عزیز کسی نمیگه چرا شما اینجا اومدی سوائل یا کلا کامنت گذاشتی..
  وقتی مشکلتو عنوان میکنی
  .. ببین من خودم کارشناس ارشد معماری هستم. پس درس خوندن دلیلی نمیشه دنبال درمان نباشم. بازم اگه دنبال درمان مریضیت باشی..
  و بهت گفته میشه اینجا جواب سوائل نمیتونی پیدا کنی باید پیش پزشک بری جاش تازه میایی تشریح میکنی چند بار س داری چقدر طول میکشه. یا هر حرفی دیگه بعد یکی مثل دوستمون اقا رضا میاد از یه رابطه س حرف میزنه .

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۰۴:

  آقای کلانتر مدرک نداشتت رو به رخ نکش
  کسی که ارشد داشته باشه ادبیات و حداقل درکش از افراد جامعه فراتر از طرز فکر جنابعالی هست
  برای این که در کنکور قبول بشی کمی مطالعه کن!درسته از خوش شانسی امثال شماها فوق لیسانس هم بدون کنکور و پولکی شده اما سواد و درک و شعور هنوز پابرجست

  ببخشید بنده مدتیه به وبتون سر میزنم
  اگر نقابتون افتاد نارحت نشو ! یکی دیگه بزن ولی بدون مردم ما ایرانی های اصیل فرهنگ و فهمشون فراتر از این هست که امثال تو بخوان کاسه از آش داغ تر بشن واسشون
  ایمیل بنده که هست!حرفی داشتی ایمیل بزن بچه ها جوابت میدن شاید از توهم دربیای
  موفق باشید

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۱۵:

  آقای armin سلام . بنظر بنده شما نباید زیاد دیگران را مخاطب قرار بدهید. سعی کنید به دیگران کمک کنید . با جر و بحث با امثال هم مشکلی از کسی حل نمیشه جز اینکه خرف های نامربوطی بهم می زنید. کسانی که کارشون فقط انتقاد هست و راه حل نمی دهند مفید نیستند باید با هر انتقادی دو تا راه حل و حرف منطقی هم داشت. میل دادن و گرفتن دلیل بر آشنایی نیست چون شما می توانید میل با مشخصات کاملا قلابی به دیگران بدهید. حتی عکسی را اسکن کنید و در میلتون بگذارید اینها چیزهای پیش پا افتاده ای هست که بعضی ها با اینترنت آشنا نیستند هی حساسیت نشان می دهند . درکل میل دادن و گرفتن چیز اختیاری است و زیاد مهم هم نیست. هر کی سواد داره برای خودشه . مهم اینه که از سوادت در جهت انسان بودن هم بشه استفاده کرد. امیدوارم همه روزی انسان واقعی باشند تا نقابدار و دو دوزه.

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۱:

  سلام
  دوست خوبم متاسفانه k11-85 بنده را مجبور به بیان این حرف ها کردن.شما تمام کامنت های بنده و ایشان را بخوانید متوجه میشید.گوی پاسخ خانم مونا کفایت نکرد و ایشان کاسه ی داغ تر ا اش شدن تا حلال مشکل دوستان. البته پیداست که همت کردن و پند و اندرزهای بنده را جدی گرفتن!!!
  موفق باشید

  [پاسخ]

 19. armin گفت:

  سلام آقا رصای عزیز
  ببخشید ازبس سرعت کم و زیاد میشه با عجله ج دادم

  [پاسخ]

 20. منا گفت:

  سلام به همگی.من چند وقته کامنت هایی رو که دوستان میگذارند میخونم.با اینکه محتوای کلی سایت خیلی خوبه ولی واقعا تاسف می خورم از کامنت هایی که اینجا می گذارند.بعضی از دوستان که اکثریت هم مجرد هستند فیلم های پورنی رو که میبینند میان اینجا و تعریف می کنند.من نمیدونم این کسایی که ادعا دارن متاهل هستند چه جوری وقت می کنند میان و ۱ صفحه خیلی عذر می خوام چرندیات می نویسند پس کی زندگی می کنند.خوبه که جایی باشه برای کسایی که نمی تونن مسقیم حرفشون رو بزنند تا بیان و سوالاتشون رو بپرسن اما نه به اینصورت.واقعا متاسفم برای یک عده ای که عفت کلام ندارند.واقعا بعد از خوندن بعضی کامنت ها احساس کردم اومدم تو یه سایت مستهجن و دارم داستان های …… می خونم.خانم بینا لطفا پیگیری کنید تا زحماتتون هدر نره.سپاس فراوان

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵:

  are mona khanoom harfatoon kamelan doroste
  manam hata chandin bar be bazi az in doostane mohtaram goftam vali engar na engar rooz az no roozi az no

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۹:

  کاملا موافقم عزیزم.به نظرم چنین پستی نیازه ولی بعضی کامنتا فقط توضیح تخیلات جنسیه.منم خیلی جاها گفتم ولی خب کو گوش شنوا؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۰۲:

  دوستان عزیز کامنتها زیاده بزرگی کنید هرکدومتون کامنت مورددار دیدید زیر همون کامنت یا هرجایی که راحتید به من تذکر بدید سریعا پاکش میکنم…ممنون از توجهتون

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۵:

  با سلام
  خانم ملیکا بنده هم با فرمایش شما موافقم!با این اقدام و نظارت قطعا وبلاگ شما ارتقا خواهد یافت و افرادی نظیر بنده مورد سوظن و هجمه قرارنخواهند گرفت
  با سپاس
  موفق باشید

  [پاسخ]

 21. علی گفت:

  سلام بچه ها شما این همه وقتو از کجا میارید که با تمام حوصله این مطالبو مینویسید بنظرم بعضیاتون مجرد باشید ولی واقعا خیلی تخیل قوی دارید انیشتین میگه علم یعنی تخیل شما عالم به تمام معنا هستید . من ۲۲سالمه فکر میکنم اگه ازدواج کنم با نگاه کردن ارضا بشم یعنی خیلی زود ارضا هستم بعضیا فکر میکنن زود ارضایی از خود ارضایی میاد ولی من میگم این نیست ولی من بعضی وقتا تو خواب هر روز ج میشم نمیدونم چرا میخواستم نظر شمارو بدونم و در مورد استفاده از ژل آیا ژل بره داحل رحم خانوم براش ضرر نداره؟ایا استفاده از کاندوم اون حس واقعی رو از ادم نمیگیره؟مرسی اگه ممکنه جوابم رو به ایمیلم بفرستید

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۰۳:

  kandom bara khanooma anchenan farghi nadare boodan ya naboodanesh vali bara aghayoon heseshoon ro kam mikone ya be ebarati dirtar az halate mamooli erza mishan

  [پاسخ]

 22. armin گفت:

  سلام
  مانا جان حجمش خیلی کم شده در حدی که گاهی شریک جنسی متعجب میشه و میپرسه تو مگر مشکلی داری؟البته رابطه ی من طولانی هست به طور که بدون بیحسی ۳۳ دقیقه تمام از واژن موفق شدم از خروج منی خودم ممانعت بع عمل بیارم تا طرفم که دیر ارضا بود ارضا بشهاما نمیدونم چرا حجم مایع کم هست ضمن اینکه خودم متوجه میشمم بیضه هام در حالت نعوظ حجم گذشته را ندارن
  من ۳۱ سالمه و رابطه جنسی بالایی دارم
  با تشکر

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸:

  دوست عزیز مگه اسپرم با چشم قابل دیدن که بنظرت کم شده؟؟؟
  اون چیزی که شما میبینی مایع منی هستش نه اسپرم..
  و اینکه شما رابطه بالایی دارین غیر مفهومه
  منظورت طولانی بودن رابطه حالا این ۳۳ دقیقه که فکر میکنین طولانیه /.. یا دفعات رابطه هستش. بحرحال اینکه هر چیزی بیش از حد بودنش زیان باره رابطه جنسی هم شامل این موضوع میشه..
  وقتی شما یه همچین مشکلی رو به وضوع دارین میبینین
  که باید پیش پزشک برین اینجا که جوابی برای مشکلت پیدا نمیکنی حتی اگه سایت پزشکی هم باشه باید بری پیش متخصص.

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۲۳:

  با سلام
  دوست عزیز منظور بنده حجم مایع منی بود که با کاهش اون بالطبع تعداد اسپرماتوزویید ها کاهش خواهند داشت.بنده به دلیل موقیعت شغلی و سکونت فعلی در شهرستان امکان مراجعه به هر پزشک واسم مقدور نیست
  بله! مدت ۳۰ تا ۳۵ دقیقه بدون بیحسی و قرص مدام عمل دخول طولانی هست ضمن این که اغلب ۳ بار با فاصله ی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای مجددا دخول انجام میدم تنها مشکل کاهش منی هست البته شما رو از مشکلم دور نکنم و اون اینکه اگر حتی۱ماه هم رابطه نداشته باشم میزان مایع منی افزایش پیدا نمیکنه و مثل گذشته نیست با این وجود شریک های جنسی را راحت ارضا می کنم حتی در دخول نیمه!نگرانی من برای آینده و از دست رفتن قدرت و شانس باروری و شاید کاهش قدرت جنسی و نعوظ هست
  سپاس از توجه شما

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶:

  ببخشید میگم ولی این نظر شخصی منه.می فرمائید شریک های جنسی.آدما با رابطه جنسی ارضا میشن و وقتی ازدواج می کنند ارضای روحی هم در کنارش رخ میده.افرادی که طبع گرمی هم دارن اینقدر که شما میگید رابطه ندارن ر ازدواجشون.من فکر میکنم انقدر زیاد بودن روابط شما بخاطر ارضا نشدن واقعیه و شما همش دچار انزال هستید.چون چه دلیلی داره وقتی آدم ارضا بشه هی ده مین ده مین دوباره انزال داشته باشه.انشاله ازدواج کنید وطعم واقعی ارضاشدن رو بچشید تا منظور حرفام رو خوب متوجه بشید

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۱۶:

  سلام
  مانا جان با فرمایش شما کاملا موافقم ولی دلایلی هست که اینجا قابلمطرح کردننیست اگرامکانپیام خصوصی یا تماس ایمیل بود واستون تشریح میکردم و قطعا از تجربه شما بهره میبردم
  در هر حال سپاس

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۰۸:

  همه این چیزها رو گفتی اما تو هر شهرستانی هم که باشی به یه پزشک مراجعه کن.
  این هم بدون باید یه جورای هم درمان جنسی بشی این که ۳ بار عمل جنسی انجام میدی که منطق نداره مگه شرایط س نداری که این کاررو انجام میدی.
  کسی این کارو میکنه که همیشه شرایط س رو نداشته باشه یا یه پسر ۱۸-۱۹ ساله باشه ..
  در مورد اسپرم هم دوست عزیز شما میتونین حجم مایه منی زیاد داشته باشی اما مقدار اسپرمش کم باشه یا بر عکس هم میتونه باشه. فکر میکنی مردانی که مشکل باروری دارن مایع منی ندارن؟؟؟؟؟؟؟
  حرف اخر فقط پزشک متخصص.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۴۲:

  درسته.تعداد دفعات زیاد انزال داشتن قوای جسمی رو کاهش میده.خب شما حتما به پزشک مراجعه کنید چون هر جور تغییر فیزیکی تو جسم آدم رخ بده بهتره به پزشک مراجعه کنه.بیضه ها تو ساخت منی نقش دارن کوچیک شدنش میتونه باعث کم شدن مقدار منی بشه و علتش رو هم پزشک با عکس و آزمایش بهتون میگه و انشاله راه درمانش رو.ولی همه چی رو اعتدال خوبه نه افراط نه تفریط.موفق باشید

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۳۰:

  سپاس

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶:

  سلام بر همگی تو مسافرت بودم چند روزی نبودم . مخصوصا سلام بر مانا خانم. باید بگم شما آقای arminدر تغذیه خودتون دقت کنید . و همچنین سعی کنید بعد از س با آب سرد آ خوتون را بشورید. و بعد هم هر بار نباید انزال کنید سعی کنید انرژی خوتون را کمی ذخیره نمائید . من که هر بار دو ساعت س می کنم همین دیروز یک ساعت س داشتم ولی انزال نداشتم البته احساس می کنم بیضه هام داره درد می کنه ولی این موقتیه . دو روزه خوب می شه . انزال نکردن باعث بزرگ شدن بیضه ها و شکل زیبا پیداکردنشون میشه. موفق باشی.

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۰۹:۲۵:

  میگم شما دونفر چقدر شبیه هم هستین؟؟؟
  راستی اقا رضا میشه این آخر حرفت ر و از نظر پزشکی ثابت کنی؟/ یا مثل همیشه فقط یه حرفی زدی..

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۵:

  سلام
  رضا جان من فیتنس کار می کنم باور کنیید بعد از تمرین باشگاه هم س داشتم نمیدونم منظور شما از تخیل چیه
  متاسفانهنبود اطلاهعات عمومی و علمی و تابو بودن بحث س در فرهنگ و جامعه ما موجب این همه پرسش و مساله و به قول شما تخیل شده!!!

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۱۴:

  دوست عزیز تخیل رو یکی دیگه بهت گفته ؟ نه اقا رضا..
  در مورد نبود اطلاعات باید بگم چرا نیست شما بجای این سایت باید دنبال سایت های پزشکی باشی و مقاله های پزشکی سرج کنی نه اینکه تو این سایت از یه کار بر خانم بخواهی دلیل کم شدن مایع منی شما رو کشف کنه..
  این همه زمانی رو که میزاری تو این سایت بورو پیشه یه پزشک اگه واقعا دنبال درمان هستی اما بنظر اینجور نمیاد..

 23. armin گفت:

  با سلام
  بنده رابطه جنسی بالای دارم اما حدود چندیم ماه هست احساس می کنم بیضه هام تحلیل رفتن و قدرت ساخت مایع منی ندارن . موارد تغذیه ای هم رعایت کردم نمیدونم چرا مایع منی و اسپرم کاهش پیدا کرده البته در قدرت جنسی و میا به رابطه تاثیر منفی نگذاشته!به نظر دوستان لازم هست به متخصص مردام مراجعه کنم؟آ

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۱۸:

  سلام.از کجا می دونید اسپرم کاهش پیدا کرده.سایزش که میکروسکپیه.تحلیل رفته یعنی چی؟کوچیک شده؟خب اگه اینطوره که حتما به اورولوژیست مراجعه کنید

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۴:۱۰:

  ببخشید اشتباه تایپی زیاد داشتم
  اگر مقدرو بود و موردی که قابل بیان در وبلاگ نیست ممنوم میشم به ایمیل آدرسم پاسخ دهید
  سپاس

  [پاسخ]

 24. عسم گفت:

  فاطمیا جان اگه اعتقاد بخدا داری وتو کارت هیچ عمدی نبودی حتما مشکلت حل میشه ولی خودتم پیگیرش باش بدون ترسو اضطراب

  [پاسخ]

  فاطيما77 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵:

  ممنون که پاسخم رو دادید

  [پاسخ]

 25. عسم گفت:

  من خ زود ارضا میشم لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۵:

  این موضوع زود به ارسگام رسیدن در خانمها خیلی قابل کنترل نیست..
  باید ببینی از کدوم عمل هنگام س بیشتر باعث ایت اتفاق میشه دوری کنی مثلا اگه با س دهانی خیلی زود ارسگام میشی خوب باید بگی برات انجام نده یا خیلی کم انجام بده.. یا موقع انجام رابطه کمی بقول معروف شل کن سفت کن باشین که طولانی تر بشه
  .

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷:

  سلام عسم جان کامنتهای قبلی من را بخوانید در سال ۱۳۹۲

  [پاسخ]

 26. بهاری گفت:

  بازم ممنون از شما دوستای عزیز که ساده، دوستانه و خالصانه با کامنتاتون راهنماییم کردین و با خوندن کامنتاتون و تجربه هاتون میتونم درسای زیادی برداشت کنم.
  منم براتون آرزوهای خوب دارم و ایشالا در زندگی در کنار همسرتون در اوج خوشبختی باشید همیشه.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۸:

  فدات گلم.شما هم همینطور انشاله

  [پاسخ]

 27. فاطيما77 گفت:

  سلام من دختری ۱۵ ساله هستم ….حدود ۷ ماه پیش که خارش های شدیدی داشتم …پیش دکتر متخصص رفتم و متوجه شدم که یک نوع عفونت قارچی پیدا کردم ..دکتر به من ژل بهداشتی تجویز کردند من از این ژل به طور مرتب استفاده می کردم و گاهی هم خارش های خیلی شدیدی داشتم … یک روز با دستم شروع به خاروندن خودم کردم و پس از اون دستم خونی شد اما درد شدیدی نداشتم …حالا خیلی نگرانم که پرده ام رو از دست داده باشم …باور کنید من نه اهل عمل زشت خود ارضایی هستم و می دونم گناه بزرگی است و نه رابطه ای با کسی داشتم …خیلی افسوس و حسرت می خورم اگه واقعا این جوری پرده ام رو از دست داده باشم …پس فرق من با دختری که طی رابطه یا خود ارضایی یا هر عمل غلط دیگه ای پردشو از دست داده چیه؟؟؟من خیلی افسرده شدم کار هر شب و هر روزم شده گریه کردن …تو اینترنت یه سری روش هایی بود برای تشخیص سالم بودن پرده به وسیله خودمون اما چیزی سر در نمیارم… من خیلی نگرانم ….. چیکار کنم …خدا دلش میاد من اینجوری حداقل تا ۱۰ سال دیگه که موقع ازدواجمه نگران و مضطرب باشم ….به خدا این حق من نیست…کمکم کنید؟؟؟

  نمی دونستم باید سوالمو کجا مطرح کنم

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۵:

  شما برای اینکه خیالت راحت شه یه سر برو پزشک زنان چکت کنه تا نگرانیت برطرف بشه اینطوری کسی نمیتونه بهت کمک کنه..

  [پاسخ]

  فاطيما77 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰:

  ممنون که بهم جواب دادین کمکم کردین…خیلی ممنون

  به نظرتون مشکلو به مادرم بگم ؟؟؟ به مادرم گفتم که مشکلی برام پیش اومده ولی دقیقا بهش نگفتم مشکلم چیه …من تاحالا درگیر هر موضوعی که شدم چه کوچیک چه بزرگ اونو با مادرم درمیون گذاشتم …الان چون بهش هیچ چیز نگفتم بد جور افسرده شدم…به نظرتون بهش بگم ؟؟؟ باور میکنه؟؟؟

  [پاسخ]

  معصومه پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۴:

  فاطیما جان همینطور که سوگلى جون میگن برو پیش دکتر,پاره شدن پرده بکارت به همین سادگیا نیست!من شنیدم اگه براثر ۱اتفاق غیرخواسته پرده بکارت پاره بشه باتشخیص دکتر و پزشک قانونى میتونى بی دردسر عمل ترمیمشو انجام بدى؟بخودت خونسرد باش,خدا بزرگه.

  [پاسخ]

  فاطيما77 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷:

  ممنون که جواب دادید

  [پاسخ]

  انوشه پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۷:

  نه بابا فاطیما جان نگران نباش اول اینکه اگه یه دکتر ببینه کاما میتونه متوجه بشه که دخول نشده و به اصطلاحه خودشون توی کدوم ساعت آسیب دیده و پرده ای که با دخول پاره شده کاملا متفاوته با دخول بعدشم اینکه احتمالا پرده ی شما آسیب دیده یعنی خراش خورده دوست من همینطور شده بود اون داشته خودشو میشسته که اینجور شده بعدش میره دکتر گفته یه اسیب دیدهگی جزیه مهم نیس و البته گفته بوده ویتامین سی زیاد بخوره

  [پاسخ]

  فاطيما77 پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹:

  خدا کنه همین طور که شما می گید باشه…ممنون که جوابمو دادید

  [پاسخ]

 28. سحر گفت:

  سلام بچه ها.منم مجردم و متاسفانه مشکل هیوا رو دارم .هیواجان نگرانی هاتو کاملا درک میکنم چون منم مثل توام

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹:

  برای بار چندم خواهش میکنم انقدر حرص نخورید که پوست و اعصابتون خراب شه.این دغدغه الکیه.خود منم مجرد بودم یکم از این استرس ها داشتم ولی الان میبینم الکی بود.اعتماد به نفستون رو ببرید بالا.کارایی که باعث میشه اعتمتد به نفستون بره بالا انجام بدید

  [پاسخ]

 29. hiva گفت:

  agha reza man fek konam moshkelam ine ke etemad be nafs nadaram va mitarsam tarafe moghabelam razi nashe.
  yekamam mitarsam oontori ke oon mikhad nabasham va oonghadi ke mikhad behesh lezat nadam,
  mishe rahnamayim konin,,,,,
  mer30

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۱:

  عزیزم همه چیز از این افکار منفیه.وقتی ازدواج کنید متوجه میشید که چقدر الکی حرص خوردید.کسی رو که از لحاظ اجتماعی و فرهنگی هم شان خودت می دونی انتخاب کن و زندگی مشترک رو شروع کن.ظاهر خیلی مهمه اما بعد چند ماه باطن.اخلاق ورفتار توئه که باید به دل همسرت بشینه.نه اینکه باز بیخیال ظاهر بشی اما هرچه مهربان تر باشی و رفتارت با همسرت خوب باشه اون هم روز به روز زیباتر میبینه تورو و لذت کافی از هم خواهید بد

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۲۱:

  فهمیده ام که اصلا نگران کم بودنم در مقابل چشمان کسی که ادعای دوست داشتنم را دارد،نباشم…چون اونی که اگه کم باشی گمت کنه،همونیه که اگه زیاد باشی حیفت میکنه… (فهمیدم که …انجمن زیباشو)

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۳۳:

  بسیار خوب بود..

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۲:

  رابطه جنسی یه غریزه طبیعی که همه ادمها
  درونشون وجود داره حالا کم یا زیاد. مگه شما میخواهین چکاری انجام بدین.. که راهنمایی میخواهی

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱:

  شما چرا می ترسید تا کاری را نکردید نباید نگران باشید . اول اینکه زیاد هیجان زده نشید . بعدش روز قبل از رابطه حسابی بدنتون را خسته کنید یعنی تا پای جان ورزش کنید . روز بعد س را انجام دهید .

  [پاسخ]

 30. مانا گفت:

  خواهش میکنم ستاره جان.آقا رضا گفتم که دو نوعه.ارگاسم واژنی خروج مایعی نداره و فقط همون مواد لیز کنندست و ارگاسم کلیتوریسی لرزش و همون مایعی که از طریق خروجی ادرار دفع میشه و خیلی ها فکر میکنن ادراره که همونطور ک گفتم توش مودای مثل ترکیبات منی در مردان پیدا کردن

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۱۶:

  مانا جان منظورت اینه که خانما دونوع ارگاسم دارند…؟

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۰۱:۲۰:

  بله اما این دو جور منظور این نیست که همه خانم ها این شرایط هر دو ارسگام رو دارن..
  قبلا من هم گفتم میتونه یه خانم فقط از طریق مالش کلیتوریس ارسگام بشه یکی از طریق واژنی یعنی با دخول ارسگام بشه.. کسانی هم هستن که هر دو شکل ارسگام رو میتونن تجربه کنن.

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳:

  آره عزیز دلم.شاید همینطور که آقای ک۱۱ میگن همه هر دو جور رو نشن.تازه شدت و ضعف داره مثلا من کسی رو میشناسم که موقع ارگاسم لرزش های خیلی شدید داره در حدیکه فکر میکنه استخوناش دارن میشکن اما این دلیل نمیشه مثلا منی که لرزشم کمتره بگم اون ارگاسم شده و من نشدم.کلا هرکی باید راه های لذت بردن خودشو پیدا کنه و خودشو با دیگران مقایسه نکنه

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۲۴:

  حتی این شرایط لرزش هم میتونه همینجور که شما میگین کم یا زیاد و یا اصلا زمان ارسگام کسی
  نداشته باشه این علام برای همه یکسان نیست..

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۲:

  عزیزم مانا جان ممنون

  [پاسخ]

  سوگلی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۶:

  اقایk11تشکر

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۸:

  خواهش میکنم

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۱:

  فدات سوگلیم

  [پاسخ]

  ستاره پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۵۷:

  البته دقیقش اینه که خانمها سه نوع ارگاسم دارند. دو نوعش همونه که مانای عزیز توضیح دادند، که نوع دوم یعنی ارگاسم واژنی اصلیترین نوع ارگاسم (مخصوصا بعد از ازدواج) است و لذت بیشتری برای خانم داره. و نوع سوم ارگاسم زمانی رخ میده که دو نوع اول و دوم همزمان اتفاق بیفته. و لذتش ده ها برابر دو نوع قبل هست.
  البته اینم بگم اگر کسی تا حالا تجربش نکرده دلیل بر این نیست که اون نوع برای بدنش تعریف نشده. سیستم بدن همه ی زنها قادره که همه نوع ارگاسم رو تجربه کنه. اگر کسی به یکی از انواع ارگاسم نمیرسه به خاطر ناآشنایی خودش یا همسرشه. توی خیلی از کشورها کلینیکهای س ک س و ل و ژ ی دارند و افراد با مراجعه به اونها مشکلات جنسی خودشون رو حل می کنند و اطلاعات کاملی کسب می کنند. متاسفانه اینجا از این خبرا نیست و ما ناچاریم اطلاعات صرفا مکتوب رو از طریق اینترنت بدست بیاریم. حتی پزشک زنان هم نتونست منو تو این زمینه راهنمایی کنه. جالبه که مشاوره قبل از ازدواج هم فقط انواع راههای پیشگیری رو آموزش میدن. و واحد تنظیم خانواده در دانشگاهها هم همینطور. هیچ جا آموزش جنسی به جوانها داده نمیشه! می دونید روابط جنسی یکی از لذت بخش ترین تجربه ها برای زن و مرد هست و انجام درست اون انواع مشکلات جسمی و روحی را از بین میبره. و حیف که اینجا کمترین اهمیتی به اون نمیدن!

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۰۲:

  درسته عزیزم.مثلا خود من تو عقد نوع اول رو خیلی می پسندیدم اما الان نوع دوم رو ترجیح میدم.انشاله همه از زندگی لذت درست ببرند

  [پاسخ]

 31. بهاری گفت:

  خیلی ممنون از دوستان که به سوالام جواب دادن؛ آقای k11_85 و آقای رضا و مانا خانوم.
  تمام کامنتای این بحث رو خوندم و احساس عجیبی دارم…البته خیلی هم استقبال میکنم از اینکه اینجور بحثا با هدف تبادل اطلاعات و تجربیات مطرح هستن و من و خیلی دوستان دیگه استفاده می کنیم…راستش من مجردم و هیچ تجربه ای نه از نظر بحثای خانوادگی و نه از نظر تجربی(عملی) و ارتباطی با آقایون ندارم و به خاطر همین بعضی وقتا درگیر یه تناقضایی میشم که هیچ کاری برای رفع کردنش ازم برنمیاد مگر اینکه بسپارم به دست زمان تا وقتی خودم ارتباط با همسر آیندم رو تجربه کنم و از ارتباط با همسر یه سری باید-نباید ها رو نتیجه بگیرم. با اینکه اصلا” رویاپرداز و خیالباف نیستم، ولی به شدت احساس میکنم ازدواج و زندگی زناشوییم به شدت با اونچه که تصور میکنم و خودم رو براش آماده کردم فرق داره و همین نگرانم میکنه.

  ممنون از تک تک دوستانی که اینجا نظراشون رو مینویسن، تجربیاتشون رو در میون گذاشتن و به سوالا و نگرانی های دیگران جواب میدن.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۳:

  بهاری جان اول خواهش می کنم ولی تو باید برای زندگی بهتر خیلی از مسائل را که می گفتند بده و زشته و نگو و نپرس و را بدونی و اطلاعاتت تکمیل بشه . برای اینکه تو باید بدونی یک مرد از چی خوشش میاد و از چی بدش میاد و همچنین زن نیز از چی خوشش میاد و چی بیزارش میکنه. اینها را باید دانست تا موفقتر بود. البته انسان باید همیشه شخصیت خودشو حفظ کنه . هیچ وقت نباید تسلیم بی قید و بند بشی. این خواسته شما و دیگران و جامعه است که خوب باشی . دلیل نمیشه شما مسائل را بدونی به بیراهه کشیده بشی. چون نااگاهی هم باعث خراب شدن زندگی و آینده میشه که عواقبش خیلی بزرگتر از آگاهی است. پس سوال کن خجالت نداره . ما همه جمع شدیم یاد بگیریم دوست عزیز

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۵:

  بهاری جان اولا خواهش می کنم قابلی نداشت ولی تو باید برای زندگی بهتر خیلی از مسائل را که می گفتند بده و زشته و نگو و نپرس و را بدونی و اطلاعاتت تکمیل بشه . برای اینکه تو باید بدونی یک مرد از چی خوشش میاد و از چی بدش میاد و همچنین زن نیز از چی خوشش میاد و چی بیزارش میکنه. اینها را باید دانست تا موفقتر بود. البته انسان باید همیشه شخصیت خودشو حفظ کنه . هیچ وقت نباید تسلیم بی قید و بند بشی. این خواسته شما و دیگران و جامعه است که خوب باشی . دلیل نمیشه شما مسائل را بدونی به بیراهه کشیده بشی. چون نااگاهی هم باعث خراب شدن زندگی و آینده میشه که عواقبش خیلی بزرگتر از آگاهی است. پس سوال کن خجالت نداره . ما همه جمع شدیم یاد بگیریم دوست عزیز

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰:

  سلام عزیزم.خواهش میکنم.اصلا دلیلی نداره بخوای راجع به آینده تصور اونم از نوع منفیش رو داشته باشی.بهترین باش و بهترین عمل کن و منتظر بهترین ها باش.آینده خیلی خوبه در صورتی که منفی بافی نکنیم.سلامت و موفق باشی عزیزم

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵:

  البته خوبه که کتابای روانشناسی روابط همسران رو بخونی اما اصلا نیاز نیست روش های رابطه جنسی رو بدونی.بر اساس تجربه هام میگم چون اینا مسائلیه که تو عقد کنار همسرت بهش میرسی.از مجردیت و در کنار خانواده بودن لذت کافی رو ببر و بدون که ازدواجی موفق پیشرو داری

  [پاسخ]

 32. e گفت:

  سلام گلی جان ممنون که جواب دادی عزیزم.آقا k11-85ازشما هم ممنون که جواب دادید توضیحات خوبی و اطلاعات زیادی رو فهمیدم از توضیحاتی که دادید کما اینکه خودم هم بعد رفتم سرچ کردم دیدم اینا نوشته بود.ولی آقا ی k11-85من نامزدم لاغره اصلا اضافه وزن نداره اصلا هم کارسنگین تو عمرش انجام نداده یوبست هم نداره همش هم تو شرایط خوبی بوده .شخصیتش اینطور نیست که بخواد آمیزش از معقد داشته باشه اگراینطوربودکه من اصلا قبولش نمیکردم .خیلی تعجب کردم آخه سببش چیه که بواسیر داره

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۳۷:

  eعزیز نامزدت باید بره پیش پزشک و معاینه کنه خودشو. اگر مطمئن هستی مشکلی نیست با هم برید تا هم شما مطمئنتر بشی و هم به شما ایشون اطمینان بدهند که چنین موردی نیست. در هر صورت اگر شرایطش حاد نباشه میشه با دارو گیاهی و داروهای معمولی هم حلش کرد. ولی در شرایط عادی نوعی بیماری بیش نیست . ولی توصیه میکنم برای اینکه مطمئن بشید ببینید حالات نامزدت هنگامیکه به بدنش دست می زنی چیه. چونکه مرد زیاد از این کار خوشش نمیاد . اگه برعکس باشه شاید .ولی باز احتیاط کنید حرف بیربطی به ایشان نزنید.

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸:

  azizam age bekhay az hamin hala be shoharet shak dashe bashi vay behale farda
  bebibn khanoomi aghaioon avale ezdevaj nemitoonan tamam masaeleshoono be namzadeshon began
  tabieie khob avaleshe
  pas entezar nadashte bash hamoon aval biad moshkele maghadesho rahat bahat darmion bezare
  avale zendegitoone
  moragheb bash chizi nagi ke ghorooresho jarihe dar koni

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹:

  گلی خانم راست می گند . مشخصه ایشون خوب همه چیز را رعایت می کنند و می سنجند باید مردها و زنها بیمورد به هم تهمت و حرف بیربط نزنند. واقعا متشکرم گلی خانم خوب راهنمایی می کنید.

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۲۶:

  mamnoon agha reza

  [پاسخ]

  armin پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۱۲:

  با سلام
  به نظر بنده قبل از دخول معقدی مطمین شوید علت اصرار بر معقد چیست!نیازی به سوال از شزیکتان نیست ! شما باید با خونسردی و تمرین حالات مختلف خودتان پی به علت این اصرار ببرید که آیا خدای ناکردهبه علت رابطه قبلی هست و یا ترس از درد
  در نهایت به مرور با تحریک کلوتوریس و دخول وی را به دخول از جلو عادت دهیداما ارضا شدن را هرگز برای دخول معقدی موکول نکنید
  موفق باشید

  [پاسخ]

 33. e گفت:

  سلام .دوستان هرکی میدونه خواهش میکنم جواب بده.تحت چه شرایطی هست که مرد یا پسربواسیرمیگیره؟یا همون گوشت اضافه بزنه در دهانه ی معقدش؟بچه ها هرکی میدونه جواب بده خواهش میکنم من نامزدم اینطوره یعنی آمیزش از مقعد داشته؟من دخترم .

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ تیر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۲۳:

  na azizam
  shayad yoboosate shadid dashte ya moshkelaye dige

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ تیر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۵۹:

  خانم محترم معمولا بهتره این جور مسائل رو منظور یک نوع بیماری . با سرج کردن و تحقیق کردن در سایت های پزشکی انجام بدی و
  اطلاعات خوبی بدست بیاری..
  چون با یک حرف شما نظرت میتونه نسبت به شخصی عوض بشه..
  درکل بدونید نه تمام کسانی که بواسیر دارن س معقد انجام دادن ونه تمام کسانی که س معقد انجام میدن مبتلا به این بیماری هستندویا میشوند..
  این متن مربوط به دلایل بواسر هستش که از یک سایت پزشکی کپی کردم..
  بواسیر شایعترین بیماری مقعد است. احتمالاً نیمی از افراد تا سن پنجاه سال، به بواسیر دچارمی‌شوند. بواسیرها ناشی از گرفتاری سیاهرگ‌های ناحیه مقعدی هستند. اگر به هر علتی، فشار بیش از حد به پایین راست روده (رکتوم) و ناحیه مقعدی وارد شود، به طور غیرطبیعی این سیاهرگ‌ها متورم می‌شوند. فشار زیاد، ممکن است به علت وارد آمدن فشار مکرر به سیاهرگ‌های مقعد یا راست روده عوامل افزایش دهنده خطر, رژیم غذایی بدون فیبر, نشستن یا ایستادن به مدت‌طولانی, چاقی, یبوست, کم‌شدن توان عضلانی در سنین بالا, جراحی راست روده یا پارگی مجرای تناسلی به هنگام زایمان و دوختن آن, بیماری کبدی, سرطان روده بزرگ, سکس مقعدی, بالا بردن فشار خون در سیستم سیاهرگی دستگاه گوارش باشد. بواسیرهای خارجی به صورت توده نرم و متورم و یا توده سفت در اطراف ناحیه مقعدی ظاهر می‌شوند بواسیرهای داخلی در داخل کانال مقعدی ایجاد می‌شوند.

  [پاسخ]

 34. goli گفت:

  ولی شوهرم میگه پزشک متوجه میشه چطوریشو نمیدونم
  شوهرم پرستاره

  [پاسخ]

 35. روزیتا گفت:

  slm goli khanom. ama bebakhshid u motmaen hastid? akheh man be dostam gofte bodam ke ehtemalan pezeshk ba azmayesh va moayeneh motevajeh rabeteh az maghad mishe

  [پاسخ]

  goli پاسخ در تاريخ تیر ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹:

  مطمئن نیستم چون پزشک نیستم
  ولی فکرمیکنم اگه طرف بخاطر رابطه مشکلی مریضی شقاقی چیزی نگرفته باشه بعید میدونم
  بزنگ۰۲۱۸۹۹۹از یک پزشک بپرس

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *